Podarilo sa vám otehotnieť cez neplodné dni?

28. máj 2023

Dobrý večer, podarilo sa niektorej z Vás otehotnieť aj cez neplodné dní? Alebo keď je stredná šanca otehotnieť? Ďakujem za odpoveďe 🙂

divokykonik
28. máj 2023

Ak by som sa mala riadiť menštruačným kalendárom, tak áno, otehotnela som cez neplodné dni 😆. Ale samozrejme som otehotnela cez plodné dni, však tak to príroda zariadila, či?

lvulik
28. máj 2023

Tvoja terminológia značí, ze sa riadis menštruačným kalendárom, ktorý netuší, kedy máš ovuláciu, plodné a neplodné dni. Ak chceš v tom mat jasno, zacni si robiť ovulacne testy alebo ideálne merať bazalnu teplotu a budeš mat jasno.

autor
28. máj 2023

@lvulik
@divokykonik Áno áno menštruačným kalendárom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terry658
28. máj 2023

Všetky deti som podľa kalendára počala v neplodné dni. Podľa kalendára by som sa naozaj neriadila. (aj keď som 2 z našich 3 detí plánovala) Meriam si bazálnu teplotu a teraz už presne viem kedy je ovulácia.

sundew
28. máj 2023

Ano, podla kalendara boli este neplodné ale mala som skor ovulaciu a aj test silno pozitivny 4 dni pred očakávanou menštruáciou

autor
28. máj 2023

@terry658
@sundew čo sa týka týchto vecí som veľmi neskúsená.. s priateľom sa snažíme o dieťa.. Začiatkom mesiaca sme mali pohlavný styk a v strede mesiace som dostala menštruáciu potom deň po menštruácii sme mali styk a aj 4 dni po tom 2x.. asi tu píšem aj čo by som nemala :D nevedela som že sa to meria pomocou testu na ovuláciu.. To proste si spravím test po menštruácii a keď budú 2 paličky tak môžem otehotnieť? Reálne sa teraz cítim ako 15 ročne dievča čo o tom nič nevie asi vám to aj príde smiešne ale nemám sa o tom moc s kým baviť a gynekológ mi len povedal že 12 po menštruácii môžem otehotnieť ale nedarí sa

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terry658
28. máj 2023

Tak jeden cyklus trvá od začiatku menštruácie po začatie ďalšej. Väčšinou 28 dní. No každá žena to má inak. Približne v polovici je ovulácia. Tú môže mať každá žena tiež inak. Skús si k tomu kuknúť videa na youtube, prečítať nejaké články a podobne. Nech vieš u seba rozpoznať ovuláciu. Aj priznaky ovulácie bývajú rôzne.

autor
28. máj 2023

@jabadabadu Áno pozerala som ďakujem. A tam mi vyskočila táto stránka MK teda diskusie žien 🙂 tak preto, nevidím na tom nič zlé že sa pýtam iných žien

sundew
28. máj 2023

Najlepsie je skusat kazde dva dni od konca menštruácie 🤷🏻‍♀️

autor
28. máj 2023

@sundew Ďakujem

diewcatqoo
28. máj 2023

Druhe dieta sa nam dlhsie nedarilo, tak som si zacala robit ovulacne testy, merat teplotu a pod. Dlhsim pozorovanim som uz vedela odhadnut, kedy asi mam plodne dni. A aj tak nam to nevychadzalo. A otehotniet sa mi nakoniec podarilo chvilku po skonceni menzesu - kedy som vobec nepredpokladala, ze by som mala mat plodne dni.

melany444
28. máj 2023

Najväčšie šance sú od 12 dňa...najlepšie sa snazit aspoň od 10-11

lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. máj 2023

@lovatko 😅 Super!

sunshine_18
28. máj 2023

Kukni profil "zalepsimenstruace" na instagrame vysvetľuje tam všetko pekne

autor
28. máj 2023

@sunshine_18 Diky! Idem kuknúť

babulkomale
29. máj 2023

Ano, mojej kamaratke lekarke, ma 5 deti 😃

barbora19911
29. máj 2023

Zlatíčko prosím ťa neraď sa tým sprostym menštruacnym kalendárom ..začali sme sa o bábätko snažiť v septembri a ten kalendár mi ukazoval úplne mimo 20 dni ...v decembri som bola pri gynde že nám nejde otehotnieť a ona mi povedala ze mám práve teraz ovuláciu a najlepší čas na splodenie bude dnes a zajtra keď som prišla domov mali sme teda sex a o 11 dní mi už svietilo na teste clear blue 1+2 skoro ma vykotilo keď som si robila test ❤️❤️❤️❤️🥰🥰🥰 nemohla som tomu uveriť a plakala som od šťastia 🥰 ..teraz som 22 TT 6 mesiac 🥰

tianna
29. máj 2023

Menštruačný kalendár ozaj netuší kedy máš ovuláciu 😄 ja o nej presne viem, mám silné bolesti a teda s kalendárom sa tuším netrafila ani raz.. 😆

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre