koloria
  20. aug 2023    Čítané 18x

  História umenia

  V snahe pochopiť korene umenia sa musíme pozrieť do pravekých čias. Prvé dôkazy umeleckého vyjadrenia sa nachádzajú vo forme jaskynných malieb. Tieto starodávne diela, ktorých vek sa meria desiatkami tisíc rokov, zachytávajú scény z každodenného života, zvieratá a rituály. Tieto vytvorenia nám poskytujú pohľad do mysle našich vzdialených predkov, odhaľujúc ich spojenie so svetom okolo nich. 

  Medzi najčastejšie používané farby patria odtiene červenej (červená oxidová farba z hematitu), žltej (žltá oxidová farba z limonitu), hnedá (hnedejší odtiene z rôznych minerálov), čierna (uhlie) a biela (vápno).

  koloria
  20. aug 2023    Čítané 11x

  História umenia - kľúčové momenty

  Kľúčové momenty v historii umenia! 🎨❤️ Od pravekých jaskyných maľieb po futuristické diela dneška, umenie nám otvára dvere do minulosti aj budúcnosti. Odkryjte krásu a hlboký význam každej éry umenia. Prinesieme Vám niekoľko zlomových bodov histórie umenia. Odhalte fascinujúce začiatky umenia v našej histórii. Zistite, čo sa považuje za začiatok umenia, jeho význam a ako sa vyvíjalo v priebehu času. Ponorte sa do sveta kreativity a vyjadrenia.

   #umenie #umenienaslovensku #koloria #umeniehistória #kreativitanadčas

  Říká se, že Charlie Chaplin byl jediný člověk v Holywoodu, se kterým se chtěl Albert Einstein setkat. V roce 1931 dostal šanci mluvit s hercem při premiéře filmu „Městská světla“.
  Einstein: „Co nejvíce obdivuji na vašem umění je vaše univerzálnost. Neřeknete ani slovo a svět vám rozumí!“
  Chaplin: „Pravda, ale váš úspěch je větší! Celý svět vás obdivuje, přestože vám nerozumí jediné slovo.“

  Zdroj: Cosmological Astrophysics
  Překlad: Martina Christová
  www.slunecnabrana.cz
  www.mistrovskekrystaly.cz

  #alberteinstein #charliechaplin #einstein #chaplin #holywood #uspech #univerzalnost #umenie #obdiv