Voľnopredajná antikoncepcia Pharmatex

gerci90
8. feb 2012

Ahojte žienky..zaujma ma ake mate skúsenosti s volno predajnou antikou Pharmatex ci už ten krém alebo kapsule... je spoľahliví,kolko to už užívate...a skratka všetko 🙂 teším sa na Vaše odpovede a skúsenosti....Vdaka

nikolet_89
8. feb 2012

@gerci90 ahoj ja by som volnopredajnu anti nekupovala a neuzivala osobne, radsej zajdi k dr.a povedz jemu, ze potrebujes, spravi ti krvne testy a vyberie ti vhodnu...lebo nie kazda anti je vhodna pre kazdeho, mozes mat z toho vela zdravotnych problemov, ako priberanie, stitna zlaza a kopu inych veci...neriskovala by som

tilly
8. feb 2012

@gerci90 tiez si myslim, ze by si si radsej mala dat nieco predpisat, pharmatex nie je 100%, tusim len na 60% ti zarucuju ucinok, mal by sa pouzivat v kombinacii este s niecim...
my sme to pouzivali, neotehotneli sme 😉 ale ked som ukoncila dojcenie, radsej som si dala predpisat nieco ucinnejsie...

gerci90
autor
8. feb 2012

@nikolet_89 hej ved to bolo len tak narychlo lebo som mala pred pol rokom na rok mirenu(vnutromaternicove tel.) a ta robila taku šarapatu že až...potom sme sa dlho chranili kondonmi no zjavne mam alergiu na latex..a tabletky ja uživať nemožem ako decko som prekonova žltačku a napadnutu pečen,takže nemožem horm.tabletky aby nebola cirhoza prečene a pod....tak už nam ostala len tato alenernativa citala som vela o tom aj na nete,
@tilly spolahlivost by tam mala byt aj sa dodržiavaju pravidlá že po a pred 2h.nesprchujes mydlom a pri každom začatom sexe treba dat dalsiu davku... na nete co maju originalnu stranku tak tam pišu že to je 99%spolah. rovnako ako antikonc.tabletky..len mam s toho taky cudní pocit bo ked si to dam( malo by to hned do 5tich sekund ničit spermie...) lenže taky cudní pocit ked to napokon pri sexe so mna vytečie... :( ale vidis ani ti si pri tom neotehotnela....

nikolet_89
8. feb 2012

@gerci90 a naplaste a podobne nemozes tiez ? podla mna niesi jedina, co ma takyto problem, Dr.je nato aby vedel co s takymito pripadmi robit, aj tak by som sa s nim poradila...mozno ti povie, aby si toto vyskusala, ale aspon si ta bude kontrolovat ci je vsetko tak ako ma byt, ci nemas niake vedlajsie ucinky, alebo pod.

atenaf
8. feb 2012

my 4 roky a v pohode, zatial som neotehotnela 😀 , nám to vyhovuje, tiež som to zvolila keď som kojila a potom sme už pri nej aj zostali, nič iné nepoužívame

gerci90
autor
8. feb 2012

@atenaf naozaj??a co krem? a chranite sa niečím este ci už nie..tak som spokná funguje nakoniec 🙂

atenaf
8. feb 2012

čípky, tie sú pohodlnejšie, nemusia sa dávkovať ako krém, podľa mňa, žiadnu inú ochranu nemáme
@gerci90

mataharyy
8. feb 2012

@gerci90 Jináč jsou i kondomy pro alergiky není v nich latex... 😉 Ale s touto antikoncepcí nemám zkušenost vůbec...

tilly
8. feb 2012

@gerci90 nie, neotehotnela, ale tak my sme sa s otehotnenim natrapili, cize u nas to s tou plodnostou nie je take divoke... 😉 😀
vyhody to ma... nezabudnes na to, nerves do seba hormony... ved vyskusaj, uvidis, ci ti to bude vyhovovat... a ano vyteka to, ale tak to vytekaju aj spermie... a vyteka to aj na druhy den aj po osprchovani...

zumasi
10. feb 2012

vo volnopredajnosti nie je problem, je to nehormonalna a neskodna antikoncepcia, a citala som ze po hormonalnej najucinnejsia. To uz neviem ako je pravdive, ale nam fungovala rok a pol, a poznam viacerych ludi ktorym funguje...a s plodnostoou teda problem nemame, otehotneli sme hned ked sme chceli 🙂 takze odporucam 🙂

lucka127
21. apr 2012

@gerci90 no ja mam snim vybornu skusenost 3/4 roka nam sluzila paradne a potom sme cez pharmatex otehotneli a mame nadherneho synceka Benjamína 😀 😀
takze nespolahlive..

lucka127
21. apr 2012

@gerci90 inak tiez mam ten isty problem co ty..zavesila som aj nove diskusne ale zatial odpisala len jedna pani hadam sa niecoho dopatrame🙂)
https://www.modrykonik.sk/forum/antikoncepcia/alergia-na-latex-a-vnutromaternicove-teliesko/

zvedavamt
11. júl 2012

používali sme a neotehotnela som 🙂

xlucia
24. júl 2012

@nikolet_89 volnopredajna neznamena zla. ak ma poskodenu pecen, tak ju nenavadzaj na hormonalnu ant., naplaste su tiez hormonalne.
my pharmatex pouzivame a je spolahlivy
@tilly netreba nic navyse, je spolahlivy. je spolahlivejsi ako kondom co sa tyka otehotnenia

xlucia
24. júl 2012

@gerci90 tak pouzivaj globule namiesto kremu

tilly
24. júl 2012

@xlucia ano, pouzivame tie globule uz 😵 dik
problem je, ze ich je malo v krabicke, musim ich casto kupovat 😀

marcelatje
24. júl 2012

Používala som tie čípky a neotehotnela som 😉 potom som prešla na normálnu antikoncepciu, lebo ako píšeš je s čípkami trošku oštara, treba sledovať to mydlo, počkať kým sa rozpustia, pri orálnom sexe nič príjemné.......... takže som ich prestala používať len kvôli pohodlnosti 😀 ale ak by som nemala dlhodobého partnera a užívanie bežnej antikoncepcie by nemalo význam tak by som nemala problém používať Pharmatex čípky znova 🙂

kikushka2386
27. júl 2012

pouzivam pharmatex uz dlho.ale vsimam si v poslednej dobe po styku dost vyrazne palenie.nie vzdy ale ak mavame castejsie styk(co mavame)tak to az pali a stipe.nevala som stym problemy preto nerada by som ho prestala uzivat pretoze po zdravotnej stranke nemozem hormonalnu.ja som si kupovala len krem pretoze kapsuliek bolo malo a musela by som kupit dost baleni.takto mi vydrzi mesacne 1 a pol balenia

angelita
27. júl 2012

@kikushka2386 ahoj, inak ja mám s tým podobní problémy, kapsule používame už 2 roky a zatiaľ som neotehotnela, ale posledný rok ako mám drahého preč a príde len na pár týždňou a do dňa niekedy použijem aj 3 tak mám rovnaký problém, zjavne to nerobí dobre sliznici vo väčšej miere

@marcelatje neviem u nás to problém neni s čakaním, rozpúšťajú sa veľmi rýchlo a popravde neviem ako u iných ale u mňa aj rýchlo vídu ale po sprche nie je problém 😉

marcelatje
27. júl 2012

@angelita ja som s nimi bola tiež v podstate spokojná, len ako vravím u mňa je to o pohodlnosti 😀 😀 😀

kikushka2386
27. júl 2012

@angelita mozno to je prave v tom ze ho castejsie pouzivam.ale dnesna noc ola hrozna.nemohla som kvoli tomu zaspat jak to hrozne stipalo a palilo.ze by sa po case mohla objavit alergia?

angelita
28. júl 2012

@kikushka2386 to neviem povedať nie som doktor, ale raz som mala problém že som nemohla močiť , teda mohla ale štípalo to akoby som mala zápal močových ciest ale po týždni to prešlo, na takéto veľmi časté používanie to asi nie je vhodné, naposledy ked som mala drahého doma som to riešila tak že či sme chceli alebo nie deň-dva sme si dali prestávku úplnú ked som už cítila že to začína byť na nič a takto to bolo v pohode

kikushka2386
28. júl 2012

@angelita vies co mi ked nieco riesime tak na zaciatku si dam malinko dnu.pretoze je to dost neprijemne ked to dam cele a obaja sme od toho.a nerobi to dokonca a hned ked skoncime dam zbytok.este to je v pohode.ale za cca 20 minut to zacne svrbiet a palit.vcera musela byt pauza inak by som asi umrela.ako vsimam tak presne to iste som mala predvcerom v noci.tiez ma to stipalo pri moceni

angelita
28. júl 2012

@kikushka2386 ak môžem poradiť tak si daj od pharmatexu týždeň pauzu, a skúste niečo iné lebo ak to budeš ešte viacej dráždiť tak pri cikaní umreš, z vlastnej skúsenosti viem, už sama vidíš že to teraz bolí, ved žiadna antikoncepcia nie je dokonalá a aj táto má svoje negatíva...

kikushka2386
28. júl 2012

@angelita no rozmyslala som aj nad tym ze ho uz prestanem uzivat a zbehla by som zenskemu.ale pri troch deckach sa moc trmacat do mesta neviem kedze mi ich nikto nepostrazi.budeme sa musiet zaobist bez neho len u nas je tazko kedze mm chcem robit radost kazdy den 😀

zuzanamv
29. júl 2012

Tiez pridam svoju skusenost.
Pouzivali sme pharmatex rok, bez problemov, vyhovovalo nam to po vsetkych strankach, az na to, ze som pri nom otehotnela... Dodrziavali sme vsetky zasady, a aj tak.
Takze pozor na spolahlivost!

kikushka2386
4. aug 2012

@zuzanamv tiez som pri nom otehotnela.ale spravila som malu chybicku a uz to bolo.inak lekarka v porodnici mi vravela ze u silnejsich zien sa znizuje spolahlivost

evita860
4. aug 2012

@gerci90 pridavam skusenost 🙂 kamosky mi vraveli o gely a tak som skusila aj ja vysadila som antikoncepciu a kupila gel.manzel bol casto mimo a tak sme mali sex len jeden jediny x v tom mesiaci aj s gelom.stale si davame pozor cize ani do mna nevstriekol a na posteli lezi moje druhe dnes uz 2 a pol rocne dievcatko 🙂 cize tomuto gelu by som neverila a najme my uz rodicky,pred porodom som nikdy nic nebrala a v pohode ale po porode mi kazdy lekar vravel ze uz otehotniem lahko tak som sa uz chranila ale urobila som chybu ze som verila takej hluposti.no dnes uz nelutujem asi to tak malo byt 🙂

evita860
4. aug 2012

@zuzanamv aj ja som pri nom otehotnela

evita860
4. aug 2012

@kikushka2386 ja som prinom otehotnela a to som mala 54 kg cize myslim ze to nebude ani hmotnostou