Ako zahnať hrozné sny?

adrianebrooks
17. dec 2019

Ahojte,pozerala som rôzne snare a podobne.v poslednej dobe sa mi snivaju brutalne nočne mory z ktorych sa zobudim a poplačem si alebo ma brutalne klepe a nemôžem ist znova spať,pretože som z toho vystrašena a stale na to potom myslim.Su to sny o všetkom čoho sa bojim alebo mam fobiu ako pavuky,zvracanie,smrt rodiča a podobne.Verim,že je tu niekto kto sa tomu nejak rozumie alebo niečo podobne..Ako to zahnať tieto sny? Aky maju vyznam? Alebo mam v tom niečo hladat,niekedy mam strach,že sa to stane potom,kontrolujem blizkych či su ok a podobne pretože to je fakt v tom sne bezmocnosť a smutok strach,hlavne su velmi realisticke a detailne

kittykat22
17. dec 2019

@adrianebrooks snare su blbost 🙂 v snoch sa premietaju myslienky, predstavy, tuzby a obavy. Ak chces dobre spat, tak v prvom rade sa zameraj na pravidelny spankovy rezim, pred spanim nepozeraj filmy s nasilnou alebo strasidelnou tematikou. Daj si vanu, sprav si manikuru a samozrejme lahsia strava cca 4 hodiny pred spanim. Kava len rano.

adrianebrooks
autor
17. dec 2019

@kittykat22 Odmalinka mam velky problem so spankom,teda zaspať,no snažim sa to nejak vylepšiť..Kavu nepijem,filmy nepozeram nemam rada ine žanre ako komediu a romantiku,rozpravky..Musim poriešiť asi hlavne ten režim,vďaka 🙂

prevenar
17. dec 2019

@adrianebrooks ..aj ked neprijemne , stale su to len sny. ..skus zacat nieco nove a pozitivne 🙂 beh v lese , otuzovanie , meditacie + relaxacna hudba , skus zmenit jedalnicek - veganska strava ? , yoga , malovanie ..a pod.

skus nejaky cas uzivat melatonin . popripade si pozri nieco o dalich prirodnych prostriedkoch na spanok. melatonin je hormon a jeho uzivanie ma svoje pravidla , ktore nie je dobre porusovat.

na vsetkom sa da pracovat 🙂 ..len pracovat musis ty sama 😀 drzim palec

deti95060810
17. dec 2019

mne sa sny plnia....ak sa ti sníva so smrťou blízkych to nič neznamená...Horšie to je ak sa ti sníva s vypadnutím predného zuba - to znamená smrť blízkej osoby, alebo aj čierny kôň...
plávanie v kalnej vode znamená chorobu, plávanie v čistej vody - zdravie , hovná - peniaze....

smejko25
17. dec 2019

@deti95060810 😂😂😂 boooožeee neee ženy to važne ??? A mne ked sa snivalo že som predavala všetky knihy čo mame doma aby som mala na alkohol tak bude zomna alkoholička ??? Kriste

domip
17. dec 2019

@prevenar zdravím, prosím Vás myslíte že môže toto vymenované zlepšovať aj zle, negatívne myšlienky a strach? Dlhšie sa už trapim sama zo sebou a neviem....možno zdravá strava by to vylepšila? Aj pre vnútorný pocit spokojnosti. Dakujem

adrianebrooks
autor
17. dec 2019

@smejko25 Tak asi by vas vystrašilo keby sa v jeden den dozviete,že mate prasknute rebra a strašne ťažko sa Vam dycha..a dnes v sne mal prasknute rebra moj ocino ktoreho som videla v tom sne ako dostal infarkt,ako sa dusi a ja tam len stojim a prosim aby nezomrel a on v tom duseni sa ma len chytil a spadol a v tom som sa zobudila cela uplakana..ked sa vdaka takymto snom vela dni po sebe nevyspite a prenasleduje Vas cely den strach už len z toho sna,v sne som citila tak brutalny pocit bezmocnosti krory neodišiel ani po zobudeni asi hodinu..Teraz ked to pišem tak zas revem,lebo to nechcem nikdy zaziť.Už len preto,že rodičov milujem najviac na svete a stavaju sa všelijake veci

judar
17. dec 2019

Ja mavam casto doslova hororove sny...aj dnes som jeden mala o konajucej sa party v areali nejakeho vrakoviska s vysokym oplotenim kde prisli stovky mladych a zvrtlo sa to tak ze sa tam objavil zosity ludsky obor ako od frankensteina a zacal trhat a slapat ludi a prezivsi rozmyslali ako ho v tom zastavit dokonca aj s nabitymi kablami z elektrickeho stlpu....alebo este jeden kde som sa videla lezat na podlahe autobusu v ktorom bola tma a chytila ma v nom mrtva zena za nohu od strachu som sa aj zobudila a citila jej studenu ruku na mojej nohe no den som vtedy mala dobre v keli..mam doslova horsie sny nez ty a to som ziadny horor nevidela uz dobrych 6 rokov 🙄

deti95060810
17. dec 2019

@smejko25 možno...😝😀
nie každému sa sny plnia...musíš aj vedieť čo znamená...mojej mame sa sny plnili a aj mne...mohla by som rozprávať veľa príbehov čo sa mi snívalo a o pár týždňov sa to aj stalo...😉

lindusss2016
17. dec 2019

@domip to, co prevenar vymenoval je nieco ako vseliek na problemy psychickeho razu. Joga je takmer pre kazdeho, len si treba najst ten konkretny styl, ktory ta chyti. Ale je to zdlhava cesta, no ak sa na nu vydas a vytrvas, prinesie velmi vela ovocia 😃 staci zacat chodit na lekcie, cvicit co najcastejsie a popritom si doma studovat nejake knihy, texty. Neskor pridas meditacie, zo zaciatku ako relax prechadzky v prirode atd

prevenar
17. dec 2019

@domip ako ..na to sa neda odpovedat , neexistuju 2 rovnake pripady . v zasade si to, ale nemyslim. vsetko co som spominal su veci , ktore prekyslicuju organizmus, zlepsuje krvny obeh ...clovek sa dostava do prirody mimo beznych problemov . na taketo veci ma vplyv aj zlozenie mikroflory a ta je ovplivnena stravou , preto moze byt napomocne aj veganstvo. kedze na rastlinnej strave ziju ine bakterie, ako na masovej. v kazdom pripade stoji za to skusit . drzim palce 🙂

katty2012
17. dec 2019

@adrianebrooks zacni tie sny kreslit, kazdy jeden. musis im dat realnu podobu, zhmotnit ich...kresli ich stale, kazdy den...po mesiaci napis

lucylka25
18. dec 2019

@adrianebrooks Alebo vyskusajte homeopatika. Homeopatika sa casto pouzivaju uspesne aj na nocne mory u deti, tak by bolo dobre to prebrat s homeopatom, aby vam doporucil homeopatikum presne na mieru. Dolezite je aj odkedy mate problemy, co sa vam vtedy v zivote stalo, co ste prezila, riesila atd. Ocividne sa to odzrkadluje v podvedomi, na toto vsetko vam homeopat vyberie jedno jedine homeopatikum, ktore by vam malo pomoct.

1andrea111
18. dec 2019

@adrianebrooks zo psychologického hľadiska môže pomôcť pokúsiť sa pochopiť sny, niečo sa v nich odráža, nemusí to byť nič strašné, len je to v tých snoch zväčšené. Ak ten sen pochopíš, že prečo - je to ľahšie prijať. Taktiež pomáha ak si tie sny vedome dosnívaš do rozprávkovo krásneho konca. nadviaž naň a predstav si ten príbeh že to skončilo úžasne. Ak to budeš robiť dosť dlho, dostane sa Ti to do podvedomia a zmenia sa sny. Sny sú vlastne len nespracované veci z podvedomia. Čo sa týka liekov, ak skúsiš obvodného či psychiatra dá Ti niečo čoby mohlo pomôcť ako napr. antidepresíva. Tiež môžeš na začiatok skúsiť aj niečo voľnoporedajné - benosen, persen príp. ukľudňujúci čaj a pod.

amorleo
6. jan 2020

@adrianebrooks najskor sa pokus celu noc spat s hudbou urcenou pre hlboky spanok

https://www.youtube.com/watch?v=cd4bBMw3qDY

ide o to vediet sa uvolnit a cez alfa level coje meditativny stav sa preklenut do thetha level spanku,no pokial sati sniva to iste napr.ze utekas, ci agresia,strach ci ze podobne pocity do kola tak tvoje podvedomie ti k tomu chce povedat viac pricom tvoej ego coje racionalny rozum tomu brani,a toje mozne rieist skze meditacne techniky. mala rovnaky postupne vyvijajuci sen vyse 15 rokov a ked som pochopila o co ide vtedy to skoncilo. mozem poradit viac v skukromnej sprave.

gabrielikta
8. apr 2020

@adrienebrooks v snoch sa nám "prihovára"naše podvedomie.Skús poriešiť veci na úrovni podvedomia.

gabrielikta
8. apr 2020

@adrienebrooks ak máš nejaké problémy,rieš ich, choď do toho hlbšie až do podvedomia.Až keď problém pochopíš na úrovni podvedomia,vtedy sa udeje zmena.