Aké su priznaky neplodných dní?

dan222
5. sep 2018

Ahojte, chcem sa opytat ako spoznam neplodne dni, aky hlien atd...

matulik212
5. sep 2018

@dan222 hlien biely mas iba pocas plodnych dni

stankadu
5. sep 2018

myslím, že žena je plodná vždy, ale počas ovulácie je najväčšia šanca otehotnieť. Lebo ak ked je mrcha, dá sa otehotnieť.

michaella94
5. sep 2018

@stankadu otehotniet sa da LEN pocas ovulacie...ta ale nemusi byt len v strede cyklu moze prist skor ci neskor ale otehotnie sa len pocas nej...ak teda neratam to ze spermie vydrzia v tele zeny aj niekolko dni..

michaella94
5. sep 2018

@dan222 kazdy to ma pocas ccyklu ine..niekto ma cely cyklus hlien no pocas plodnych dni by mal byt priesvitny a tahavy ako vajecny bielok...niekto vsak ako ja pocs plodnych dni nemam ziadny hlien a aj napriek tomu som 4x otehotnela....ak chcs sledovat kedy mas plodne dni vyskusaj skupinu snazilky tam sa dozvies vela...na urcenie vulacie sa meria bazalna teplota ta je najspolahlivejsia ak sa meria spravne alebo ovulacne testy

stankadu
5. sep 2018

@michaella94 tak som to myslela, len zle napísala 🙂

dan222
autor
5. sep 2018

@stankadu plodne dni viem urcite kedy mam len chcem vediet typicke priznaky neplodnych, niekde som pocula ze pocit sucha resp. Ziadny hlien,, len sa o tom nikde nepise takto jasne, tak ma zaujimaju vase skusenosti ☺

sasesoe
5. sep 2018

@dan222 odporucam lpp.sk pozri ich publikacie i kurzy. Treba to detailnejsie pozriet. Moze to byt ine napr po porode ci pocas dojcenia...

pininka
5. sep 2018

@dan222 husty biely hlien znamena ze uz niesi plodna. Plodny hlien je priesvitny, lepkavy, tahavy, ako lepidlo.

dan222
autor
5. sep 2018

@pininka ďakujem

danyb
6. sep 2018

keby to bolo také jednoduché, tak nemáme neplánované tehotenstvá 🙂 každá žena je iná a trvá dlho kým si žena odsleduje ako jej telo reaguje ale čo je najväčší problém ani na to sa nemôže spoľahnúť, pretože aj malý faktor (hormóny, akákoľvek nepodstatná zmena vplyvom vonkajších aj vnútorných faktorov) dokáže správanie jej tela ovplyvniť, takže si nikdy nemôžeš byť na 100 percent istá ničím 🙂 treba sa chrániť ak nechceš otehotnieť a nespoliehať sa na neplodné dni 😉 prajem veľa šťastia 🙂

pininka
6. sep 2018

@danyb ak si dlhodobo sledujes svoje telo, tak vies presne kedy mas ovulaciu, ale naozaj to chce dlhsie sledovanie. Ale ako jedinu formu antikoncepcie by som to nebrala.

kathhii
6. sep 2018

Vieš ako sa volajú ľudia, ktorí použivajú metódu neplodných dní ? RODIČIA.
Pri pravidelnom 28 dňovom cykle sa ovulácia dá odhadnúť, ale tiež to nie je na 100 percent.
Tesne pred ovuláciou má hlien lepivú ťahavú štruktúru- ako sopeľ, potom na 1-2 dni zmizne- to je ovulácia a potom sa opať objaví nachvíľu...
Mňa bolievajú aj vaječníky, takźe presne viem, že sa to blíži.
Lenže ženské telo je nevypočitateľné, takže stači rozruśenie, choroba a uź sa to posunie...
Ešte by mohli pomocť aj ovulačné testy.
My sme s manželom použivali túto metódu ale len na začiatku a konci cyklu, v období, keď už sa bližil ten čas sme použivali prezervatív, a neotehotnela som, ale musíš svoje telo fakt dokonale poznať. My sme to brali športovo :D

danyb
6. sep 2018

@pininka toto si zrejme chcela napísať autorke, lebo toto isté len trošku obšírnejšie som písala aj aj 🙂

pininka
6. sep 2018

@danyb nie ty si pisala ze keby to bolo take jednoduche tak nemame neplanovane tehotenstva a pod?

danyb
6. sep 2018

@pininka áno to som písala ale nie len to 🙂 možno by si si mala potom prečítať celý môj príspevok 😉 pretože je tam v podstate píšem presne to čo ty.. že:
"každá žena je iná a trvá dlho kým si žena odsleduje ako jej telo reaguje ale čo je najväčší problém ani na to sa nemôže spoľahnúť, pretože aj malý faktor (hormóny, akákoľvek nepodstatná zmena vplyvom vonkajších aj vnútorných faktorov) dokáže správanie jej tela ovplyvniť, takže si nikdy nemôžeš byť na 100 percent istá ničím 🙂 treba sa chrániť ak nechceš otehotnieť a nespoliehať sa na neplodné dni 😉"
čiže vlastne to, že pri dlhodobom sledovaní vieš kedy presne máš ovulku ale ako jedinú formu antikoncepcie by som to nebrala 😅😅😅