Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lusterka
27. okt 2011

@mysiak001 dakujeeeeeeeeeeeeeeem...

@dioliana1 dakujeeeeeeeeeeem

a teraz sa nam zo socialky ozvu?...my chceme pripravu mat na UPSVaR...myslite, ze je to spravne?...a kedy ku nam pride niekto zo socialky na navstevu?

tortelinka
27. okt 2011

@lusterka nam prisli az na konci pripravy...podla dohody

dioliana1
27. okt 2011

@lusterka bude to nuda, ale aspon zadarmo, prídu ti pozrieť tak do mesiaca určite a potom ked dostaneš povolenie na začatí tak si dohodnete stretká z psychologičkou, ktoru vám UP určí

lusterka
27. okt 2011

@tortelinka dakujem

@dioliana1 aj vy ste mali cez urad?..nejde ani o to,ze je to zadarmo, do umeleho sme dali omnoho viac penazi...ale je to v mieste bydliska...aj Usmev, aj Navrat mame daleko...ked sme sa s nimi dohodli aj v TN, tak nakoniec neprisli...tak radsej uz len tu...a potom urcite budeme chodit kuk do Tn do klubu...tam bolo super...a tam to dost da..teda nam to dalo vela...tie skusenosti zien, mamiciek a tak...

dioliana1
27. okt 2011

@lusterka syn si robil cez UP

dadenka1
27. okt 2011

@lusterka Aj ja som z TN kraja, robili sme prípravu cez UPSVaR a bolo to úplne v pohode...Aj psychologička aj tety.. Neľutujem, že som šla cez urad.. Teraz sme robili aktualizáciu a budúci týždeň ideme podpísať správu a čakať ďalej

perlitka
27. okt 2011

Zeny ste uzasne a obdivujem vas...🙂

lusterka
28. okt 2011

@dioliana1 a nestazoval si?

lusterka
28. okt 2011

@dadenka1 ahoj ahoj...tak to ma tesi, ze mas aktualne info pre mna, kedze si z TN kraja...a aj si ma potesila,ze cez urad je to tiez v pohode...sice zalezi asi aj kde komunikujete so psychologickou..ta asi nebude z TN, ked sme neni odtial...ale ved uvidime..a aku aktualizaciu ste robili?..to je co a preco?...

karkana
28. okt 2011

@lusterka aj my sme na urade,muž nechcel v inde,chcel aby sme tam boli len my a psychologička,nam to tak vyhovuje, 😉

lusterka
28. okt 2011

@karkana tak to som rada...a bolo to v pohode, ze?

karkana
28. okt 2011

@lusterka bolo super,najprv manžel šomral,načo tam chodiť a tak,no ale naozaj tam sme sa len veľa potrebných vecí dozvedeli,čo a ako postupovať,dobré rady nám dala,test sme písali,kreslili sme chlapca alebo dievča postavičku,normálne sme sa už tešili ked sme mali sedeneie,a posledný krát nám bolo aj ľúto,že to skončilo,nič prísne ani neviem aké,úplna pohoda,pýtala sa nás akoby sme reagovali v rôznych situáciách,o našom vzťahu, 😉

lubinka13
28. okt 2011

@mysiak001 tak gratulujem a nech máte malé čím skôr doma.

lusterka
28. okt 2011

@karkana kreslili ste?..ty kokso...to keby sa mali taketo sedenia robit stale, tak aj pri prirodzenom tehotenstve, tak vela zien by asi nemali deti..xixi...ja kreslit neviem, ale o deti sa starat ano..xixixiixixiv 😀

mata71
28. okt 2011

@lusterka aktualizacia je po 2r cakania na dietatko a kedze nie je na rade tak znova pripravu,,ale to sa povie aktualizacia,aktualizujes svoje poziadavky,prijmi,,postoje u psychologicky ,napise spravu podpisete a odosle do spisu,,,a tym padom ak prejdete cakas dalej ... 😕 Kreslenie je tiaz dolezite aj to pise do spravy tetuska.-)

lusterka
28. okt 2011

@mata71 ale je to zaujimave...xixi..to aby som sa naucila kreslit..xixi...to iba to dievca a chlapca, alebo?..

karkana
28. okt 2011

@lusterka tu písali niektoré,že kreslili stromy ,tak sme si predcvičovali s manželom,manžel vie pekne kresliť,ja absolutne nič,no a ked nám dala kresliť,tak nám dala postavičky detí,no skoro ma...,dva krát som to preškrtla,lebo to nebolo nič čo by sa podobalo ,no ako tak som veľmi biedne niečo nakreslila,aj sa zasmiala

mata71
28. okt 2011

@lusterka stromy,ovocne, ihlicnate, na stromoch ovocie,rodinu,domy a vselico este 😉

mysiak001
28. okt 2011

@lubinka13

Dakujeme snad sa nam ozvu z UPSVAR ze nas konecne zaradili asi tam poslem kamosku naprespehy. Abo zavolame nech si nemyslia ze sme sa uspokojili. :D

@lusterka

My sme kreslili strom 🙂 teda mal to byt ovocny strom povodne to bola slivka a nakoniec to bola jablon 🙂 Kus velke slivky som nakreslil tak som zmenil nazov.

Inak dnes som si nasiel hodinu cas a jednym smahom precital knihu Veza z kociek. Parada teraz ju cita polovicka. Aj som byvalu koleginu teraz viac pochopil preco bola nervozna po adopcii uvidime ako to bude u nas uz sa na to tesim.

lusterka
28. okt 2011

@mysiak001 nervozna po adopcii?...tak to ma prekvapuje, ja by som asi bola skor spokojna, ze uz mam babo...neviem...nezazila som....tak stromy ste kreslili?..to by bolo asi lepsie ako postavicky..xixi...

lusterka
28. okt 2011

a viete, co v TN sa kresli, alebo tak?..co davaju kreslit?..xixi...kokso, ved sa viac obavam kreslenia ako celej adopcii...xixi

tortelinka
28. okt 2011

@lusterka neviem, co robis taku paniku z toho kreslenia, nehodnoti sa predsa umelecke dielo, ide o to, co z toho vycita

lusterka
28. okt 2011

@tortelinka ved ja viem, xixi...ale tak ma to prekvapilo..xixi...ja len,ze ked v porodnici tiez nic nekreslis a zato mozes byt dobra mama..xixi

mysiak001
28. okt 2011

@lusterka

No mala take stavy ale vyrovnala sa stym. A ja mozem kreslit cokolvek jediny vykres co ma zan na ZS pochvalili bol ze smutok odchadza mali sme namalovat pocity. Ucitel zbadal vykres prv sa rozkrical a potom som mu povedal nazov 🙂 ono to bolo cela A4 hneda od najtmavsej po najsvetlejsiu. A aj teta co nas mala na priprave sa s chuti zasmiala na strome este ze to beru z toho psycho hladiska.

tortelinka
28. okt 2011

@lusterka neboj, kvoli tomu,ze nebudes mat peknu kresbu, este neznamena, ze vas psychologicka nepusti dalej

lusterka
29. okt 2011

@mysiak001 tak som rada, ze nie som sama..xixi...myslim to kreslenie..xi

lusterka
29. okt 2011

@tortelinka xixi...tak to si myslim..xixi...

5katarina7
29. okt 2011

my sme nemuseli kresliť vôbec nič,tak asi všade je to iné 😉

lusterka
29. okt 2011

@5katarina7 a odkial si?...ak smiem?..

dadenka1
29. okt 2011

@lusterka my sme v TN kreslili ovocný strom.. nejde vôbec o to, ako bude vyzerať.. oni to čítajú inak.. kľudne to môže byť aj metlastrom 😀 😀.. A nachystajte sa na staré, komunistické testy, kvantá ano, nie možno až vám to bude pri otázke číslo 400 aj jedno.. 😀 😀 Ale o nič nejde, je to pohoda, nasmejete sa, neprejdú len totálni magori a psychopati... (povedala naša psychologička) 😀
aktualizáciu sme robili, lebo sme čakatelia už dva roky (v TN na naše požiadavky - biele zdravé bábo) je to norma.. známi čakajú už tretí rok, takže sa ešte načakáme.. V aktualizácii sa robia nejaké testy a rozhovory so psychologičkou.. trvalo to cca 23 hodín.. ale keďže sme boli podľa pychologičky dosť ukecaní 😀 , zmákli sme to rýchlejšie.. Vo štvrtok ideme podpísať správu (čo o nás psychola napísala) a čakáme ďalej...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre