Mám použiť tabletku po, keď nám trochu ušlo?

olivieraa
21. máj 2014

Ahojte, mám problém... Dnes nám zlyhala prerušovaná súlož ☹ Som 20. deň cyklu.. Cyklus mávam pravidelný 28-27 dní.. Plodné dni mávam 14-16 deň , zisťujem to podľa ovu. hlienu. Takže teraz by som mala mať neplodné dni. Priateľovi len trochu ušlo, nedal to do mna celé , aj to pri polohe že ja som bola hore.... Otázka je či mám použiť tabletku po, alebo sa spoliehať na tie neplodné dni?

simsalabim
21. máj 2014

Ak ziadne dieta momentalkne nechces, tak nie je o com. Tabletka po. Na neplodne dni by som sa nespoliehala.

janka258
21. máj 2014

@olivieraa použi tabletku, pamätaj na zákon schválnosti 🙂

maja031
21. máj 2014

ja som otehotnela uplne mimo vsetkych ukazovatelov mojich plodnych dni, nikdy by som nepovedala ze akurat vtedy sa nam to podari 🙂 /ale my sme sa o babo snazili takze som rada/

olivieraa
autor
21. máj 2014

nemám už násť... ale aj tak sa ešte necítime s partnerom na dieťa.. keby dal do mňa plnú dávku a keby to bolo napr. pri misionarovi ani neuvažujem a ideme ju kúpiť.. ale takto uvažujem,, predsa môže mať dosť negatívnych účinkov 😖 a dokonca ani nie je 100%tná

libka1
21. máj 2014

ved vyskusaj a o par tyzdnov uvidis ci treba plnu davku alebo staci trocha a v inej ako misionarskej polohe 😀 a ano, tabletka po ma naozaj negativne ucinky...

olivieraa
autor
21. máj 2014

Na ich stránke.. teda stránke o tabletke píšu že: Escapelle zabraňuje tehotenstvu predtým ako sa začne tým, že zabráni alebo oneskorí uvoľnenie vajíčka z vaječníka (zabránením ovulácie) pomocou hormónu nazývaného levonorgestrel,... lenže ked ja som tú ovuláciu už mala tak čomu potom zabráni???!! nebude zbytočná?

majka777
21. máj 2014

no tak cakaj, ci pridu alebo nie 😉 spermie su rychle ako "svina" a niekedy ich staci naozaj velmi malo pri akejkolvek polohe 🙂

olivieraa
autor
21. máj 2014

Ešte by som chcela dodať že ovu hlien som pozorovala asi 14-18 den cyklu..

simsalabim
21. máj 2014

@olivieraa mnoho žien otehotnelo aj vtedy, ked ovulacia nemala dovod prebehnut...ja sama som napr. otehotnela 3 dni pred terminom menstruacie (a tiez som 100%ista, ze som v ten mesiac ovulovala v strede cyklu). proste vajicko sa niekedy uvolni aj inokedy, ako len v strede cyklu. Ale ved skus si tabletku nedat.... budes spokojnesia, ked potom budes riesit ci potrat ano/nie? Ked pises, ze dieta este nechces.

edvelyn
21. máj 2014

@olivieraa ako slecna neviem kolko mate rokov ale spoliehar sa na prerusovanu suloz...uffff

aneta1020
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cleaclea1
21. máj 2014

ja som volakedy uzila tabletku po a to 2x - raz pri jednom partnerovi a neskor, o par rokov aj pri druhom partnerovi, pretoze si neboli isti, ci im neuslo trosku... tiez sme vtedy nechceli otehotniet, chcela som dostudovat VS. No a teraz som tehotna, mam pracu, byvanie a partnera, s ktorym sme deti chceli 🙂 takze pre klud, by som si ju ja na tvojom mieste dala

olivieraa
autor
21. máj 2014

@aneta1020 🙂 🙂 🙂 možno som sprostá, ale aspon neurážam ludí ktorých nepoznám... aj tým sa meria inteligencia 😉

olivieraa
autor
21. máj 2014

@cleaclea1 a nejaké vedlajšie účinky si mala?

olivieraa
autor
21. máj 2014

@edvelyn rokov na dieťa mám už dosť , len ešte nie sme zabezpečení aby sme ho mohli mať..

cleaclea1
21. máj 2014

@olivieraa ja som sa vedlajsimi ucinkami nezaoberala vobec musim povedat, ale nic mi ani nebolo, proste som ju uzila a hotovo 🙂 keby som sa mala rozhodnut opät, tak by som to opät spravila 🙂 nastastie som mala len pevne vztahy a partneri mi povedal, ked si neboli isti na 100%...ale stalo sa to len 2x...antikoncepciu som nebrala nikdy, to mi pride viac skodlive, napr. pre pecen..

olivieraa
autor
21. máj 2014

A nerozhádzalo ti to cyklus? Menštruáciu si dostala tak ako si mala? Toho sa bojím najviac 😒

edvelyn
21. máj 2014

@olivieraa noo ved prave preto ..spoliehat sa takto..tak hadam na antikoncepciu alebo komdom mate...

ana92
21. máj 2014

Ja som pred 3 rokmi uzila tabletku po a cyklus mi to nerozhadzalo, menstruaciu som dostala nasledujuci mesiac tak ako som mala. Nemala som ziadne vedlajsie ucinky. Ale to samozrejme neznamena ze u teba to bude prebiehat rovnako. Predsa sme kazda ina. Ktovie ako bude tvoje telo reagovat.
@olivieraa

lucinocka
21. máj 2014

@edvelyn a co je na tom zle? My tak fungujeme 4 roky a nikdy sme ziaden problem nemali, mala bola dlhodobo planovana..nie kazdy moze do seba pchat tabletky

katren
21. máj 2014

@edvelyn my sa na prerusovanu spoliehame uz viac ako 8 rokov....a nesklamala ani raz 😉 vsetky deti boli planovane 😉

heltacek
21. máj 2014

@olivieraa Možno nie si nástročná, ale prečo tak rozmýšlaš???? Bože, prečo jej to tu niekto nepovie????????

olivieraa
autor
21. máj 2014

@heltacek no prepáč, že nerozmýšlam ako ty 😀

heltacek
21. máj 2014

@olivieraa Tak ak nechcem dieťa tak urobím všetko aby som ho nemal..... A spoliehať sa na trošku?????? Pozri streca Google a tam si počítaj kolko, kde a ako stačí na oplodnenie....

sunflower201280
21. máj 2014

Ja som užila escapelle 2x v živote. Tento rok a minulý. Kojila som, tak sme používali kondóm. Praskol 🙂 Tretie dieťa už nechceme, tak som mala jasno. Tabletka po. Vedľajšie účinky žiadne.

olivieraa
autor
21. máj 2014

@sunflower201280 a cyklus sa ti nezmenil? ms prišla v termíne? 🙂

michala.s
21. máj 2014

@olivieraa Ahoj ja ked som s manželom ešte len chodila, tak som raz užila tabletku po, lebo manželovi sa zdalo, že kondom je nejaky malo plny, tak sme skumali ci nie je prasknuty. Pre istotu som uzila tabletku. Cyklus mi to nerozhadzalo ani som nemala ziadne vedlajsie ucinky. Dokonca mi to upravilo cyklus a mavam ho teraz velmi pravidelny

dadika1114
21. máj 2014

Ja som uzila tabletku po 2x behom mesiaca 😀 hups.... bolo to davnejsie a ziadne vedlajsie ucinky neboli a ani ms sa nerozhadzala.Teraz mam 3,5rocneho synceka a cakam dalsieho 😉 a prveho sme zarobili jeden den pred ms takze na ovu dni by som sa nespoliehala

sunflower201280
21. máj 2014

@olivieraa prišiel mi menzes presne akurát som o trocha viac krvácala. Inak nič.

kika77777777777
21. máj 2014

moja kamaratka teda už byvala kamaratka takto otehotnela aj napriek tabletke po..a bohužial dieťa po porode dala na adopciu..takže tie tabletky su tiež neni 100%tné..lepšie je sa chranit pred sexom..