Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

iwusa
1. aug 2013

aaaaaaaaach dievčence... ja už nemôžem vydržať.

zwalsh
1. aug 2013

@iwusa a nič sa nedeje? Aké máš teraz čísielko?

iwusa
1. aug 2013

@zwalsh veru nic a od aprila stojime, 1. na chlapceka a 3. na dievcatko... davam si velku nadej teraz na august a september - budu sa rodit decembrove deticky, tak dufam. pride mi to uz strasne dlho, uz je to 28. mesiac čakania.

zwalsh
1. aug 2013

@iwusa a nechceš tam teraz zavolať? Niekedy pomáha keď sú rodičia aktívni.

zwalsh
1. aug 2013

@iwusa a máš nejaké vnútorné tušenie čo to asi bude? Alebo čo by ste chceli? 😉

iwusa
1. aug 2013

@zwalsh volala som v pondelok a nič... najradšej by som tam volala každý týždeň ale to by boli zbytočne nervózne zo mňa. a máme tušenie, taký vnútorný pocit, že to bude chlapček. V podstate by nám to bolo jedno, len nech je to zdravé ale aj tak si myslím, že chlapček. Bodaj by, veď u nás je dievčenská presila.

zwalsh
1. aug 2013

@iwusa neboj bude to skoro aj karkane som vravela že to vidím na leto a vidíš presne v polovici si teraz užíva porodnice 🙂 vyberte sa na víkend niekde kde je pekne 🙂 my ideme za 2 týždne na 3 dni do Piešťan potrebujem po tých všetkých stresoch trochu oddychu. Keby len tie sestričky v Poprade boli ako tie kde je karkana. Tak prajem peknú nocku ja už som si dala medovku a idem spinkat 🙂

iwusa
1. aug 2013

@zwalsh boli sme na dofce, len som dnes tak moc na to myslela, ako moc uz chcem. Tak moc sa tesim a len dufam, ze to nebude dlho trvat a tieto Vianoce budeme traja.

iwusa
1. aug 2013

Och, trikrat som pouzila slovo moc, to je fakt vela 😄

123sabrina
2. aug 2013

@iwusa aj ja by som uz naradcej volala ale ked si spomenem ze ti este stale nic tak nemam chut sa ani opytat mozno ze take 2cisla ked nejake deti boli, sme sa posunuli ,ale nic moc ale potesia.... bodaj by bolo aj 10 deti naraz a pohlo sa to lebo jak od zimi stojime to je strasne a aj ja chceemm moc a kazdy den zapinam kona s tym ze uz tam bude obalka od teba ze uz vas kontaktovali 🙂 tfuj tfuj tfuj uz nech to je drz sa uz to musi prist🙂)))

iwusa
2. aug 2013

@123sabrina dakujem za podporu, duuuuufam, ze to uz nebude dlho trvat!

123sabrina
2. aug 2013

@iwusa dufajmeee zda sa mi to nekonecnee

morisa
3. aug 2013

@najjulinka @mana85 ak dieta este nema osvojitelnost, davaju ho do NOS... tak je to v rozsudku k predbezku

morisa
3. aug 2013

@najjulinka @mana85 a nam v rozhodnuti teda napisali este aj ze na vlastne naklady...

iwusa
3. aug 2013

@123sabrina moja, nezda sa ti to, skutocne je to nekonecne. Si zober, ze my sme uz 4. mesiac prvi a nic,stale nic... Uz aj v nasich rodinach su nedockavi a nevedia sa dockat,kedy sa to konecne stane. Verim a som pozitivna. Ozaj, nebola si v poslednych dnoch v tescu? V F&F maju novu decku kolekciu, neodolala som a jeden mini svetrik je uz doma 😉

zwalsh
3. aug 2013

@iwusa tak to ma byt 🙂

zwalsh
3. aug 2013

@karkana tak ako sa mas? Vsetko v poriadku?

cairka
3. aug 2013

@zwalsh , a u vás sa to ako hýbe? už sa vám podarilo ich presvedčiť na vľúdnejší prístup?

zwalsh
3. aug 2013

@cairka nie všetko ma to jednoho dňa zlomilo to čo sa stalo mame s tým že sme všetci traja ochoreli a po poslednej návšteve v piatok keď som prišla v službách domov som sa zlomila a v pondelok všetko zrušila. A zároveň všetko pozastavila teraz si liečime srdce a nevieme či ešte niekedy budeme mať silu týmto prejsť. Priala by som všetkým aby mali pekné interakcie a aby všetko šlo pozitívne. Za malú sa teraz modlíme aby prišla do dobrej rodiny.

cairka
3. aug 2013

@zwalsh ,nuž, tak sa poliečte, postarajte sa o maminu a keď to bude mať prísť, tak to príde 😉 A maličká je už hádam aj nakontaktovaná ďalej, veď je drobunká, tak má veľkú perspektívu 😵

karkana
3. aug 2013

@zwalsh áno, zatial je všetko ok,kupujeme ,malujeme, potom rýchlo za malým, booože muž je z neho hotový, najnovšie vždy povie v obchode ja to nemusím mať alebo jesť, kúpim radšej malému, už len jemu, taký je rád, po 15rokoch má malé bábo v náručí,,,, čo ma len štve už blbé reči v dedine, že robíme tajnosti atd....no ako sa môžem pochváliť aj v rodine, že ho máme, ked len trpneme, či to tak bude, a štve ma ,na sedení nám hovorili, že to bude anonymné, ale ani z daleka....ale už je človek odhodlaný na všetko, ked sme tak daleko 😉 ,

najjulinka
3. aug 2013

@karkana nič nie je anonymne.... nič.... a duplovane ked sa nukaju deti v danom kraji... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

123sabrina
3. aug 2013

@iwusa v tescu som bola ale po detskom som nepozerala lebo ma to laka nakupene uz mam aj pre dve🙂)
ale,ked najblizsie pojdem pozrem sa nato 🙂 tazko mi je kupovat veci lebo neviem ci budeme mat v lete ci zime vies ake to je zastavene v tt takze tak .. a zda sa mi to strasne neskutocne neverim uz ani .

jafnka
4. aug 2013

ahojte. na konci apríla nás zaradili do zoznamu čakateľov a budúci víkend už ideme na tretiu interakciu s drobčekom 🙂 chcem sa spýtať či by nám ju už hneď po víkende nemohli dať aj domov alebo až keď budú papiere vybavené. alebo ako sa to vlastne robí. tetušky v dd sa tak čudne vyjadrili a riaditeľka bola na dovolenke.

zwalsh
4. aug 2013

@karkana tak to je super 😉 neboj keď sa človek nebojí dokáže veľké veci. Tak Vám to obom prajem 🙂 a robte tajnosti nikdy som neverila ako také zlé reči môžu ublížiť až keď sa nám to teraz stalo. Vydržte 🙂 myslím si ze by na sociálke na kraji mali robiť iba baby čo adopciu prešli potom by dokázali presne pochopiť čím človek prechádza 😉 tešíme sa veľmi

zwalsh
4. aug 2013

@jafnka sociálka na okrese kde spadá všetko zaraďuje tak sa pýtať a hlavne bojovať to je naša osobná skúsenosť nič nejde tak ako sa to hovorí na školeniach v reále nik nič nevie a tak nech žije KONÍK 😉

zwalsh
4. aug 2013

@jafnka a samozrejme blahoželám a prajem všetko dobré 😉

zwalsh
4. aug 2013

@cairka no človeče tá komunikácia bola taká zlá že niekedy mám pocit že nám takéto malé bábo už ani neponúknu. Malá bola do pestúnstva iba a s tým spisom neviem neviem ale samozrejme by som skákala po povalu keby už niekde bola. Modlíme sa za ňu každý deň.

dadenka1
4. aug 2013

@karkana haha že anonymné.. dobre som sa zasmiala.. originál rodný list.. ktože ho videl? matrikárka u nás v dedine.. keď sme vybavovali trvylý pobyt.. farár a matrikárka pred krstom.. (a dávala som extra pozor, aby tam neostal na očiach kostolníčke a iným babkám)... lekárka a sestrička u nás v dedine (opakujem sa z dôvodu, že u nás v dedine znamená, že si vidíme priamo do hrncov z dolného konca do horného 😀 ), uradníčka na zdravotnej poisťovni.. odkiaľže ju poznám? aha.. ona je od nás z dediny.. no takže utajiť dcérke, že je adopčiatko? nemožné....

cairka
4. aug 2013

@jafnka , po tretej IA môžte podať predbežko, aby vám malô bolo zverené do starostlivosti, dovtedy je len na dobrej vôli DeD, či umožní hosťovský pobyt. takže pýtať sa len tam a dúfať, že predbežne rozhodnú do 7 dní od napísania (a podania teda 😅 ) návrhu na súd. Ináč v Ded sa treba pýtať sociálnej a možno tej riaditeľky, nerozhoduje o tom ani profi, ani vychovávateľka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre