Sksenosti s hormonálnou antikoncepciou Softine

vanillaskyy
4. aug 2014

Ahojte, uzivam HAK Softine asi 3 roky. Doteraz sme mali ako poistku druhu moznost ochrany, ze sme si este "davali pozor".
Musim sa vsak priznat, ze posledne mesiace sa mi bezne stalo, ze som vynechala 1,2 aj 3 tabletky.
Mam uz dve deti, po poslednom porode som uz vyse 4-och rokov,.
A preco pisem...dnes som uzila 9-10 tabletku z noveho balenia, menstruacia bola ok, 7 dni pauzy a na cas som zacala brat. V sobotu vecer sme mali s partnerom sex a pyta sa ma pocas, ze tabletky beries? Ja ze ano...nechranili sme sa teda dvojito. A teraz nad tym rozmyslam a citam pribalovy letak, ze to treba uzivat priblizne rovnaku hodinu a ja to beriem hocijako...rano, dalsi den vecer...
Proste podnikame, mam rozbehany zivot a nestrazim si to. Dva dni po tomto styku mi je na vracanie, strasne ma bolia prisia. Viem, ze mam asi ovulaciu, mavam tieto bolesti kazdy mesiac.
Rozmyslam, ci mam uzivat tabletky dalej, alebo radsej prestat, keby som nahodou otehotnela. Aj ked som nevynechala, ale nebolo to ani nahodou rovnaky cas kazdy den...co myslite? Samotne tehu by problem nebol, len pokial by som otehotnela, nechcem HAK brat...dakujem za nazory 🙂