Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

smoulinka13
28. apr 2014

@ingrid0105 veru plodna uroda, ak sedis tak v pohode aspon ti to rychlo ujde, u nas ma manzel zly spg, ja som ok

ingrid0105
28. apr 2014

@smoulinka13 tak uz ti to musi vyjst , daj potom vediet ako si dopadla. Idem buvat bol to narocny den , ahoj a drz sa 🙂

smoulinka13
28. apr 2014

@ingrid0105 aj ty sa ozvi 🙂 idem aj ja buvat dobru noc

santeema
28. apr 2014

@smoulinka13 ahoj, tak, ze ked som bola na sone, teraz neviem v kolkom tyzdni tak tam bolo len jedno babo. a moja sestra otehotnela prirodzene, cakala dvojcata, v 12 tyzdni mali obe akciu srdiecka a o tri tyzdne uz zostalo len jedno, to druhe sa vstrebalo ci co, ani jej nerobili ziaden zakrok a maly sa jej narodil uplne v poriadku a v termine, akurát ju velmi kopal cele tehotenstvo a nemohla spavat.

ingrid0105
1. máj 2014

@smoulinka13 ahoj uz si skusala testovat?

smoulinka13
1. máj 2014

@ingrid0105 ahoj nevydrzala som a testla som...a nic :(

ingrid0105
1. máj 2014

@smoulinka13 trba skusit neskor, ktory si den po KET? Ja som 3 den po ET ak neratam den vkladu , ziadne priznaky akurat som stale nafuknute ako balon 🙂

smoulinka13
1. máj 2014

@ingrid0105 ja som 7. den po KET mozno je skoro ale aspon duch mohol byt vidiet..no brucho mam aj ja ako baloooon 🙂)

ingrid0105
1. máj 2014

@smoulinka13 ani ja to asi nevydrzim kedy sa mi oplati urobit test, mala som PK, vkladali mi blastocystu 🙂

smoulinka13
1. máj 2014

@ingrid0105 minule mne bolo vidno na 8. den ale poznam vela bab co je vidno aj na 6. den je to individualne 🙂

ingrid0105
1. máj 2014

@smoulinka13 no musim tak este vydrzat a tebe silno drzim palce 😀 a na krv ides kedy?

smoulinka13
1. máj 2014

@ingrid0105 este vydrz,,,na krv by som mala ist buduci stvrtok ale to je sviatok tak pojdem skor....

ingrid0105
1. máj 2014

@smoulinka13 mne tiez vraveli navtedy ale ja pojdem az v piatok, boze este tyzden, budem na teba silno mysliet 😀 uz tolko citam tych diskusii ze mi z toho zacina svitorit. 🙂

smoulinka13
1. máj 2014

@ingrid0105 hmm..alebo aj v piatok by som mohla, uvidim....no uz aj mne zacina svitorit...asi to uz nebudem citat...

smoulinka13
4. máj 2014

baby prosim poradte mi dobre centrum...Helios MT je dost drahy, takze rada skusim daco ine. ROzmyslam nad Ferticent alebo Reprofit Brno.dake typy? nechcem sa unahlit....

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 ahoj a kam chodíš teraz? a ako sa cítiš si po KET? Ja som chodila do Brna a nikdy viac, naozaj som im dala šancí kopu dokázať že sú dobrí...nie sú, na ťažké prípady sú prikrátky a poznajú iba Clostilbegyt a Menopur, mala som tam 6.IVF cyklov tak naozaj viem o čom hovorím a naozaj som im aj verila. Teraz chodím do BA do Iscare. Som 5.deň po ET.....a čakáááááám.....a do frasa ano testovať nemôžem lebo mi pri ET pichli pregnyl a ten skresľuje...tak asi do 10dňa musím počkať 😠

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah ja chodim do MT do heliosu, som po 2. KET teraz 10. den a test negat...a do brna si chodila do reprofitu? som pocula dobre ohlasy...I Iscare ako hodnotis? juj 5. den to je este cerstve 🙂)) radsej netestuj ja som testovala vzdy a len som sa stretovala

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 ano do Reprofitu, pozri, neodhováram ťa slovenky sú z nich unesené aj ja som bola, ale postupne sa mi otvárali oči. Keď ťa nevyšetruje len tvoj lekár je to chyba a tam to tak rozhodne nie je, vždy iný, a o individuálnej liečbe by som tiež pomlčala...som sestra, robím na ARO a naozaj viem porovnať. V Martine v Heliose som bola na konzultácii, nevyhovovali mi ich postupy, v GinFive katastrofa, ale ISCARE klobúk dolu, kde sa hrabe Brno. Vieš baby robia chybu takú ako aj ja. Ja som sa bola spýtať v MT a keď sa mi nepáčilo rovno do Brna-trúba ale veď na SK je tiež viacej centier, daj si tú námahu a obehni si ich. V ISCARE je doc.Dr. Války slovenská kapacita pre reprodukčnú medicínu, venuje sa najťažším prípadom, vyšetril ma od a po z a predtým než vôbec začal riešiť stimuláciu som prešla liekovou predprípravou. A ešte jedna vec ma na ISCARE fascinuje, prístup embryológov. Veď to ako sa tým našim drobcom darí je v ich rukách. Majú tam hlavnú embryologičku Mgr.Ivanovú z ktorej mi padla sánka. Potrebovalo sme previezť z Brna naše zamrazené spermie, o všetko sa postarala, vybavila aj keď češi robili problém a osobne pre ne išla a ešte sa spýtala či chcem ísť s nimi! takže ja jednoznačne ISCARE BA - doc. Války. Objednaj sa do týždňa máš termín, a bude ťa riešiť iba on. A aké embryjko ti vkladali?

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah hmmm dakujem za skusenost...u nas v Heliose tiez vzdy iny lekar..to mi tiez vadilo..raz ten raz ten...no IScare super podla tvojho opisu...Mne vzdy vkladali po PK 5 dnove, prvy aj druhy pokus jedno embryo, teraz som mala dve..a nic...existuju aj dake testy na protilatky proti embryam alebo spermiam? mozno je chyba v tom

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 tak takýto bol postu u doc. Válkyho. v prvom rade ma vyšetril a urobil sono, bola som tam 5.DC tak mi zobrali znovu hormonálny profil, AMH, a hlavne inunológiu a protilátky na spermie. To mi nikde nerobili, genetiku som mala vyšetrenú a bola ok. Potom mi od ďalšieho cyklu naordinoval antikoncepciu, súčasne som začala brať Anopyrin 30mg ráno. Asi o mesiac resp.5 týždňov, tesne keď som mala dostať MS po antike som bola na kontrole a to už boli aj výsledky. Tak mi zvýšil Anopyrin na 60 mg ráno + Prednison 5mg ráno večer. Od 2.DC som začala pichať Diphereline 0,1 a 3.DC k tomu ešte Menopur 200. Sono bolo 4.DC(bolo pred veľkou nocou) 9.DC, 11.DC. OPU bolo 13.DC-26.4. mala som 6 krásnych zdravých vajíčok. To bola sobota v nedeľu mi volali, že sa oplodnilo iba jedno - takmer som sa zrútila (máme obrovský problém zo spermiami, sú po TESE a mrazené) tak sa ET dohodol na utorok. V pondelok mi volali, že sa začalo ešte jedno deliť, tak sme v utorok dali dve. Jedno 4-bunkové a jedno 10-bunkové embryjko. Tak a teraz som 5.deň po ET a čakáme na výsledok. emoticon

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah fuuu tak teda riadna dlha cesta ale urcite to stoji za to, drzim palce.urcite sa podari 🙂 v MT nerobia testy na imunologiu a neviem ci mi robila na protilatky na spermie...a ja mozem skusat a skusat a stale nic, nieco tam predsa musi byt ked ja som zdrava...vytaca ma to, utorok idem na krv tak sa ich popytam...

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 toto som ti skopírovala čo som už písala vo fóre snažilky 40tničky 🙂 vidíš ja mám ešte aj vek ako komplikáciu. A ano viem že v MT dávajú len PK, my sme sa nikdy do blastocysty nedostali ☹ je to v spermiách, ake no čo nádej umiera posledná. Inak niekde som čítaka na medicínskom fŕe ak taký názor, že veľká väčšina embryií by naozaj prežila keby sa nečakalo do PK. V ISCARE má v tomto hlavné slovo embryológ. a ešte nechcem nikoho ani prechváliť ani haniť, aj na SK sú rôzny lekári aj sestry, ale mali by sme vedieť, že keď nie sme spokojní máme právo na zmenu 🙂 aj v ISCARE je napr. doktorka ktorú veľmi pac. nemusia a zmenili si tam lekára, ta to je o tom. Ja ti doporučujem Doc. Válkyho.

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 no práve tie protilátky na spermie som mala zvýšené! preto ten Prednison. Koľko máš rokov? Fakt sa objednaj do BA tých 15euro za konzultáciu ti za to stojí 😉 , a ak máš v MT mrazáčikov, tak sa vieš s nimi dohodnúť na prevoze. ...hlavne nestrácaj čas, akonáhle sa v tebe zavŕta pochybnosť k centru, nepodarí sa to....ja som urobila chybu, že som ten pocit potláčala...

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah a to si mozem povedat ktoremu Dr.chcem ist? v MT raz idem tomu raz tomu ako oni urcia a to je podla mna od veci..Ja mam 28 rokov, som zdrava, mala som krasnych 5 embryi a nic z toho :(

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah mam este jedneho mrazacika, myslis ze to ma vyznam prenasat? daju sa dake testy spravit este pred KEtom alebo az pred dalsim IVF cyklom? neviem co mam robit....

ofrah
4. máj 2014

@smoulinka13 ja by som ti doporučila toto: ak bude test negatívny čo ti samozrejme neprajem, vasadíš lieky a príde MS. Akonáhle sa bude blížiť objednaj sa v ISCARE na prvú (to treba povedať) konzultáciu k Doc.Válkymu. Od tej chvíle bude on tvoj ošetrujúci lekár. Nestrácaj čas, práve do 5.DC sa najlepšie robia odbery, na HP, AMH a ostatné. On ti urobí aj sono, ja som bola 5.DC ešte som končila MS a robil ho. No a s ním sa dohodni ako ďalej, či si urobíte nové IVF . Ja by som šla do novej stimulky od neho. Veď vám to ešte prepláca poisťovňa.

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah to by mohlo byt, ale mam este jedno embryjko v MT v heliose, co s nim? vies, u mna je problem v tom ze druhe IVF mozem len cez letne prazky lebo ucim na ZS a tolko doma byt zase nemozem...ak by som isla na KET s tym poslednym tak v lete druhe IVF nestihnem....co mi poradis

smoulinka13
4. máj 2014

@ofrah prosim ta v Iscare kolko vyjde IVF..priblizne? v Heliose sme mali oplodnenych 21 vajok metodou PICSi a vsetko dokopy nas vyslo cez 2500 eur..co je moc podla mna

zuzina1881
4. máj 2014

@smoulinka13 my dve sme ako cez kopirak!!! Vsetko uplne rovnake! 🙂 tak snad sa nam obom v dalsom cykle zadari 🙂

smoulinka13
4. máj 2014

@zuzina1881 mohlo by sa uz zadarit....ja uz si pripadam ze je to cele ako vo sne..stale sa nedari a nedari...neskutocne :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre