Bolí zavádzanie vnútromaternicového telieska Dana?

patka6
15. feb 2012

Dakujem za vsetky skusenosti !

medovka14
15. feb 2012

Nie je to moc príjemné, ale je to v pohode... Mne ho musel dr vybrať po dvoch mesiacoch, telo ho neprijalo a posunulo sa...

lili777
15. feb 2012

@medovka14 ako si na to prišla, že sa posunulo? ja tiež uvažujem. Tie tabletky a vždy na ne myslieť 😒

medovka14
15. feb 2012

ono ked ti ho doktor zavedie, tak po prvom menzese treba ist na kontrolu, prave preto ci je vsetko ok.. ja som sla az po druhom, lebo prvy som mala cez vianoce 🙂 spravil ultrazvuk a vravi mi, ze je to uplne mimo 🙂 esteze som neostala tehotna 🙂

ninka0512
15. feb 2012

@medovka14 ahoj, a aky to bol pocit ked ti to vyberali?? nebolelo to velmi?? :(
tiez o tom uvazujem ale bojim sa toho, vela zien s tym nema dobre skusenosti...

medovka14
16. feb 2012

Dalo sa to vydržať. "Inštalácia" trvala asi tri minutky a vybratie jednu 🙂

patka6
autor
17. feb 2012

@medovka14 a ty si nejak aj citila ze to je mimo?

patka6
autor
17. feb 2012

dakujem za rady🙂 snad to bude fungovat ako ma 🙂 zavedenie som prezila :D

medovka14
18. feb 2012

Nie, vobec som nevedela ze sa pohlo

saskia541
25. jan 2013

ja som si dneska dala mirenu som zvedava co to bude 🙂 snad sa mi o mesiac nepotisne

moon1979
25. jan 2013

@patka6 ahojky a koľko sa za to platí? ja uvažujem aku formu ochrany zvoliť po druhom pôrode ... HAK nechcem a ani nemôžem užívať ...

patka6
autor
25. jan 2013

@moon1979 no ja som platila okolo 37 eur

moon1979
25. jan 2013

@patka6 a to sa aj v nejakých intervaloch mení? vôbec neviem na akom princípe to funguje

patka6
autor
25. jan 2013

@moon1979 nie,to ti vlozia a mozes to mat 5 rokov,takze je to vlastne aj uspora penazi, ja to mam uz rok a zatial to funguje ako ma, tak dufam ze bude aj nadalej 😀 o tyzden idem na preventivku a spravia mi aj sono ci je teliesko na mieste 🙂

moon1979
25. jan 2013

@patka6 no super, budem sa nad tým vážne zamýšľať 🙂 a nejaké nežiadúce účinky? nespomínala gyn nič?

patka6
autor
25. jan 2013

@moon1979 no jasne ze to neni 100% ne ale tak to asi ani jedna antikoncepcia co si budeme hovorit 😀 no ja mam castejsie vytok ale to mi aj dr povedal ze to moze byt

moon1979
25. jan 2013

@patka6 no fasa, tak po tom zrovna netúžim 😖 s výtokmi naozaj problémy nemávam ach jaj ... no čo už, všetko je na niečo dobré a aj zlé ...

elvira12
25. jan 2013

Caute baby, predam Mirenu, nakolko ju zo zdravotnych dovodov nemozem pouzit (P.C. okolo 180 Eur/ sucasna 99 Eur). exp. do 06/2013. Viem, ze to sem nepatri, ale bol mi stiahnuty inzerat. Kontakt: elvira12@hotmail.sk

patka6
autor
25. jan 2013

@moon1979 no ale tak neni zaručené ze to bude trapit aj teba, ja mam celkovo dost problemy s vytokmi aj mykozami a nie kvoli dane,ja som ju volila hlavne kvoli tomu ze je to bez hormonov

zuzul77
25. jan 2013

no ja zacinam nad tym premyslat po druhom porode. nechcem hormonalne tabletky. tiez som pocula, ze to neni prijemne ked to zavadzaju, to pocas menzesu? ako je mozne, ze niekto plati 180€ a niekto 37€?

elvira12
26. jan 2013

este minuly rok som tolko platila v lekarni na recept, ale silne pochybujem, ze by sa cena rapidne zmenila. Len ma teraz mrzi, ze kvoli zdravotnemu stavu ju nemozem pouzit. Gyndoska mi to vrele doporucovala, vraj zavedenie boli minimalne, je to skor neprijemne ako bolestive, a neziaduce ucinky sa vyskytuju tiez v mensej miere ako napr.u dany. Dana je na mechanickej baze, a toto je s postupnym uvol.hormonu.

stanislava2
26. jan 2013

@patka6 mala som aj Danu aj Mirenu a zavádzanie trošku bolelo ale nebolo to až tak že by sa to nedalo vydržat.Teraz pri poslednej Mirene to nebolelo vobec a ak by ma to bolelo lekár vravel že sa to dá znecitliviet.No nebolo treba.Záleži na lekárovi ake ma skusenosti so zavádzanim a tiež som sa stretla z pripadom že si ju musela dat žena von nakolko sa jej stale posuvala skratka nie každy ju može mat nie každej sadne.Preto mesiac po zavedeni sa treba chranit pred otehotnenim až do kontrolného sona sa nespoliehat na 100%ochranu.Mne sadla Mirenu mam treti krát a je super.

rebeka7501
26. jan 2013

K cenám : "Dana" je lacnejšia (cca 30-40 €), Mirena stojí od 5.000,- Sk vyššie (ja som si ju kupovala ešte za SK). Dana je medené teliesko, Mirena je to isté, no po dobu tých 5 rokov vylučuje hormóny, ktoré zabraňujú otehotneniu.
@moon1979 Radšej budeš jesť tabletky, ktoré sú plné hormónov a množstva nežiadúcich účinkov, ktoré na letáku nie sú ani napísané ? To všetko ti "prebehne telom a samozrejme i pečeňou a obličkami.

moon1979
26. jan 2013

@rebeka7501
ahoj, ale veď som napísala, že tabletky nechcem a ani nemôžem užívať 🙂 doteraz sme to riešili kondomom, ale predsalen nie je to ochrana, na ktorú sa dá spolahnúť na 100% a čo si budeme hovoriť, ani chlapom to nie je dvakrát "pohodlné" ... preto zisťujem a čítam niečo o týchto iných možnostiach, aj keď nejaká to obava predsalen je (cudzie teleso v tele, obzvlášť v maternici ...) radím sa s babami, ktoré to používajú a majú s tým osobné skúsenosti 🙂

amadora
26. jan 2013

zavádzanie ani vyberanie ma nebolelo, len potom som mala také kŕče v bruchu pár hodín ako pri silnom menzese. ale mne tiež po pol roku museli vybrať lebo sa mi posúvalo. a druhá vec že som mala menzes asi tak 2 týždne 😝 takže nič moc...

rebeka7501
26. jan 2013

@moon1979 ja mám už druhé vnútromaternicové teliesko, a už by som iné ani nechcela. Nemusíš jesť tabletky (a dávať si pozor aby si nezabudla), kondómom neverím (možno ako hračka na spestrenie sexuálneho života, a v neposlednej rade i finančné výhody (samozrejme prvotná investícia je vyššia, no keď sa to rozpočíta na 5 rokov, nie je o čom). A pri zavedení Mireny som cca 3 roky nemala menzes, potom po troch rokoch asi dvojdňový a slabý.

moon1979
26. jan 2013

@rebeka7501 a to je ok, že si nemala menzes? prepáč, že sa pýtam fakt ako blb, ale o tomto naozaj neviem takmer nič ...

zuzul77
26. jan 2013

@moon1979 aj ja som taky blb, preto tu skusam nabrat skusenosti od inych zien 🙂

rebeka7501
26. jan 2013

@moon1979 keď som mala po prvý krát Danu, mávala som silný menzes, po zavedení Mireny som mala menzes asi 1-2 mesiace a potom 3 roky pokoj. I v príbalovom letáku je informácia, že u cca 20 % žien, ktoré majú Mirenu je menzes veľmi slabý resp. nie je vôbec. Je to hormónmi, ktoré vylučuje v miestach, kde je to potrebné (vagína). Menzes je vlastne vylúčenie neoplodneného vajíčka, ktoré putuje z vaječníka cez vajíčkovod do maternice. Ak nie je oplodnené, s krvou "odchádza" z maternice (z organizmu - tela) - menzes. Takže Mirena vylučuje hormóny, ktoré zabraňujú dozrievaniu vajíčka. Ak vajíčko nedozreje neodchádza v vaječníka (laicky povedané). Počas "nemenzesu" som nemala žiadne problémy (napr. kožné, gynekologické a pod.) Mne osobne to maximálne vyhovovalo (žiadne starosti s tampónmi alebo vložkami. Veselý život, aký majú muži (bez menzesu).

moon1979
26. jan 2013

@rebeka7501 ďakujem, už som múdrejšia 🙂 mne menzes neprekáža a už vôbec nie po prvom pôrode, lebo ani PMS som už po pôrode nemala a rovnako ani žiadne menštruačné bolesti, menštruovala som max 4 dni aj to nič extra ... takže sa to dalo zvládnuť. pred prvým pôrodom som mávala aj bolesti pri menzese aj trošku silnejšie krvácanie ale tiež nič také, čo by ibalgin nezvládol 🙂
ok, určite budem sledovať túto tému a po druhom pôrode budem riešiť túto problematiku už intenzívne 🙂

brumcaky
26. jan 2013

Ja mam Mirenu, dala som si ju zaviest po sestonedeli. Menstruaciu som nemala 9 mesiacov a potom sa spustila - avsak hnedej farby - co je pri vnutromaternicovom teliesku ta spravna. Zavadzanie trva max minutku dve. Bolest ziadna. Pochvalujem si ju. Ziadne priberanie, ziadne vykyvy nalad ako pri tabletkach. Odporucam.