Sterilizácia a iné antikoncepčné metódy

rika510
17. máj 2013

Ahoj všetky 🙂
zvažujem nejakú antikoncepciu... 4 roky som užívala tabletky a povedalo som si dosť. Mimochodom teraz mám nesmierne bolesti hlavy ako som ju vysadila. Chcela som sa s vami poradiť aké máte názory a najmä skúsenosti so sterilizáciou,implantátom,injekciami alebo vnútromaternicovým telieskom. Zatiaľ čo som pozerala všetky diskusie tak najviac mi sedí asi tá sterilizácia,keďže po ďalšom dieťati netúžim. Po implantáte som sa dočítala že sa z toho dosť priberá. Po injekcii zase že po dlhodobom užívaní môže spôsobiť rakovinu prsníka a pri vnútromaternicovom teliesku sú zo začiatku problémy ako je stály špinenie a neskôr menštruáciu už ani nedostanem. Čoho sa dosť bojím bo odjakživa som mala problémy s pleťou a keďže sa mi to aspoň ako teraz ustálilo bola by som veľmi nerada keby sa mám zase vrátiť do obdobia kedy sa to vráti(myslím akné a dosť mastná pleť) Pri sterilizácii som sa nedočítala o žiadnych vedlajších účinkoch až na bolesti v podbrušku ale to by som ešte vedela zvládnuť... Tak vás prosím o vaše skúsenosti.Vopred vám ďakujem 🙂

xlucia
17. máj 2013

@rika510 mas este nehormonalnu, napr. pharmatex. otazkou je, kolko mas deti, kolko mas rokov a aky mas zdravotny stav

rika510
autor
17. máj 2013

Tak mám jedno dieťa a zdrav.stav celkom dobrý až na to že je len týždeň čo som vysadila tabletky a cítim sa fakt mizerne. Príde mi to ako keby som mala migrénu. Ty používaš ten krém?

hradnapani
17. máj 2013

@rika510 neviem kolko mas rokov a ci nahodou este niekedy v buducnosti nezatuzite po druhom dietati. (nikdy nevies, co sa stane v buducnosti). Skuste porozmyslat nad muzskou docasnou sterilizaciou. Keby ste chceli este dieta, tak sa to da vratit naspat u neho, u teba by to neslo. Aj lekari priznavaju, ze je to ta najsetrnejsia forma antikoncepcie. My tak chceme urobit, ale az ked budeme mat druhe dieta.

rika510
autor
17. máj 2013

Ved to je to ze teraz netuzim po druhom dietati a clovek nikdy nevie.. a zatial ma vsetci odhovaraju tak je to aj o tom ze clovek vaha preto som sa chcela poradit kto ma ake skusenosti s antikoncepcnymi metodami... a co sa tyka tej sterilizacii muza tak ja mozem len o tom snivat ze by som sa to od toho mojho dockala 😒 on je ten typicky chlap ktory si so svojim prirodzenim nenecha nic robit 😖

hradnapani
17. máj 2013

@rika510 skoda 😒
ale teda ked nie si do buducnosti uplne rozhodnuta, tak vlastnu sterilizaciu radsej neries... Na druhej strane, kazda antikoncepcia ma svoju mieru zlyhania. V tomto smere je asi najnebezpecnejsia hormonalna, ale tu by som si nikdy nedala, stacil mi jeden pokus z nevedomosti. My sme par razy skusili ten krem, je to take "ulepene" potom vsetko,, neviem, nas to nejako nenadchlo, tak sme zostali pri kondome. Ale ten si tiez vyzaduje uvedomeleho muza. Takze inak z vlastnych skusenosti poradit neviem.

alka221
17. máj 2013

@hradnapani
@rika510 ono pekny plan, ale ukaz mi chlapa, ktory si s nim da nieco urobit 😀 😀 podla mna dost nerealne u vacsiny muzov, aj ked mozno najlepsie riesenie 😉
ak si si nie ista tym co bude v buducnosti, volila by som asi teliesko.. je to dlhodobe, a netreba sa toho bat, sama ho mam. pokial nechces dost dlho deti..

rika510
autor
17. máj 2013

@hradnapani HA som brala takmer 4 roky a už viac o nej nechcem ani počuť. Samé problémy,jediné plus pekné prsia a upravila mi pleť aspoň ako tak... A ten krém mi príde tiež odpudzujúci a to mám ešte aj alergiu na latex takže kondómy sú vylúčené.

rika510
autor
17. máj 2013

@alka221 😀 😀 tak ten môj by si rovno zbalil veci keby mu to navrhnem. Keďže máš teliesko mohla by som sa ťa opýtať ako sa cítiš po zdrav.stránke? Máš menštruáciu a čo pleť,váha a pri sexe nerobí to problémy? A máš danu alebo mirenu?

alka221
17. máj 2013

@rika510 mam mirenu-hormonalnu, nemam s nou ziadne problemy. ms mam tak z casu na cas cca kazde 2 alebo 3 mesiace par dni spinenie, ja som spokojna.. citim sa po zdravotnej stranke super, pri sexe to vobec nie je citit..

hradnapani
17. máj 2013

@alka221tak urcite to nie je pre vacsinu muzov, ale pre tych, ktorym na zdravi vlastnej manzelky zalezi ci pre tych, ktori chcu mat maximalne komfortny sex atd 😎 Ja som sa len tak bavila so svagrinou, ze o tom uvazujeme a ona ma ovalila spravou, ze jej muz, teda moj brat, to ma uz davno (ziju v zahranici). A ja som tuto moznost mojmu muzovi vymalovala tak naruzovo, ze sa ma rovno spytal, kedy konecne budeme mat uz to druhe dieta, aby si to dal spravit 😀
Takze tak, vsetko je to o komunikacii, plus milion dalsich veciach.
V skutocnosti mozno aj na SK zije dost muzov, ktori to maju,len sa tym v krcme ci robote radsej nepochvalia... No nerobim si samozrejme iluzie, ze by islo o nejaku masovu vec 😉

rika510
autor
21. máj 2013

Tak to len obdivujem mužov ktorím ešte záleží na zdraví manželky a nemyslia len na seba 🙂

rika510
autor
21. máj 2013

@alka221 a čo postava nepribrala si potom alebo pleť? nezhoršila sa?

alka221
21. máj 2013

@rika510 nie, nemam ziadne problemy, plet v pohode, ako vzdy, a postava.. no ked zerem, tak priberam 😀 😀 stale si udrzujem svoju hmotnost, o nieco sla aj dole, len ked som mala tabletky tak som za pol roka pribrala aj 8 kg.. 😒

zuju2
30. máj 2013

Ahoj! Ja som si po treťom dieťati dala nehormonálne teliesko Gynefix, zatiaľ som spokojná. Je to na 5 rokov. Po 1. dieťati som mala HAK,´ale som ju vysadila, lebo sme plánovali 2. dieťa. Po treťom- neplánovanom som si dala Gynefix. Pýtala som sa doktora na sterilizáciu, ale ma odhovoril, že nastáva zavčasu prechod a internisti to nechvaľujú pre krvácanie dovnútorných orgánov. Steriliz. sdtojí cca. 200 eur. Teliesko ma stálo 150.

emfi
27. jún 2013

Ahojte, som asi mesiac po gynekologickej operácii, pri ktorej som si dala spraviť sterilizáciu.
Keďže išlo o sterilku popri LSK, platila som 17 eur, inak to stoji okolo 200eur.
Dlhodobo som užívala HAK, ale mala som rôzne hlavne kožné problémy, tak som ju vysadila. Zvažovala som, akú akntikoncepciu nasadiť, ale HAK som určite nechcela, teliesko tiež nie-kamarátka si ho dala po roku vybrať, že aj z neho jej bývalo hrozne zle a teraz je v pohode...
Menštruáciu som dostala po mesiaci, trvala 4 dni,
Zatial je to v poriadku, tak dúfam, že to tak aj bude. Skorší prechod by nemal nastať, to by som musela prísť o oba vaječníky...

janinah
27. jún 2013

@rika510 pri jednom dieťati a veku menej ako 40r. by som o sterilizáciu neuvažovala,nikdy nevieš,čo ti život prinesie,či to nebude potreba až doslova nutnosť ďalšieho dieťaťa.....skôr Mirenu /môžeš mať šťastie a sadne ti dobre/ alebo Pharmatex

rika510
autor
27. jún 2013

vsak uz som si to rozmyslela a prestala som nad tym uvazovat,momentalne neberem nic a citim sa lepsie...

sisaklenkova
27. aug 2013

@hradnapani ahoj, to som fakt netusila, ze u muzov je mozne tu sterilizaciu urobit len docasne.. je to nejaky zavazny zakrok, ci v pohode?

anul1987
27. aug 2013

Ja vrele odporúčam antikoncepčný krúžok Nuvaring. Vôbec Ti neškodí na pečeň ako akékoľvek tabletky a je maximálne spoľahlivý. Používam ho už 18 mesiacov a je to perfektné. Nemám starosť, či som si nezabudla dať tabletku a viem, že som chránená.

rika510
autor
27. aug 2013

@anul1987 a co menstruacia mas ju normalne a nejake zmeny na tele ako je hmotnost a na ako dlho ho mas a co po fin.stranke platis vela?

maca_p
27. aug 2013

@janinah potreba az nutnost dalsieho dietata? 😝 😲

janinah
27. aug 2013

@maca_p píšem svoj názor a píšem na základe život. skúseností...a keďže viem,že ty máš potrebu mi oponovať, tak to ďalej nerozoberám

maca_p
27. aug 2013

@janinah mier. ja len ak niekto uvazuje o sterilke, tak je uzrozumeny, ze je to na furt a potreby a nutnosti ma vyriesene...

janinah
27. aug 2013

@maca_p a nedajbože o to dieťa príde,o partnera príde,nájde si iného a budú chcieť mať dieťa...nikdy nehovor nikdy....

hradnapani
27. aug 2013

@sisaklenkova ano, malo by to byt v pohode,trva to menej ako 15 min v lokalnej anesteze, odvazlivci mozu aj bez nej 😉 . Precitaj si viac napr. tu http://www.pluska.sk/izdravie/muzsky-svet/chcet...

anul1987
28. aug 2013

Ja s Nuvaringom som nemala absolutne žiadne zmeny, ani hmotnosť, menštruácia je pravidelná. Je to krúžok, ktorý si vkladáš každý mesiac a vyberáš po troch týždňoch. Na mesiac stojí presne 12,75€.
Ja som mala zlé skúsenosti s tabletkami, pri ktorých som priberala, bolo mi ťažko....lekár mi navrhol toto a neni nič lepšie pre mňa.