Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

janucucka
7. apr 2011

@tortelinka DAKUEJM !

tortelinka
7. apr 2011

@janucucka 🙂

tortelinka
7. apr 2011

@janucucka nepouzivaj velke pismena, lebo ta zrusia

janucucka
7. apr 2011

@tortelinka ok ani to som nevedela , len som dosla na tuto stranku preto lebo sa akurat dobre trapime uz 2roky a nicsa nam nedari ani umele op. nic tak skusime touto cestou , dufam ,ze tu je niedko s okolia trnavaaaaaaaaaa a povie mi kolkocaka l alebo caka 🙂

tortelinka
7. apr 2011

@janucucka ved v pohode sa pytaj ale ten ton ktorym reagujes ti naozaj nepomoze a nebudu mat chut s tebou reagovat, je tu vela bab, ktore si tu pisu dlho, vznikaju tu aj osobne kontakty a nie sme tu zvyknuti na takete reakcie, dufam, ze sme sa pochopili

suezana
7. apr 2011

@tortelinka
@janucucka áno, my sme tu taká rodina 😵 pozitívne naladených dievčat 😉 súhlasím

suezana
7. apr 2011

@kanhwa po roku si v tom? 😵 😵 😵 😵 gratulujem 😵

janucucka
7. apr 2011

@tortelinka to chapem ale ked mi niedko povie takuto vec? su tu aj taki co nemaju taki plat a hadam ma nejaka onaa.. nebude urazat asi ... nepozna ma tak ,nech je tichoooo.
urite nikdo skoro nema sam plat 1400eur nie? ok konie o tom nemam nato naladu. ty kolko cakas na babo:

suezana
7. apr 2011

@janucucka ja nemám malú adoptovanú, je moja bio - nám sa podarilo 😉 Inak aj mm má na páske ledva 500 😠 a prešli sme, ale aj ja som robila. A hneď ma napadlo, že IVF nie je zadarmo 🙄 tam ste kopu museli minúť...

janucucka
7. apr 2011

@suezana 😀

suezana
7. apr 2011

@goralenka aj ja chcem mať 1400 😢 a že priemer 😕 neuveriteľné 😅

janucucka
7. apr 2011

@suezana sak prave to aj ja mam za sebou umele a nic ale este skusim ked nie uz tolko trpenia nebude hadam.
obidvaja sme nepldony ide to velmi tazko

tortelinka
7. apr 2011

@janucucka co sa tyka penazi, je to definovane asi tak, ze rodicia musia zabezpecit dieta, nikde nie je ziadna suma, ktoru musite mat, ja tiez nemam 1400 eur ani zdaleka, ale nikto nas plat neriesil, ani sa s nami o tom nik nebavil

goralenka
7. apr 2011

Ja som nikoho nechcela urazit... odpovedala som na otazku podla mojich skusenosti s UP.
No manzel fakturuje mesacne 1400 ale z toho si plati dane a odvody, realne ma mesacne tak 1250. Bez mojho prijmu. A fakt nas zaradila do priemeru..

tortelinka
7. apr 2011

@goralenka to fakt nechapem, inak vobec neviem do akych kategorii zaraduju ludi, nikto nas plat neriesil

suezana
7. apr 2011

@janucucka verím, že to nemyslela v zlom, ani mi to tak neprišlo a naozaj, keby nemáš ty peniažky, tak by to bolo veľmi ťažké 😔 Ale veď kto vie, čo bude o rok, o dva... u nás to problém nebol. Teda u nich na úrade... doma občas áno 🤐

dadenka1
7. apr 2011

@eva1979 no napadlo ma to, že aj TN prekvapí... len aby pozitívne... super tak teda v nedeľu? a kde? ja sa tak tešíím

janucucka
7. apr 2011

@tortelinka no ved to ja so, vysla pred 1zo skoly a odtedy som strcena v ba na oplodeni a fakt to je narocne ked byvam trnave a 3x do tyzdna a do prace ma nezeberu ked budem meskat ale financie mam akurat nezarabam . ale to uz teetyyyyy na urade vedia idem neska stacilo boli ma hlava paaa

tortelinka
7. apr 2011

@janucucka my este necakame, sme len v priprave

dioliana1
7. apr 2011

tetám na UP ide o pravidelný príjem, a nie o výšku... 😉 , nemusíte mať obavy...

@janucucka deti mám v pase 😉

janucucka
7. apr 2011

@goralenka dobre pohode nicsa nestlo ale teda powedat to tak ze by somsa o dieta postarat nevedela tak to neije najlespie ..
aj ty si bola na umelom op. som citala ani vo mne sa neuchyti a to mam pco a manzel 1mil spermii takze sancu dame este raz a ked nie tak chceme adoptovane . niesi nahodu aj ty okolie tt? si mi powedoma

suezana
7. apr 2011

@goralenka ja viem, ja si myslím, že to bola tvoja spontánna reakcia 🙂 ja som sa inak na tom zasmiala 😅 ako si to napísala.... prepáčte 😅

janucucka
7. apr 2011

@tortelinka aha 🙂

goralenka
7. apr 2011

@tortelinka to uplne na tom prvom stretnuti, to si nas predvolali normalne akou komunistickou kartickou, teta nam 5x zopakovala, ze na nej zalezi, ci nas pusti dalej, ze riesi socialne a ekonomicke pomery.. spytala sa nas na plat.. ze ci priemer, podpriemer, alebo nadpriemer.. a ja som na nu pozerala ze ja neviem..asi nadpriemer.. a ona ze: to je kolko.. som jej povedala bez toho mojho platu a ona ze: to je priemer.. tak uz vazne neviem...

janucucka
7. apr 2011

@dioliana1 no sak to hlavna vec ze su aj budu financie .. ako v pase? 🙂 soryy nemysli mi to neska som taka unavena ze odpadnem .

suezana
7. apr 2011

@goralenka tu asi zlyhal ľudský faktor 🙄 😝

tortelinka
7. apr 2011

@goralenka tak to asi vsade funguje inak, my sme nic take neriesili

dioliana1
7. apr 2011

daj si kurzor na moju fotku a uvidíš

natia
7. apr 2011

Prosím vás už o tých peniazoch prestańte... dokladuje sa príjem z posledných 12 mesiacov pred podaním žiadosti... asi pre niečo to zisťujú, však áno? Ale nikde nie je napísané, aká je spodná hranica ... dôležitejši je psychologický posudok, resp. správa z prípravy, kde vás buď odporučí na zaradenie do zoznamu žiadateľov alebo nie...
Ten príjem je dôležitý kvôli jednej veci - je to ukazovať jednak zodpovednosti toho človeka, jednak toho, že dokáže to dieťa zabezpečiť natoľko, aby nedošlo k situácii, že vzhľadom na hmotnú núdzu jedného dňa opäť skončí v detskom domove... aj keď to je všetko relatívne, lebo nikto nikdy nevie, čo bude... ale kvôli tomuto sa ten príjem skúma...

janucucka
7. apr 2011

@suezana ano takkkkkkkk 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre