Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

ewinka16
4. aug 2008

no napriklad,lebo necem byt tehotna:(

ewinka16
4. aug 2008

expertka8..myslis ze mi ta tabletka zaberie aj ked som ju brala tak neskoro??

ewinka16
4. aug 2008

expertka8,ves,my sme ten pohlavny styk mali ked sme boli opiti,nejako sa podarilo,a tak sme mali nechraneny styk,tak ves nepametame si nic,takze trz nevieem co mame robiit!.kedy zistim ze mi tabletka zaucinkovala?prosim porad mi

expertka8
4. aug 2008

...ewinka....cislo 16 oznacuje Tvoj vek???
...zlatko...ako Ti mam v danej situacii "pomoct"???
...jedine...ak Ta teoreticky pripravim na dosledky..
.t.j. ...ak si tehotna...bud si dietatko nexas..alebo podstupis potrat...s minimalne teoretickym rizikom..ze uz nebudes moct otehotniet...prip. donodit dieta...

...zostava Ti jedine...spravit tehotensky test 😉

ewinka16
4. aug 2008

nie,mam 17,no vem ze nic moc,ale mam ete nejaku sancu ze mi ta tabletka pomoze??

ewinka16
4. aug 2008

ves,lebo my sme mali ten styk v piatok v noci,a dnes som zobrala tu tabletku...:(

expertka8
4. aug 2008

...ewinka...hod datumy do tejto tabulky...a dozvies sa teoreticky vysledok 😉

ewinka16
4. aug 2008

do akej tabulky?

expertka8
4. aug 2008

...prepac....zabudla som hodit link 😅
http://www.tabletkapo.sk/index.php?go=moje-dni/...

ewinka16
4. aug 2008

oki,idem skusit

ewinka16
4. aug 2008

no to som si aj ja robila,ko ja som vzala tabletku do 72 hodin,aj skor,ale ci mi to vobec pomozeee..ked po 2 dnoch....hm??co myslis??

expertka8
4. aug 2008

...ewinka....matematicky by to malo sediet 😉
...ale ci aj prakticky??? 😅
...hm...zivot je nevyspytatelny....ved casto otehotnie zena pocas menstruacie...alebo pocas uzivania HAK... 😕
...v konecnom dosledku..."nehoda nie je nahoda"... 😉

ewinka16
4. aug 2008

okii,tak dakujeeem za pomoooc,potom sa ozveem ako sa to vyvinulo..papiiiqq..a dakujeem 😉

etuska
4. aug 2008

Sorry Ewinka,neviem ci nad tvojim prispevkom plakat,alebo sa smiat 😒 Jasne,stava sa....len nechapem tvoju lahkovaznost.Kazdopadne drzim palce nech nie su tehu 😉 a prosim ta vezmi si z tejto situacie ponaucenie 😵

mareklucka
5. aug 2008

Pri tejto téme sa mi dvíha krvný tlak 😠 😠 😠 Myslím,že toto je forum pre rodičov a tých,ktorí CHCÚ byť rodičmi a nie pre nerozvážnych tínedžerov 😠 Ja chapem,že sa može stať čokoľvek,ale toto už zachádza za hranice... Vy násťročné ak máte dosť rozumu na to aby ste mali sex so svojimi partnermi tak by ste mali mať aj na to aby ste sa zamysleli nad možnýmí rizikami tejto "činnosti"!!!

Baby a vám sa niektorým normálne čudujem,že vás to baví ešte povzbudzovať tieto dievčatá... Ale ja na vás nič v zlom 😉

ivana79
6. aug 2008

ahojte...uz mam ms...som happy 🙂 papa 🙂

marry777
8. aug 2008

ajote zeny...beriem antikoncepciu...a nejsom si ista ci sa nieco nemohlo stat...aka je asi pravdepodobnost ze by sa neco mohlo stat ked som mala styk na zaciatku druheho tyzdna (druhy tyzden co som jedla tabletky..)stale si neviem zapamatat kedy mam plodne a neplodne dni...
mam sa necoho obavat?

sorciera24
8. aug 2008

ked beries antikoncepciu, tak plodne dni nemas...nemas ovulaciu, na to ju predsa beries, aby si neotehotnela, ci akO?....potom nechapem, coho sa obavas....

etuska
8. aug 2008

Mary-pises,ze si druhy tyzden brala tabletky???Znamena to,ze si este len teraz zacala s uzivanim HK,alebo tym myslis 2 tyzden z noveho balenia.Ak ich beries dlhsie a podla navodu riziko otehotnenia je minimalne,ALE ak beries HK este len prvy mesiac,tak sa netreba spoliehat len na tabletky,aspon mne moj gynekolog povedal,z prve balenie je take "skusobne " pre organizmus,tak mi odporucal 1.mesiac pouzivat aj kondom 😉

xxx16
13. aug 2008

Ahojte...Potrebujem surne poradit.V noci som mala s priatelom prvykrat sex.Bez ochrany.bolo to len chvilkukym som sa nespravila,lebo pred tym ma uz prstoval.Potom vytiahol a je si na 100% isty ze nic z neho neslo... Potom som ho dokoncovala rukou a tak ale aj tak z neho nic neslo... (ale to nie je podstatne)...Myslite ze sa daco moze stat??? Prosiiiiiiiiiiiiim je to surne,necem brat tabletku....

sorciera24
13. aug 2008

tak si neamla sexovat bez ochrany!

etuska
13. aug 2008

Mila xxx16-to je pekne,ze tvoj priatel si je na 100% isty 😒 Baby,mam pocit ze ta sexualna vychova na skolach by sa vam ozaj zisla.To vobec nerozmyslate nad ochranou,ked uz mate pohl. styk?A potom tu vyplakavate pomaly uz v pravidelnych intervaloch.
Jasne ze sa mohlo nieco stat!
Jednoducho sa mi zda,ze pre mlade baby sa zda jednoduchsie pouzit tabletku "po" ako predtym uvazovat nad ochranou 😠 .

xxx16
13. aug 2008

Na kolko % sa priblizne mohlo nieco stat????

xxx16
13. aug 2008

Myslis ze by som mala zobrat tabletku?

etuska
13. aug 2008

Myslim,ze by si sa mala poradit s lekarom.Je jedno na kolko % sa mohlo nieco stat,lebo aj to 1% zavazi.Naozaj chod za lekarom ,ved oni musia dodrzat lek. tajomstvo 😉

xxx16
13. aug 2008

Ked ja som este nikdy nebola u gynekologa... Ani neviem ku ktoremu ist alebo co

etuska
13. aug 2008

Tak sa opytaj nejakych kamosiek kt. uz boli,alebo si to zisti a normalne zajdi do ambulancie,sestricke povedz ze je to surne a neboj,urcite ta vezmu.Tabl. sa ma tusim uzit do 72hod.tak by som k tomu lekarovi isla ozaj uz dnes!

christiana
13. aug 2008

kks...tiez mam len 17 ale ked citam ako niektore holky v mojom veku dokazu byt nezodpovedne az sa mi rozum zastavuje...v prvom rade by som nikdy ale naozaj nikdy nesexovala bez kondomu pokial by som nemala nejaky iny druh antikoncepcie...
sice aj mne sa stalo nieco podobne...beriem pravidelne antikoncepciu ale uzivala som antibiotika o ktorych si nie som 100% ista ci nenarusuju ucinky HA. tak sme s priatelom pouzivali kondomy ale jeden sa nam roztrhol. asi do 15 hodin som uzila escapelle ale tiez sa troch bojim...myslim ze ked uz som sa rozhodla zit aj sexualne tak som urobila vsetko preto aby som sa chranila ale bohuzial mali sme smolu a stalo sa...tiez teraz cakam ci to dostanem..
to by bolo z mojej strany vsetko len mam este jednu otazku...neviete nahodou ci uzitie escapelle narusuje ucinky normalnej hormonalnej antikoncepcie??? bo aj ked teraz sex urcite neplanujem (aspon kym nezistim ci som alebo niesom tehotna) zaujima ma ci som alebo nie som dostatocne chranena tabletkami...vopred dakujem za odpoved...

monkula
13. aug 2008

Christiana, bodaj by takýto zodpovedný prístup mali všetky baby v Tvojom veku....
Aksa už raz rozhodnete sexuálen žiť, mali by ste rátať aj s možnosťou, že otehotniete.... ja s vám čudujem, v dnešnej dobe, keď kondómy predávajú pomaly aj v novinovom stánku idete "naplno".. a tu nejde iba o tehotenstvo, čo pohlavné choroby a iné pliagy?
A na Tvojui otázku odpovedať neviem.... myslím si ,že sa to navzájom neovplyvňuje, skôr tam mohli šarapatu narobiť tie ATB... a skús sa testnúť, ak sa bojíš neccheného tehotenstva ,tie dnešné sú už veľmi citlivé...
A daj vedieť, budem zvedavá 😀

christiana
13. aug 2008

mno...viem ze tie testy by mali byt spolahlive ale velmi im neverim viem o pripadoch ked vysli negativne a nakoniec bolo tehotenstvo aj tak pozitivne...dnes som bola u gynekologicky lebo som chcela mat istotu ale mam take uzasne stastie ze neordinuje az do septembra...takze musim cakat...
aj tak vdaka...a aby som nezabudla...holky drzim palce vsetkym