Vazektómia u muža ako spôsob antikoncepcie. Poradíte?

hanelka1
25. júl 2014

ahojte dievcata, chcem sa spytat ci niektorej manzel podstupil vazektomiu, potrebujem sa porozpravat na tuto temu, ale nie tu na fore, napiste mi prosim internu postu. dakujem.

sue
4. máj 2016

Kočky a páni, naozaj sa tu na MK nepohybuje nik, kto by ju podstúpil? Resp. ktorej manžel / partner by ju podstúpil?

talia221
2. sep 2016

@sue čo potrebuješ? Môj to zvládol tento týždeň

stary_ujco
2. sep 2016

K tomuto sa ti moc chlapov vyjadrovať nebude, ale tak môžeš sa spýtať mňa. Ale percento stúpa a tvoj doma nech sa pekne objedná. Nie je to nič katastrofálne a do konca života bude môcť onototo bez ochrany a obáv s výsledku. Nič lepšie pre váš spoločný život urobiť nemôže.

sue
2. sep 2016

@talia_221 postup, bolestivosť...

@stary_ujco kedy si to absolvoval?

stary_ujco
2. sep 2016

Ja už dávno pradavno. Ale mám aj správy z mladšieho pokolenia.
Postup je jednoduchý, jedna inekcia, 10 minút. Prvý deň preventívne dva ibalginy, sak načo sa trápiť. Dva dni oddych na gauči, za nejaké dva týždne vypadli tie 2 ci 3 stehy. Za 4 týždne kontrola, papier s pečiatkou a odvtedy sex kedy chceme a ako chceme. Bez obáv

charity
2. sep 2016

@sue Ja len doplnim, ze by som si nechala nejake spermie zmrazene pre pripad, ze by sa s Vami osud skaredo zahral.

ewisam
2. sep 2016

Mna by to tiez zaujimalo.... uz som chlapa nahovorila, prekvapivo suhlasi. Mna vsak zaujima, ci je to zvratna zalezitost tzv.ciastocna vazektomia, alebo to je len mytus...

talia221
2. sep 2016

@sue no, zákrok trval asi 25-30min, v lokálnej anestéze, bolesti mal úplne mierne,vraj akoby ho dakto kopol medzi nohy v tu noc,zabrali dva paraleny a bolo po bolesti..
Má ju urobenu zvratnu, čiže mu síce spermovody rozpojili, konce popalili aby nedošlo k samozrastu, ale dá sa to stále zošit spať neskôr,no úspešnosť nie je 100%...
Bol to jeho nápad,ja som ho len podporila,som rada ze nemusím brat hormóny.
Tri mesiace si máme dávať pozor aby to bolo isto bezpečné,potom kontrolný odber ejakulatu na prítomnosť zvyskovych spermií a ak bude nula tak hodky dupky veselo môžeme kedykoľvek kdekoľvek 😂😂
Nemá ani žiadne stehy, len prelepene dve malinke dierocky...
A z roboty ostal doma len preto ze mohol,nie ze by musel ;)

tilly
2. sep 2016

ja mojho neviem nahovorit, on ked vidi injekciu, kolabuje 😀
ja minimalne 5 rokov deti nesmiem mat a potom uz budem mat 40, cize uz bude neskoro, to uz bude mat on 50, on sa boji, ze sa moze nieco stat a uz nebude moct vykonavat svoju najmilovanejsiu cinnost 😀

stary_ujco
2. sep 2016

Inekciu vidiet nemusi. Staci ze zavrie oci... O potesenie sa bat nemusi, stacila by mu trojminutova lekcia z anatomie a musi mu to byt jasne. Ale obavam sa, ze je to len uboha vyhovorka, preco neist.
Zvratnost zakroku je prakticky nulova a seriozny doktor to povie narovinu. Takze jedine ak zmrazit. Spoliehat sa na nejaku reoperaciu je ako spoliehat sa, ze sa chlap urobi do bazena a zena otehotneje, ked v tom bazene bude 20 minut plavat... A uz to nie je 10 minut zakrok, ale parhodinova mikrochirurgia.
Ohladom bolesti - ano, presne ako pisu vyssie. Ako ked ho niekto kopne 😀 Lepsie je potom sa proste prudko nehybat nejaku dobu.

dupinka
2. sep 2016

O dočasnej vazektómii nie sú vraj dlhodobé štúdie, ktoré by preukázali, že je 100% návrat plodnosti po odstránení 'blokácie'.
A úplná vazektómia je určite absolútne bezpečná?

lenocka80
2. sep 2016

@talia221 mozem sa opytat, kde bol manzel na zakroku konkretne?

talia221
2. sep 2016

@lenocka80 my sme.v zahraničí,takže to ti nepomôže..prepáč ;(

talia221
2. sep 2016

@dupinka absolútne bezpečné je len nesexovat 😊 ale píšu že 0,1% pravdepodobnosť otehotnieť, najmenšie zo všetkých foriem...

dupinka
2. sep 2016

@lenocka80 na SK ju robili tuším v Novom Meste či Piešťanoch, ale po kontrolách sa opakovane zistili stopy spermií, tak že to nevedia spraviť 100% naisto. A potom mali aj problém s dodávaním tých klipov... Možno, že odvtedy sa situácia zmenila, ja som to zisťovala asi pred 2-3 rokmi

michaela025
17. okt 2016

@stary_ujco kolko stoji zakrok?

stary_ujco
18. okt 2016

Netuším, koľko to teraz stojí. Tipujem, že ceny sa nejako nehybu, takže okolo 200 až 350 eur. Treba si zistiť cenník u urológa.

michaela025
19. okt 2016

@stary_ujco uz som informovana dakujem za odpoved☺

saurian
19. okt 2016

@sue aj moj mm bol

zuzanagarelova
22. jún 2020

@talia221 môj tiež a od vtedy len na mňa skáče 😜hovorí, že keby vedel aké je to ambulantne ide skôr.

zuzanagarelova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz