2 tabletky antikoncepcie naraz

januus
30. jan 2017

Ahojte. Omylom sa mi stalo, ze v 4.den uzivania HAK som vzala 2 tabletky naraz. (Nepytajte sa ako sa to mohlo stat). Na dalsi den mi zase pri uziti tabletky zabehlo, tak som sa bala, ci "isla" spravne do zaludka, tak som uzila este jednu tabletku. Takze suma sumarom za 2 dni som vzala 4 tabletky HAK. Nebolo mi nijako zle ani ine neziaduce ucinky sa neobjavili. Avsak bol ucinok antikoncepcie zachovany? Bola som nadalej chranena pred otehotnenim?
Vravela som si ze je to v pohode, nakolko len zvysim mnozstvo hormonov, ktore zabranuju otehotneniu, no teraz nastavaju pochybnosti ci som nejak neoblba organizmus a ci naozaj je vsetko v poriadku a som chranena. V priebehu 2 tyzdnov potom ako som uzila viac tabliet, som mala niekolko krat sex naplno.

lujza10
30. jan 2017

😲😲😲

januus
autor
30. jan 2017

@lujza10 ???

januus
autor
30. jan 2017

@lujza10 prosim vas mohli by ste aj slovne reagovat co si o tom myslite?

lujza10
30. jan 2017

@januus že žasnem nad otázkou :o ... HAK su označené podla dní alebo inak ... jasne stane sa raz že si das 2 v jeden den (mne sa skor stalo že si zabudla dat vynechala) ... ale aby som si dala pre istotu dalsiu lebo či mi isla do zaludka ... to je trosku vtipné. HAK nie su lentilky.

januus
autor
30. jan 2017

Ja viem ze nie su lentilky,ale vravela som si ze radsej mat istotu ze neotehotniem a pretrpim tolko nejake bolesti alebo co, co uvadzaju v pribalovom letaciku, ze ak uzijete viac hak, moze prist nevolnost... Ale nepisali tam nic o rozhodeni cyklu, a ze nasledne by sa znizila ochrana, tam som radsej uzila opat druhu

moni244
30. jan 2017

Nechci vediet, co si o tom myslim 😂 😂

ukulela
30. jan 2017

@januus podla mna sa antikonceopcny ucinok zachoval. len tie 2 tbl ti budu chybat na konci. budes musiet vziat z ineho balenia ... alebo potom pocitat, ze nebudes na konci chranena.
do buducna - v letaku sa pise, ze sa nemaju brat2 tbl v jeden den. uz pri prvom dni, ked by som 2 tbl vzala omylom, resp pri zabehnuti a pochybnosti, by som sa radesej tyzden chranila inac, ako brala 2 tbl len pre istotu ...
a teraz citam, ze radsej ozelies nejake bolesti, a pod ako byt tehotna? moj chlap nikdy nemal problem natiahnut gumu, ked som povedala, ze sice beriem HAK, ale brala som aj ATB, resp mala hnacku/nevolnost a pod,

januus
autor
30. jan 2017

@moni244 povedz kludne ja uz som zufala a zblbnuta a neboj ja by som si tiez nic normalne nemyslela keby som si take nieco precitala no co uz blba som

lujza10
30. jan 2017

@januus už ked si das 4 za dva dni tak ti to rozhadze cyklus ... ved Ti bude chybať 2 tbl ... o to skor ti pride menzes 🙂 🙂

@moni244 😀 😀 😀

januus
autor
30. jan 2017

@ukulela nebudu mi chybat, lebo uz mam odlozeny bokom jeden blister, ktory mam pre pripad zvracania, hnacky a pod. ...v letaku sa pise ze ked zabudnes niekedy uzit, mas jh zobrat ked si spomenies, aj keby to znamenalo 2tabl naraz..takze moze sa .. A tiez pise. Ze ak uzijetie viac tabliet ako mate, tak moze prist nevolno.. Nic o znizeni ucinku tam nie je, preto som to tak riessila ale dakujem a vuem ze uz by som tak fruhy krat neurobila no clovek v taken situacii strati hlavu na chvilu

januus
autor
30. jan 2017

@lujza10 ak by islo len o tto, ze pride o dva dni sko . Tak to je najmenej. Ale tablety budem mat normalne na 21dni lebo mam nahradny blister pre taketo situacie

ukulela
30. jan 2017

@januus ja som mala zrejme ine tbl, ... tak ty vies. ja by som ale ani pre pripad hnacky atd nebrala zbytocne dalsiu tbl, ale radsej sa chranim inac ...

januus
autor
30. jan 2017

@ukulela tu nejde o mojho chlapa moj chlap mi dava na vyber a nechava to na mna ale ja som kondom nechcela a jemu som ani nepovedala ze som toto porobila..

moni244
30. jan 2017

@januus boze moj a ty mas 15? Lebo ak si dospela, tak och moj boze,

jankalukasova
30. jan 2017

@januus
no odhliadnúc od toho, že prvý deň si zbaštila dve.. lebo... neviem čo.. to je jedno.. ale pre boha živého... keď Ti zabehne, tak kašleš, až kým to nevykašleš a nevieš sa pri tom normálne nadýchnuť.. či si myslíš, že to Ti len tak mohla taká tabletečka padnúť do pľúc a teraz tam je ako ponožka za posteľou?

Kým si dáš tie chýbajúce dve tabletky z iného (toto načatého) blistra, tak si aspoň zisti, či majú všetky tabletky rovnaké zloženie... ja som mala aj také kde bola každý týždeň iná hladina hormónov...

januus
autor
30. jan 2017

@jankalukasova ano maju, resp ked som mala hnacku alebo chcela som si o tyzden oddialit menzes tak som sa radila s gynekologom a povedal ze mozem z noveho blistra a nechat si jo rpe take pripady a upozornil by ma na ine zlozenie tabliet ak by to tak bolo... Takze to vsetko mam zodpovedane len jedna vec ma teraz trapi ci mohlo nejak dojst k ovulacii ale nedava mi to zmysel ak som mala v tele ste viac hormonov ktore ovulacii zabranuju, dobre rozmyslam?? Ja viem ze som jrobila hluposti, uz to nespravim nikdy, len teraz mi maju prst krammy vo stvrtok tak sa bojim a stresujem ci nemohlo dojst k ovulacii ked som tak domotala organizmus :(

jankalukasova
30. jan 2017

@januus otehotnieť môžeš, keby si vynechala... a nie keď si sa nimi prehnane povedané predávkovala... neuraz sa... ale ak niekto, kto takto rozmýšľa je len ťažko dostatočne zrelý na to aby mal sex... toto je fakt strašne.

januus
autor
30. jan 2017

@jankalukasova mrzi ma ze to tak vyzera, ze som nezodpovedna :/ prave sa k tomu snazim pristupovat zodpovedne. No asi sa az tak velmi bojim, az som neskutocne zblbla ale to uz nevadi co si vy myslite no :/ dakujem kazdopadne

jankalukasova
30. jan 2017

@januus to nie je len o nezodpovednosti.. ale trošku o sedliackom rozume... lebo to s tým zabehnutím ma fakt dojalo..

januus
autor
30. jan 2017

@jankalukasova ono je to fakt o tom ze tak velmi sa bojim a kontrolujem sa este 3 hodiny po uziti tabl ze az som to takto prehnala a prespekulovala :/

moni244
30. jan 2017

@januus vies co, nesexuj, mas evidentne traumu zo stresu, zeby si mohla otehotniet. Lebo ty nie si nezodpovedna, ty nepouzivas rozum

jankalukasova
30. jan 2017

@januus a kde si si ako myslela, že Ti tá tabletka zostala??

januus
autor
30. jan 2017

@jankalukasova to uz neriesme 😀

jankalukasova
30. jan 2017

@januus vieš.. to nie je, že pôsobíš ako nezodpovedná... ale pôsobíš ako totálna trúba...

januus
autor
30. jan 2017

@jankalukasova som si toho vedoma a necudujem sa ..no to nie je teraz podstatne

sykorkauhliarka
30. jan 2017

:D tak ta ponozka za postelou ma dobre pobavila :D keby ze to tak funguje tak sa par ludi nezadusi a veselo si ziju dalej .....a uz ti niekto povedal ze HAK nie je 100% antikoncepcia ked sa tak trases ? takze aj keby si brala tak ak mas mozes byt tehotna

lujza10
30. jan 2017

@sykorkauhliarka asi preto ich berie po dve .... 😆😆😆😆..aby bola 100% na 😎