Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

  Výsledky vyhľadávania pre slovo #test_pottenpannen

  Zruš hľadanie
  122laura122
  20. sep 2021    Čítané 125x

  Môj testovací týždeň s vákuovacou sadou Zwilling Fresh&Save

  Dnešná doba je, ako sa asi všetci zhodneme, pomerne rýchla a hektická. Neustále sa niekam ponáhľame, nákupy robíme v zhone, a na prípravu poctivého domáceho jedla neraz ani nezvýši čas. Kombinácia týchto a ďalších faktorov má za následok, že jedlo z domácností, prevádzok, ako aj obchodných reťazcov čoraz častejšie úplne zbytočne končí na skládkach. Premietnuté do čísel - podľa štatistík priemerný Slovák ročne vyhodí až 111 kg potravín. Ak patríte k tým, ktorí sa všemožne snažia takémuto scenáru predchádzať, venujte pozornosť nasledujúcim riadkom.

  Problematika food waste v podmienkach, kedy viac než 800 miliónov ľudí sužuje hladomor, zamestnáva moju myseľ už dlhší čas. I keď je to len kvapka v mori, v snahe aspoň čiastočne zabrániť plytvaniu stále častejšie nakupujem jedlo označené štítkom „výrobok s končiacim dátumom spotreby“. Úprimnú radosť z výhodného nákupu však okamžite strieda vytriezvenie, a nastupuje rýchla akcia, keďže potraviny z tejto kategórie je neraz nevyhnutné spracovať a vhodne uskladniť bez zbytočného odkladu.

  A tu prichádzajú na scénu hlavní aktéri tohto článku, moji noví oddaní spoločníci na tejto strastiplnej, ale verím, že užitočnej, ceste.

  Niekoľko stručných faktov o fungovaní našej domácnosti:

  1. - Žijeme rýchlo.
  2. - Jeme radi a dobre.
  3. - Varíme nárazovo, na viac dní.

  Je to možné skĺbiť? Pri troške vôle rozhodne áno.

  Keď ku mne dorazil balíček s vákuovacou sadou, bolo to pre mňa ako Vianoce. Niežeby nás riad všetkých tvarov, druhov, a farieb už teraz nevytláčal z domu, pravdou ale je, že zvyšky jedla v závislosti od situácie neraz končili uskladnené vo vedierkach od tvarohu, vaničkách od zmrzliny, a vlastne v čomkoľvek, čo bolo práve poruke.  

  Set, ktorý som mala možnosť testovať pozostával z veľkej sklenenej misky s objemom 2 l, menšej misky s objemom 0,9 l, dvoch malých a dvoch stredných vákuovacích vreciek, a elegantnej, minimalistickej bielej vákuovej pumpy. Tu je namieste zmieniť, že či už hovoríme o miskách, alebo vreckách, prevedenie je veľmi precízne, netreba mať preto obavy z náhodného poškodenia.

  Napriek tomu, že som sa tešila najmä na sklenené nádoby, po týždni testovania musím pripustiť, že aj vákuovacie vrecká ma veľmi milo prekvapili, a už teraz som odhodlaná rozšíriť svoj arzenál. Kým dózy sa ukázali ako výborné na úschovu vareného jedla, alebo hotových zeleninových šalátov, vrecká u mňa našli využitie na úschovu niektorých druhov zeleniny, orechov, ovocia, ale aj pečiva. Okrem toho, že zabránia kazeniu, šetria priestor, a ochránia potraviny pred škodcami. Pokiaľ však ide o pečivo, (možno je to len vec cviku), konštatujem, že vrecká sú skôr vhodné napr. na celoražný chlebík, klasickému chlebu vákuum síce predĺži životnosť, avšak za cenu zmeny textúry. Zo všetkých funkcií, ktoré tento set zvláda, ma asi najviac prekvapila možnosť marinovať mäso, kedy sa potrebný čas skrátil z niekoľkých hodín na pár desiatok minút bez vplyvu na chuť a kvalitu.

  Všetky potraviny, ktoré sme uskladnili v testovanom systéme si zachovali čerstvosť a chuť, presne tak, ako sa uvádza v popise. Jedine pagáče záhadne zmizli takmer okamžite, mám však podozrenie, že v tomto prípade nebude chyba v miske, ale niekde inde, keďže tento scenár sa opakuje pravidelne, bez ohľadu na použitú nádobu .

  Ovládanie je veľmi intuitívne a jednoduché, údržba bezproblémová, takže ja som nadmieru spokojná, a dúfam, že ponuka sortimentu sa bude naďalej rozširovať.

  Ďakujem za možnosť zapojiť sa do testovania a rozhodne odporúčam 😊

  #test_pottenpannen #recenzia #recenzie_pottenpannen4

  mummylina
  19. sep 2021    Čítané 146x

  Šikovný pomocník do každej domácnosti!

  Pochádzam z veľkej rodiny, zo štyroch detí, kde bola každá koruna dobrá. Nikdy sa u nás jedlo nevyhadzovalo a snažilo sa vždy všetko využiť. Jedlo a potraviny sú jednou z najvyšších položiek rodinného rozpočtu v domácnosti. 

  U nás doma máme v obľube kvalitné potraviny a veľa domácich produktov. Rada chodím na trhy či podporím lokálnych predajcov, samozrejme však nakupujem aj v supermarketoch. 🙂 

  Doma si vytváram týždenne jedálničky, kde vždy využijem „čo chladnička dá", a čo mi treba spotrebovať. Tieto dva týždne mi robil spoločnosť veľmi šikovný pomocník, a to Vákuovací systém Zwilling Fresh & Save.

  Technológia predlžuje trvanlivosť, čerstvosť potravín a zachováva ich živiny a vôňu. Vďaka odsatému vzduchu udržuje hotové jedlá, pečivo, zeleninu, ovocie a mäsové výrobky čerstvé a hneď využiteľné. 

  V štartovacom balíčku, ktorý som dostala sa nachádzalo: 

  • nabíjacia elektrická vákuová pumpa spolu s káblom na nabíjanie 
  • 2 sklenené dózy zo skla ( vhodné aj do umývačky riadu)
   - 1x veľkosť L: celkový objem 2,0 l
   - 1x veľkosť M: celkový objem 0,9 l
  • 4  vákuovacie sáčky, ktoré sú znova použiteľné: 2 sáčky veľkosť M (35 x 25 cm) a 2 sáčky veľkosti S (23 x 20 cm)
  • návod na používanie spolu s QR kódom k aplikácií ( návod aj aplikácia je v angličtine, slovenský preklad chýba).

  To bolo trochu praktických informácií a poďme už k samotnému testovaniu. 🙂

  Nabíjateľná pumpa má jednoduchú obsluhu, a teda priložiť k časti na dóze či sáčku pumpu, stlačiť gombík a pumpa rýchlo a jednoducho odsaje vzduch. Svetelným znamením dá signál, kedy je odsávanie ukončené. Pumpa je ľahučká a nabíjateľná USB káblom. Dóza sa znova otvorí po vybratí strednej časti na vrchnáku dózy. Tu musím povedať jedno obrovské plus, a to že dózy s vrchnákom držia naozaj pevne. Nemusíte sa báť, že sa niečo vyleje či otvorí počas prevádzky, takže smelo si tam môžete baliť obedy do práce či stravu na výlet. 🙂 

  Dózy som vyskúšala v rôznych možnostiach. Uskladnila som hotové varené mäso, ktoré bolo v poriadku aj na 6. deň po uvarení. Uskladnila som aj domáce muffiny, ktoré boli aj po troch dňoch mäkké ako v prvý deň. Cestoviny a ryža, ktoré majú tendenciu obschnúť ostali čerstvé aj na tretí deň. V chladničke nebol cítiť žiaden zápach z jedla, ktoré bolo v dózach. Sú veľmi praktické na uskladnenie (šetria miesto v chladničke namiesto hrncov).

  Sáčky som vyskúšala na mrazenie zeleniny, ale aj napácovanie mäska. Do sáčku som vložila bravčovú panenku, nasypala koreniny a olej a všetko zavákuovala nechala hodinku v chladničke a rýchly a šťavnatý obed bol na svete. Sáčky sa dajú využiť aj na uskladnenie suchých potravín ako orechy, mak, ktoré majú tendenciu rýchlo zhorknúť a plesnivieť. 

  Na každej dóze a sáčku máte QR kód, ktorým sa uloží do aplikácie, ktorá vám pripomenie dátum spotreby. Aplikáciu si môžete stiahnuť do mobilného telefónu a okrem pripomínajúceho dátumu spotreby uskladnených potravín tam nájdete recepty alebo aj nákupný zoznam, ktorý si môžete vytvoriť. Nevýhoda aplikácie je, že je v anglickom jazyku a na začiatku pri registrovaní neprehľadná. 

  Dózy sú síce zo skla, ale je veľmi pevné, vhodné do umývačky riadu. Sáčky, ktoré sú súčasťou, som taktiež dala do umývačky a nebol žiadny problém. 🙂 Dózy môžu ísť bez vrchnáku do rúry alebo mikrovlnky, čiže si môžete jedlo ihneď prihrievať. 

  Záver: 

  Cena produktu nie je nízka, avšak môžem povedať, že kvalita a využitie sa vám jednoznačne vráti na znížení sumy za potraviny, ktoré dlhšie vydržia čerstvé. Jedlo som za tento čas, ktorý som testovala vákuový systém Zwilling Fresh & Save, nevyhadzovala skoro žiadne. Veľmi často varím a jedlo som si vákuovala a balila aj do práce, a to aj na dva dni. Pokiaľ vás čaká nejaké náročné obdobie, kedy si nebudete môcť každý deň variť, je taktiež systém skvelým pomocníkom. Čo by som za to dala počas mojich študentských čias na internáte. 🙂

  Odkedy som dostala balíček na testovanie, je u nás naozaj využitý každý deň a určite si do sady dokúpim ešte dózy iných veľkostí. 🙂 Ja ďakujem Modrému koníku za možnosť testovania.

  PS: Na stránke nájdete aj uzatvárateľné vrchnáky na vínko či prosecco, takže víno už len tak nezvetrá a to už je pekný bonus. 😉 

  #test_pottenpannen #recenzia #recenzie_pottenpannen4

  jese1
  19. sep 2021    Čítané 107x

  Zwilling - neoddeliteľná súčasť modernej kuchyne

  Sme doma šiesti a najčastejšie sa stretávame pri jedle - kuchyňa vytvára akési centrum nášho domova. Milujem pohľad na mojich najmilších, keď vidím, ako im chutí jedlo od mamičky. Vždy sa snažím variť zdravo, z lokálnych potravín, preto je pre mňa udržanie čerstvosti surovín prioritou. S vákuovaním potravín sa stretávam po prvýkrát vďaka testovaniu Zwilling Fresh&Save. Keďže som dosť skúmavý typ, vrhla som sa do testovania s nadšením a pokúsim sa vám, čo najlepšie opísať moje dojmy a skúsenosti.

  Domov mi prišla štartovacia sada, ktorá obsahovala - vákuovú pumpu, 2 sklené misky s vrchnákmi, 4 plastové vrecká, plastovú sponu na uzatváranie sáčkov, nabíjačku. 

  Hneď v prvý deň som si vymyslela výzvu - nakrájala som jablko a rozdelila ho do 2 misiek. Jedna miska bola  z testovacej sady, čiže som jablká uskladnila vákuovo. Druhú som uzavrela klasicky. Po 5 dňoch v chladničke, som misky otvorila a porovnala som výsledok. Prekvapilo ma, že rozdiel nebol vôbec viditeľný. Jablká z oboch misiek začínali mierne hnednúť, ale chutili stále čerstvo. Príjemným zistením pre mňa bolo, že jablká z misky vákuovo uzatvorenej neboli vôbec poznačené vôňami (či skôr pachmi?) z chladničky, čo sa nedalo povedať o jablkách z misky uzatvorenej bežným spôsobom. 

  Potraviny uložené vo váukovacích vreckách je možné aj zmraziť. Vyskúšala som 2 varianty - 1. Ovocie som po vložení do vrecka vložila do mrazničky a až po zamrznutí som odsala vzduch a vrecko uložila späť.  2. Hneď som odsala vzduch z ovocia, a až potom som ho dala zmraziť. V prípade mäkkého ovocia (ja som mrazila černice) určite odporúčam prvý spôsob mrazenia, pretože pri čerstvom ovocí došlo k jeho stlačeniu a pomliaždeniu, šťava sa roztiekla po celom sáčku a pri vákuovaní začala vytekať cez vákuováci otvor von. Ovocie bolo tým pádom znehodnotené a je vhodné možno tak do smoothie.

  Nemám rada, keď sa mi v chladničke spájajú vône rôznych potravín, lebo z toho vznikajú len nepríjemné pachy. Naučiť rodinu, aby potraviny a najmä údeniny a mäsové výrobky nenechávali v chladničke otvorené je mojou (zatiaľ nesplnenou) túžbou. Šunka mi vďaka tomuto ich spôsobu uskladňovania potravín vždy za pár hodín obschla a už ju jedol len náš pes. Tentokrát som ju však z pôvodného papierového obalu vložila do vákuového vrecka a bola zábava sledovať, ako sa pretekajú, kto bude môcť po vybratí šunku znovu uviesť do stavu vákua pomocou pumpy. 🙂 Šunka zostala svieža, voňavá. Nebola usušená ani slizká a jej vôňa zostala pekne uzatvorená vo vrecúšku. Nabudúce určite takto uskladním aj ostatné, viac aromatické, výrobky! 

  Málokedy sa pri mojich papkáčoch stane, že nám zostane zvyšok hlavného jedla, ale teraz sa to podarilo. Zostal nám cestovinový šalát. Odložila som ho do chladničky v sklenenej miske a odsala som vzduch. Po 4 dňoch bol vynikajúci, ešte lepší ako čerstvo uvarený, pretože chute sa neuveriteľne poprepájali. Odteraz sa snažím variť vždy trochu viac, aby zvýšilo a manžel mal tak obedy do práce z domu. Sám si tento spôsob uskladňovania potravín chváli. 

  Zistila som, že pomocou vákuovania je možné aj marinovať mäso. Tvrdili, že stačí 30 minút na to, aby do mäsa prenikli koreniny a bolo vhodné na prípravu. Bola som voči tomu dosť skepická. Namarinovala som vykostené kuracie stehná a vložila som ich do vákuovacieho vrecka. Odsala som vzduch a vložila do chladničky. Po cca pol hodinke som im vložila do rozpálenej panvice a ugrilovala. Výsledok chuti ma naozaj prekvapil! Chutili ako marinované celú noc a nie pár minút. Aj manžel si pochvaľoval a on je teda veľký mäsový kritik! 😉 Tá horšia časť ma čakala poobede - síce vyrobca uvádza, že sa vrecko ľahko čistí, avšak marináda pozatekala do okrajov vrecka a bolo veľmi namáhavé ju odtiaľ dostať a vrecko naozaj dôkladne vyčistiť. Stálo ma to nemálo času a na istý čas ma to odradilo od marinovania mäsa týmto spôsobom.

  Aby som nezabudla spomenúť - k systému Fresh&Save je možné si stiahnuť aplikáciu a mať tak všetky uskladnené potraviny pod kontrolou. Stačí načítať QR kód a zaznamenať údaje. Aplikácia vás upozorní, keď sa blíži koniec záruky danej potraviny. Páči sa mi možnosť mať konečne prehľad o potravinách najmä v mrazničke, pretože sa mi veľakrát stane, že zabudnem a, žiaľ, potom zabudnuté potraviny končia ako večera našich sliepok. 

  Zaujalo ma, že aplikácia ponúka viaceré funkcie, ako napr. už spomínané uloženie uskladnených potravín s možnosťou skvelého prehľadu, taktiež možnosť uložiť si nákupný zoznam, nájsť recepty na mnoho jedál (čo ma zaujalo je vymoženosť určiť počet porcií a celý recept to prepočíta za vás), atď. Je to naozaj pestrá a zaujímavá aplikácia, a pokiaľ sa rozhodnete pre kúpu Fresh & Save, určite si ju stiahnite. Musíte však aspoň trošku ovládať angličtinu, pretože aplikácia nejde prepnúť do slovenčiny. 

  Zhrnutie: 

  + dlhšia čerstvosť potravín 

  + ľahká manipulácia

  + sklené misky, ktoré neprepustia žiadnu vôňu 

  + plastové vrecká na mnohonásobne využitie 

  + jednoduché nabíjanie a dlhá výdrž nabitia

  + ľahká údržba misiek (vhodné aj do umývačky) 

  + možnosť dokúpiť ďalší sortiment 

  + aplikácia 

  - priepustnosť vreciek - po pár dňoch v chladničke bolo ovocie nasýtené pachmi z chladničky 

  - ťažké čistenie vrecka po použití oleja a farebných surovín 

  - aplikácia len v cudzom jazyku

  - cena

  Čo dodať na záver? V dnešnom svete je moderné sa zbavovať zdanlivo nepotrebných vecí a v oblasti potravín to platí viacnásobne. Preto som rada, že na trh prišlo niečo, čo dokáže aj zvyšky potravín uskladniť tak dobre a pekne, aby sme nemali potrebu ich vyhadzovať, ale použiť znova a vytvoriť tak zážitok, nielen pre chuťové poháriky, ale aj pre naše oči. Pre mňa je systém Fresh&save splnený sen - vždy som mala predstavu, že moja chladnička bude vyzerať dokonalo a najmä čisto. Že všetky potraviny budú uskladnené v sklených dózach a môj nos extremne citlivý na pachy prestane zažívať šok pri každej návšteve chladničky. Môj sen sa stáva skutočnosťou aj s veľkým benefitom - naše potraviny zostanú čerstvé oveľa dlhšie! 

  #test_pottenpannen #recenzia #recenzie_pottenpannen4

  Keďže bývame v byte a záhradku nemáme snažím sa aspoň raz týždenne ísť na trhovisko u nás v meste. Mam obľúbenú babičku od ktorej kupujem domácu zeleninu či občas kvietky do vázy.

  Babička ma už pozná a predáva tam dlhé roky. Vždy mi k nákupu pribalí stonku rozmarínu či domácu bazalku len tak k nákupu. Práve takéto maličkosti robia svet krajším. 🌱☺️

  Keďže ma doma čakal balíček na testovanie vákuovacej sady #test_pottenpannen aj dnes som bola na trhovisku, nakúpila domácu zeleninu a zajtra sa chystám všetko vyskúšať. 🙂

  Chodíte aj vy nakupovať na miestne trhovisko ( samozrejme ak nemáte vlastnú záhradku ) ? 🌱🥕🥦🥒🫑🍐🍏

  Snaha produkovať čo najmenej odpadu je aktuálne jeden z tých najpozitívnejších trendov. Odpady triedime, separujeme, recyklujeme. Obmedziť potravinový odpad sa nám však darí len veľmi málo.
  Čo robíte preto, aby ste vyhadzovali čo najmenej potravín?

  A. nakupujem denne v malých množstvách len toľko, čo spotrebujeme
  B. potraviny, ktoré nestihneme spotrebovať zaváram, mrazím, vákuujem
  C. nerobím pre to nič špeciálne, niekedy sa darí viac, inokedy menej

  V rámci Zero Waste trendu, aby vám s obmedzením potravinového odpadu pomohla, pre vás firma Potten & Pannen poskytla do testovania unikátnu vákuovaciu sadu Fresh & Save, vďaka ktorej bude uskladnenie potravín nielen jednoduché, ale tiež vaše potraviny vydržia čerstvé až 5x dlhšie. Zapojte sa do výzvy tu: https://www.modrykonik.sk/recenzie/vakuovaci-system-zwilling-fresh-save/

  #test_pottenpannen

  konik_testuje
  23. aug 2021    Čítané 1547x

  Skúsenosti s Zwillig Fresh & Save

  Nedojedené zvyšky hotových jedál, uvädnutá, zhnitá zelenina a ovocie… To všetko končí v kontajneroch po celom svete častejšie, než je žiaduce. Na Slovensku ročne každý obyvateľ vyprodukuje v priemere približne 163 kg potravinového odpadu. A viac než polovicu z neho produkujú domácnosti. Variť či nakupovať presné množstvo potravín, ktoré spotrebujeme je takmer nemožné, a preto vám ponúkame v našom testovaní možnosť vyskúšať inteligentné a jednoduché riešenie v podobe domáceho vákuovania potravín. 

  Čo budeme testovať?

  Variť len vtedy, keď máte náladu a čas. Nakúpiť ovocie a zeleninu na celý týždeň s istotou, že aj o pár dní budú čerstvé a chrumkavé. Zdá sa vám to nemožné? Naopak, s vákuovacím programom Zwillig Fresh & Save4 to možné je. A to navyše rýchlo a sofistikovane. Vďaka vákuovaniu potraviny vydržia čerstvé až 5x dlhšie, zachovajú si arómu, chuť aj všetky živiny.

  Na testovanie sme pre vás preto pripravili hneď celú 7-dielnu sadu jedinečných pomocníkov, aby boli vaše potraviny dlho „fresh”. A čo sada Fresh & Save, ktorú budete mať možnosť otestovať, obsahuje?

  • nabíjaciu elektrickú vákuovacou pumpu
  • 2 sklenené dózy z borosilikátového skla
   - 1x veľkosť L: celkový objem 2,0 l, úžitkový objem 1,6 l, rozmery (d x š x v): 21 x 14 x 13 cm, hmotnosť 1,26 kg
    - 1x veľkosť M: celkový objem 0,9 l, úžitkový objem 0,75 l, rozmery (d x š x v): 18 x 11 x 10 cm, hmotnosť 0,79 kg  
  • 4 opakovane použiteľné vákuovacie vrecká: 2 vrecká veľkosť M (35 x 25 cm) a 2 sáčky veľkosti S (23 x 20 cm)

  Hotové jedlá, syry, údeniny, čerstvú zeleninu či ovocie jednoducho vložíte do nádoby či vrecka, uzavriete, odsajete vzduch pumpou, ktorá sa automaticky vypne v momente, keď je nádoba zavákuovaná, a máte hotovo!

  K dokonalosti tento systém privádza možnosť využitia takzvanej „online špajze” vďaka aplikácii, ktorá umožňuje mať dokonalý prehľad o tom, čo máte v chladničke a upozorní vás na blížiaci sa dátum spotreby. 

  Koho hľadáme

  Na toto testovanie hľadáme 3 mamičky, ktoré dbajú o správnu výživu svojich detí. Snažia sa pravidelne variť, najradšej z čerstvých potravín, ale čas strávený varením by rady obmedzili na minimum. Kľudne aj za cenu varenia na niekoľko dní vopred. Aj tvoja duša trpí a srdce krváca, keď musíš vyhodiť nespotrebované potraviny? Ak zároveň rada fotíš, a si ochotná sa o svoje zážitky z testovania podeliť s nami na Modrom koníku, a využívanie moderných technológií ti nie je cudzie, neváhaj sa zapojiť.

  Ako sa zapojiť

  Ak by si aj ty rada otestovala túto užitočnú vákuovaciu sadu, stačí, keď nám do komentára napíšeš, ako často varíš a čo najradšej. Nezabudni spomenúť, ako uskladňuješ nedojedené jedlá. 

  Zapojiť sa môžeš do nedele 29.8.2021. V priebehu týždňa vyberieme 3 mamičky, ktoré oslovíme internou poštou.

  Budeme sa tešiť na vaše komentáre! 🙂

  konik_testuje

  Leto je čas výletov a dovoleniek, kedy sa nám snáď ešte menej než obvykle chce stáť pri kuchynskej platni a vyvárať, či denne premýšľať, čo navariť. Preto mnohé gazdinky varia i na pár dní vopred, aby tak len rýchlo ohriali večeru po celodennom výlete a mohli si opäť užívať voľné chvíle.

  Akým spôsobom skladujete vopred nachystané či nedojedené varené jedlá?

  A. varím „rýchlovky”, ktoré sú hotové za chvíľku a vždy čerstvé, zvyšky neskladujem varím len toľko, čo spotrebujeme,
  B. používam nádoby určené na skladovanie potravín a skladujem v chladničke, kým jedlo nedojeme,
  C. varené jedlá, ktoré zvýšili zamrazím a poslúžia práve, keď nie je čas alebo nálada variť.

  Sledujte nás a nezmeškajte možnosť otestovať sofistikovaný program na uskladnenie potravín už čoskoro! Za každú odpoveď vám pošleme 3 srdiečka. <3

  #test_pottenpannen