Adopcia - čakacia doba v Žilinskom kraji

19. mar 2024

Ahojte,prosím nejaké informácie aká je doba čakania na biele zdravé novorodeniatko žilinský kraj okres Námestovo.Skúsenosti s úradmi a podobne veci vybavovačky.. ďakujem 🙏🤗

matullienka
19. mar 2024

Bratranec s manželkou čakali 12 rokov v Žiline, akurát je to 6 týždňov čo sa tešia s bábätká

hellwant
19. mar 2024

Sesterka s muzom tiez cca 10 az 12 rokov

veklipo
19. mar 2024

ZA, MT, veľmi dlhé čakanie. Ale poznám pár z Novoti, 4 roky čakali na prvé, potom prišlo druhé bábätko (súrodenec prvého). Takže z nich to išlo veľmi rýchlo.

hyta
19. mar 2024

Známa v ZA čakala 10 rokov.

kristiii
19. mar 2024

Inak otras, aj moja teta čakala cca 10 rokov..pritom poznám aj profi rodičov, ktorí vypiplávali rôzne detičky, o ktoré ich rodičia v skutočnosti nestáli, ale uvoľniť ich nepovolili.

hyta
20. mar 2024

@kristiii Veď práve, je to zločin voči tým deťom, ktoré by mohli mať spokojné detstvo v nových rodinách.

any_soj
22. mar 2024

@hyta veď ale nič ľuďom nebráni prijať aj také deti 🙂 Je to pestunska starostlivosť, aj my tak máme syna.
@kristiii ich rozhodnutie, že chceli toľko čakať, ešte k tomu keď mali v okolí deti, ktoré by ich lásku privítali a potrebovali.

any_soj
22. mar 2024

Kamoška má adoptované biele zdravé novorodeniatko, ešte počas prvého roka u neho prepukla ťažká rakovina, z ktorej sa vdakaBohu dostal. Náš syn v pestúnskej starostlivosti je Róm, kvôli rodinnej anamnéza s rizikom chorôb. Po 5 rokoch s nami je stále zdravý a nevyzerá ani do budúcnosti, že by sa niečo z toho prejavilo. Tým chcem len povedať, že nedá sa všetko si ošetriť a zariadiť. Neviem si predstaviť čakať 10 rokov od rozhodnutia prijať dieťa (nám ponúkli okamžite, lebo na pestúnsku starostlivosť je málo žiadateľov a práve tie deti to najviac potrebujú). Aj tak sa nedá všetko predvídať.

kristiii
22. mar 2024

@any_soj samozrejme, že to bolo ich rozhodnutie, veď koho iného. Len teta by zrejme po viacerých potratoch nemala silu prísť o ďalšie dieťa. Skôr mi šlo o tie deti, o ktoré sa rodičia v skutočnosti nestarajú a ani nikdy starať nebudú, ale podľa zákona nemôžu byť uvoľnené na adopciu. Mimochodom, bratranec je polorom, mal aj nejaké zdravotné problémy už počas procesu a nebol ani bábätko, keď k ním prišiel, čiže nemali ani tie klasické nároky biele zdravé novodeniatko, keď už si to musela spomenúť.

hyta
22. mar 2024

@any_soj
Proti pestúnskej starostlivosti nič nemám. No bála by som sa, čo ak sa raz spamätajú jeho biologickí rodičia a budú ho chcieť späť ? To by človek asi len tak nedal....

lev26
3. apr 2024

No my sme 80 za rok začinali sme na 116🤭

98
7. apr 2024

@lev26 kedy ste naposledy volali? My sme tiež rok a 2 mesiace zaradení a myslim, že sme volali pred Vinacami a bolo to niečo okolo 80 ;). Chystáme sa koncom apríla volať zas 🙂

lev26
8. apr 2024

@98 ja volam každy jeden mesiac😁😁😁 aspon vedia že mame zaujem😁

lev26
8. apr 2024

@98 ale ja volam tak casto aj preto lebo sme si dali aj pestunstvo na koniec lebo je to dosť dlho čakat 😏

98
8. apr 2024

@lev26 no som zvedavá ako sme sa posunili ;)
Držím palce, aby čo najskôr zvonil telefón 🙂

lev26
8. apr 2024

@98 drzim aj vam palčeky ked ste v decembri boli 80 tak ste sa museli riadne posunut 🙂lebo pani na urade mi spominala ze riadne sa to tam posunulo

melany444
11. apr 2024

Na biele tak ako ti vyššie baby písali min 12 rokov na rómske omnoho kratšie. My sme riešili adopciu rómskeho teraz bývame v kosickom kraji ale ináč tiež pochádzam z okresu Námestovo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre