Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

jaja102
10. okt 2012

@dafy no vidis...tak este nestresuj,ani netestuj.na 8 den by ti ukazalo aspon s 5dnovou PK.bez PK ma vyznam testnut az na ten 14ty den.tak hlavu hore 😉

dafy
10. okt 2012

@jaja102 tak velku šancu si uz nedávam 😖 ale skusim v piatok este 😝

jaja102
10. okt 2012

@dafy skus vydržať do nedele 😉 😉

alex81
10. okt 2012

@babatko2012 antibiotika som nemala. Ani som nepocula, ze sa davaju ... preco ako prevencia?

ria191
10. okt 2012

@dafy to si skoro testovala nič nie je stratené 🙂

babatko2012
10. okt 2012

@alex81 toto som našla: Dnes sú už veľmi zriedkavé operačné komplikácie po odbere vajíčok, ku ktorým patrí krvácanie do brušnej dutiny z vaječníka, krvavý moč pri poranení močového mechúra alebo poranenie iných orgánov v malej panve. Veľmi raritné je takisto zanesenie infekcie z pošvy do vaječníka alebo brušnej dutiny.

alex81
10. okt 2012

@babatko2012 hmmmm ... no priznam sa, ze ja som na OPUcko reagovala vzdy velmi dobre. Nikdy som ani len nespinila. Jediny moj problem bol pri prvom OPU OHSS. Ale na to sa antibiotika nedavaju. Ja si myslim, ze sa kludne na to opytaj svojho dr. v centre. On ti poradi najlepsie 😉

babatko2012
10. okt 2012

@alex81 ďakujem 🙂 a prosím ťa cviklový džús si si robila alebo sa dá kúpiť?

andrejta
10. okt 2012

ahojte, čakateľky, tak už to mám potvrdené aj z krvi - negatívne. Zatiaľ sa majte a držím všetkým palce. Ukážem sa zas o nejaké dva mesiace, keď pojdem na KET 😀

alex81
10. okt 2012

@babatko2012 Ja som si kupovala. Je to SVK vyrobok. Maju ho v Bille, Coope, Tescu v chladiacih boxoch. Je to kombinacia jablka a cvikla. Ja uz ho nemozem ani citit ... Dnes som si kupila hruskovy a pijem aj pomarancovy. 😅

alex81
10. okt 2012

@andrejta Budem na teba mysliet ... Moooc drzim palce do dalsieho boja ... 😵

katuska54
10. okt 2012

@andrejta drzim palce aby ket bol ten uspesny 😉

alibabaa
10. okt 2012

cafte kocky.. tak po roku sa k vam znova pridavam.. dufam, ze uz skoro bude koniec stimulky a ze v nedelu ma caka opu.. oooooch uz ma to nebavi. stale mi je zima, teplo. a tie nalady. ufff.

andrejta
10. okt 2012

@alex81
@katuska54
ďakujem

bique
10. okt 2012

@alibabaa drzim palce, vydrzis 😉 zo srdca zelam pozitivny vysledok 🙂

alibabaa
10. okt 2012

@bique dakujeeem.. a ty ako ? vsetko v poriadku? ty brdo uz 17tt.. ten cas letiii

bique
10. okt 2012

@alibabaa zatial vsetko ok, ale uplne sa budem tesit, ked budem drzat koncom marca uzlicek v narucei🙂 ale verim, ze vsetko dobre dopadne 😉 aj u teba, samozrejme 😉 😀

alibabaa
10. okt 2012

@bique som rada, ze je vsetko ok. a uz viete co cakate?

jaja102
10. okt 2012

@babatko2012 s tymi antibiotikami som to este ani ja nepocula,podla mna,ako zdravotnicka ti poradim sa tomu vyhnut,lebo niektore z nich sa vyplavuju z tela aj niekolko dni,ci tyzden,dva a je zbytocne si takto toxikovat telo,ked chces potom o par dni vlozit do neho cloviecika a chces aby išiel do "najčistejšieho". 🙂

pondelok2012
10. okt 2012

@dafy a nejaké tehu pocity máš?

dafy
10. okt 2012

@pondelok2012 príznaky ani neviem aké maju byť po KET 😕 mna akurát tak podbruško boli ale to od začiatku a prsia jemne spuchnuté ale to asi všetky po liekoch takze asi tak 😒

melisska
10. okt 2012

@dafy ale tieto priznaky nemaju vsetyk a podla mna je to OKI 😉

bambula27
10. okt 2012

Ahojte. Chcela by som sa opytat...mala ste niektora vela vajok? Ja ich mam 20, dr. povedal, ze to nie je velmi dobre. V piatok mam odber a mam aj bolesti vajecnikov. A nie moc prijemne. DNes pichame Pregnyl....nebudu po nom tie bolesti este horsie? A myslite, ze sa mi po odbere trosku ulavi? Bojim sa, ci nebudes ohss

kukulik30
10. okt 2012

@bambula27 ahoj, ja som mala pri 1. a 2. IVF vzdy 26 oocytov po odbere....samozrejme prvykrat som bola neznala veci a skoncila som v nemocke, dr ma neupozornil na mozny OHSS , ja som ani nevedela, co to je....aj ET mi spravil napriek tomu, ze uz som prisla s velkymi bolestami a vravel iba, ak sa to zhorsi, tak na pohotovost...tak aj bolo ...druhy den po ET som uz lezala na infuzkach
2 . IVF sa to zopakovalo, ale uz som bola mudrejsia, internet pomohol a ja som to zvladla , pila som som vela vela vody a to asi aj pomohlo....
takze odporucam stale vela pit , Fatru napr. a sledovat si mocenie, ak by sa mocenie stracalo aj napriek velkemu mnozstvu prijatych tekutin, je zle, ak sa zhorsi dychanie, neda sa vystriet, si v predklone, brucho sa zvacsuje a prida sa nauzea ( vracanie ) treba ihned ist na pohotovost...v tele sa vtedy hromadi ( v brusnej dutine ) volna tekutina
drzim palce, nech to zvladnes v pohode, brusko budes citit, lebo tolko vajok je vzdy nadpriemer...ved vajecniky su nastimulovane, nie je to bezny normlany cyklus, kde sa vytvori jedno , nanajvys dva ooocyty..drzim palce!!! 🙂

bambula27
10. okt 2012

@kukulik30 ahoj. dakujem ti za odpoved. A ked si bola v nemocnici, co s tebou robili? Ja som nikdy v nemocnici nelezala, nikdy som nebola operovana, bojim sa aj tej anestezy v piatok....Neviem, ja verim, ze ten ohss ma minie, aj ked nie som si ista. Bolesti mam, ale pijem veeela cistej vody, vela cikam....nezda sa mi, ze sa mocenie straca. A co sa tyka ohss...mne o to dr. tiez nic nepovedal, sama som si nastudovala a tu na konikovi som sa dozvedela. A ulavilo sa ti po odbere oocytov? A podarilo sa IVF vlastne vo vasom pripade vtedy?

bique
10. okt 2012

@bambula27 ahoj...ja som mala pri 1.ivf 24 vajok, pri 2. ivf 23 vajok...pri prvom sa nam oplodnilo 16, vsetky vydrzali aj PK, aj ET vysiel, ale dvojicky som predcasne porodila v 26tt 😢 potom KET 2x nic a druhe ivf oplodnenych 9 vajicok, vsetky tiez prezili PK -alebo sa oplodnilo viac, len viem uz konecny pocet, ktory bol vhodny- a ET s jednym zasa s uspechom 😀 mame este 8 zmrzliniek pre surodenca...vraj ked ich je viac, tak su menej kvalitne, ale u mna to ani raz tak nebolo 😉 drzim palceky, bude to ok 😉

bique
10. okt 2012

@bambula27 hlavne po odbere pi vela vody, aspon 3-4 litre, pomaha to 😉 prvykrat som mala neskutocne bolesti, aj krize, aj brucho, nevedela som sa postavit z postele asi 3 dni, aj po vklade bolo brucho ako v 9tom mesiaci...ale ta voda pomaha 😉 ak mozem poradit, najlepsia je Fatra, lebo obsahuje vela soli... a na uvolnenie mi vecer pomahalo 1-2dcl cerveneho vinka 😉 no a mam iba jeden vajecnik, takze tolko vajok bolo iba z toho jedneho 😉 ale kazda sme ina...ver v to, ze budu ok a budes tehulka 😉

foryou25
10. okt 2012

@bambula27 anestezy sa nemusis bat je to len chvilka, zaspis a uz hned si hore, 10-15min a je po tom
ked som bola ja v nemocke tak mi davali na ohss infuzky, raz mi aj vyberali vodu z brucha, lebo som nemohla dychat, sledovali mi prijem a vydaj tekutin, lebo som malo curala, davali mi injekcie na riedenie krvi, jest mi davali len maso=bielkoviny
a potesim ta OHSS prispieva k tomu ze sa IVF podari 🙂

bique
10. okt 2012

@alibabaa nas drobcek sa stale strasne hmyri, ked robi doki ultrazvuk, ale podla toho, co na poslednom zahliadol, tak to bude chlapcek 😀 ale, ze sa na to este nemam zamerat, lebo moze byt aj baba, nebol si isty na 100%...mne je to jedno, hlavne nech je zdrave a v termine 🙂 ja sa potesim aj chlapcekovi aj dievcatku, lebo zatial nemam ziadne 😅

kukulik30
10. okt 2012

@bambula27 no po odbere mi to vobec nepolavilo a vtedy sa ET nepodaril...
ja som mala uspesny len KEt pri 1. IVF, hned po tom, ako som sa zotavila po OHSS sme sli na vklad a podarilo sa ( to mame uz skoro 6 rocneho chlapceka )
a 3 IVF sme mali uspesne v gyncare ( uz sme mali len 9 oocytov), cakali sme dvojicky , zial jedno odislo v 9tt a Andrejko v 36tt zomrel

v nemocnici mi davali infuzky a tie zaberali, kazdy den som sa merala ( obvod brucha)a vazila ...pisala prijem a vydaj tekutin...postupne sa to uvolnovalo...ale hrozila punkcia brusnej dutiny, ak by sa brucho nezmensovalo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre