Môže, či nemôže žena po vysadení antikoncepcie otehotnieť?

nykushka
18. sep 2012

ahojte, rada by som sa opýtala čo je prawdy na tom, že po wysadeni antikoncepcie zena nemoze (resp. wacsinou nemoze) dlhsiu dobu otehotniet? dakujem🙂

lenuska1991
18. sep 2012

@nykushka ahoj, ja si myslim, ze to zalezi aj od antikoncepcie. Ked ma zena nizkohormonovu tak sa jej rychlejsie dostane z tela, napr 1, 2 cykle a moze otehotniet, ked ma niekto viachormonovu tak to trva troska dlhsie nez a akoby vycisti a podari sa. To je len moj nazor a moje zmyslanie, neviem ci to tak je na 100% :D svagrina otehotnela v prvim ci druhom cykle po vysadeni HAK mala nizkohormonovu, inak tato otazka napadla aj mna :D uvidime co odpisu skusenejsie zienky :D

sendy182
18. sep 2012

prečo.....môže hneď otehotnieť....sú prípady .......no ja by som radšej počkala .....do nasledujúceho už normálneho cyklu ....a plánovala si aj po 2 mesiacoch ......nech sa vyplavia hormóny z tabletiek

kajkape
18. sep 2012

Ja som otehotnela po mesiaci 🙂

alenka600
18. sep 2012

@nykushka zalezi na tom, v akom stave je po vysadeni HAK jej hormonalny system.
Ak v poriadku, moze otehotniet aj okamzite.
Ak jej HAK hormony pekne rozhadzala, tak to moze trvat uplne rozne dlho kym sa to da do normalu.
Ak zena nemala hormonalny system v poriadku ani pred tym, HAK to docasne vyriesila a hormony sa spravali "akoze" tak ako mali a po vysadeni HAK je zena na zaciatku a musi riesit problem uplne od podlahy - preco nefunguju hormony, vysetrenia, liecenie, atd.

bona
18. sep 2012

Ja som po oba razy otehotnela, da sa povedat, ze na prvy sup od vysadenia antikoncepcie..🙂 ale zakazdym som po vysadeni pockala na 1.,2. MS, aby som vedela, ako sa mi rozbehne cyklus..inak bez problemov..

ivani
19. sep 2012

ja som brala 12 rokov bez prestavky antikoncepciu a do 3 mesiacov po vysadeni som otehotnela.

cmulinko
19. sep 2012

tak ja to viem skor naopak.po vysadeni antikoncepcie sa zacnu diat nahle zmeny a moze sa stat,ze naraz sa uvolnuje aj viac vajicok a potom sa zeny cuduju hned dva krat.....ze otehotneli rychlo a rovno s dvojickami 😀

janka258
19. sep 2012

U každého je to individuálne.Ja som otehotnela pri malej ihneď po vysadení antiky(musela som vysadiť zo zdrav.dôvodov)-neplánovane a teraz po vybratí Mireny sa nám už 9 mesiacov nedarí.

Mimo témy: Prečo niektorí namiesto "v" používajú "w" bože,to je tak nenormálne puberťácke,že strach.Normálne som na to alergická 😝

zvedavamt
19. sep 2012

V prvom rade by som sa na tvojom mieste pozrela ako vyzera krv po uzivani HA, u mna bola v hroznom stave / husta, prekyslena, plna trombov a odpadovych latok z travenia, kvasiniek.../, preto sa necudujem komplikaciam pocas tehotenstva a pri porode. Keby som vtedy vedela, co viem teras, najprv by som si dala doporiadku krv a az potom sa snazila o babo, aby bolo zdrave. Dalej by som si poriesila kvasinky, ktore som mala premnozene /pocas celeho uzivanie HAK aj po /a odoberali vyzivu mne aj dietatku. Je toho viacej, ale toto je zaklad uspechu. Však ktora mama by nechcela zdrave dieta ?

poseidonka
19. sep 2012

JANKA 258 ja som po mirene otehotnela po 2 mesiacoch a hádam, to šťastlivo donosíme až dokonca, hoci som mala strach že sa niečo može stať

Osobne si myslím, že najlepšie je pár mesiacov, aspon 2 počať kým sa výstelka maternice po akejkoľvek antikoncepcii zregeneruje, aby sa nestalo, že plod odíde skôr ako .... :(

ale všetko sa dá len treba chcieť, veľa šťastia 🙂

magali
19. sep 2012

myslim ze sa da otehotniet hned po vysadeni, ale odporuca sa pockat, mne Dr povedal ze ak vysadim, mozem hned otehotniet, ale ja by som min 3 mesiace pockala.. my sme si jedneho dna proste povedali ze uz nebudem brat a davali sme si pozor, po roku sme sa rozhodli snazilkovat a na druhy pokus sa podarilo..

andelok
19. sep 2012

ja som otehotnela po mesiaci a poznam minimalne dve dalsie baby, ktorym sa to stalo tiez...niekedy mam pocit, ze to skor funguje opacne 🙂

3kolka
19. sep 2012

Ahoj ja som otehotnela s malou po 3mesiacoch(neplánovane)...musela som ju vysadiť zo zdrav.dôvodov.brala som mercilon.teraz som vysadila v apríli a stale sa nám nedarí.brala som cerazette

gabuska36
19. sep 2012

no ked som chcela prve dieťa vysadila som HAK a nemohla som otehotnieť 4 roky vraj som mala zablokovane vaječniky po uživani HAK..jednoducho sa nechceli naštartovať.....no a po 10 rokoch sme chceli znova dieťatko a po vysadení HAK som otehotnela hned po 3 mesiacoch.....takže je to rôzne..

kissova
19. sep 2012

Ahoj ja som s dcérou otehotnela týždeň po vysadení a so synom som otehotnela ešte počas užívania antikoncepcie ale vraj by ti mali vyprchať hormony z tela aby nedošlo k poškodeniu dieťaťa, vďakabohu obe deti mám zdravé 🙂

nicky07
19. sep 2012

ahoj podobne ako píše @kissova. Druhé dieťa okamžite po dobraní antikoncepcie...A tretie dieťa počas - z omylu že antibiotiká nenarúšajú účinnosť antikoncepcie :D stáva sa... obaja sú našťastie zdravý. Ja som zasa počula že práve po vysadení antikoncepcie je žena najplodnejšia. Čo u mňa teda platilo 100% ale zasa ja som z tých žien čo len pozrú na chlapa a už je bábo na ceste...

mianpa
19. sep 2012

Ahoj ja som po vysadení nemohla otehotnieť pol roka, nakoniec sme zistili že to mám z toho že som pila aloe vera, akonahle som prestala pit aloe som otehotnela. nejde mi stale do hlavy ako sa da pri antikoncepcí otehotnieť, ja som ju brala 6rokov a nič, teraz ju beriem zase po malej a ako počúvam z každej strany že pri antike otehotneli mam stres aby som neotehotnela, bo dalšie dieťa v blizkej dalekej dobe neplanujeme.

atuska
19. sep 2012

Ja som brala Vreyu a otehotniet sa podarilo az rok po vysadeni..

inffinity
19. sep 2012

Zalezi na organismu kazde zeny.. 😉 nikdo ti nemuze jednoznacne odpovedet 😉

natalinka98
19. sep 2012

Ja som vysadila v septembri a na konci novembra som mala pozitívny test. 🙂

katia7
19. sep 2012

myslim ze na tom nie je nic 😉 ale ked podla mna niekto 10 rokov bere lieky a neovuluje teda moze mu chvilu trvat kym to rozchodi, co sa nepouziva zmlandravie 😀

ikke
19. sep 2012

keby to bola pravda, stacilo by brat antikocepciu raz za par mesiacov.
vsetko ostatne je individualne, niekto otehotnie hned v prvom cykle po HAK, niekto o rok, iny o 10, a niektore, zial, nikdy...

sykorka162
19. sep 2012

ja som vysadila vo februari a otehotnela som v aprili🙂

backorka
19. sep 2012

Ja som po vysadeni otehotnela az o 14 mesiacov a to som nemala ziadny problem s hormonmi, ovulaciou a pod...

mici111
19. sep 2012

ja som zostala tehu hned prvy cyklus :D

lenka_b
19. sep 2012

Ja som otehotnela po 8 mesiacoch. Cyklus nepravidelny, ale to som ho mala aj pred pouzivanim HAK.

adka_pajerska
19. sep 2012

Moja mamina nezobrala jednu tabletku a uz bola tehu 😀

sssimi
19. sep 2012

Ja som otehotnela po mesiaci. Pred tým som ju brala skoro 5 rokov bez prestávky.

monika805
19. sep 2012

Ja som tiež otehotnela do mesiaca po vysadeni antikoncepcie. Niekto vraví, že sa vraj lepšie otehotnie.

kachora25
22. sep 2012

takže jak čtu tak ani ta antikoncepce není 100%...či????já jen,že sice beru antikoncepci,ale jak vidím a slyším tak pomaličku nic na tomto světě není 100 %...sice bych miminko strašně ráda,ale sotva nám vyrostla malá...