Aká je pravdepodobnosť otehotnenia po vysadení antikoncepcie?

dagmarusqa
20. jan 2012

Beriem antikoncepciu uz skoro 5 rokov, a rozmyslam o jej vysadeni.. ale bojim sa toho zeby som potom mohla otehotniet. Sme s priatelom spolu uz 4 roky.. ale obaja studujeme a babo este nechceme... dakujem za odpovede

exupery
20. jan 2012

Tak preco ju chces vysadit?
Pravdepodobnost je dost vysoka,pokial sa nezacnes chranit inak 😉

anjelicek26
20. jan 2012

@dagmarusqa - tazko povedat. Niektore baby prave prve 1-2 mesiace po vysadeni otehotneju okamzite. Inym trva aj mesiace, kym zacne cyklus fungovat a ovulovat.

Takze - si daj zaviest najlepsie teliesko na 3-5 rokov do maternice, to je najefektivnejsie a hadam nejmenej skodlive, co sa tyka dlhodobej antikoncepcie. Vybrat to mozes kedykolvek a plodnost sa hned obnovi. Sice vela bab prve 1-3 mesiace spini, ale potom neni ziadna menstruacia, coz je parada uplna ;) Ja sa na to chystam v lete, anglickym lekarom neverim, tak az doma v nemecku.

spalka
20. jan 2012

mne trvalo po vysadeni HAK otehotniet priblizne 2 roky, brala som ju s malou prestavkou 10 rokov vkuse 😖, ale mozes otehotniet aj hned, su to take hypoteticke uvahy 😉

stanislavao
20. jan 2012

ked nechcete otehotniet, tak berte HAK. pokial vam nesposobuje ziadne problemy, vedlajsie ucinky, tak neni dovod ju vysadit. a ak vam sposobuje nejake potiaze, tak sa poradte so svojim lekarom o inej HAK.

svjana
20. jan 2012

Ja som brala HAK asi 6 rokov vkuse, otehotnela som 2 mesiace po jej vysadení...

evickapooh
20. jan 2012

tazko odpovedat...moze to trvat aj roky lebo tabletky beries uz viac rokov ale mozes uz otehotniet hned po vysadeni HAK...Podla mna 5 rokov bez pauzy? to je dost ,podla mna vysad HAK na 3 mesiace- aby sa obnovili normalne funkcie pohl. organov a pouzivajte inu alternativu occhranu-ako kondom ci Pharmatex krem

nikolet_89
20. jan 2012

ahoj ja som otehotnela 4 mesiace po vysadeni... brala som ju skoro 7 rokov

tigri
20. jan 2012

dost vysoka...niektori dr to pouzivaju aj na stimulaciu, ak par nemoze otehotniet bez zjavnej priciny, tj. nasadia HAK na 3 mesiace, lebo po vysadeni je vyssia sanca na otehotnenie

sampo
20. jan 2012

ja som po vysadeni mala taky rozhadzany hormonalny system, ze ma museli dalsimi hormonmi davat dokopy 😝 prakticky by som otehotniet ani nemohla, najprv vysoka hladina prolaktinu, potom nejako nefungovalo zlte teliesko.. ale napriek tomu vsetkemu sa to potom podarilo na prvykrat 😀

elian
20. jan 2012

Ja som brala HAK tri roky a otehotnela som okamžite po vysadení ......

cmulinko
20. jan 2012

ja sa vyjadrim len k tomu teliesku co spominala @anjelicek26 a radsej si poriadne over ake su jeho ucinky-alebo skor neziaduce ucinky u zien,ktore si to davaju zaviest este pred porodom-nie som si ista ci je to vobec mozne....rozhodne sa to odporuca viac zenam,ktore uz rodili.

kacsik
20. jan 2012

Ja som ju brala skoro sedem rokov, vysadila som a po pár dňoch som otehotnela,takže pravdepodobnosť je dosť vysoká

janka830
20. jan 2012

ja som brala 3roky, vysadila som a o 2týždne som bola tehotná 🙂))

leeenka26
21. jan 2012

Ahoj, ja ti napisem moju skusenost. HAK som brala 7 rokov, ano je to dost. Po vysadeni som cakala ze sa podari hned. Ked sa po roku nedarilo, bola som zufala, uz uz sme to chceli riesit, ale nechali sme tomu este cas a po roku a pol sa podarilo. Neviem, ci to bolo sposobene HAK, ale mozne to celkom je, pretoze po dalsom pokuse o babo nam to trvalo len 4 mesiace. Kazda sme ale ina. Preto hovorim len o mojej skusenosti.

mindzala
23. sep 2012

Kočky, keď ste vysadili HAK tak ste mali nejakú ochranu alebo ako? myslím tým kočky, ktoré tu píšu že dva mesiace po vysadení otehotneli.....
Ďakujem

elly11
22. okt 2013

antiku som brala 10 rokov, teraz uz druhy mesiac neberiem, este nic 🙂 uvidime co to prinesie. Pozuviajte inu ochranu aj ked antika je pohodlna..

blueeyeska
22. okt 2013

🙂 ja som brala antikoncepciu asi 10r. a podarilo sa nám hneď na prvý krát....

niki21
23. okt 2013

Cawte baby...mam otazocku...beriem daylette 18.10. 13DC som mala sex naplno zabudla som zobrat vecer tabletku a vzala som ju az rano a mala som trosicku spinenie ...myslite ze je to to problem a mozem byt tehotna mam strasne napetie v prsiach ani dotknut inak naznaky ziadne...

ivka1984
24. okt 2013

Podla mna je to individualne ja som brala antikoncepciu 7rokov a otehotnela som po 3 mesiacoch a dr.mi povedala ze dnes uz niejje problem brat ju dlhodobo

fra
24. okt 2013

@anjelicek26 ked tak pozerám na Benjaminka a datum ked si pisala odpoved na tuto otazku- no, asi si to v to leto nestihla, ale ako dobre 😵 😵 😵