Nekľudné a nervózne dieťa. Pomôžu homeopatiká?

vandaebie
28. jún 2013

Ahojte mamičky, máte niektorá doma nepokojné priam nervné dieťa-bez zjavnej príčiny? Mám prečítaných xy článkov, kde sa píše, že dieťa vždy plače kvôli niečomu a pokiaľ nie je dôvodom hlad, smäd, teplo, zima, bolesť, zuby atď atď, treba hľadať príčinu inde.. U nás po 9 mesiacoch môžem s istotou povedať, že žiadna objektívna príčina neexistuje tak som sa po mnohých radách a konzultáciách s pediatrami rozhodla vyskúšať cestu homepatie. Rada by som vedela, pokiaľ sa nájdu maminy, ktoré majú rovnaký problém a tiež ho riešili homeopatiou, či by sa so mnou mohli podeliť o skúsenosti - prípadne reakcie.

mobilo
28. jún 2013

@evening_star a aj veľmi šikovné sú také deti 🙂 🙂 🙂 🙂 oni proste od malička potrebujú spoločnosť, potrebujú sa rozprávať a tak 🙂 🙂 🙂 🙂

1ivanka1
28. jún 2013

@mobilo tiez som mala kludny porod ale teda s dcerkou siju vetci certi...

mobilo
28. jún 2013

a inak nám nikdy nijaké homeopatika nepomohli a lieky by som nikdy nechcela 😀 😀 😀 😀 😀 mne pomáhalo nosiť na rukách a potom sme si aj manducu kúpili, so starším sme aj autom v noci chodili, ked plakal a my sme už nevedeli čo robiť - v aute nám spal 😀 😀 😀 😀 , mladší zase v aute vobec

mobilo
28. jún 2013

@1ivanka1 ja som teda nemala kľudný porod, a doteraz starší syn je veĺmi náročný už neplače nonsto ale nonstop rozpráva 😀 😀 😀 😀 a to ked hovorím nonstop tak nonstop, tak sa už niekedy smejeme, že on asi ako bábetko sa len rozprávať chcel a nevedel to 😀 😀 😀 😀 😀

vandaebie
autor
28. jún 2013

@evening_star nooo len to je zas to, ze ked je take jej dieta, nemas istotu, ze to tak bude aj tvojho, no keby hej, som cela vytesena..a mozno tu riesim zbytocne, mozno sa o tyzden nebudem mat o com bavit, lebo moj syn sa "da do poriadku", ale skor tomu neverim...ono iste sama vies, ake tazke je to na psychiku, ked si clovek hovori, ze zaco som si toto zasluzila, ked ja som vlastne kludna a mila osoba 🙂 ono si myslim, ze sme z toho uz tak na dne, ze clovek to berie este xxxnaasobne horsie.. ja osobne-aj ked sa za tento vyrok velmi hanbim-som dosla k presvedceniu, ze si materstvo vobec neuzivam, lebo aj ked je fajn, ze ma dobre chvilky, tak ja uz myslim nato, ze co pride a v akom rozsahu..:( a to ma mrzi asi najviac

andelok
28. jún 2013

@vandaebie Ja sice podobny problem nemam, ale myslim si, ze by si to mala riesit - ci uz na neurologii, homeopatikami alebo nejakym inym, pre dietatko vhodnym sposobom. Hlavne kvoli nemu a aj v zaujme zachovania vlastnych nervov.
Moja dcera sa prave dostava do obdobia vzdoru a ide ma porazit, ked dostane jeden zo svojich zachvatov 🙂 Takze ked to musis riesit neustale, urcite je to narocne na psychiku.
Inak myslim si, ze na neurologii ti zrejme neporadia. Z vlastnej skusenosti - ked mala moja mala cca dva mesiace, spavala vkuse maximalne 10 minut a zvysok preplakala, byvala velmi nervozna. Kedze doktorka vylucila fyzicke priciny, poslala nas k neurologicke. Vela som si od toho slubovala, ale nakoniec sme odisli s tym, ze jej porobili zakladne vysetrenia napr. ci ma spravne reflexy, ci sa otaca za hrackou a kedze vsetko robila ukazkovo, poslali nas domov s tym, ze je vsetko v poriadu. K spanku a nervozite sa akosi nikto nevyjadroval, kedze ostatne veci robila "tabulkovo" 😒 Drzim palce!

alba2006
28. jún 2013

to vandaebie
odkedy zacala lozit po styroch sa to trosku zlepsilo, potom ked zacala chodit, opat o kusok...mozno som len ja uz odolnejsia, ale v skutocnosti sa citim ako troska, nosim ju vkuse na rukach, nik s nou nechce ostat, ani moj manzel ani mama - teraz sa uz sem tam odvazia, ale vidim ako z nich srsia obavy. Mam este aj starsiu dceru, takze to nie je o tom, ze "nezvladam dieta" ale moja mala je uzasna ale velmi narocna

vandaebie
autor
28. jún 2013

@andelok dakujem ..ale aj tak si vzdy poviem, ze chvala bohu, ze je zdravy!! nejak bolo nejak bude..a mne neostava ine len dufat, ze bude lepsie (a bez ujmy🙂)

evening_star
28. jún 2013

@vandaebie Ja som na tom podobne. Som inak pokojná osoba, ale od pôrodu ma manžel nespoznáva 🙂 A predtým som snívala o tom, že by som rada mala aj 4-5 detí, no teraz budem rada, že aspoň toto zvládnem vychovať bez toho aby som skončila na psychiatrii...

1ivanka1
28. jún 2013

@alba2006 aj u nas to bolo tak,ako zacala 4nozkovat bolo to porovnatelne lepsie, len teraz uz 4nozkuje 4mesiac a uz by to chcelo zasa nejaku zmenu.. 🙂

andelok
28. jún 2013

@vandaebie Urcite, raz sa na tom este zasmejes, ale asi az za dlhsi cas 🙂 Ja teda nie som ziadny pediater, ale z toho, co pises, mi to tiez pripada, ze dieta nebude non stop nervne zo zubkov..Skor bude asi taky temperamentnejsi, alebo cholerickejsi alebo ako to mam povedat. Podla mna existuje vela sposobov, ako to riesit...urcite nemam na mysli lieky. Ale ta homeopatia mi pride ako dobry napad (tiez sme chvilu s dcerou chodili k homeopatke v BA) alebo by som mozno vyskusala aj nejake alternativnosti typu ludovych lieciteliek. Mne pomohla jedna pani z Trnavy, chodi k nej vela ludi po radu a byvaju spokojni, takze mozno aj nieco taketo by som skusila. Nemyslim teraz ziadne sarlatanstvo typu urieknutie a pod. 🙂

vandaebie
autor
28. jún 2013

@evening_star no ved toto..tiez som si povedala, ze moj syn zastupil cely futbalovy tim, takze viac si uz neprosim :( ale je to strasne priznat si to a povedat to nahlas..ale aj tak by som ho nevymenila, aj ked to nemam casto, ale ten usmev ked ma zbada vo dverach..🙂) za ten by som aj zivot dala

1ivanka1
28. jún 2013

@vandaebie ako ho zabavas pri jedle? Ci papa ti pekne?

vandaebie
autor
28. jún 2013

@1ivanka1 s jedlom chvala bohu problem nemame-ked teda odmyslim to, ze flasky u nas od malicka nie su IN takze najprv sme lyzickovali aj mliecko, potom(a ostalo nam to doteraz) vsetky tekute veci pozivame striekackou-lebo flasku len vidi a leti cez izbu.. Akurat teraz pocas tych horucich dni nechcel moc papat, ale to asi vsetky deticky-v konecnom dosledku prospievame pekne, takze pripadne "dietkovanie" nam neublizi..

vandaebie
autor
28. jún 2013

a este jedna vec, na margo toho, ze niekomu homeopatika nezabrali-my sme na odporucania pediatra malemu davali dithiaden na skusku a vobec to nezabralo-nasa pani dr. mi povedala, ze su deti, na ktore to posobi opacne, ze su z toho nervozne alebo sa moze stat, ze nezaberu vobec (co bol nas pripad), takze netvrdim, ze nam homeo sto percentne pomozu..ale urcite je lepsi napad zacat s tym ako s chemiou..aspon teda moj nazor

1ivanka1
28. jún 2013

@vandaebie tak to mas dobre....lebo okrem toho neustaleho jedovania co si pisala, ja mam doma na denom poriadku asi ako bonus navyse k tomu jedovaniu odmietanie jedla 😒

chovancova27
28. jún 2013

@vandaebie Ahoj, nám teda homeopatia pomohla veľmi, síce nie z tejto stránky, liečim ňou malému ekzém. Ak chceš, mám výbornú homeopatku pri NZ, neviem odkiaľ si, ale chodia za ňou ľudia z celého SK... aj my sme cestovávali 2 hodinovú cestu tam a 2 hod späť asi tri mesiace, ale stálo to zato... má úžasné výsledky... malý sa skludnil aj po psychickej stránke, celého ho dala absolutne do poriadku. toto čo opisuješ ty sme mali prvé 4 mesiace, potom to prešlo, ale prešlo to na ekzém... 😢 na tejto homeo liečbe sme už vyše pol roka a stále berie 2x denne homeopatiká, vidím z týždna na týžden zlepšenie, je to úžasné...

vandaebie
autor
28. jún 2013

@1ivanka1 aaach jo:( kazda mame asi tie svoje trapenia..mam kamaratku, ktorej odkedy zacala v piatich mesiacoch s tuhou stravou, mala odmieta vsetko papat okrem cicikov-ked do nej aj nieco striekackou pracne za hodinu dostane, mala to vygrcka a to boli uz na vsetkych vysetreniach moznych aj nemoznych....a potom ze materska dovolenka..

eviikuu
28. jún 2013

@vandaebie ja mam takeho synacika tiez doma a to uz bude mat 15 mesiacov a tie jeho jedy vobec neustupuju a kazdy mi vravel, ze to do roka prejde ale nic neprechadza a to, ze mi v noci neprespi v kuse ani 4 hodiny uz neriesim, zvykla som si nato 😉 a to, ze ideme niekam a on tam chyti nervicky a neda da sa nijako utisit to ma trapi lebo kazdy po nas pozera, ze co mu ta matka robi, ale ja silno dufam, ze sa to zmeni a tie jeho nervicky prejdu ☹ a potom si nas uz nikto nevsimne 😉

vandaebie
autor
28. jún 2013

@chovancova27 dakujem, urcite mi daj kontakt ak budes taka dobra, aj ked radsej by som nieco blizsie k prievidzi, nakolko nasa cesta autom by bolo po 20minutach horor..

1ivanka1
28. jún 2013

@vandaebie no ja mam pocit ze my mame toho nejako vela 😉 narocne dietatko este a nepapajuce... 😒

vandaebie
autor
28. jún 2013

@1ivanka1 tak vies, my mame toho tiez viacej-neustale zarastajuce nechtiky na nohach, nekontrolovatelne sriabanie sa po tvari prve mesiace, koliky, teraz sa pridal klasicky chalansky problem-stahovanie predkozky , nespavost od narodenia atd atd..nie je to lahke asi pre ziadnu maminu, ale niektore to maju tazsie, to je fakt..

kaviju
28. jún 2013

@vandaebie Ahojky, len tak na margo nemáš niekedy pocit že ťa zneužíva.....ja viem že to je ťažké prepáč neviem moja vstávala len cca 3-5 krát v noci aj keď som v tom čase chodila do roboty, možno to nemusíš liečiť ale vyzerá to skôr na to že máš inteligentné dieťa ktoré vie ako upútať matkinu pozornosť.... 😉 😉 😉 😉 neviem či máš chlapca alebo dievča ale skús formu protiútoku nezabudni matka musí buď aj psychológ je to na nás veľa ale sme ženy ktoré to zvládnu držím palce

kvixa
28. jún 2013

Aj ja som mala taky problem s malym. Ako som ho donieslaz porodnice len vrestal. . Skoncila som u psyciatra -so sebou 😀 hrozny tlak na nervy to bol.muz stale v praci ja diplomovka,statnice a urevane nervne dieta :$ v 1.5 rokoch vedel celu abecedu a v 2 sa bicyklovat.doteraz je narocne dieta -upizukane ale teraz zacina viac papulovat ako nervacit,takze sme dufam na dobrej ceste a vekom sa ukludni 😀 Treba vydrzat 😖 :-P

lucia006
29. jún 2013

@vandaebie moj tiez odnarodenia ,odkedy sme prisli s porodnice najprv mal 4 mes,koliky a potom od 4mes.zuby 😒 taze viem asi jak sa citis.a vnoci ako spi?ja som sa doteraz ani jednu noc nevyspala ani len trosku 😖

yasminka137
29. jún 2013

@vandaebie ahoj...ja mam dvoch synov a cakam tretieho...moj prvorodeny bol presne ako Tvoj...schudla som pri nom viac ako 20 kil...ledva zaspal o polnoci a potom bol po hodinach hore a to nechcel ani jest...len sa chvilu nosit na rukach potom lezat a reval jak zarezany...znicil okolo seba vsetkych a on bol jak rybicka a cez den takisto...ledva som ho uspala a potichu vysla z izby zavrela dvere a sadla a o par minut uz nenormalny rev...tiez sme boli u dr ze je chory...ale bol zdravy ako buk...nepomahali ziadne sirupy ani nic...to je blbost...museli sme si to,, odtrpiet,, .dokonca chodil od dvoch rolov do skolky a to sme uz o siestej stepovali pred skolkou kefy ju otvoria...no a ja som bola este rol na materskej...takze tam bol nacierno...vtedy sa to este dalo...tak som ho tam odviedla a rychlo domov do postele spat...inak by som uz asi bola ako troska....tiez som pri nom povedala ze uz v zivote nechcem deti...🙂))ale o 4 roky som porodila druheho syna a ten bol pravy opak...zaspal o 7 mej vecer a prespal celu noc a cez den cez obed aj 4-5 hodin spal co som ho niekedy az budit musela...tak som zvedava ako to bude do tretice...kedze zase budeme mat chlapceka...takze asi ta nepotesim ale naozaj treba len vydrzat a bude to dobre...moj ma teraz uz 15 rokov a je z neho krasny zdravy pubertiak...takze velmi drzim palceky... 🙂

petrinka
30. jún 2013

@vandaebie ahoj, ja som presvedcena, ze ked najdes sikovneho homeopata, tak vam pomoze! Ked sa porozpravate a on spozna malickeho temperament a to ako sa sprava a ako reaguje na podnety od teba, pripadne preskuma tehotenstvo a porod, urcite najde spravny liek🙂🙂 na tvojom mieste by som to neodkladala. Drzte sa!

sln1ecko2
26. aug 2013

Prepacte ze som mimo tému, ale možno by mala niektora zaujem. Je tu možnosť zorganizovať 6 mesačný kurz Domácej homeopatie (vždy jeden víkend v mesiaci). Semináre by prednášala Dr. Jana Kolenová. Nakoľko tento kurz prebieha len v Košiciach, tak som sa skontaktovala s pani doktorkou a navrhla mi, že ak sa nazbiera 15-18 účastníkov, kurz by vedela urobiť aj v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o obsahu kurzu nájdete na jej stránke http://www.homeopat-kurzy.sk/Terminy.html, alebo keď si dáte do vyhľadávača Dr. Jana Kolenová, Kurz domácej homeopatie. Je nás už zhruba 5-6 mamičiek, ten kto vie o čom je homeopatie a mal by záujem sa naučiť jej základy a vedieť ju aplikovať aj v domácom prostredí tak mi napíšte. Pekný deň všetkým

ariadna22
8. sep 2013

@vandaebie čau a ako vám to pokračuje. Neskúšala si detské masáže?

vandaebie
autor
9. sep 2013

@ariadna22 ahoj, pokracuje to tak isto, dnesna noc bola "top", medzi jednou a pol siestou som v podstate nespala vobec..neskusala, mas skusenost, ze to pomohlo na spanok?