Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lusterka
30. okt 2011

@dadenka1 xixi..moj sa smeje, ze to mame tak na 5 rokov...xixi...tak to ti poviem..hotova vysoka skola, ale ukludnila si ma...som zvedava, ako budeme pokracovat...ved isto napisem...ked sa nam ozvul..xixi

dadenka1
30. okt 2011

@lusterka no.. tých 5 rokov aj s prípravou sedí... teda ja dúfam, že my budeme hotoví do 4 rokov.. Aspoň dúfam

5katarina7
30. okt 2011

@lusterka ja som z Hurbanova,to je NR kraj. 😉 My sme mali napr.aj tie psychol.testy nejaké skrátené,že vraj našla takú verziu čo sa ľahšie vyhodnocuje 🙂

tortelinka
30. okt 2011

@dadenka1 ale, neboj, urcite budete skor ako za 4 roky

dadenka1
30. okt 2011

@tortelinka Naposledy pani povedala, že práve vybavujú rok 2007 ☹ .. Máme náročné požiadavky... Úzkoprofilový tovar... niekoľko rokov dozadu sa čakalo 7 rokov.. Takže 4 sú pohoda... 😀 Vo štvrtok, keď tam budem, sa opýtam ako sme na tom

tortelinka
30. okt 2011

@dadenka1 fiha, 7 rokov? to som este nepocula 😲

dadenka1
30. okt 2011

@tortelinka no vidíš.. čo všetko sa nedozvieš... Niektoré si tu dávajú odklad, my máme tú dĺžku čakania jak tri odklady 😀

tortelinka
30. okt 2011

@dadenka1 no uvidime, nic nenaspekulujeme, ponadavame si potom v utorok 😉

dadenka1
30. okt 2011

Teším sa.. Akurát som sa dnes dozvedela, že máme na cintoríne o 15:00 dušičkovú pobožnosť.. Tak sa neponáhľajte od vašich..

tortelinka
30. okt 2011
lusterka
30. okt 2011

@dadenka1
@5katarina7

dakujeeeeeeeeeeem...tak dufam,ze aj my skor..a mozno sa popri tom aj bio podari...ale neva...aj keby sme mali aj viacej deti..xixi...my to zvladneme...a co sa jedna testu...uz sa ani neobavam, ale verim,ze to bude cochvila a v Nm nebudu robit tiez problemy...

karkana
1. nov 2011

ked chcete zmeniť dieťatku meno,tak je najlepšie ho hned tak oslovovať,ako chceme , 😉 ,nie napr.po pár mesiacoch by sa zrazu zas ináč volal ,

mysiak001
2. nov 2011

Ahoj,

Tak dnes nam dorucili rozhodnutie o tom ze nas zaradili do zoznamu 🙂. Uz sme aj volali ale este nie sme na rade 😀.

mata71
2. nov 2011

@mysiak001 😀 😀 😀 gratulujem,,,a povedali Vam na ktorom mieste ste?aky mate dlhy poradovnik,,,,,, 😀

mysiak001
2. nov 2011

@mata71

no dohodli sme sa ze prideme osobne lebo to musi urobit rucne. Ale ze mame ratat tak rok az rok a pol s tym ze teraz odmietlo 17 parov dietatko a nejake pozastavili adopcie tazka doba je.

tortelinka
2. nov 2011

@mysiak001 fiha, tak to som este nepocula...to mate fakt kratky poradovnik 🙂

mysiak001
2. nov 2011

@tortelinka

No tak vravela p. Datelinkova do telefonu ale ratame 1,5 roka az dva roky.

tortelinka
2. nov 2011

@mysiak001 drzim palce

mysiak001
2. nov 2011

@tortelinka

dakujeme

lusterka
2. nov 2011

@mysiak001 blahozelaaaaaaaaaaaaaaame....tesime sa s vami

mata71
2. nov 2011

@mysiak001 fuha,,,aj v Nr dost pozastavaju adopciu,aj odmietaju kvoli financiam,,tak verim ze nas to posunie dopredu,,,budem drzat palce aby Vam to ubehlo čim skorej,,, 🙂

mysiak001
3. nov 2011

@lusterka
@mata71

Dakujeme uvidime ako to pojde.

dadenka1
3. nov 2011

My sme sa dnes pýtali a sme 21.. Aktualizácia ukončená, podpísané, čakáme ďalej

mata71
3. nov 2011

@dadenka1 juuj nech to už čim skorej 😵 😵 ubehne,,,a maš mimi,,

tortelinka
3. nov 2011

@dadenka1 to je pekne cislo, 15ti odmietnu, a ste na rade 🙂

tortelinka
3. nov 2011

@dadenka1 inak vdaka, super bolo 🙂

lubka1709
3. nov 2011

Nevie mi niekto povedať ako ide Prešovsky kraj s miminkami na adopciu?Aky teraz riešia rok?

dadenka1
4. nov 2011

@tortelinka Strašne ma mrzí, že len na chvíľku.. V lete to dáme na dlhšie 😉

luckada
4. nov 2011

Ahojte, mate prosim skusenosti so sudnymi poplatkami? Zaujima ma vyska.

Navrh na predbezne opatrenie - aj ked bolo zamietnute?
Preosvojitelska starostlivost

Budem rada ak mi napisete, ake mate skusenosti, kolko ste platili. Chceme byt pripraveni, aby nas necakalo nejake velke "prekvapko".

Dakujem
Lucia

tortelinka
4. nov 2011

@dadenka1 jasne!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre