Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

trulinka
16. okt 2013

@linn32
Juj a kolky si den cyklu, kedy ocakavas mrchu?

linn32
16. okt 2013

@trulinka dnes mam 7den..mrchu som mala vo stvrtok/piatok pred 4tyzdnami..cize zajtra/pozajtra..ty mysli na seba a nenechaj sa tymto ovplyvnovat..ako sa cítíš ty?

trulinka
16. okt 2013

@linn32
Jej aka si zlata, len sa zaujimam, ved sme vsetky na jednej lodi.... 😉 No citim sa normalne, nijake priznaky divne, ani nic zvlastne, zatial nespinim, mrchu az na buduci tyzden cakam, cize casu este dost. A ty sa ako citis?

linn32
16. okt 2013

@trulinka tak uplne po pravde som ustrachana,v noci som vela nenaspala a cely den som nevyšla z postele..teda okrem jedenia..cakam co bude..
..ty pekne pozitivne mysli,radsej ja si budem citat Vase pozitivne správy..a co si ty dnes robila?

donatela
16. okt 2013

@lesik 350€ a nie je za co🙂

trulinka
16. okt 2013

@linn32
Joj, tak to ma mrzi, ze si ustrachana....mas aspon niekoho doma, co sa s tebou aspon porozprava? A kus ta rozveseli? Ja prave papam cokoladu, to je fajne na nervy, len jej nemozem vela zjest nech nie som ako balon 😎 . Ja som dnes varila, ale len polieku fajnu smotanovu brokolicovu a bola som v susednom meste u Dr. na formalnu kontrolu PN-ky a teraz som sa vratila od rodicov, mame som farbila vlasy...a teraz sa chystam trochu strikovat. Takze tak a stale treba doma daco upratovat.... zatial sa az tak doma nenudim...Poslala by som ti cokoladu kebyze sa to da 😉

linn32
16. okt 2013

@trulinka si zlata..jaj,mam domka psika,ktory sa odo mna nepohol skoro cely den🙂 Horko tazko siel von s priatelom..a aj priatel je mi velkou oporou..
..ty sa pekne zamestnavas..super! A čítala som o babyteste..babula,nestresuj sa testovanim..zazila som to minule..bol to este vacsi stres pre mna..ja si ho mienim zažit az pri odbere krvicky..skor ani keby co..ani test nemam doma.. 🙂 predvidavo,inak by som urcite nevydrzala.. 🙂

trulinka
16. okt 2013

@linn32
Ved hej, ale my sme sa dohodli s Dr., ze si mam spravit ten test... a dat im vediet, ze na krv k nim nemusim chodit - mam CAR velmi daleko, tak ani po IUI som nikdy tam na krv nesla...Takze spravim si test, ale dufam, ze vydrzim do toho bud. piatku....fajn, ked mas doma taku oporu a toho psika mam aj ja, aj teraz lezi pri mne pod dekou schulena 😉 .

slnecnica007
16. okt 2013

@trulinka Aj ja dúfam vydržím do budúceho piatku. Ja som si vždy urobila test až ráno v deň odberu krvi, aby som bola predpripravená na prípadný zlý aj dobrý výsledok. Jáj, keby to bolo pozitívne, to by bolo krásne!

donatela
16. okt 2013

Dievčatá, veď vy ste všetky mali vklad predo mnou, tak prečo máte testy hcg neskôr ako ja? Či nemali ste PK? Ja mám ísť na krv 10 dní po ET - t.j. budúcu stredu. Vkladali mi 5 dňové embryjko po PK....
@slnecnica007
@trulinka

donatela
16. okt 2013

@linn32 držím palce, nech je všetko ok!!🙂 niektoré aj tehotné ženy v období očakávanej ms ešte aj špinia alebo slabo krvácajú... 😉 som niekde raz čítala...

trulinka
16. okt 2013

@donatela
ahoj, tak mne kazali urobit si test presne 2 tyzdne po ET. Aj ja som mala PK, v pondelok 7.10 som mala odber a 11.10. poobede som mala PK...neviem preco tak skoro ti kazali...

trulinka
16. okt 2013

@donatela
11.10. som mala transfer samozrejme, pomylila som sa.... 😉

donatela
16. okt 2013

@trulinka u nás v car je to tak. Ak nemáš PK, ideš na 1.krv 12.deň po ET, ak máš PK, tak 10.deň po ET. Potom o 2-3 dni sa robí 2.odber krvi, či HCG stúpa... Potom ešte urobia 1.UTZ a potom už odošlú k rajónnemu gynekológovi. Teda samozrejme za predpokladu, že je pacientka tehulka 😉 Ale tak z krvi zistia aj zostatkové HCG, teda 0,čosi... Ale keď ty si máš robiť test, ten má inú citlivosť, tak preto je lepšie testovať neskôr...

slnecnica007
16. okt 2013

@donatela ja som bola na KET,vkladali mi dve štvorbunkové dvojdňové embryjká,a vyšetrenie krvi je 14 dní po KET.prvý pokus sme mali po PK, druhý pokus Ket,toto je tretí pokus. Do tretice... 🙂

donatela
16. okt 2013

@slnecnica007 všetko dobré...🙂🙂

magdus999
17. okt 2013

@linn32 a čo keď to je dobré znamenie? 😀 netráp sa, ono je už aj tak rozhodnuté, keď to má byť, tak to bude, hlavne sa zbytočne netráp a s úsmevom do nového dňa 😀 🙂 😀

trulinka
17. okt 2013

@magdus999
Ty si taka zlata, optimistka v kazdej chvili 😎 . Ja si tiez myslim, ze to uz je aj tak rozhodnute, ci to vyslo, alebo nie. No dnes som vstala ako sa vravi "hore zadkom". Som podrazdena a nemozem si pomoct, mam pocit, ze mi to nevyslo ☹ . Ano, som si vedoma, ze mam este dost moznosti, kedze mame zamrazene embryjka, mnohe dievcata taketo moznosti nemaju, ale aj tak som dnes nejaka smutna....Ako to robis, ze si stale taka vysmiata? A ako sa citis? Prsia este rastu, ci uz maju dost? 😀 😀 😀

trulinka
17. okt 2013

@slnecnica007
Veru bolo by to krasne 😉 . Ako sa citis? Mas nejake pocity, ci si na tom tiez ta ako ja - nic?

magdus999
17. okt 2013

@trulinka inak aj ja mám dnes akýsi zlý deň, normálne rozmýšľam, že ani na anglinu nepôjdem a budem sedieť doma 😒 prsia až aj pobolievajú, dokonca ma včera celý večer popichávalo v maternici a tak som sa rozhodla, že idem spraviť tt, keďže som pri prvých dvoch pokusoch nemala takéto pocity, že či si to už nenahováram. Tak dnes som 10 deň po KET a prt, jedna čiarka. Robila som test woman secret - iný nemali v dvoch lekárňach.
Takže tak, proste deň blbec 😉

trulinka
17. okt 2013

@magdus999
Hm, mozno je nieco vo vzduchu, ked sme taketo na nic. 😕 No ja nechapem, ale v noci som skoro vobec nespala, len utrzkovite a to nezvyknem mavat problemy so spankom. Ja si myslim, ze to je dobre znamenie, tie tvoje zvacsene a bolave prsia, ale to je len moj nazor. Ved to ma aj stve, ze ja nemam ziadne pocity, som dnes 6-ty den po ET, tak mozno by som uz mohla nieco pocitovat. To este nemusi nic znamenat ten test, je este skoro na test....Uz som zas zacala pucit cokoladu na nervy, tak snad mi to kus pomoze, neznasam ked som takato negativne naladena....Jaj uz nech aspon viem na com som, nech sa zariadim....

magdus999
17. okt 2013

@trulinka ty sa hlavne nestresuj tým, že nemáš príznaky, mne sa zväčšili prsia až 7. deň večer a bolestivé sú od 9. dňa večera. A až včera večer (9.deň) ma pár hodín pichalo v maternici. Ťažko povedať, čo to je, prsia ma vždy bolievali týždeň pred menzesom, ale oficiálne som mala dostať včera, ale to zas drží utroš.... proste psycho..... nevadí, už sa odrážam od dna, zvlášť, keď som čítala rôzne reakcie na ttt woman secret - 50 na 50 dobré verzus zlé.
Kašlem na všetko, veď ak to nevyšlo, pôjdem opäť, čakajú ma ešte deviati čakatelia a spravíme si pekný víkend s manželom, dnes si trochu posmútim a bude dobre 😀

linn32
17. okt 2013

@magdus999 mas velku pravdu! Dala som si 24hodinovku smutku a teraz uz zacinam sa prebudzat..ved vieme do coho ideme! Aj ked je to tazke..
Hlavne nielen ty ale i ostatne babulky nech sa nestresuju,nech pozitivne myslia..verim,ze ja som jedina takato statistika nasej oplodnenej partie 🙂

linn32
17. okt 2013

@trulinka @magdus999 ci nieco citite alebo nie je relativne..tak sa tym vobec neriadte..s pribudajucimi dnami rastie nervozita,to je normalne..dajte si magnezium,aj dva krat za den,ako budete citit..to vas ukludni..

..ja nemam ani jedneho mrazacika..bolo by to lahsie,keby mam,ale zas snazim sa nebrat to az tak tragicky..ved aj tak az vysledok je dolezity..ja uvitam oddych tri mesiace,lebo keby mam mrazaciky,tak by ma to hnalo hned do dalsieho vkladu a do dalsich emocii..asi sa nebesa rozhodli,ze by to pre mna nebolo dobre-vsetko je tak ako ma byt..-berte to ako protinazor k vašim myslienkam,cize nebojte sa,neni to az tak hrozne,ak nie su mrazaciky/aj ked s nimi by to bolo lahsie/ 🙂

trulinka
17. okt 2013

@magdus999
Dakujem, si ma kus povzbudila 😉 . Och tato psychika je hrozna, kebyze sa da prestat na to mysliet, ale jednoducho sa to neda, ved tak tuzime po babatku, ze proste na to musime mysliet 😖 . Ja uz som si zacala strikovat ponozky pre babatko, ved aj ked nie teraz, tak hadam na dalsi pokus predsa pride 🙂 Drz sa 🙂

trulinka
17. okt 2013

@linn32
Velmi pekne napisane 🙂 . Som rada, ze mas na vec takyto nazor, veru nie je vsetkym dnom koniec ked to teraz nevyjde....Treba si oddychnut a potom znova do boja, ja som medzi kazdym IUI mala 3 mesiace pauzu, aj ked tam to nebolo potrebne, tam sa nebrali take silne hormony, ja som si tak urcila 😉 .

magdus999
17. okt 2013

@linn32 presne tak, možno si to všetko len nahovárame, alebo sa s nami naša psychika hrá divnú hru. Všetko je tak, ako má byť, aj tak je už rozhodnuté a my s tým nič nespravíme, či chceme, alebo nie. Ďakujem za podporu 😀

magdus999
17. okt 2013

@trulinka presne tak, človek musí byť na to pripravený, ja som napr. šla na prefuk vajcovodov až po pol roku, nebola som na to pripravená, tak som nešla 🙂 my sme to vymysleli tak, že ak sa nepodarí, máme kúpené letenky do Milána cez prázdniny a pôjdeme si tam vyčistiť hlavu a potom hurá do ďalšieho pokusu 😀

trulinka
17. okt 2013

@magdus999
Jeej, to je fajn, ze mate nejaku alternativu, to uznavam...skoda, ze u nas sa to neda, mame doma este aj ine starosti, ktore nam brania takto odist, ale po tretom IUI sme boli aspon sami s muzom na vikendovom pobyte v Tatrach a velmi dobre nam to padlo 😉

slnecnica007
17. okt 2013

@trulinka Nechcem si nahovárať žiadne falošné pseudopríznaky. podľa mňa to, čo pociťujem je z utrogestanu ( bolestivé prsia, pobolievanie v podbrušku) a ešte som pažravá, unavená a spavá 🙂 takže fasa kombinácia. Ale čo musím skonštatovať je to, že som oveľa lepšie psychicky ako pri prvých pokusoch. Keď sme boli prvýkrát, veľmi som sa upla na to, že to vyjde a keď bol výsledok negatívny, vcelku ma to vzalo. Bola som doma na PN a na nič iné som nedokázala myslieť. Teraz chodím do práce, tak mi rýchlejšie ubehne čas a toľko nad tým nepremýšľam. A presne ako písali baby, už je aj tak rozhodnuté, či to vyšlo alebo nie, tak budem čakať do piatku a uvidím 🙂

magdus999
17. okt 2013

@trulinka my chodíme stále, keď sa niekde dá, dokonca aj dovolenky máme vždy dve do roka. Je to náš ventil, cestovať, spoznávať. Zvlášť, keď som robila ešte manažérku, nevedela som si oddýchnuť len tak doma, dokonca som videla prácu z okna a vždy som tam zakotvila nakúpiť a už som pracovala 😀 tak sme sa naučili využívať rôzne pobyty po celom československu 😀 a tentokrát sme narazili na letenky do Milána - 50 eur spiatočné, takže sa nedalo odolať 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre