Pharmatex krém - skúsenosti

17. máj 2023

Ahojte, zvažujem túto formu antikoncepcie..
Tabletkovú nechcem tú som mala roky pred tým a znovu ju nechcem.. teliesko tiež nie
Sú tu diskusie o tomto kréme ale všetko sú také že antikoncepcia+pharmatex, pharmatex+prerušovaný atd atd
Mňa zaujímajú skúsenosti s používaním Pharmatex krému pri žiadnej inej ochrane ..
Nemôže to nijak škodiť potom neskôr ak sa rozhodnem otehotnieť? Pripadne nemôže to nejak zdravotne uškodiť partnerovi?

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinka25
17. máj 2023

vies co ja som ju pouzivala mozno tri roky. len cisto to. ale bola som na tom tak ze keby som aj otehotnela az tak to nevadilo. ale neotehotnela som.
mojho muza krem stipal.
inak ma to tiez obmedzenia nesmie sa pouzit ziadne mydlo lebo znizuje ucinok. navyse to tak trochu vyteka. a pri inych praktikach ako je len bezna suloz to uplne nevyhovuje.
este som jednu dobu skusala toto pretoze ja hormony nemozem uzivat. tiez je to take ja neviem. nebola som si tym uplne ista ci sa to vo vnutri nejak neposunlo alebo tak.ked tak skus kombinaciu tohoto a pharmatexu

autor
17. máj 2023

@pralinka25 tiež som nastavená tak že ak by som nahodou popri tom otehotnela je to okej ..
Takže nepotrebujem 100% ochranu
To sa nemôže žiadne mydlo použivat ani pred aplikaciou? Nikde som sa toto nedočítala..

pralinka25
17. máj 2023

mozno to zmenili ale v case ked som to pouzivala ja to bolo v pribalovom letaku vyslovene napisane ze sa nesmie pouzit mydlo ani pred ani po. to si pamatam uplne presne lebo ma to rozculovalo.

pralinka25
17. máj 2023

a zabudla som ti dat do toho prveho prispevku link https://www.modrykonik.sk/snazime-sa/pesar/ co som este skusala miesto pharmatexu

uzanka16
17. máj 2023

Ja som používala gél alebo čapíky 5 rokov, neotehotnela som ani raz, tiež pred a po žiadne mydlo na umývanie spodku, neskôr som to prestala používať, lebo vždy po použití a aj keď som sa hneď sprcha čistou vodou v momente zápal močových ciest, stavala sa to vždy tak urológ že to nesmiem si dávať, tak som prestala. No a kamoška vďaka pharmatexu otehotnela.

nelca0510
17. máj 2023

Ja som užívala roky čapíky - podľa návodu a neotehotnela som.

zuz0110
17. máj 2023

Ja som pouzila capiky po sestonedeli asi 3-4x a 2x som hned na druhy den mala zapal mocovych ciest. Nikdy v zivote predtym ani potom. Cize 2x behom mesiaca ATB. Vraj ovplyvnuje nejak aj ph prostredie. Ja si intimne partie vzdy sprchujem bez mydla, takze tieto capiky bola jedina zmena. Uz nikdy viac teda.

mia_von_prag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. máj 2023

No asi do toho nepojdem.. ja som celkovo nachylnejšia na chytenie mykózy a rôzne svrbenia.. takže nejdem to asi rizkovať 😕
Ďakujem za skúsenosti

mia_von_prag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. máj 2023

@mia_von_prag jeeemine 😁 no ďakujem neprosím