avatar
marcestana založila diskusiu
Dnes o 11:17    

Kam ísť na štúdium fyzioterapie? Piešťany alebo Trenčín?

Zdravím Vás. Potrebovala by som sa poradiť idem študovať fyzioterapiu.Zobrali mi do Piešťan UCM a aj do Trenčína denne štúdium. Som s okr. Levice .Potrebovala by som sa spýtať ktoré štúdium mi odporú

Ahojte
Inšpirujte ma, aké jedlo si zvyknete chystať na cesty, na výlety, na kúpaliská?
Zvyknem robiť toasty, ale tie už studené nechutia až tak, palacinky,tradičné rezeň v chlebe 😂

Aké letné dobroty si robievate s deťmi? Okrem nanukov/zmrzliny.. poteší tip aj recept 😋

avatar
natalia013 založila diskusiu
Dnes o 10:07    

Kde nájsť dobrého očného lekára pre deti so strabizmom?

Ahojte chcela by som sa opýtať či sú tu Maminy ktoré riešili strabizmus z deti od 1,5 roka. A či by ste mi vedela odporučiť Čadca/Žilina doktorku prípadne detskú očnú kliniku kde ste boli spokojne. Ď

avatar
diamelmama založila diskusiu
Dnes o 09:49    

Ako riešiť psychickú záťaž pri starostlivosti o dieťa so ZŤP?

Zdravím, mám otázku - som mama 2 detí a v rodine máme ženu s 2 deťmi, jeden z nich je ZŤP. Je to náročná práca a starostlivosť a napriek tomu, že sama mám 2 deti, chodíme vypomáhať. (Nie som jej matka

avatar
lobelie založila diskusiu
Dnes o 08:52    

Psychológovia v Prešove: Môžem im dôverovať?

Aké máte skúsenosti? Ja som raz počula, že jedna psychologička rozprávala o svojich pacientoch že jej tam chodia vyplakávať pre somariny. Troška to vo mne naštrbilo nedôveru voči nim. Nemaju náhodou n

avatar
melissa_19 založila diskusiu
Dnes o 08:40    

Ako riešiť podráždenie kože z plienok?

Ahojte dcérka 1,5 roka nosí plienkové nohavičky pampers ako sú tieto teploty nepomáha nám nič stále ju to štipe škriabe place celú ritku a okolie ma červené lebo si to škriabe bez plienky byt nechce n

Baby nemáte po 40-tke v obdobi perinomenopauzy tráviace ťažkosti a nafukovanie alebo problémy s trávením?

Baby, tie ktoré ste si žiadali o ID, koľko ste čakali na rozhodnutie?v Sociálnej poisťovni u nás v meste mi ho posudkový lekár schválil, podpísala som zápisnicu a odoslali všetko do Ba...ďakujem za skúsenosti ☀️

Ahojteee prosím vás v čom ste davali plávať deti ? Malý má 2 roky a davam ho do toho kolesa čo v ňom sedí ale už tam nechce byť tak pozerám čo by som kúpila. Len on si stále hlavu ponára 😩 Inak by som mu dala rukavníky. Nejaký hack na maléjo satana? 🤣

Ahojte,prosím nemáte niektorá nazvyš zľavový kód do Tatralandie? Ďakujem krásne 😊

avatar
weron08 založila diskusiu
Dnes o 07:40    

Odparovacia čiarka na tehotenskom teste. Mám nádej?

Ahojtiba sa chcem opýtať na skúsenosti...dnes ráno som si robila test z Kauflandu a výsledok bol s dvoma čiarka ale až tak o 10min...skôr chcem vedieť či ozaj môže byť takáto odparovacia čiarka...ešte

21. listopadu 1941 Němci dobyli sovětské město Rostov na Donu. Jakmile utichl hluk bojů a z ulic byla odstraněna mrtvá těla, němečtí okupanti všem chovatelům holubů nařídili, aby své ptáky zabili a všechny holubníky rozbili. Dnes se to může zdát šílené, ale tehdy představovali poštovní holubi pro armádu vážnou hrozbu. Byli používáni k posílání tajných zpráv, a Němci měli strach, že za pomocí holubů může sovětská armáda dostávat informace o počtech nebo rozmístění německých jednotek. Německé nařízení proto říkalo, že každý, kdo odmítne své holuby zlikvidovat, je potencionální špion a trestem byla smrt.

Mladý 15letý chovatel holubů Viktor Čerevičkin měl své holuby příliš rád, než aby jim ublížil a rozhodl se německé nařízení ignorovat. Skoro týden se mu dařilo své holuby ve staré stodole na zahradě domu jeho rodičů ukrývat a potají je krmil. Bohužel 28. listopadu ho štěstí opustilo. Několik ptáků ze stodoly ulétlo a němečtí vojáci si jich všimli. Němci v rychlosti provedli v okolí razii, ukryté holuby objevili a Viktora zatkli. Němci ho bili a snažili se z něj dostat, komu posílá tajné zprávy. Viktor Němců odpovídal, že nikomu žádné zprávy neposílal, a že jen se snažil ochránit své kamarády. Němci mu bohužel neuvěřili a nebo spíše jim to bylo jedno, a přestože byl Viktor ještě dítě, odvedli ho do nedalekého parku Frunze, kde ho zastřelili. Jako výstrahu ostatním ho tam jeho vrahové v uniformách Wehrmachtu nechali ležet a do rukou mu dali mrtvého holuba. Chtěl bych napsat, že ti vojáci byli horší než dobytek, ale tím bych urážel ušlechtilá zvířata.

O několik dní později podnikla 37. armáda pod velením generálporučíka Lopatina v rámci Rostovské strategické útočné operace protiútok a donutila Němce k ústupu z města. Byl to první významný německý ústup během války a sovětské vojáky doprovázel válečný reportér Max Alpert, který mrtvolu nebohého chlapce vyfotil. Tento smutný snímek byl po válce použit jako důkaz při Norimberském procesu a dnes je v tomto parku Viktorovi věnován památník, aby na něj lidé nikdy nezapomněli.

avatar
lianulkaa založila diskusiu
Dnes o 07:23    

Ako povedať mame, že sa chcem holiť v 12?

Hanbím sa keď si dám dačo krátke a vadí mi to neviem ako jej to mam povedať

avatar
netswan založila diskusiu
Dnes o 07:19    

Dlhé čakanie na zirkónové zubné korunky. Ako postupovať?

Dobrý deň, prosím vás, koľko vám trvalo, kým vám urobili zirkonové korunky? Ja som si v apríli zaplatila konzultáciu, povedal, že 2 týždne. 14. mája mi obrúsil zuby, naskenoval otlačky, že o 2t budú.

... čaká nás Jahodový spln, ktorý nastane v noci z 29. na 30. júna. Vrchol tohto mimoriadneho mikrosplnu prebehne 30. 06. 2026 o 01:57 hod., pričom bude prebiehať v znamení Kozorožec. Tento spln dostal pomenovanie podľa obdobia zberu jahôd, pričom na nočnej oblohe môže pôsobiť o niečo menší a jasnejší.

Ahojte,pravdepodobne budem v júli letieť...mam kov v nohe po operacii...vybavovali ste si papier o tom u obvodného staci?Ďakujem.

😆

!? ZAKÁZANÝ FILM? FILM, KTORÝ SI NEMALI VIDIEŤ...

☝️Do 27. Jún 2026 o 10:00 hod. plnú verziu filmu Občiansky strážca si môžete pozrieť tu: https://x.com/citizenvmovie/status/207014498722...

✔️Teraz ju jeho tvorcovia dočasne vydali tu na sieti X. S českými titulkami tu: https://x.com/gorolzmostu/status/20701941719320...

„Je to výnimočný film svojou témou a rétorikou, zaujímavý svojou surovou atmosférou, obrazom a zvukom. " Reč je o samozvanom pomstiteľovi zločinov nelegálnych migrantov. Ale nie je to vtip. Ústredná postava rozhodne nie je 100% dobrý superhrdina. Zanecháva za sebou aj nevinné obete," píše kolega Libor Vondráček

Môžem za seba povedať len jedno: POZRITE SA❗️Vôbec mi nebolo príjemné, ale pred realitou sa nedá donekonečna zatvárať oči. A prosím zdieľajte, už len 24 hodín na pozeranie.

„Nie je dosť pekná pre futbalistu“ – takéto komentáre sa roky objavovali pod fotkami ženy, ktorú miluje. Jeho odpoveď umlčala tisíce ľudí.

Keď Arsenal zaplatil za prestup Declana Ricea viac ako 100 miliónov dolárov, hovoril o tom celý futbalový svet.

Jeden z najdrahších anglických futbalistov v histórii.

Hviezda Premier League.

Idol miliónov fanúšikov.

A predsa príbeh, ktorý si mnohí zapamätali najviac, sa neodohral na ihrisku.

Po Declanom boku stojí už dlhé roky Lauren Fryer. Sú spolu ešte od tínedžerských čias – dlho pred slávou, obrovskými kontraktmi a do posledného miesta zaplnenými štadiónmi.

Keď sa Rice stal svetovou hviezdou, Lauren sa nečakane ocitla pod vlnou nenávisti na sociálnych sieťach.

Cudzí ľudia začali hodnotiť jej vzhľad, porovnávať ju s inými ženami a písať urážlivé komentáre len preto, že podľa nich nevyzerala ako „typická partnerka futbalistu“.

Časom sa situácia stala natoľko náročnou, že Lauren si vymazala fotky zo sociálnych sietí a takmer úplne sa stiahla z verejného života.

Jedného dňa však bola hranica prekročená.

Počas zápasu Arsenalu proti Tottenhamu ukázal jeden z fanúšikov Riceovi na telefóne fotku jeho partnerky a pokúsil sa z nej vysmiať.

Odpoveď futbalistu bola krátka a rázna.

„Ona je láska môjho života.“

Pripomenul, že Lauren stála pri ňom v čase, keď ešte nemal bohatstvo, slávu ani meno známe po celom svete. A že žiadne komentáre cudzích ľudí na tom nikdy nič nezmenia.

Dnes spolu vychovávajú syna Judea. Declan si dokonca nechal vytetovať jeho meno a dátum narodenia.

Vo svete, kde sa ľudia až príliš často hodnotia cez prizmu vzhľadu, počtu sledovateľov či statusu, tento príbeh pripomína jednu jednoduchú vec:

Skutočná láska sa neriadi štandardmi krásy. Pamätá si tých, ktorí stáli po našom boku v čase, keď nám ešte nikto netlieskal. ❤️

.. a hurá na prazdniny 💕