Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lubka1709
2. aug 2011

@dioliana1 Nevies mi poradit?Chcela by som vediet ci aj meno sa da dietatu zmenit ked ho budeme mat sudom prisudene a kedy treba zmenit ked sa bude dat?

najjulinka
2. aug 2011

@lubka1709 dá sa zmeniť

lamps
2. aug 2011

@lubka1709 áno meno môžeš zmeniť. My sme menili meno dcérke, keď sme jej vybavovali nový rodný list. Keď prebehol posledný súd, po ktorom sme boli my zapísaný aj do rodného listu. Museli sme písať žiadosť o zmenu mena, ktorú sme dávali na matriku. Zakiaľ mala svoje pôvodné meno my sme ju volali menom, aké sme jej chceli dať, aby nemala z toho chúďatko chaos. Bolo dosť komické keď som ju ohlásila u doktorky, Terezka a v kartičke poistenca mala iné meno :O)

dioliana1
2. aug 2011

@lubka1709 možeš zmeniť aj meno, ale neviem kedy, pýtaj sa už adoptívnych...

lubka1709
2. aug 2011

@lamps kolko sudnych pojednavani je?

lubka1709
2. aug 2011

@lamps Pocula som ze,za jedno pismeno v mene pri zmene je poplatok 16, 60eur za pismeno.Je to pravda?

najjulinka
2. aug 2011

@lubka1709 može byť aj 100 pojednavani, ale ked je vsetko jasne, tak len 2 - predadopčne a adopčne.....

a druhe je blbosť.... pri adopcii je zmena zadara do nejakeho času od rozhodnutia a potom to stoji tak ako maju v zakonne za zmenu mena poplatok... .a ten je za zmenu mena a nie za pismenka.....

lubka1709
3. aug 2011

@najjulinka A pojednavania su v meste trvaleho bydliska ziadatelov alebo skadial je mimino?Tak co mam info tak prezvisko som vedela ze sa da zmenit ked budu ziadatelia zapisany do rodneho listu ako biologiky rodicia len s tym menom som nevedela len som pocula ze sa plati za jedno pismeno v mene ako som pisala tak sa mi to zdalo cudne tak preto som sa pitala.Ideme cez UPSVAR tak toho sa tam velmi vela nedozviem musime sa tak informovat.

lubka1709
3. aug 2011

@najjulinka zaujimalo by ma ked dieta budeme mat 9mesiacov doma a po 9mesiacoch je sud do tej doby sa starame zo svojho to mi je jasne.A po rozhodnuty sudu ze bude nase tak treba ziadat rodinne pridavky a matersku za obdobie tych 9mesiacov?

123fricka
3. aug 2011

este stale tu nieje alebo nepribudla nova cakatelka tt kraj 🙄 🙄

dioliana1
3. aug 2011

@123fricka určite tu sú, len sú na dovolenkách, tak sa neozývajú...min. 2 tu sú...

123fricka
3. aug 2011

@dioliana1 dufam ze su 🙂))) velmi by som chcela vediet kolko je tam ludi ci to je pravda a ako sa posuvaju🙂))

lenkove
3. aug 2011

Nerozumiem celkom tym pismenkam v zmene mena.. My sme menili priezvisko a pridavali krstne meno a platili sme len poplatok za vydanie rodneho listu, co bolo tusim 30 ci 40 centov. AK si dobre pamatam informacie, je to bezplatne (teda iba za ten poplatok, co spominam) 6 mesiacov od pravoplatnosti rozhodnutia o osvojeni.
A ano, sud je obvykle tam, odkial je miminko. Teda predosvojitelsky. Osvojitelsky uz tam, kde su prislusni novi rodicia. Ale myslim, ze sa da poziadat o presun spisu aj pri predosvojitelskom, ak by o to slo, ale neviem ci to potom dlhsie netrva.. A to je kazdy den drahy. A UPSVaR obvykle dobre poradi, tety su zbehle ako nik co sa tyka navrhov na sud, sudcov, pravoplatnosti atd... 😉 Len ta priprava na nahradne rodicovstvo obcas pokrivkava 😉

dioliana1
3. aug 2011

@123fricka už máš prípravu?

lubka1709
3. aug 2011

@lenkove tak co mi bolo povedane co viem ze napriklad ked dame meno Sandra tak za jedno pismeno 16,60eur tak ze 6/16,60 sa rovna 99,06eur tak to sa mi zdalo nieake cudne

lenkove
3. aug 2011

@lubka1709 Nuz, neviem kto vam to tak vravel, mozno zmena mena ina 😲 Ale v pripade osvojenia je to na 100 percent tak ako pisem. Len tie centy uz neviem presne 😉

lubka1709
3. aug 2011

uz usudzujem ze mi bola podana zla informacia velmi pekne dakujem za radu

lubka1709
3. aug 2011

Babenky nieje tu nik z Vychodneho Slovenska co cakaju na adopciu?Niekto z Bardejova,Presova,Vranova?

lenkove
3. aug 2011

Chodievala na forum jedna babenka z Humenneho.. Cakali myslim dlho, 5 rokov, zobrali si starsieho chlapceka a k nemu dostali ako bonus sestricku 😵 miminko. Bol tu aj niekto z Bardejova, len si nespomeniem na nick. Mali dievcatko, dostali ju malicku, par tyzdnovu. Ta mala ma uz asi 4 roky teraz...
A este farbicka24 je z presovskeho kraja...

dioliana1
3. aug 2011

aj adamickova je z PO má adoptované dve kočky, lenuska z PO ...

dioliana1
3. aug 2011

zdenka bola z Bardejova ale už je z PO 😉

123fricka
3. aug 2011

@dioliana1 nie nemam zaciname 🙂 neska boli u nas tetyy na obhliadku skoro co?🙂)

dioliana1
3. aug 2011

@123fricka Postupne ako budeš robiť prípravu sa všetko dozvieš... 😉

karkana
3. aug 2011

@natia tak nech ťa nevykotí, si to zle pochopila,zadné dvierka pre mna znamena,že 12krát oplodnena umelo -výsledok vždy negatívny,desať rokov mi pribudlo,mam už 38 najvyšší čas sa zamyslieť, čo dalej,vždy sme si hovorili s manželom,že ak sa nam nepodarí tak príde na rad adopcia-to su tie zadne dvierka,čiže teraz sme to rozbehli,a tak isto budeme ľúbiť aj adoptované babo ako keby bolo naše,my to tiež dokažeme ,nielen ty,všetci doma sa tešia,s nami,je to posledna možnosť-alternatíva,všetci sme natom rovnako,každa cítime to isté

123fricka
3. aug 2011

@karkana bingo * 😀 😀 😀 pekne povedane ked aj zadne dvierka to je tvoja vec 🙂

lamps
3. aug 2011

@lubka1709 súdne pojednávania sme mali dve - prvé predadopčné a druhé, keď nám natrvalo zverovali do výchovy. Za zmenu mena sme platili len kolok, ktorý sme prikladali k žiadosti o zmenu mena. Len už neviem presne koľko to bolo. Ale určite sme neplatili za každé písmeno.

lamps
3. aug 2011

@lubka1709 súd sa koná v mieste trvalého bydliska adoptívnych rodičov, teda tam, kde je dieťatko v predadopčnej starostlivosti

lubka1709
3. aug 2011

Citam tu clanky,kde mamicky riesia ci povedat ze dieta je adoptovane alebo nie.Citala som jeden clanok kedy dieta slo do skoly a spoluziaci sa jej zacali vysmievat ze je adoptovana.Nechcela chodit do skoly,uzavrela sa do seba.hambila sa za to.Jedna znama jej povedala ze ked pojde do skoly tak nech povie ze je hrda ze je adoptovana a je stastna.S manzelom sme toho nazoru ze nesu rodicia ktory splodia dieta ale ti ktory ho vychovaju a daju mu lasku ktoru potrebuje.

lubka1709
3. aug 2011

@lamps tak to je super ze sud je v meste trvaleho bydliska adoptivnych rodicov

lubka1709
3. aug 2011

@lamps tak uz len mat za sebou pripravu a cakat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre