Zabudnutá tabletka antikoncepcie - ako postupovať ďalej?

bodulka243
5. apr 2020

Dobrý večer, beriem antikoncepciu Jeanine prvý mesiac. Doteraz som ju brala pravidelne, až teraz v sobotu (4.4.) som zabudla vziať tabletku. Bola to tabletka 16. deň, čiže 3. týždeň, ak sa nemýlim. Na to, že som ju nevzala som si spomenula neskoro, už bolo viac ako 12 hodín. Začalo mi už krvácanie z vysadenie. Tabletku ktorú som zabudla vziať, som vyhodila a dnes som vzala tabletku normálne, ktorú som vziať mala. Trošku mám nervy, lebo neviem či som urobila dobre a ako mám postupovať a čo čakať.Ma niektorá skúsenosti? Ďakujem

veronikaszabova
5. apr 2020

@bodulka243 tabletky ber dalej a do menstruacie sa chran aj inak.
Krvacas, ci mas len spinenie?

bodulka243
autor
5. apr 2020

@veronikaszabova práveže som začala krvácať

veronikaszabova
5. apr 2020

@bodulka243 zvlastne, ze na 16ty den po vynechani jednej tabletky. 🤷‍♀️
Na tvojom mieste by som ich uzivala tak, ako mas. Douzivaj plato, prestavka a dalsie plato.

veronikaszabova
5. apr 2020

@bodulka243 jaaaj, pozeram, ze ich beries prvy mesiac 🙂 cca tie prve 3 mesiace to krvacanie a spinenie moze haprovat.

bodulka243
autor
6. apr 2020

@veronikaszabova áno prvy mesiac ich beriem.

klarissa25
6. apr 2020

Treba robiť tak ako je v pribalovom letáku.. Keď zabudneš v 3. Týždni tak by si nemala mať pauzu a pokračovať v novom blistri

jessicai
6. apr 2020

Ja používam antikoncepciu už dlhé roky. Tabletky Mercilon. Keď zabudnem zobrať dám si hneď ako na to prídem a pokračujem ďalej tak ako mám brať. Niekedy sa mi stalo, že som na to prišla až keď už som mala užiť ďalšiu tak som užila dve tabletky. Prestala som skôr alebo neskôr s používaním len keď som chcela menzes posunúť kvôli dovolenke.

slavuska1988
6. apr 2020

Dobry den ja som zabudla cez vikend zobrat mistru a dnes som dostala menzes mozte mi poradit co teraz ?? Pokracovat v brani alebo prestat? Brala som ich 8 dni

marietta0
1. máj 2020

@bodulka243 Tabletky treba brat dalej, ale zaroven sa este tento cyklus chranit, napr. kondom, lokal antikoncepcia Pharmatex, ...