Čakanie na KET - odložený transfer na dobu neurčitú

ikuska187
11. jan 2019

Ahojte, zakladám túto skupinu, aby sme sa navzájom podporovali, lebo podobnú som nenašla. Pre všetky z nás, ktoré síce IVF absolvovali, majú embrya v mrazničke, ale z rôznych dôvodov sa transfer posúva nedobrovoľne o niekoľko mesiacov ďalej. Ako to prežívate? Aký je váš príbeh? Ako to prežívate? Čím zamestnávate myseľ?

carolinademeterova
13. jan 2019

Ja som prave zacala brat estrimax a precitala som si pribalovy letak. No nemala som. To je hrozne :(

ikuska187
autor
13. jan 2019

@carolinademeterova ja som čítala všetky letáky, všetky sú hrozne 😊 ja som ho brala cyklus zbytočne 🙈🙈🙈 ale sliznicu som po ňom mala peknú 😊 neriskoval by som bez neho vklad, nemusí byť dobre nachystaný domček pre babo 😊😊😊

ksulka
14. jan 2019

Dobra tema, prave to riesim 🙂 Zatial ma nic nebavi, ale dnes som vysadila estrimax a verim, ze sa mi vrati energia a bude sa mi lepsie slapat na lyziach.

ikuska187
autor
14. jan 2019

@ksulka ďakujem, že pises. Prečo máte odklad a na kedy ti asi vychádza? Mne na kontrole sliznice pred KET našiel zas polyp, čiže som musela ísť na odstránenie (pre to isté posunuté na jar IVF a v júni odstránené 2 polypy). Teraz čakáme 4 cykly, celkom to so mnou zamavalo. Rozhodla som sa zmeniť prácu, aby som si zamestnala myseľ, tak chodím na pohovory a tie 4 cykly chcem stráviť zaúča im v inej robote, bo by som sa scvokla. Estrimax som ešte tolerovala, z Progesteron som mala výkyvy nálad, to bol des, že tie lieky sa aj tak museli dobrat.

ksulka
14. jan 2019

@ikuska187 mne kvoli nizkej sliznici, ale pokus zasa hned v dalsom cykle. ja som si ket najskor aj sama trochu oddialila, potrebovala som to pustit z hlavy a celkovo som mala chut to riesit len priridzene. ale po 3 ms uz som zacala byt zasa netrpezliva. dost na figu sa znasa ked sa clovek pozitivne nastavi a nieco to prekazi. aj ked musim povedat,ze som na tento pokus vobec nebola pozitivne nastavena, mozno aj preto tie sarapaty s estrimaxom a nezaucinkovanie. mas moj obdiv, ze sa rozptylujes pracou, u mna to ze musim vobec pracovat skor zhorsuje moj stav 😀 chcem byt slobodna a robit si, co sa mi zachce, chodit po vonku, sportovat, robit si drobne radosti, vela spat. teraz msm este namotavku stare ceske filmy.

ikuska187
autor
14. jan 2019

@ksulka tak držím palčeky - aj 1 cyklus je nekonečný 😊😊😊 Ja tiež zvyknem veľa športovať, ale december som potom stratila úplne chuť, potom prišli Vianoce a teraz po prvú MS nemôžem. My zas ficime na Netflixe. Aj ti dali iný návrh napr. na dávku Estrimaxu? Ja som užívala 2 mg 3xdenne. Ťažko sa pozitívne myslí, sú dni a dní, snažím sa to vnímať tak, že to tak skratka malo byt, aj keď tomu teraz nerozumiem. Mne je ťažko aj kvôli tomu, že 2 švagrine majú pármesačne mimi a ďalšia ma tento týždeň rodiť, nezávidím, ale Vianoce boli pre mňa desne.

ksulka
14. jan 2019

@ikuska187 ja postupne prve 3 dni po 1 tabl, dalsie 3 dni 2 tabl a potom uz 3xdenne a odvtedy mi je tazko, no sliznica i tak mala. po dalsej ms uz estrimax nebudem, dali mi sprej lenzetto, 2x2 streky denne od 1 dc.
a co pozeravate na netflixe?
ten princip asi to tak malo byt uznavam, ale len tazko aplikujem! kiez by mi to tak bolo jedno... hovorim si, ze keby mam o 10 rokov menej (mam 38), nebola by dom v takom strese. s tymi svagrinami uplne chapem, jasne ze nejde o zavist, mna rani aj ked otehotnie, koho poznam len z okolia... a vianoce su tiez trauma, chodim k nasim a tam kamoska co bola v rovnakom case teho ako ja, ale ona uspesne. no prave som sa dozvedela, ze jedna kamoska co uz tiez vela prezila, bude rodit, nakoniec sa jej podarilo aj druhe, obe sice pritodzene, ale vydrete. tak to ma potesilo. no hadam si to aj my vydrieme 🙂

ikuska187
autor
15. jan 2019

@ksulka ja budem mat tento týždeň 34, keď sme zistili, že je problém, mala som 31, vtedy som si prišla mladá, teraz už stresujes aj ja. Pozerali sme Narcos, rozpozerany mame Orange is the new Black a house of cards. Jj, tiež dúfam, že to mi i na nás niekde čaká, niekto ho ma ani nevie ako, iní sa nádrž. My rozbieham aj adopciu, chceme podať žiadosť, nie som s tým ešte úplne zmierenia, ale kvôli tej cakacke, bojím sa, že potom by som to ľutovala.

kikuska9935
17. jan 2019

@ikuska187 ahoj.... Je nas tu vela, len v inych temach 😊 ja som mala odlozeny ET kvoli OHSS

ikuska187
autor
17. jan 2019

@kikuska9935 a poradíš ktoré témy? 😊

kikuska9935
18. jan 2019

@ikuska187 KET Januar Ket december atd.. Daj si do vyhladavania 😊

kikuska9935
18. jan 2019

@ikuska187 ivf v swptembri, et v decembri...

iorika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikuska187
autor
3. feb 2019

@iorika držím palce, nech to dobre dopadne 😊😊😊

ksulka
7. feb 2019

@ikuska187 ako ide cakanie a nova praca?

ikuska187
autor
7. feb 2019

@ksulka ahoj. Dobre, úplne čistá hlava, aktuálne vklad a veci okolo toho vytesnene z hlavy. Mala som 7 dní starej dovci a bola na konci januára doma, bolo to zle zle zle. Teraz už nemám cas sa ľutovať, týždeň som sa zaučala, unavená som na totalku 😁 od zajtra uz makám 😊 Tak uvidíme 😊 a ty ako?

ksulka
7. feb 2019

@ikuska187 ja v utorok na kontrolu pred KET. beriem teraz lenzzeto a nastastie nema nejake vedl.ucinky. inak chodim na lyze a trapim sa s mykozou. a bola som na akupunkture, zajtra idem zas

ikuska187
autor
7. feb 2019

@ksulka paráda, držím palce na kontrole 😊 potom daj vedieť 😊

alilka
9. feb 2019

Ahojte..akú ste mali sliznicu 9dc pred ket s estrimaxom?ja som bola včera na kontrolu a mala 5mm..neviem či je to dobré alebo nie.. estrimax som brala 2x1,od včera mi dal 3x1..cykly mávam dlhšie 32-34 dní .ďakujem.

ikuska187
autor
9. feb 2019

@alilka ahoj, ja som užívala Estrimax 2 mg 1-1-1, mala som 10ty deň 8 mm. Aspoň 6 mm by mala byť, kedy máš kontrolu? To by si mohla dobehnúť po zvýšení dávky. 😊

alilka
9. feb 2019

@ikuska187 ďalšiu kontrolu mám v utorok .predtým pri ET som mala tiež len 6.5mm..🤦 nevyšiel..

ikuska187
autor
9. feb 2019

@alilka 6,5 je uplne ok. Vieš ani pri top sliznici, top embryu k uhniezdeniu dojsť nemusí, to už sú veci medzi nebom a zemou, držím palce 😊

alilka
9. feb 2019

@ikuska187 tak dúfam že to bude Okey..vieš je až zaujímave že prirodzene som vždy otehotnela len na mňa muž pozrel..(len mi to 7x zle dopadlo) a teraz keď už aj embryjko vložia kde majú tak nič..😓 ďakujem 😊

ikuska187
autor
9. feb 2019

@alilka nesmies to vzdávať, aj napriek neuspechom 😊 je zbytočné pýtať sa prečo, odpoveď nikdy nedostaneš, iba že je to príroda 😉 tak sa tým zbytočne netráp a necykli, raz to prosto vyjde 😊

alilka
9. feb 2019

@ikuska187 nevzdávam to..keby hej tak sa tu nepýtam na sliznicu a nechystám sa na ket 😀😉

ksulka
10. feb 2019

@alilka ja 12dc 5mm s estrimaxom, kratke cykly, ket zruseny. teraz idem ma kontrolu v utorok, tak som zvedava. mam lenzetto, z estrimaxu mi bolo zle. akurat vcera vecer som zabudla dat 😇 no a mam mykozu, cize male ocakavania

ksulka
12. feb 2019

tak u mna zasa nic. 13 dc a iba 4 mm. dalsi mesiac pokus bez liekov, idem iba alchemilku a matersku kasicku a uvidime

alilka
12. feb 2019

@ksulka ja tiež..13 dc a len 5.5mm..😔 ďalší mesiac pokus s meriofert injekciami..

ksulka
12. feb 2019

@alilka to preco sme my take? :( meriofert je na sliznicu? ja chcem vediet, aku ju mam bez liekov

alilka
12. feb 2019

@ksulka ja neviem..nechápem to..😦 predtým som ju mala celkom Okey..a teraz?ako nárokom..hej tam mi povedal že už keď estrimax nezaberá tak potom skúšajú meriofert..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre