Ahojte, stretli ste sa s hnačkami ktoré sa opakovali?
Ahojte, stretli ste sa s týmto niekto?
8.6.-11.6. mala staršia hnačky
8.6. mladšia
15.6.-18.6. mladšia
A teraz 23.6. zas staršia
Mladšia mala vírusy aj baktérie negatívne zo stolice.
Ďakujem

avatar
jaruska18 založila diskusiu
Včera o 17:38    

Opakujúce sa hnačky u detí: Čo robiť?

Ahojte, stretli ste sa s týmto niekto? 8.6.-11.6. mala staršia hnačky 8.6. mladšia 15.6.-18.6. mladšia A teraz 23.6. zas staršia Mladšia mala vírusy aj baktérie negatívne zo stolice. Ďakujem

Keď sa neviem rozhodnúť, čo vlastne vyrábam 🤔🤪 toto,,stvorenie" sa rodilo s prestávkami asi mesiac 🤣

Hello Ahoj Slovakia 💗Letne prazdiny u babinky zacali dnes.

avatar
stelly652 založila diskusiu
Včera o 17:09    

Ako privítať nových susedov z Ázie?

Ahojte ľudia chcem sa od vás dozvedieť viac informácií o tejto téme,už poslednej dobe som si všimol aj všímam,že na Východnom Slovensku máme hodne Kórejských a Japonských prisťahovalcov,ktorý sa tu pr

avatar
dana243 založila diskusiu
Včera o 17:01    

Ako zvláduť nespavosť bez užívania liekov?

Poraďte mi čo mám robiť ..až mi zviera v krku keď si predstavím že zas mám ísť dnes vecer spať. Bojím sa že sa zas zobudím a že nebudem môcť spať ..ja som hotová ..chcem už aby tento kolotoč skončil !

Ahojte zháňam túto knihu. Ďakujem

avatar
peto414 založila diskusiu
Včera o 16:11    

Máte skúsenosti s Realityferovo a ich fixnou províziou?

Dobry den, Mate prosim nejaku skusenost s realityferovo.sk s predajom? Namiesto predrazenej % provizie beru fixnu sumu, maju sidlo v Sali. Dakujem

avatar
typek89 založila diskusiu
Včera o 16:07    

Ako zvládnuť dlhodobý svrab a stres?

Trápimebsa s tým problémom už nekonečné dlho. Všetkých sme upozornili v okolí. Ja sa snažím dodržiavať všetko čo sa dá, ja neviem je tu ešte niekto taký čo sa a tým trápi tak dlho, dáke rady? Už mi to

Včera oslávila svoje 73.narodeniny americká speváčka Cyndi Lauper

Vyberanie zálohovaných fliaš a plechoviek z košov je pre ľudí bez domova predovšetkým spôsobom obživy a snahou o prežitie. Tento jav sa stal bežným vo väčšine krajín, ktoré zaviedli zálohový systém na nápojové obaly.

Hlavné dôvody, prečo k tomu dochádza, zahŕňajú:

Priamy finančný príjem:
Každá vrátená fľaša alebo plechovka má presne stanovenú finančnú hodnotu (na Slovensku je to napríklad 15 centov). Pre človeka bez domova, ktorý nemá prístup k bežnému zamestnaniu, predstavuje vyzbieranie väčšieho množstva obalov reálny spôsob, ako si zarobiť na jedlo, vodu či základné hygienické potreby.

Nízka bariéra a flexibilita:
Táto činnosť nevyžaduje žiadne vstupné náklady, doklady, vzdelanie ani registráciu. Človek ju môže vykonávať kedykoľvek a peniaze dostane v hotovosti hneď pri odovzdaní obalov v obchode.

Nedostatok iných možností:
Mnohí ľudia bez domova čelia systémovým prekážkam pri hľadaní legálnej práce (chýbajúce doklady, exekúcie, zdravotné problémy alebo predsudky zamestnávateľov). Zber zálohovaných obalov je tak pre nich jednou z mála dostupných alternatív k žobraniu.

Zavedenie zálohového systému síce primárne slúži na ochranu životného prostredia a zvýšenie recyklácie, no v praxi zároveň vytvorilo neformálnu sociálnu sieť pre najchudobnejšie skupiny obyvateľstva, pre ktoré sa odhodený odpad stal cennou komoditou.

avatar
nepodarok
Správa bola zmenená    Včera o 15:56    

Zber kovov (vrátane železa, medi či hliníka) je pre ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia, vrátane mnohých marginalizovaných Rómov, spôsobom, ako si zabezpečiť legálny finančný príjem.

Tento jav má primárne ekonomické a sociálne dôvody:

Okamžitý finančný príjem:
Výkupne druhotných surovín vyplácajú peniaze za odovzdaný šrot relatívne rýchlo, čo predstavuje priamy zdroj hotovosti pre rodiny bez stabilného zamestnania.

Vysoká nezamestnanosť:
V mnohých sociálne vylúčených komunitách alebo chudobných regiónoch je miera nezamestnanosti veľmi vysoká. Zber a predaj kovového šrotu tak funguje ako alternatívna forma obživy a svojpomocnej práce.

Nízka bariéra vstupu:
Na zbieranie starého železa nie je potrebné žiadne špecifické vzdelanie, kvalifikácia ani kapitál. Vyžaduje si to najmä fyzickú prácu pri hľadaní, preprave a prípadnom čistení kovu.

Zber druhotných surovín je rozšírenou ekonomickou aktivitou po celom svete medzi ľuďmi s nízkymi príjmami bez ohľadu na ich národnosť či etnicitu, nakoľko premieňa voľne dostupný alebo vyradený odpad na speňažiteľnú komoditu.

Ktorá arabská vôňa pre ženy je naj?

Ahojte chcem spraviť tekvicový prívarok je potrebné tekvicu ošúpať? Vyberáte aj jadierka? A nejaký overený receptík??? Ďakujem 😊

Mrazivé banánové latte. Viac receptov https://www.modrykonik.sk/group/8057/ Ste vitané

Ahojte dievcata. Ake mate skusenosti s Ciernou horou? Chceme tam ist na dovcu, ale kamarati ma strasia, ze je to zle s jedlom, ze mam brat lieky a vsetko na zaludok. No je pravda, ze tam boli 10r dozadu. Chcela by som tam ist s 3 detmi (5,8,11). Mate skusenosti, dakujem?

avatar
lentilka242 založila diskusiu
Včera o 14:09    

Hľadám odporúčania na obvodného gynekológa v Tvrdošíne

Dobrý deň, sťahujeme sa do Tvrdošína a som tehotná a chcela by som nájsť obvodného gynekológa niekto mi odporúča pána Dr Šašku niekto ma naopak odhovara že všetko zanedbá viete mi napísať vaše skúseno

Baby, ktoré mate doma nafukovaciu vírivku, čistíte nejak zvlášť po zime aj tie rúrky, trisky? Dakujem

avatar
marisssa založila diskusiu
Včera o 13:34    

Pomohla vám subcízia odstrániť jazvy po akné?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ľudí, ktorým po akné zostali jazvičky a prehĺbeninky. Absolvovala som m 4 ošetrenia laserom a asi 4 chemické peelingy, ale bolo to už dávnejšie. Pred mesiacom som sa

avatar
ferka33 založila diskusiu
Včera o 13:08    

Kaderníčka bez objednania v Bratislave? Rady a tipy

Dobrý deň, prosím vás viete mi poradiť kde v Ba, najlepšie Petržalka alebo Staré mesto nájdem kaderníctvo kde berú aj bez objednania na farbenie? A ktoré má nezruinuje? 😅 Ďakujem

avatar
sisa898989 založila diskusiu
Včera o 13:03    

Cestovanie s malým dieťaťom autobusom k moru do Talianska

Ahojte, chcela by som sa spýtať na REÁLNE skúsenosti mamičiek, čo cestovali k moru autobusom s malými deťmi (4-5 rokov). Dieťa bude mať v tom čase 4 roky. Išlo by sa do Lignana v Taliansku, samozrejm

avatar
mimssss00 založila diskusiu
Včera o 12:58    

Diagnostikovali mi Vertigo po pôrode. Čo teraz?

Ahojte, diagnostikovali mi Vertigo. Som 5 mesiacov po pôrode a 3 mesiace mám závraty. Cítim ako keby som na lodi, niekedy ako keby do mňa niekto sotil a inokedy že sa podomnou prepadáva podlaha alebo