Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

smoulinka13
11. feb 2014

@monca2013 po KET urcite OHSS byt nemoze

leontinka27
11. feb 2014

@magdus999 ahoj nezufaj aj ja som mala to iste....drz sa a nezufaj...ja mam za sebou odvtedy 2 ivf 1 ket a nic.a to mam este aj ten jeden vajcovod asi tiez nepriechodny.....ale nevzdavam sa.

magdus999
11. feb 2014

@leontinka27 nevzdávam sa, ja viem, že to celé bolo na niečo dobré, prišli mi na príčinu, prečo nemôžem otehotnieť, už sa len nejako vyliečiť 🙂
Vďaka za podporu ♥

leontinka27
11. feb 2014

@magdus999 a aku mas pricinu?mimomaternicove sa stava pri poskodenych vajcovodoch a ja mam este aj saktosalping... ☹

jarika22
12. feb 2014

Ja stále čakám a čakám. Teraz neviem, či 4. alebo 5. deň. KET som mala v sobotu. Test asi skúsim v nedeľu, alebo v pondelok. Je tu niekto, kto bude v tom čase testovať? Raz som dole, raz hore, to čakanie je strašné..............

magdus999
12. feb 2014

@leontinka27 asi skôr náhoda, ja som bola na prefuke vajcovodov a boli ok, proste sa tam zatúlalo 😒 dúfam, že prvý a aj posledný krát 🙂

janyc
12. feb 2014

ahojte, pridám sa k Vám...pred 16 dňami som bola na ET a pred 2 dňami výsledok negatívny :( neviem či som urobila chybu, že som chodila do prace a normalne fungovala. Nemala som žiadne príznaky, bolesť brucha, výtok... nič....je to v poriadku? Pri 2 pokuse sa hodím na PN, ale už aj toto čakanie na 2 pokus je nekonečné.

vivera
12. feb 2014

@jarika22 ja som mala KET v piatok, a silno rozmýslam urobiť test v piatok na valentina. Neviem si predstavit krajsi darcek pre mm.

jarika22
12. feb 2014

@vivera Ja som nad tým tiež rozmýšľala, ale radšej to vydržím do nedele.

leontinka27
12. feb 2014

@magdus999 no tak to bola ozaj nahoda,budem drzat palce.aj ja som trpla pri kazdom dalsom ivf aby sa to nestalo,nastastie nestalo ale ani nepodarilo tehu.ja som sa zotavila relativne rychlo a o pol roka som isla na dalsie ivf.mysli pozitivne a bud v klude..... 🙂

leontinka27
12. feb 2014

@janyc neurobila si chybu ked sa to ma podarit tak je jedno co robis.ja som skusala aj to aj to a nepomohlo nic.ked zena otehotnie priridzene ani nevie kedy a mozno prave vtedy boxovala.uhniezdenie nema vplyv na to ci lezis alebo behas......nic si nevycitaj.

saldiv
12. feb 2014

Baby ja sa k Vám skoro pridám. Este absolvujem posledné vyšetrenia a počkám si na moje prvé ivf. Sa tesim 🙂))

jarika22
12. feb 2014

@leontinka27 Je to pravdepodobne tak, ale napriek tomu je to taký pocit, že sa už bojím aj nadýchnuť... Tiež som po prvých IVF šla do práce, teraz som to skúsila doma... Keď už žena podstúpi toľko trápenia, aspoň keby to vyšlo, ale žiaľ nie je to tak. Niekto má viac šťastia, niekto menej, a potom už len to zhrýzanie, čo sme urobili zle, a pritom je pravdepodobné, že nič, proste to tak vyšlo...... alebo skôr nevyšlo.

magdus999
13. feb 2014

@leontinka27 ďakujem moja 🙂 ja tak skoro nechcem ísť na ďalší vklad, mám síce ešte 6 embryí,ale tento rok to nechám tak 🙂 príde, čo má prísť, minulý rok bežala doslova maratón, 5 vkladov mi stačilo 🙂

janyc
13. feb 2014

@magdus999 5 vkladov..klobúk dolu...musela to byť záťaž aj na psychiku...ja mám ešte 4 embrijka, tento rok som sa rozbehla, tak sa dám na maratón 😀

janyc
13. feb 2014

@leontinka27 ďakujem za povzbudenie, som v tomto nováčik 😉 ked mi robili ultrazvuk, vraj to bolo niečo vidno, lebo doki,že gratulujem 😀 o väčšie sklamanie po telefonate krvnych testov.

magdus999
13. feb 2014

@janyc no čo narobím 🙂 ale nebolo to až tak zlé, prvý neúspech najhorší, potom to už ide 🙂 tento piaty bol najsmutnejší, keďže konečne test pozitívny, ale skončilo to mimomaternicovým 😒 ale nevadí, všetko zlé je na niečo dobré, pevne verím, že bude už len dobre, pri laparoskopii mi zistili nejaké veci, o ktorých nik netušil, takže si to dám dokopy a možno sa podarí prirodzene, ak nie, mám ich ešte dosť 🙂

janyc
13. feb 2014

@magdus999 veľa šťastia pri liečení a veľkú vieru "prirodzena" 😉 ja som tiež veľký optimista, verila som že sa podarí aj prirodzene, ale po dokiho slovách moja viera klesla...ale ako povedal jeden skvelý lekár, nič nie je čiernobiele...vraj mal pacientku s horšími vysledkami ako ja a podarilo sa jej prirodzene 🙂

magdus999
13. feb 2014

@janyc a čo ti je, ak sa smiem spýtať? a presne, treba veriť a byť pozitívne naladená, to je to naj pre nás 🙂

leontinka27
13. feb 2014

@jarika22 presne bud sa to podari alebo nie,patnet na to este nikto nevymyslel.ja som robila mozne aj nemozne caje, vitaminy......atd.a nic.a prvy krat to dopadlo horsie ako som cakala.co sme urobili zle?nic!!!priroda si to zariadi sama. a co ma prist to pride.
@magdus999 klobuk dolu ze 5 ivf ja len 4ivf a teraz to nechavam na prirodu.verim ze snad to pojde aj prirodzene.nemam ani jedno embryo.a veru treba sa preliecit ak vies pricinu a snad sa to podari prirodzene
@janyc co mohol lekar tak skoro vidiet na ultrazvuku to neviem, ale urcite nie embryo.niekedy ho nevidno ani v 5 tyzdni.mozno gestacny vacok ale to ti urobil zbytocne nadeje.ale keby sa tam nieco tvorilo mala by si aspon niejake hcg.
baby nevzdavajte sa nikdy a vzdy je nadej aj prirodzene ak ma zena aspon jedbo vajecnik a jeden zdravy vajcovod alebo aj ked nie vzdy sa to da liecit,lekari vzdy posielaju hned do ivf. a niekedy staci urobit vysetrenia a podari sa to aj bez ivf

janyc
13. feb 2014

@magdus999 nádej umiera posledná, no niekedy jej musíme niekedy pomôcť 😉 práveže ja nemám zdravé vaječníky = úplné zlyhanie, že sa mi už nič netvorí. pri každej návšteve u Dr. začínam tému na IVF, ale ten to zamieta...nie je šanca. Tak som bola nútená do toho ísť s darovanými vajíčkami...prežívala som to všelijako, no nakoniec som to prijala..hlavne že v drobčekovi (ak sa podarí) bude aspon moja polovička 😎

magdus999
13. feb 2014

@janyc je to hrozné, čo všetko si musíme prežiť, aby sme prišli na to, že aj takto sme šťastné...... je super, že žijeme v dobe, kde aj tebe vedia pomôcť, je to fakt super 🙂 je krásne, ako pozitívne to berieš, to znamená, že všetko bude ok 🙂 ja som posledný vklad bola tak pozitívne nabudená, že som vedela, že sa podarí 🙂 bolo to síce momimat., ale nevadí, aspoň odhalili konečnú príčinu 🙂

jarika22
13. feb 2014

Pravda je taká, že sa snažíme o dieťatko už 11 rokov, ak príroda niečo chcela zariadiť, tak už na to mala dosť času, žiaľ ja neverím tomu, že by sa to prirodzene mohlo podariť, to by sme asi museli žiť 1000 rokov, aby sme mali nejakú šancu, tak nám nezostáva nič iné len IVF... Aspoň to nám dáva nádej.

janyc
14. feb 2014

@smoulinka13 Ja tiež riešim dilemu, či byť PN, alebo chodiť do práce. Baby tu píšu, že to je v podstate jedno, na uhniezdovaní embrijka je jedno či ležíš alebo beháš. Podľa mna prých 5 dní je dobré byť doma, to mi odporučila aj Dr. ale ja vážne uvažujem nad PN, nakoľko mám fyzicky námahavú prácu (rehabilitácia +masáže)

smoulinka13
14. feb 2014

@janyc no to ano, to mas taku namahavu pracu.ja som ucitelka, tam ide skor o nervy 🙂) vklad mi vychadza na pondelok a akurat zacinaju jarne prazdniny, tak budem cely tyzden doma a potom uvidim ako mi bude....

janyc
14. feb 2014

@smoulinka13 niekto to má dobre načasované 😉 aj pohoda je dôležitá, kdesi tu som čítala, že 90% úspechu je psychika 😀 držím palčeky, nech sa uhniezdi ako kliešť 😉 koľký ET/KET? ja pôjdem na prvý KET o 3 týždne, ET negatívny.

smoulinka13
14. feb 2014

@janyc toto je moje uplne prve IVF a prvy ET..pondelok 🙂) ano treba byt psychicky dobre pozitivne naladena!! tak budme pozitivne 🙂)

jarika22
14. feb 2014

@sonkaj Ahoj. Ako sa máš? Koľko bábätiek sa ujalo?

sonkaj
15. feb 2014

@jarika22
Ahoooj myslim na teba neustále a fakt som myslela že dnes testneš))))
Ja som bola vćera na hcg 6700,takze hodnota je ok na 19.deň po ET a na sono idem vo štvrtok.
Doki straši ze to vyzerá na dve,kukam na net iné kočky mne to vychadza na jedno.
Drž sa a piš,budem čakať...

jarika22
15. feb 2014

@sonkaj Radšej som si ani nekúpila test, aby ma to nelákalo. Asi skúsim zajtra, keď sa odvážim. Som rada, že u teba je všetko OK. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre