Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
12. mar 2012

@monika76 záleží od mnohých vecí kedy bude už u nich(dd, UP, ich možnosti) a celkovo ich až po sude (min. 9 mesiacov bude v predosvojitelskej)

monika76
12. mar 2012

@dioliana1 čo znamená to v zátvorke tie skratky ? len v krátkosti od ich žiadosti jej manžel s platom postupil hore ,nič sa u nich ine neudialom su obaja zdravy.Celu vybavičku maju od kočika ,postielka postavená ,drogerka proste nebudem menovat komplet všetko pripravené.

monika76
12. mar 2012

@dioliana1 ešte nás napadlo že pofotia doma všetko ako su pripraveny pre socianu pracovničku aby vydela že sa velmi snažia.No makali sme celi vikend .

cairka
12. mar 2012

Monika, pošli na koňa kamošku 😉 Fotiť nemusia nič, sociálna sa príde pozrieť osobne 🙂 teraz už to visí na ochote detského domova, prípade rýchlosti súdov, nedá sa povedať, kedy malá príde. Pri šťastí to môže byť do 2 týždňov 🙂 v horšom prípade....aj o niekoľko mesiacov 😖 Držím palce, aby bola malá doma čo najskôr 😵

karkana
12. mar 2012

@monika76 ked je z utajeneho,a má už 2,5mesiaca nemalo by byť bábo už dávno adoptované?hned po pôrode??čo ju doteraz nikto nechcel 😒

dioliana1
12. mar 2012

@monika76 adopciu im schvalia až za 9. mesiacov pobytu dieťaťa u nich ....

aidilka
12. mar 2012

@karkana myslim, ze z utajeneho porodu ma matka 6 tyzdnov moznost odvolat utajenie, takze babo do vtedy nemoze mat osvojitelnost. Teraz vraj niektore kraje taketo deticky vobec nedavaju hned z porodnice 😒 . Pre istotu 😒 Tak je mozne, ze to bol takyto pripad.

tortelinka
12. mar 2012

naozaj sa neda povedat kolko to bude trvat, zalezi najma od sudu, ale nechapem co sa dialo 2,5 mesiaca ak je z utajeneho..

monika76
12. mar 2012

@karkana neviem ..len to vieme že je u pestunskej rodiny a je zdrava a že maminka mala 22 rokov...

monika76
12. mar 2012

@dioliana1 to vieme ale teraz som chcela vediet že od telefonatu z uradu po navštevu malej ako to bude dlho trvat .. že vraj do 3 tyždnov ju maju doma tak neviem..

monika76
12. mar 2012

@cairka noo presne od ochoty bude.. lebo telefonat mali v stredu aj v ten den tam sli a v piatok im uz ohlasili že tento stvrtok maju docestovat lebo že pri tom budu viaceri kompetentny.No a že je už na nich.No budu podľa mňa spokojny vecičky tak pre štvorčatá kočíky pre istotu 2 😀 hračky kde sa pozrieš .

kanhwa
13. mar 2012

@tortelinka nasa mala mala tiez pri nasom prvom stretnuti skoro 2 mesiace a je z utajeneho. nechapem, co s nou tolko robili, mohla byt hned doma. a neverim, ze by ju niekto pred nami odmietol - biela, zdrava, krasna 🙂 nam pani na upsvare vtedy povedala, ze vraj uz nedavaju hned z porodnice - ale vy ste iny pripad, tak mozno to zavisi aj od kraja.

@monika76 to ako dlho to bude trvat vobec nezalezi od toho, ci maju vecicky a kociare pochystane 😎 musia mat 3 interakcie za sebou, psychologicku spravu a potom dat navrh na sud o zverenie do predosvojitelskej. k tomu vsetky tie doklady, ktore davali k ziadosti o osvojenie plus tu psychologicku spravu z interakcii. a ked bude podany navrh na sud tak ihned mozu v DeD poziadat nech im daju malu na hostovsky pobyt, ktory sa uz moze pripadne aj predlzovat az do sudu, tak uz by to vlastne mohlo byt nastalo. ale vsetko zavisi A/ od ustretovosti uradnikov a pracovnik DeD B/ od toho, ako to ta tvoja kamoska bude nahanat vsetko - to je asi to najpodstatnejsie.

monika76
13. mar 2012

@kanhwa Ďakujem pekne za radu a info

monika76
13. mar 2012

@kanhwa ale ked tak nad tým rozdumujem aky odstup treba mat od jednej navstevy ? nebolo by im radsej lepšie íst tam najst si nejake ubytovanie a zrelaizovat to priklad do tyzdna ? jeto vyše 100km

tortelinka
13. mar 2012

@monika76 tam nie je nijaky stanoveny cas, vsetko je na dohode, my sme to mali cca 200 km, navstevy asi tri

marti35
13. mar 2012

@kanhwa je to zlé že to niektoré kraje tak robia dieťa z anonymného pôrodu ktoré môže ísť hneď priamo do rodiny ktorá si ho adoptuje dajú najskôr DD do profesionálnych rodín a keď ma 2-3 mesiace ho ponúknu na adopciu ..pretože tam to veľa krát potom nie je len o tých 3 mesiacoch ale pokiaľ prebehne súd ďalšie 3 mesiace ako ja mám skúsenosť ,môžu ho len navštevovať alebo len na návštevy brať 😒 a zanášať na späť čo je dosť blbé pre nás rodičov ktorý čakáme na adopciu sú aj prípady že je to skôr keď schvália predbežko ale to všetky súdy nerobia 😒

yukki
13. mar 2012

@marti35 a nie že pre rodičov je to blbé ale pre to dieťa je to nenahraditeľná stratačasu... hlavne...hlavne preň.

matax
13. mar 2012

@monika76 ked je to tak daleko, asi by bolo najlepsie ubytko, skusit sa s ded dohodnut na interakciach po sebe....my sme mali obe deti relativne z blizka..ale maleho interakcie sme mali tri dni po sebe v profirodine a stvrte s psychologickou v ded a tie sa zaratali do posudenia, ktore na krajský upsvar posielal ded... potom sme este za nim chodili a hned, ked nám dal upsvar suhlas s podanim návrhu na sud, tak nam riditelka ded dala malého na hostovský pobyt- nech sa na tu moznost návstevneho pobytu u nich v rodine spýtaju domove, niektore ded daju, iní nie... pocet interakcii je vraj minimálne 3, ale je to individuálne, dla toho, ako dietatko na nových rodicov reaguje.

monika76
13. mar 2012

@matax zavolala som kamošku hned si tieto užitočné rady príde prečítat 😉 aby vedela ako sa dohodnut vo štvrtok 🙂 ja mám svoje detičky ale z toho som tiež hotová.. srdcu to nedá.Ake to je niekto by dal asi všetko za detičky a niekto si necení svoje deti.Tak ako ja som sama mám krásnehomaleho synčeka a jeho otec ho poriadne ani nevydel a ani nechce 😒

123sabrina
13. mar 2012

caute prosim vas ktora ovlada paragrafy alebo nieco take blizsie potrebujem surne nieco velmi by som bola rada keby sa mi ozvete do ip 😉 😉 😉 😉

mysiak001
13. mar 2012

@123sabrina Ahoj no nevolali sme teraz ani sme tam neboli. Chceme pockat do aprila alebo maja podla toho ako dlho vydrzime cakat 🙂

123sabrina
13. mar 2012

@mysiak001 aha no hadam sa vam dovtedy ozvu aj sami 😀

marti35
13. mar 2012

@yukki Veru tak máš pravdu nikomu to neprospieva ani dieťatku aj keď je ešte bábätko.. ale čo už stým ...kedysi my sme prvé dieťa adoptovali pred 7- rokmi vtedy sme absolvovali 3 návštevy a brali sme si ju domov a teraz sa to naťahuje dlho to trvá nie je to dobrý systém 😒 Veľmi sa modlím aby toto dieťatko k nám prišlo priamo s pôrodnice 😵 😵 😵

kanhwa
13. mar 2012

@monika76 ano, ked to chcu urychlit, urcite by to tak bolo lepsie. ale ako vravim, toto zavisi aj od pracovnikov DeD a ako ma cas psycholog, lebo musi pri tom byt. my sme vsetky tri navstevy absolvovali v priebehu jedneho tyzdna v domove.

mysiak001
14. mar 2012

@123sabrina

No neviem neviem co bude nedari sa mi zohnat pracu a to je horsie ako zle :(. Najhorsie je ze uz ani neviem co by som robil a neviem si predstavit ako zdokladujem prijem ak by sa nam podarilo zeby nam zavolali. jedno viem ze nechcem robit dealera 🙂. Ale po statniciach asi vyberat nebudem a berem prvu pracu co bude mat vyssi plat ako podpora :( . A ak nedajboze budem musiet ostat na podpore dlhsie tak v juli berem aj nizsiu mzdu. Neviem ako by sa k tomu postavil sud.

tortelinka
14. mar 2012

@kanhwa ani to nie je pravidlo, u nas ziaden psycholog pri ziadnej navsteve nebol

123sabrina
14. mar 2012

@mysiak001 no tak to ano chapem ta ani ja nemam pracu vobec nic nieje sama agentura a plat ako podpora co toto uz len je ? smutne

lenkove
14. mar 2012

@mysiak001 Viem si predstavit, ze sa teraz trapis a robis si starosti.. ☹ Moj brat si rok nemohol najst (stalu) pracu a to nie je vobec vyberavy.. Ale co v regione s 30 percentnou nezamestnanostou.. Vobec nechcel odist od rodiny do zahranicia, ale nakoniec nemal na vyber 😔 Drzim vam palce, aby sa cim skor nieco naslo!!!

mysiak001
14. mar 2012

@lenkove @123sabrina

Dakujem za podporu ono je to vazne smiesno smutne byvat v regione kde je 30 % nezamestanost a ani urad prace nevie pomoct .

123sabrina
14. mar 2012

@mysiak001 to ani u nas nepomozu lebo co je vzdy potrebuju prax niekolko rokov alebo praca skor pre chlapov hm :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre