Môže žena otehotnieť počas neplodných dní?

30. júl 2022

alebo ci je vobec nejaka sanca ze zena otehotnie pocas neplodnych dni. Ďakujem za odpoveď.

petamich
30. júl 2022

nie, je mozne, ze ovulaciu ma zena nestandardne resp. nevie kedy ale pocas neplodnych dni to mozne nie je, kedze k oplodneniu dojde iba po uvolneni vajicka

nafka0483
30. júl 2022

Neplodny den je den ked nie je mozne oplodnit vajicko. Logicky je teda nemozne vtedy otehotniet.

Mozes si mysliet ze mas neplodne dni a v skutocnosti je ovulacia posunuta a otehotnies. V skutocnosti to bol plodny den.

Ak sa chcew spoliehat na to co ti vypocitala aplikacia a pod. tak ano v taketo akoze neplodne dni otehotniet mozes.

maranta_leuconeura
30. júl 2022

Priroda ma rozne finty. Aj spermie dokazu vyvolat ovulaciu (ak vajicko dozrievalo). Na ,,neplodne dni" by som sa nespoliehala, ak nechodis kazde tri dni na krv a nevidis svoj hormonalny profil dany cyklus, vsetko sa moze posunut 😁

martinka13
30. júl 2022

Cez neplodné dní nie. Len nikdy nie je 100% istota, že nie sú....

roja01
30. júl 2022

Jasne, 5 dni po m.

kikuska3567
30. júl 2022

@maranta_leuconeura mozes mi vysvetlit ako uz len spermia vyvola ovulaciu? A nejaky zdroj, vdaka

larena
30. júl 2022

Tak ako písali už baby predtým cez neplodný deň určite neotehotnieš keďže to je fyziologicky nemožné, ale ovulácia môže prebehnúť inokedy ako predpokladáš..napr ja mávam cykly skôr dlhšie (33-35 dní) a kým som si jeden mesiac len tak zo zaujímavosti neurobila ovu testy tak som predpokladala že ovuláciu mám cca taký 19-21deň cyklu a nakoniec som mala pozitívny ovu test na 15 deň cyklu a v ten deň som aj otehotnela (možno by v ten mesiac aj ms bola prišla skôr to už neviem)😅Takže niekedy je to naozaj nevyspitateľné🤷🏼‍♀️

maranta_leuconeura
30. júl 2022

@kikuska3567 v semene su pritomne rozne latky, medzi nimi jedna co sa nazvala ovulation-inducing factor ;) https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23141951/

bombulka1987
30. júl 2022

@maranta_leuconeura Lenže za neplodné môžeme označiť len dni keď sme si istí, že ovulácia už prebehla - vzostup bazálnej teploty spolu s končením plodného hlienu. Pokiaľ žena svoje telo naozaj pozná, má pravidelný cyklus, tak spermie ďalšiu ovuláciu v tom istom cykle nespustia.

larena
30. júl 2022

@maranta_leuconeura Spomínali nám to na jednej prednáške z embryológie ešte keď som bola v 2.roč na LF a áno je to fakt..síce o tom ešte prebiehajú rôzne štúdie či je to u človeka vôbec možné respektíve ako pravdepodobný takýto mechanizmus indukovania ovulácie u človeka je..ale neviem možno už je od vtedy viac info

bombulka1987
30. júl 2022

@larena no lenže pointou nie je či môžu spermie indukovať ovuláciu, ale či môže dôjsť k druhej ovuláciu v tom istom cykle, keď už prvá prebehla a tým pádom by už žena mala mať neplodné dni

maranta_leuconeura
30. júl 2022

Ja som teda uz dve ovulacie v jednom cykle vzdialene od seba par dni mala a nie raz 🤷 nehovorim, ze je to bezne, ale ani si nemyslim, ze som nejaky mimozemstan a jedina na planete s tymto ,,problemom"

bombulka1987
30. júl 2022

@maranta_leuconeura zaujímavé, ja si toho u seba nie som vedomá a to mávam dosť silné ovulačné bolesti

cecilia29
30. júl 2022

@bombulka1987 podľa mna druhe bepríde, lebo druhé vajíčko nedosiahne tu fázu, tiež potrebuje dozrieť . Čiže nevyvolá ovuláciu c.2. Čo viem , metóda plodných a neplodnych dní, aj je dobré ovládaná je veľmi presna. V Tom prípade by určite nebola - lebo páry využívajú na sex neplodné dni, ak by sa počas nich vyvolávala ovulácia tak by bolo deti jedna radosť 😁 Ono je to možno ako s prostagland. v tehu. Lebo ejakulat vie vyvolať pôrod až skutočne v čase kedy sú pôrodné cesty pripravené na pôrod, Max tesne pred termínom

siska53
30. júl 2022

Neplodne dni su tie, ked nemas ovulaciu, takze nie... Mozes mat akurat netypicky plodne dni, cize v case, kedy by si ich mat nemala a teda sa ti moze zdat, ze si otehotnela v neplodne dni.

larena
30. júl 2022

@bombulka1987 Ja si myslím že nie.Ani som nenapísala že môže prísť k druhotnej ovulácii indukovanej spermiami keď už jedna v cykle prebehla😅Len som odpovedala na komentár predtým že je to fakt a OIF naozaj bol v spermiách objavený ale to ešte nič neznamená..ak by aj ovulácia indukovaná spermiami bola možná tak samozrejme musí byť prítomné vajíčko (ktorého uvoľnenie by teoreticky bolo indukované OIF) ale ovulácia by v najbližších dňoch nastala tak či tak a toto by bol len nejaký trigger.Ale aj tak je to zatiaľ (ak sa teda nič nezmenilo) len teória o ktorej sa polemizovalo keďže človek je stále radený medzi spontánnych “ovulátorov”

bombulka1987
30. júl 2022

@larena Presne si myslím to isté 😉

terry658
30. júl 2022

Môže otehotnieť v dňoch o ktorých si myslí, že sú neplodné. Prvú dcéru som otehotnela 26 deň cyklu. Syna keď mi mesiac meškala menštruácia tak sme ho počali. Takže áno, aj v dňoch kedy si myslíš že nie si plodná, plodná byť môžeš. Teraz si meriam bazalnu teplotu a ovulácia ma už snáď neprekvapí.

any_soj
30. júl 2022

@maranta_leuconeura čím si mala potvrdené tie dve ovulácie v jednom cykle vzdialené viac ako 24h?

mimicka2013
1. aug 2022

@any_soj
@maranta_leuconeura To zaujíma aj mňa🙂

didi2102
1. aug 2022

@kikuska3567 ja som čítala napr že.orgazmus dokáže spustiť ovulácie aj keď už bola ,čiže v rámci cyklu máš aj 2x ovulku,ale je to výnimočné no nie nemožné

kikuska3567
1. aug 2022

@didi2102 to som aj ja pocula, ale na taketo nieco musis mat dozrete vajicko nie?

didi2102
1. aug 2022

@kikuska3567 nechcem mudrovat okolo toho lebo niesom gynekológ, určite budú články ako je to možné ,ja som napr podstúpila v centre IUI s vajíčkom kt nebolo dozreté na vhodnú veľkosť,ovulácia sa mi spustila umelo práve s týmto vajíčkom a mala som obrovské šťastie že bolo oplodnené a neako to zvladlo

henrietkatr
1. aug 2022

tak ono proste stat s amoze, nebolo by to tak ani prvy ale ani posledny krat

kikuska3567
1. aug 2022

@didi2102 jasne chapem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre