Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zwalsh
4. jún 2013

No dievčatá poviem vám, ak by naše inštitúcie fungovali takto fundovane čo sa týka informácií, to by nám bolo hej? Idem zavolať do úsmevu a návratu.

yukki
4. jún 2013

@zwalsh no čo, dovolala si sa?

najjulinka
4. jún 2013

na ten link čo dala @marketka1 stači doookola klikať.. refreshnuť a zakaždýms a priráta 😉

ale potom poprosim sa pochvál izbou 😀 Peknú sumičku chcu dokopy. .ratam, že asi každemu rovným dielom... och to musí byť suprové.. či detská či dovča za takú sumu... juuuj... nech sa pokochame aspon sprostredkovane 😉 😀 😀 😀

refreshujem o dušu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
4. jún 2013

no refreshujema je tam odstup par sekund čo musi byť, tak nerefreshujte moc rýchlo... 😀

yukki
4. jún 2013

@najjulinka a to jak mám robiť keď nie som na tom fakbuku...

najjulinka
4. jún 2013

zlavomat maš furt refreshnuť.... 😉 nie facebook

najjulinka
4. jún 2013

refresh každých 5 sekund.. .ryhlejšie to nestiha pripočitavať... 😉

yukki
4. jún 2013

@najjulinka akože opakovane klikať na ten odkaz, čo dala Tina?

najjulinka
4. jún 2013

@yukki ano

lillik3
4. jún 2013

.... Tak baby, dnes som zažila ten pocit, keď stojíte pred dverami u tetusky na úp a čakáte vzrušene či prekrocenim toho prahu sa Vám zmení život alebo nie...
Nezmenil sa, ten pocit,ze to maličké patrí uz len mne a mm sa nedostavil... ☹ boze, bol taký zlatý, rozkosny, ale nie náš ☹((
Čakáme ďalej...

mata71
4. jún 2013

@lillik3 😉 neboj je to blízučko... 😵

yukki
4. jún 2013

@lillik3 čo na ňom bolo také najviac cudzie, čo vás odradilo? to bolo nejaké malé bábo?

lillik3
4. jún 2013

@yukki ....malo 7-8 mes.... Mm to vystihol... Nevidel v mojej tvári to, to čo vidí ked som šťastná, spokojná a ked tam mám radosť...
Neviem tí povedať čo...proste jednoducho to nebolo ono... Keby sa dal pocit opísať slovami tak tí to opisem...neviem či mi rozumies...

zwalsh
4. jún 2013

Tak dievčatká moje. Dovolala som sa na Úsmev a chcú aby sme tam prišli tak asi pôjdeme. Ešte som premýšľala že ten čakací list asi nie je taká dobrá vec lebo to môže niekoho frustrovat tak v ňom už pokračovať nechcem. Ale na druhej strane mi to otvorilo oči že my s mm sa teda v prešovskom kraji naozaj nedočkáme. Čakačka je 4 až 5 a potvrdil to aj úsmev. Len teraz neviem či sme si predsa len nemali vziať toho chlapčeka asi to bola naša posledná šanca. No nič možno ešte v piatok pôjdeme do úsmevu a potom asi zruším celú myšlienku lebo my čakať tak dlho tak mám 50 a mm 55 a to už snáď budem aj babka 🙂

zwalsh
4. jún 2013

@lillik3 ja to rozumiem presne pocit že je krásny ale prázdno. Ale možno uvidíš za pár dní. Neviem kto tu písal že dieťatko odmietli a nedalo im to spať a potom presne vedeli že je ich. Alebo ako to mne niekto napísal že som musela zažiť odmietnutie aby som nabudúce vedela že bude moje. Drž sa a nezúfaj aj keď je to teraz ťažké. Ale my sme tu 🙂 a s tebou 🙂

zwalsh
4. jún 2013

@yukki áno odpoveď je nižˇie

yukki
4. jún 2013

@zwalsh hej, už čítam. No ta skočte ešte do Úsmevu a uvidíte.

zwalsh
4. jún 2013

@yukki Asi tam už ani nejdeme. Nejak ma to položilo. Škoda že nám nepovedali pred rokom že prešovský je najhorší, mohli sme si ušetriť slzy. ale teraz zo mňa hovoria emócie takže idem radšej upratať. Ďakujem

yukki
4. jún 2013

@zwalsh uprac. Preberete to nasledujúce dni. Skočíte do Úsmevu. Prehodnotíte možno požiadavky. Vzdáte-vzdáte, nevzdáte-uvidíte.
Najhorší-nie najhorší..... o to nejde. Aj inde by ste čakali možno dva tri roky....

dadenka1
4. jún 2013

@zwalsh môžem trochu osobnú a zrejme dosť necitlivú otázku.. ale bytostne sa ma to týka, tak sa potrebujem opýtať... máš už 45 rokov a trúfaš si na ďalšie dieťatko? ja totiž mám 36, podľa čakačiek sa ďalšieho dočkám niekedy okolo mojej 40-41tky a mám obavy, že už nebudem tak vládať.. nie psychicky, ja mám energie ako dostihová kobyla, ale fyzicky... už teraz cítim chrbát, nočné vstávanie ma niekedy dosť bolí, behať za Dominikou ma zatiaľ baví, ale o 5-10 rokov neviem neviem... tak mám obavy, či budem dieťatko v takom pokročilom veku zvládať.. ako sa dívaš na to ty? Ďakujem..

fiona123
4. jún 2013

@zwalsh to by ste to teraz vzdali? Keby som mala čakať 4-5 rokov, tiež by ma to odrádzalo, ale urcite by som isla pozrieť detičky v neziskovkách....podebatujte s manželom, aby ste potom neboli smutní ☹

yukki
4. jún 2013

Ono vždy je dôležitá aj motivácia....pri náhradke. od toho sa potom odvíja aj ten...výber dieťatka...

@lillik3 rozumiem čo píšeš aj keď vžiť sa nejako ..... mal nejakú zlú rodinnú anamnézu ten prcek?

lillik3
4. jún 2013

@yukki .... Bol z hniezda... Takže nik nič nevedel... Nehladaj za tým nejakú chybu na drobcovi, proste ta povestná ISKRA nezaiskrila... ☹

vesticka
4. jún 2013

@lillik3 fakt? juj tak drzim palceky. Urcite daj vediet 🙂

yukki
4. jún 2013

Aj ja držím palčeky tomu chrústovi aby čo najskôr našiel milujúcu mamu a tata! 🙂

lalus
4. jún 2013

@lillik3 no nedá mi 😅 ja som tiež pri deťoch nehorela a neiskrila, keď som ich uvidela prvýkrát 😅 brala som to tak nejak pragmaticky, že toto sú deti, ktoré nám boli poslané do cesty. neboli tam VÁŽNE dôvody prečo nie (vážne ochorenie, postih a pod.), i keď obaja si so sebou čosi nesú, čo by ostatné páry možno odmietli... tak sme prikývli. a trvalo veľmi krátko a boli skutočne MOJI... aj bez iskrenia, jednoducho to prišlo, keď sme ich mali doma... nevymenila by som ich za nič na svete a neľutujem 😵
to neber osobne samozrejme, to nie je na teba...rozhodli ste sa, ako ste najlepšie vedeli a cítili... to len pre info, že aby sa tá povestná iskra nepreceňovala... že aj bez nej je to skutočne ono 😵

tortelinka
4. jún 2013

@lillik3 tiez ako pise @lalus , nebolo to nejake iskrenie, maly mal zdravotne problemy, vyzeralo to na papieri horsie ako to v skutocnosti bolo..no, zlozite....a ta iskra , ta sa pomaly rohorievala postupne, ked bol u nas

yukki
4. jún 2013

No u nás tiež nebolo nejaké brutálne vzplanutie.....ja som vzplanula už po telefóne pri druhej malej, jak mi volala z Košíc sociálna...že dátum narodenia 6.12, no tak to už mi bolo jasné, Mikulášov dar sa neodmieta rovno do telefónu som kričala Beriem beriem neponúkať ďalej....a pri prvej? vyzeralo zdravé ta....čo tam špekulovať...
a aj keď teraz občas bojujeme o život-furt si poviem, kde by asi bola ostať tak v DD.....kde by asi bola ostať v biorodine.....kde by asi bola dostať sa do inej adorodiny (viac sa ich vyjadrilo, že by ju iste boli vrátili-jak tovar, že 😒 ...)... pokiaľ ide o pomoc dieťaťu, tak tej myšlienke je dúfam učinené zadosť

dorota23
4. jún 2013

@zwalsh ahoj, ja som to tu uz raz pisala, my sme presli databazy Usmevu a urcite sa oplati si ich pozriet. Su tam deti,ktore su uz medzitym zdrave, alebo maju minimalne hendicapy (boze, ako sa toto pise? 🙂 ) - medzitym uz vyrastli zo svojich chorob, cvicili Vojtovku a pod. Mozno najdes zalubenie i v takom, ktore nie je podla poziadaviek. A tiez niektore choroby su take "bezne" sa mi zdalo v sucasnosti - typu alergia, astma, nejaka ta Vojtovka po porode... Niektore spisy su super aktualizovane, cize aj pri starsich rocnikoch deti nemas iba fotku z nemocnice, mas aktualny stav, aktualnu fotku. Nedajte sa odradit 😉

silviaa
4. jún 2013

@lillik3 ja som zazila prve stretko s babom s iskrou aj bez nej 😀 . Pri prvej medzi nami iskrilo strasne silno, hned ako som ju videla, vedela som ze je moja, presne ako vyzerala, ako sa usmievala, ako vonala, ako reagovala na nas s muzom, ako som si ju vysnivala, bola uplne dokonala. Pri druhej nebola ziadna iskra, nic 😕, prisli sme domov kolobeh zdravotnych problemov, zle spavala v noci, prve mesiace boli sakra pre mna tazke. Ale vedela som jedno, tiez je moja, len dlhsie bude trvat nasa zblizovanie. Teraz ju milujem strasne moc, je velmi sikovna a statocna, a som hrda, ze si vybrala prave mna za mamu 😵 😵 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre