Poradíte hormonálnu antikoncepciu, od ktorej sa priberá?

duracelko
7. feb 2013

Chcem pribrať🙂 poraďte mi hormonálnu antikoncepciu od ktorej sa priberá, ak máte s tým skúsenosť. Alebo niečo iné od čoho by som pribrala. Viac je tu žien čo potrebujú schudnúť, ja mám zas opačný problém. Mám 156/45 kg a nedarí sa mi pribrať pri deťoch. VĎaka za každú radu 🙂

sana15
7. feb 2013

budu ma zaujimat odpovede,tiez by som nieco pribrat mala (168/48 kg) a tiez vsetko pri detoch vybeham. Ale hormony brat nechcem. Mozno by stalo za uvahu ist na poriadnu a dokladnu preventivku k obvodakovi, dat si skontrolovat krv a hlavne hodnoty co sa tyka stitnej zlazy. Ta moze takto sarapatit.

lucka1987
7. feb 2013

156 a 45 kg.. hmm to nie je az taka kriticka hranica ci ? sesternica ma ani nie 155 a bezne od 45 -47 kg, tiez mamina po porode .ja mavam 53 kg a 163 cm . ale ono vela veci nie je o vahe ale o BMI a obvodoch tela. ak sa citis, ze si moc chuda, tak treba ist k lekarke, hormonalmnou by som to riesila az potom, ked bude jasne, preco nedokazes pribrat..
no skor ako hormony a lieky by som sa zamerala na zmenu stravy ( teda ak uz sa tak nestalo ) kaloricky kolko prijimas a kolko vydavas ? toto si si uz prestudovala ? mozno je chyba v prijime kalorii za den a potrebujes dostat do seba viac proteinov

czechzuzanaba
7. feb 2013

Taky chcu pribrat, zatim to jdu zkusit stravou. Dobry clanek tu http://www.new.biomag.sk/show_article.php?id=95 😀

andiekens
7. feb 2013

Ja mam 160/44kg.. A po porode na mne neostalo ani deko 🙂 nebyt toho, ze mam titul pri mene, tak si v porodnici mysleli, ze ani nie som plnoleta..

kuratko
7. feb 2013

ja ti sice neporadim, ako pribrat kedze sama s tym mam problem (168 cm a 47 kg) ale urcite ti radim nepchat do seba hormonalnu antikoncepciu. usetri svoje telo od toho svinstva.

zuzulica
7. feb 2013

Hormóny by som neriešila, treba riešiť stravu, aby si mala príjem vyšší ako výdaj, Začni tak, že si k tomu čo si normálne dáš na tanier pridaj niečo naviac, pridávaj hlavne mäsko, syr.

lulinka02
7. feb 2013

Ahojte, hormonálnu antikoncepciu by som volila naozaj ako poslednú možnosť. Som celý život chudá, mám 174 cm a 52 kg, mám dve detičky a tiež stále bojujem o to, aby som pribrala, no neúspešne ☹ . Pred tehotenstvom som aj ja, v domnienke, že to zaberie, začala s HA, ale jediné, čo som získala navyše boli dve cysty na prsníku... Absolvovala som lekárske prehliadky zamerané aj na štítnu žľazu, ale všetko je OK, som zdravá ako ryba. Som jednoducho taký typ a môžem jesť do prasknutia, čokoľvek, kedykoľvek, jednoducho nepriberiem.
Záver: každý chce to, čo nemá...))) 😀 Niekto menej kíl, niekto zasa viac... 😉

lucka1912
7. feb 2013

Ahoj...pridala by som len malu radu...vahu dokazes zvysit stravou, cvicenim a celkovo zmenou zivotneho stylu..ale antikoncepciu hormonalnu neodporucam.....skoncila som po nej na 5 tyzdnov na ARE na neurologii s krvacanim do mozgu a nastastie nemam ziadne nasledky..doma ma cakali tri male deti....a len na odstrasenie...pocas tych troch tyzdnov na are zomrelo vela ludi....ale prisli tam styri baby s podobnymi problemami ako ja, kvoli antikoncepcii...takze prajem dobru volbu.....

jeniee
7. feb 2013

keby to slo, tak vam dam zo 10 kilo kazdej 🙂

alami
7. feb 2013

ja som mala podobný problém pred prvým tehu, nemohla som pribrať, mohla som jesť čo som len chcela. V tehu som do pôrodu pribrala len 10kg, po pôrode som bola ako aj pred tehotenstvom strašne chudá. Ako som začala brať antikoncepciu Exluton pribrala som 10kg (musela som ju hne´d vysadiť, zas ako tank som nechcela byť 😀 Odvtedy už nemám problém ako pribrať, ale ako nepribrať 😅

zuzi0911
7. feb 2013

toto aj ja som riesila a pytala sa na to gynekologa no on mi nezarucil ci priberem.niekto pribere pri hak niekto schudne.tak som to nechala tak a neuzivam nic.

rolla20
7. feb 2013

tiez som chuda jak sliz,treba do stravy zaradit proteiny, orechy, semena, ale sa aj hybat, aby sa to krasne rozlozilo a neostali faldiky 🙂 alebo klicky, po nich budes viac hladna 😝

lalilala
7. feb 2013

No ja mam 170 a 45 kil takze si este celkom ok ;)))))

nicky07
7. feb 2013

ahoj veľmi dobre poznám tvoj problém... som ten istý typ - môžem zjesť čokolvek a nepriberiem ani gram... tiež som z toho bola už zúfala a hľadala všetky možne riešenia... dokonca som to riešila aj ako spomínaš ty antikoncepciou. Moja rada - hlavne nerieš priberanie antikoncepciou. ja som taktiež bola dosť chuda mala som 45 kg a potrebovala som pribrať co ma moja gynekologicka taktiež odporúčila na vysokohormonálnu antikoncepciu.. Do roka som mala krasnych 54 kg spokojnosť nadovšetko no potom sa to zacalo kopit - nepribrala som lebo tuky alebo svaly - pribrala som lebo sa vo mne zadržiavala voda. Výsledok po 2 rokoch uživania som mal tlak 140/110 pulzami som sa tlačila na 160´ mala som pocity nepravidelnej akcie srdca. chodila som po rôznych vyšetreniach - interné, kardiológia všetko bolo v poriadku len ja som sa citila neskutočne zle. Potom mi povedal jeden dr že je to zrejme z antikoncepcie - vysadila som a všetko sa stratilo, upravil sa tlak aj pulzy aj som sa citila lepšie... Antikoncepcia ti síce dokáže na váhe ukázať číslo ktoré poteši ale za tú cenu budem zasa radšej 47kg žienka ako troska na nemocničnej posteli...

katka1981
7. feb 2013

TO sa tazko radi, jedna z nej moze 10 kg pribrat a ty ani kilo. Daj si vysetrit stitnu zlazu, ak ju mas v norme, mas to asi geneticke. Skor by som ti doporucila cvicit, trosku spevnies. Ale ked vidim tvoje miery, podla mna vyzeras super, aj tvar mas krasnu, jaaaj tes sa, vies ake je to strasne drzat dietu a nejest? 🙂 Co by som dala zato, keby som mohla jest co mi hrdlo raci a nepriberam.

kathynka
7. feb 2013

ja sa tiez snazim pribrat a teraz som to zacala riesit osobnym trenerom (uz ale cvicim sama, kedze viem, ktore cviky na ktorych strojoch a zas milionarka nejsom)...a tiez mi upravil, resp. poradil v ohlade stravovania...cize ak ste niekto z BA a chcete sa ku mne pridat, tak kludne, chodim do fitka fanatix v starom meste 🙂 som len na starte, takze vysledky este len cakam a budem len rada, ked sa niekto s rovnakym problemom ku mne prida 😉 a kedze toto tu je otazka, tak dalej jedine cez IP...

kattrin5
7. feb 2013

Chudost je velakrat sposobena nedostatkom zivin a kalorii, dospela zena by mala prijat min 2500cal denne. Ak to neprijmes skus vyzivove doplny gainery a proteiny to by malo zarucene pomoct

lin123
7. feb 2013

tiez som mala ten problem,no HAK by somsi nedavala len z dovodu, ze chcem pribrat, okrem toho mne ani v tomto smere nepomohla, len sa mi trosku prsia zvacsili 🙂
Mne dost pomohli nutridrinky,daj si predpisat u Dr. v lekarni dostanes atk zadara prip. za min. poplatok,neviem ake su zmeny v tomto smere, ale v tom cas som nedoplacala nic. Celkom mi tu aj chutilo a pribrala som..ale ked som to prestala pit,tak pomaly somsa dostala na povodnu vahu..hm..scicila som, chodila som na aerobic, nastartoval s ami metabolizmus tak,ze mi veelmi chutilo a to mi pomohlo k tomu ze som viac jedla,ale aj svaly som trosku rysovala naberala a to Ti pomoze vyformovat postavu. 🙂

kristiii
7. feb 2013

czechzuzanaba dávno som sa tak nenasmiala, super článok 😀, idem si čosi nabrať a vylízať tanier 😉

stanka1971
7. feb 2013

ja pracujem v stúdiu zdravia, kde sa zaoberáme aj týmito problémamy.Bolo by to na dlhšie-ako čo užívať a dávkovanie.Ak mate záujem ozvite sa mi na email,pripadne nechajte telefon.kontakt a ja vám zavolám.

kocka1
4. okt 2013

žienky môj manžel naliea, aby som užívala antikoncepciu :( dnes som si dala prvú tabletku a ja to moc nechcem užívať, že vraj sa z toho priberá :( som zhrozená, ja vypijem tak 5-6 litrov denne, kojím 2 ročnú dcérku, som smutná z toho, lebo nechcem to užívať čo mám robiť?