Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zwalsh
8. júl 2013

@larati Hej niekedy to trvá dlho než tam niečo napíšu. Ja som tam raz vyguglovala chlapceka o ktorom tam nic nie je, ale potom som našla v regionálnych novinách že si ho vzali domov pestuni. Tak gugluj 🙂

larati
8. júl 2013

@zwalsh dakujem za tip 🙂 asi sa trosku pohrabem v e-novinach 🙂 idem guglit 😀

zwalsh
8. júl 2013

@vargatomas1 Už idem volať len aby ma nemali za nedočkavú (čo som) a bláznivú(čo som teraz tiež. Dokonca som hľadala články na britských a amerických portáloch o tom ako sa rozkojiť (prestala som pred rokom) ale tam je presný popis ako to robia s matkami, ktoré vedia kedy sa im adoptované mimnko narodí, tak sa 2 mesiace pred narodením pokúšajú odsávať mlieko a stimulovať prsia s pomocou laktačnej a tiež čajov a ešte oxitocínovej injekcie. Vôbec som nevedela, že aj žena, ktorá nikdy nerodila môže kojiť lebo to nie je záležitosťou vaječníkových hormónov ale mozgovýxh 🙂 No nie ten B-H úžasný? 🙂 Taká dokonalosť. Takže milé budúce mamičky vaše detičky vaše miečko môžu papkať a vôbec nemusíme podporovať farmaceutické firmy, ktoré ho vyrábajú 🙂 Takže hor sa do stimulácie. Pekne sa usadiť, naladiť, pekná jemná najlepšie klasika, predstaviť si baby na sebe na koži a akoby odsávať mliečko, pekne každé 2 až 3 hodiny denne aj v noci 🙂

zwalsh
8. júl 2013

@larati A ty ako ešte dlho budeš čakať? 🙂 myslím ktoré číslo si? No to znie blbo, že číslo? 🙂

zwalsh
8. júl 2013

@peja Áno súhlasím s tebou, fotečky a naozajstné príbehy je to, čo potrebujeme všetci počuť. Odborné články sú síce dobré ale niet nad osobnú skúsenosť. Takže neboj sa, až to príde bude to ako na rýchliku, kde sedíš všetko okolo frčí a ty vieš, že sedís v správnom vlaku. Pa 🙂 ZatiaĹ veľa trpezlivosti v čakárni, kde je zase krásne snívať o tom, aké bude, lebo teraz už s istotou vieš, že bocian príde 🙂 Ja som sa za malú aj modlievala a ešte ani nebola splodena 🙂

larati
8. júl 2013

@zwalsh vobec to neznie zle 😀 , aj mne hovoria kamarati, ze ty si ale cislo 🙂))), no my sme asi 68, teda v juni sme boli. Len mne ti ta Veronka nejako neda spat....Viem, ze este budeme cakat velmi dlho, asi tak 2 roky, mozno aj viac. Ale aj tak.... 🙂 keby mozme tak si vezmeme aj dve deticky naraz.

zwalsh
8. júl 2013

@larati Takže ona je vo vašom kraji? No ak ti leží v srdci tak ja verím, že to niečo znamená. Ja by som tam zavolala. Teraz z našej slúsenosti viem, že niekedy tie detičky z hniezda nik nechce lebo tam sa o nich vôbec nič nevie (a je to aj s anonymným pôrodom) a pretože sa týmto deťom robia veľmi rozsiahle vyšetrenia tak sa príde na nejaké veci, ktoré nie sú také relevantné ale pre niektorých žiadateľov je to brzda. Napríklad veľa takýchto detičiek má dierku v srdiečku (s ktorou veľa ľudí žije celý život) alebo im nájdu niečo na obličke (čo sa časom vstrebe). A je naozaj ťažké čítať lekársku správu a nebáť sa. Zavolaj tam. Opýtaj sa či o nej niečo nevedia. 🙂 A predstav si, že som sa teraz pozrela na niektoré čísla, ktoré v židovskej gematrii majú význam a číslo 68 mimo iné znamená aj VZŤAH, PRíBUZENSTVO 🙂 Pekný deň

larati
8. júl 2013

@zwalsh teda, ty si mi ale dala cervicka do hlavy 🙂))), nam taketo veci nevadia, drobne zdravotne problemy ma asi kazdy. Ja to preberiem s manzelom, nechcem nic bez neho riesit, ani ten telefonat, takze - ak by som sa nieco dozvedela, ci je Veronka u nahradnych rodicov, v pestunstve, v nemocke, dam to tu vediet, nech sme informovane 🙂)) a ano, Veronka sa nasla priamo v Trencine a my sme z Trencianske Turnej, co je asi 5 km od TN 🙂

vargatomas1
8. júl 2013

@zwalsh nerieš ako ta budú brať jedná sa o bábo a aj ja som myslela len na to ale ked som jej volala bola v pohode a povedala že aj čakala kedy sa jej ozveme tak uvidíš a ano aj ja som čítala o kojení ale bohužial neskoro tak sme to nestihli ale je to určite super a držím palce

dorota23
8. júl 2013

@zwalsh Ahoj Zuzka, ja som tiez pocula o jednej babe, ktora kojila osvojene dietatko. Neviem, ci poznas tuto stranku: http://dojcenie.wordpress.com/ - napriklad su aj lieky, ktore sa beru. Mozes zavolat aj laktacnej poradkyni - je tam link napriklad na Annag - Katarina Glavova z Mikulasa, mne bola velmi sympaticka, pise velmi citlivo. Mozno by stalo za to sa jej opytat - moze mat s tym skusenost priamo zo Slovenska. Inak som tiez uplne netrpezliva a cakam na spravy, drzim palce 😀

magimary
8. júl 2013

@zwalsh tu je maminka @lalus , ktorá nikdy nekojila porodené decuľko a teraz už dlho dojčí prijaté 😉
už tu o tom párkrát písala 😉
niekedy netreba chodiť (na googli) ďaleko 😉

zwalsh
8. júl 2013

@magimary ďakujem určite sa poradí m trochu sa na sociálke výskytól problém ani mi nechcú povedať co ale nevadí beriem veci tak ako idu a ak je nása tak proste bude. Idem sa pripravovať na kojenie 😉 ved prestať sa dá ľahko aj keby nic a to odporúčam aj tým co majú čísla 10 a menej 😉

zwalsh
8. júl 2013

@dorota23 ďakujem Annag som našla ale už nie je aktivna ale pozriem 🙂

lalus
8. júl 2013

@magimary 😉

@zwalsh ak čosi pýtaj sa 😉 náš malý mal 3 mesiace keď k nám prišiel a začali sme sa obaja učiť dojčiť, nerozbiehala som to dopredu lebo som nevedela aké veľké dieťa dostaneme a kedy
základné info o dojčení som písala tu https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/adopcia-aka-bola-vasa-cesta-k-dietatku/ (str.380)
niečo je aj v tomto článku z min. roka http://www.anr.sk/wp-content/uploads/2013/02/NE... (str. 18-19)
ďalší článok o dojčení adoptovaného dieťaťa tu http://www.mamila.sk/domain/flox/files/clanky/d...
a ďalšie info na mamile tu http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...

ale osobne si myslím, že ak si dojčila a nie až tak dávno, tak že to rozbiehanie bude úplne v pohode... možno aj bez liekov, len odsávaním a správnym psychickým nastavením 😎 držím palce 😵

vesticka
8. júl 2013

@zwalsh velmi drzim palce s malickou a aj pri rozbiehani kojenia. Som zvedava ako to pojde 🙂 . Ja sa tiez chystam kojit, uz mam aj suplementor (pomocku na kojenie), len keby sa aj to male uz chystalo k nam prist 😵

zwalsh
8. júl 2013

@lalus zajtra večer budem študovať všetky články zatiaľ akoby odsavam. Myslím ze sa laktacia spustí ale som veľmi rada ze to tu takto funguje. Prechádzame striedavo od radosti k obavam a zas a zas. Ale musím povedat ze naša mala doma ťa ma v tom jasno 🙂 proste sestričku bude a bude ruzova a už ma pripravené hračky 😉 zatiaľ ďakujem za všetko 🙂

zwalsh
9. júl 2013

@lalus Ďakujem že si sa ozvala. Prečítala som všetky možné články a zatiaľ sa snažím odsávať a čaje ale určite sa pokúsim kontaktovať laktačnú poradkyňu lebo si myslím že malá to mliečko veľmi potrebuje. Zatiaľ neviem ako na to zareagujú v porodnici asi sa budem musieť pripraviť na komentáre ale vnútorne som presvedčená a verím že sa kojenie podarí.

zwalsh
10. júl 2013

Tak si predstavte, že nám v nemocnici bránia v interakcii. Videli sme ju raz. Chceli by sme ešte aspoň raz, véď to predsa nie je možné, aby sme po 5 minútach videnia urobili životne dôležité rozhodnutie. Chcú, aby bola preložená do svojho okresu na detské oddelnie, kde ju môžeme navštevovať až potom, čo dosiahne 2200g. Takže to vyzerá, že ju chúďa malé ešte budú prekladať. Nielen že ju matka opustila ale ešte nás k nej ani nechcú pustiť. Vraj pretože sú nejaké vírusy a chrípky. Môžem sa s ňou nechať iba hospitalizovať. Ja vám poviem, mám hlavu ako balón. Keby aspoň tá naša malá nemala v nedeľu 3 roky tak yb som šla do nemocnice ˇhneď. No rozpoliť sa nemôžem. Poraďte, čo mám robiť?

lalus
10. júl 2013

@zwalsh ak už máte isté, že budete o ňu žiadať - na hosťovský, predbežko a pod, že je vaša.. tak osláviť so staršou už dnes a od zajtra sa nechať hospitalizovať 😉 trojročnému dieťaťu je ešte jedno, či oslavuje v stredu, či v nedeľu, nevníma to 😅

zwalsh
10. júl 2013

@lalus Nápad dobrý. Niekedy si ale myslím, že ak sa na pílu príliš tlačí, tak to nie je dobre. Idem zavolať na sociálku, či by mi nepomohli a pokúsim sa niekoho známeho zohnať, či neprehovorí s lekárkou. Uvidíme. A ešte aj v práci. Len všera som to oznámila, že možno pôjdem tak som myslela, že od pondelka by som k nej šla. Len sa mi nepáči, že ju nemôžem aspoň ešte raz vidieť, uistiť sa, či robíme dobre. Veď sme ju videli (a nemali ani v náručí) len 10 minút a z tých ešte 8 minút neustále rečnila lekárka. No nič, uvidíme. Ďakujem aj tak. pa

123sabrina
10. júl 2013

opytam sa vas , ked si manzel zmenil cislo treba to nahlasit tetam na urad?

suezana
10. júl 2013

@123sabrina no u nás som len ja komunikovala s úradmi, takže závisí od toho, koho číslo majú 😉

suezana
10. júl 2013

@zwalsh veľmi veľmi držím palce 😵 😵 😵

zwalsh
10. júl 2013

@suezana Ďakujem veľmi pekne. Je to normálne, že pocitovo je to ako na hojdačke? Raz sa tak bojím ako to zvládnem, potom som plná radosti a teším sa. Môj manžel je kľudný ale ja som nejaká emocionálna.

nana39
10. júl 2013

@zwalsh Zuzka, tak to má byť - myslím s tými emóciami. A neboj všetko bude dobre , s tým kojením ti držím prsty - ja som to zanedbala 😒 . Keď vám bránia v inteakcii , tak sa obráť na soc. pracovníčku, ona by ti už mala pomôcť. V tej nemocnici kde je malá bránia aj biologickým mamičkám chodiť k svojim bábätkám ? Veď vírusy a chrípky sú vždy, nech ti dajú rúško, plášť a basta 😠 .

suezana
10. júl 2013

@zwalsh úplne normálne .... my pokým sme sa definitívne nerozhodli, že áno beriem, dovtedy som bola hotová.... chodila som ako mátoha.... a ako sme si povedali, že áno berieme, nemôžme predsa odmietnuť to božie stvorenie - tou sekundou mi spadol kameň zo srdca a odvtedy bolo všetko nádherné 🙂 🙂 🙂 🙂

suezana
10. júl 2013

@zwalsh jedna koníkovská kamoška zas mala také pocity, že akonáhle im zavolali, ona si bola istá, že to je to ich dieťa - aj keď ju videli, .... že si bola úplne istá, skrátka preskočila iskra eešte ju ani nevideli.... ale že potom týždeň na to mala také pocity - že dobre sme urobili? vieš.... tú neistotu, strrach.....
každý to môže mať inak - ja som to mala naopak 🙂 🙂

a tá láska je taká istá ako u bio dieťaťa - u nás úplne - ja fakt za seba môžem povedať - tie isté pocity u bio, aj u prijatého baby 😵 😵 😵 chvála Bohu 😉

mana85
10. júl 2013

@zwalsh Aj my sme malého videli raz a ihňeď som musela ale , a aj chcela 😵 volať na kraj tete čo nás kontaktovala že teda ako sme sa rozhodli na druhý deň som bola už hospitalizovaná s Kubim a ta rada od @lalus je super nápad
😅 A nedá Vám Vaša úradnička ktorá Vás ma na starosti ešte jednu povolenku na návštevu ??? Vtedy by Vás mali pustiť za malinkou bez reptania ...
Inak tie pocity aj ja som mala také divoké obrovskú radosť že sme zrazu tak rýchlo rodičmi no aj obavu či sa dokážeme postarať o tak malé bäbatko ...A nechcem sa teda chváliť ale celkom nám to ide 😝 ...

mana85
10. júl 2013

Dnešné kúpanie ...

zwalsh
10. júl 2013

Všetkým ďakujem sociálka sa vyhovára na pravidlá v nemocnici ale nakoniec lekárka pristala že pred hospitalizáciou ju ešte môžeme vidieť. Mali sme ísť zajtra ale naša malá to opäť za nás vyriešila (ochorela) takže sa všetko odkladá. Čo by sme my bez nej robili a ja som taká unavená nič nepripravené že ani neviem čo mám robiť tak si zajtra vezmem voľno a trochu si urobíme posteľný deň a naplánujeme návštevu na budúci týždeň. Tak to veru chodí že choroby chodia po strese. A zajtra zas všetko bude lepšie. Ďakujem za rady a oporu čo s atýka kojenia. Keď som v kľude a odpočatá tak sa mi zdá akoby sa mi prsia nalievali ale dnes po 1000 telefonátoch som teda prázdna nádoba. Takže hupsky do postieľky aby som aspoň trochu pospala. Dobrú nocku všetkým mamičkám oteckom a detičkám 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre