Tehotná s vnútromaternicovým telieskom. Čo teraz?

darinnna
17. apr 2011

teliesko mam zavedene cca 2 mesiace a prave mi vysiel tehot.test pozitivny. co teraz? je nutne tehotenstvo ukoncit, alebo sa teliesko musi vybrat?
bol niekto v podobnej situacii a ako to riesil?

lenkacica
25. apr 2016

Ja som sa v dane sklamala. Po prvý raz celých 5 rokov a služila na 100 percent, ale na druhý krat mi po polroku zlyhala. Zostala som tehotna, Ani som neuvazovala ci si dieta necham. Hned som sa rozhodla pre umele prerusenie. Mam tri deti, za ktore som vdacna, ale uz pri poslednom tehotenstve som mala zdravotne problemi. V takomto pripade sa za prerusenie neplati. Platila som len 25€ za papierovacky a anesteziu.

ali08
27. apr 2016

Ahojte.danu mam zavedenu nieco vyse roka.donedavna som kojila a teraz ppsledne 2mesiace som Mala menzes lenze teraz v aprily MI nedosiel, testy som si robila zatial su negativne ale aj pri podledmom dietati MI test vysiel pzitivne AZ po tyzdni Co MI mental menzes.priznaky mam ako pri predoslom tehotenstve lenze vtedy t som danu nemala.dr.mi nic nepovie ked nemam pozit. Test a povie MI ze ved mam danu.bojim sa myslite si ze mozem byt?dakujem

cokolito
13. sep 2016

Ahojte dievcence. Ja mam zavedenu Danu uz druhy krat po sebe. Prvych 5 rokov vsetko ok v poriadku a teraz na druhy krat po troch rokoch mi meska menzes. Vzdy som ho dostala nacas,presne ani jeden den meskania. A teraz uz 5 dni meska,tak som si spravila test a vysiel pozityvne.Doteraz som si myslela, za DANA je 100% ale teraz o tom pochybujem. Ak mi aj lekarka potvrdi tehotenstvo tak potom neviem co spravim.... V maji som zacala robit u noveho zamestnavatela a o pracu veru nechcem prist..... Bojim sa ci bude vsetko poriadku,ci naozaj ta DANA nemoze niak ovplyvnit vyvijajuci sa plod. Totizto pri prvom tehotenstve pred 10 rokmi som mala zvysenu hladinu ALFAFETOPROTEINU ci niecoho takeho a vtedy som nemala ziadnu antikoncepciu. Fakt neviem co spravim ak mi DR. potvrdi tehotenstvo.

katkakovac
13. sep 2016

@cokolito 100% antikoncepcia je jedina. Sexualna abstinencia. Pearlov index vyjadruje kolko zien zo 100 je chranenych pred otehotnenim. Teda logicky 1 zo sto otehotnie, ak je Pearlov index 1-2 ( ucinnost 98-99%) Zial, si jedna zo 100☹ navstiv lekara a zvaz dalsi postup. Tu v diskusii som docitala, ze interrupcia je zadarmo. Mas len jedno dieta a je na tebe, ako sa rozhodnes dalej. Ak si zacala robit v maji a mas zmluvu neurcitu, si po skusobnej dobe a o pracu sa bat nemusis. Taktiez nemusis byt 3 roky doma. Po roku sa mozes vratit a dat doeta do jasli. Dokonca dostanes prispevok na jasle 280€, ak budes pracovat. Zvaz so vsetky pre a proti a rozhodni sa. Nikto ti nepomoze dieta vychovat, takze na blbe reci o potrate sa obrn. Porozpravaj sa z partnerom a sama uvidis ako dalej.

cokolito
15. sep 2016
cokolito
15. sep 2016

No na zajtra som si zobrala dovolenku a idem k dr. a uvidim ci som v tom alebo ci je chyba v niecom inom ci nemam nahodou cystu. Mam strach z toho vysledku co zisti....

katkakovac
15. sep 2016

@cokolito najhorsia je ta neistota. Zajtra uvidis. A rozhodnes sa, ako budes ty sama chciet. Drzim palce😉

cokolito
16. sep 2016

@katkakovac
No uz som doma od dr. potvrdila mi ze som tehotna v 6 tyzdni poobede budem so svojim priatelom tak uvidim co na to povie ako sa rozhodneme....

smilegirl182
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
khkt
5. dec 2016

@cokolito Náhodou som otvorila túto tému. Chcela by som ťa len povzbudiť. Nečakané veci v živote sa často spätne ukážu ako najlepšie. Držím palce. 🙂

ladyzs
5. dec 2016

@smilegirl182 ano je to zdarma kedze nesplnila funkciu

cokolito
6. dec 2016

@khkt no len u mna to bohuzial zle dopadlo pre mna bude vzdy 25.11. ciernym piatkom lebo presne v ten den som o19:25 potratila svojho vysnivaneho synceka Saimon Michala mal 13 cm a vazil 73g. Dostala som silny zapal do maternica a ciastocne aj vdaka tomu teliesku....

smilegirl182
6. dec 2016

@cokolito hm smutne,no.urcite budes mat.vysnivane babo

khkt
6. dec 2016

@cokolito To je mi veľmi veľmi ľúto. ☹ Ťažko sa hľadajú slová... Je to krásne, že ste bábätko prijali, aj keď prišlo nečakane. Verím, že malo svoju úlohu na tomto svete, aj keď zomrelo predčasne. ☹ Možno aj vás ako partnerov posunulo ďalej a možno prinieslo túžbu po dieťatku... Kľudne mi môžeš napísať ip, ak máš chuť sa vyrozprávať...

tina2104
6. dec 2016

@darinnna prosím ťa ake vnútromaternicového teliesko mas zavedené ? Troska som zostala zadkocena lebo ja mám tiež ale mirenu

cokolito
6. dec 2016

@smilegirl182 no nastastie mam doma 10 rocnu certicu a na jar planujeme popracovat znova na babetku

smilegirl182
6. dec 2016

@cokolito nooo super,zelam aby to bolo rychleee

cokolito
6. dec 2016

@smilegirl182 dakujem aj ja si prajem nech uz je tu cim skor ta jar aby sme mohli popracovat na babetku aby mi aspon ciastocne zmiernilo tu bolest co citim za stratou maleho....

11monika
12. dec 2017

Dobry den teliesko mam už 3,5 roka a citim sa divne že sem asi tehotna aj cez teliesko. Poradte mi prosim vas: citim krče v žaludku, byva mi zle večer, na Wc chodim každu chvilu čurat ,sem stale ukonana, citim ako by sa my v bruchu niečo pohybovalo ( chvilkama), mam stale chute všelijake,strašne sem sa rozjedla.

erickatt
12. dec 2017

@11monika no ked sa už hybe je to dosť neskoro radit. Prvá vec tehotenský test. A druha k dr

11monika
12. dec 2017

@erickatt možem mať take nasledky v tehotenstve,lebo pri prvem tehotenstve som take nemala vubec

zuz02
12. dec 2017

@11monika môžeš, aj nemusíš. Každé tehotenstvo je iné. Ja som až pri treťom dieťati zistila, čo sú to tehotenské nevoľnosti.

amira66
30. apr 2018

cawte baby mam teliesko asi 3 mesiace pribrala som dost pocas tých mesiacov a mam velmi velke brucho ako tehulka rastie mi. menzes mam normalne nemam priznak mozna som dost nervozna a vsetko ma rozhodi stravu ani tak nejem za den sa najem 1 krat je mozne ze som tehotna

zuz02
30. apr 2018

@amira66 však si skus spraviť test.

silvia2013
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina87
15. feb 2019

Ahojte je tu ešte niekto? Chcem sa len opýtať aké ste mali príznaky pri tehu keď ste mali teliesko? Bola by som vďačná ...som trochu na pochyboch

lenkacica
15. feb 2019

@mamina87 , priznaky su rovnake, ako aj s telieskom aj bez telieska

mamina87
15. feb 2019

@lenkacica takže by mala menštruácia vynechať?

helenuska123
1. jún 2021

ahojte mam taki problem ..mam zavedenu danu ..myslim vnutromaternicove telesko..a chcela by som sa spytat alebo poradit ...dasa otehotniet? je to 100 % ochrana cy?

helenuska123
1. jún 2021

@helenuska123 preto sa pytam lebo mam ju 7 mesiac a mala som dostat ms a meska my