Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ingrid0105
9. máj 2014

@ofrah ahoj takze oficialne negativne.Chceme sa ta spytat ja chodim na hematologiu kvoli anemii a ked mi robia krvny rozbor tak tam je aj ta zrazanlivost co je taka podstatna pri tehulkovani? alebo co sa tam sleduje? ake hodnoty?

ofrah
9. máj 2014

@ingrid0105 na hematológii sa nerobia vyšetrenia na zrážanlivosť, to sa robí na biochémii a to sú tzv. hemokoagulačné vyšetrenia-faktory. Dôležitý je Quick, APTT, INR a fibrinogen..toto sú najčastejšie vyšetrované hemokoagulačné faktory a mali by sa vyšetrovať aj v rámci predoperačných vyšetrení 🙂 zrážanlivosť je veľmi dôležitá , z laického pohľadu keď je "hustá" krv tvoria sa zrazeniny, ktoré v bežnom živote spôsobujú najčastejšie upchatie ciev a následne NCMP-náhlu cievnu mozgovu príhodu (porážku) alebo infarkt a podobne, pri tehotenstve to znamená že je horšie vyživovaná maternica krvou lebo hustá krv tak neprúdi cievami...no snáď sa mi to podarilo trochu lopatisticky to vysvetliť 😒

annastasia22
9. máj 2014

Ahojte chcem sa vas opytat ako ste sa citili po odbere vajicok...neviem ci to iba ja zle znasam ale ledva chodim a mala som az35 vajok mate niektora podobne skusenosti...?dakujem

ofrah
9. máj 2014

@annastasia22 uff no pana beka...a ako zle ti je? Tu je velke riziko OHSS..

annastasia22
9. máj 2014

No sama neviem ...lebo som volala dokimu a povedal len ze si mam dat od teploty paralen a pichla som fraxiparin...uvidim mozno pojdem v noci do nemocnice

ingrid0105
9. máj 2014

@ofrah dakujem tak som si pozrela vysledky z hematologie a vsetky tie parametre co si pisala mam v norme, tak to som rada. Chcem vyskusat 1 KET a ked sa nezadari tak hladat pricinu hlbsie i ked sama neviem kde uz, niekedy je to len o stastene 🙂 tebe velmi fandim

ingrid0105
9. máj 2014

@annastasia22 ahoj ja som mala na vklade spolubojovnicku 🙂 mala tiez okolo 30 vajok a hned tam jej dali infuzie a denne vypit 4 az 5 litrov tekutin, sestricka vravela ze treba cim skor dostat von hormony z tela a tekutinyu co vznika z este popukanych vajok a sledovat prijem a vydaj tekutin, cize aj to ci dostatocne vela cikas.drzim palce je to len a len na tebe , nalievaj sa az ti bude v brusku zblnkat 😀

smoulinka13
9. máj 2014

@ofrah ahoj aj mna poslali z centra na hematologiu, dnes som bola u svojho zenskeho a ten mi povedal ze nechape naco ma tam posielali ked som nikdy nepotratila, ze to len vtedy posielaju.co si o tom myslis? ako pojdem tam, len ma zarazaju rozdielne nazory doktorov....v care mi povedali ze si mam po KET pichat fraxiparin na riedenie krvi a dnes moj zensky povedal ze NACO..uz tomu nerozumiem...

annastasia22
10. máj 2014

@ingrid0105 ahoj uz to mam potvrdene mam ohss... A musim pockat az na menzes ale som nahnevana na doktora ktory vedel ze mam pco a mala som 18 vajicok ale napriek tomu mi zvysil davky menopuru zo 150. Na 225jednotiek!!uz nikdy viac iscare!!!

ingrid0105
10. máj 2014

@annastasia22 tak to je nezodpovedne urcite zvysovat davku. Stacilo mozno udrzat davku a nechat ich pekne dozriet. A kolko si ich mala zrelych? Dufam ze ti je uz lepsie , takze mas odlozene ET a caka ta KET. Mne 1 IVF nevyslo chystam sa na KET.

janikajanka
10. máj 2014

Ahojte baby, prosim vas viete mi niektora vysvstlit ako pri ivf moze vzniknut mimomaternicove tehotenstvo. Ved embryo davaju priamo do maternice...... dakujem

zuzina1881
10. máj 2014

@ingrid0105 ahoj, ja som mala 33 vajicok, bolesti po opu strasne, 4dni som len lezala a ked som chcela vstat, musel mi muz pomahat! Mne davky 2x znizovali, ked videli,ako som rozbehnuta! Nechapem, ako tebe mohli zvysovat, to je divne... :O od opu som pichala aj fraxiparin a solumedrol a tak som sa vyhla tomu, aby na 100% vypukol hyperstimulak! Tak oddychuj a daj sa rychlo do poriadku 😉

janikajanka
10. máj 2014

Ahojte baby, mate niektora skusenost so spinenim po ET? Ja som 7. Den o vklade, 17. Den cyklu, boli ma podbrusko, krize a mam take hnede spinenie..... dakujem

renitr
10. máj 2014

@annastasia22 neskutocne...... drzim ti palce aby si sa z toho dostala . Drz sa

annastasia22
10. máj 2014

@renitr
@ingrid0105 mala som 35 vajok a 15 bolo jednotkovych a oplodnilo sa 12 tak uvidime ale v centre ma aj tak tahaju do ET ...ze mali aj horsie ohss tak ja neviem ale sa bojim ze to dopadne zle ...predsa mi uz stacilo zazit 2x potrat...uvidime v pondelok na sone

ingrid0105
10. máj 2014

@zuzina1881 ahoj asi si prekukla komu som to pisala ale OHSS ma anastazia22. Ale je to strasne ked ju lekari dostali do tohoto stavu, tak komu potom verit 😠

ingrid0105
10. máj 2014

@annastasia22 drzim palce nech to dobre dopadne hlavne pre teba, daj vediet ako si dopadla 🙂

zuzina1881
10. máj 2014

@ingrid0105 jasne, prepac 😉 je mi divne, ze ju tak zvlastne nechali stimulovat.. a mozno predsa len vedia, preco to tak urobili.. take mnoztvo vajicok potrebovalo riadnu davku hormonov, aby dozreli.

renitr
10. máj 2014

@annastasia22 fakt ti drzim palce. Neviem si ale predstavit ze by som mala tolko odobratych vajicok. Ja som mala iba 5 a to bolo tak akurat. Nemala som ziadne bolesti. ET nam nevyslo ale aj ak si myslim ze 35 je uz fakt vela. Zdravie mame len jedno ... Drz sa

ingrid0105
11. máj 2014

@zuzina1881 ale na dozretie je PREGNYL, zbytocne musela tolko trpiet a este jej napokon mozno odlozia aj ET

ingrid0105
11. máj 2014

@ofrah ahoj, no ako sa citis? kedy ides na krv? abz som ti mohla drzat palce 😀

zuzina1881
11. máj 2014

@ingrid0105 lepsie odlozit ET a ist potom na KET, ako keby mala prist o kvalitne embryjko ako ja! ...u mna sa lekari nezhodli, jeden povedal vlozit, druhy nie, nakoniec vlozili a pravdepodobne to bola chyba, nepodarilo sa. Snad mi vyjde dalsi KET, koncom maja.

ingrid0105
11. máj 2014

@zuzina1881 sa chystas? Ja mam tiez neuspesne ET za sebou, mala som 8 pekne oplodnenych vajok, 2 hned zmrazili, 6 bolo na PK, 1 vlozili blastocystu a este 2 zmrazili . Tiez neviem kde sa stala chyba ale vkladam velke nadeje do KETu. uz beries aj lieky na pripravu? a kam chodis?

zuzina1881
11. máj 2014

@ingrid0105 chodim do Heliosu v MT, kontrola az 20.5. KET podla toho, ako bude sliznica vysoka, ale nikdy nebol problem, vzdy pekne dorastla bez liekov, beriem len utrogestan, nic ine. Mam este 2 blastocysty, 1ET a 1 KET nevysli, tak uvidime, ako tento treti pokus. Ty kam chodis? A kedy budes mat KET?

ingrid0105
11. máj 2014

@zuzina1881 no ja idem na konzultaciu 28.05.14 a predpokladam ze uz mi daju recept na utrogestan, kedze teraz mam ms, tak to bude asi OK no nie? tiez nemam problem so sliznicou, tak velmi dufam a aj tebe to prajem velmi 🙂 chodim do GYN FIVu v BA. Po vkladoch si lezala ci normalne fungovala? A vkladali ti vzdy 2 ?

zuzina1881
11. máj 2014

@ingrid0105 s utrogestanom boli teraz nejake problemy, malokde ho bolo dostat... tak uvidim, ci bude, ked ho budem potrebovat!
Dakujem, vsetci, co podstupujeme IVF si zasluzime, aby to raz vyslo! 🙂
Pri ET som lezala stale, lebo mi bolo dlho zle po OPU, bolelo ma cele telo, zle sa mi dychalo... po KET len 2dni po vklade a potom som fungovala normalne, len som nedvihala nic tazke, ako mi odporucili v CAR. Vkladali mi vzdy len jedno, v MT dve neodporucaju.

ingrid0105
11. máj 2014

@zuzina1881 jaj aj som zabudla ze tam sa vzdy dava len jedno. Mne dali len 1 embrijko, chceli 2, ale mala som v septembri odstraneny myom tak som nechcela, ale pri KETe to asi risknem

zuzina1881
11. máj 2014

@ingrid0105 aj ja som chcela skusit 2, ale ma vzdy odhovorili, ze tym percento uspesnosti nestupne. Tak dam v maji jedno, ak sa nepodari, tak v juni to posledne a ak ani to nevyjde, tak v lete dalsie IVF! Nevzdam to.. kym nedojdu peniaze 😀

smoulinka13
11. máj 2014

@zuzina1881
@ingrid0105 ahojte kocky, my sme naposledy vkladali 2 i ked nas v Heliose odhovarali ale dali sme si...podla mna je vyssia sanca ze ti aspon jedno ostane a dvojky by mi vobec nevadili 🙂)) i ked oni v tom vidia riziko nedonosenia...takze je to na zvazeni

ingrid0105
11. máj 2014

@zuzina1881 @smoulinka13 ci uz 1 alebo 2 hlavne nech nam to vsetkym dopadne dobre 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre