Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ingrid0105
11. jún 2014

@wanda1986 ten uz nikdy v zivote nebude normalny, po tomto sa to jednoducho neda. uz nech je nedela a viem na com som, budem trpnut tak ako ty 🙂

wanda1986
11. jún 2014

@ingrid0105 jooooj, vsak v ramci ivf tusim stale len čakame a trpneme. my najprv spg či sa nezlepšuju, potom genetika, potom OPU, potom či sa oplodnia, či sa delia, či sa uhniezdili, potom či sa v ramci KET rozmrazia,či sa delia, či sa uhniezdia. večné čakanie na niečo. a dufam,ze teraz sa uz aj dočkame 🙂

radina
11. jún 2014

ahojte, aj ja som druhy den po ET. ako zvladate tie tepla? 😝
ja lezim ale aj nieco lahke robim, ako pustam pracku, trosku som vysavala a potom zasa lezim. vcera po et som varila, snad to nejako nemoze ublizit embryjkam. 😖

ingrid0105
11. jún 2014

@wanda1986 no to mas uplnu pravdu, mna vyplasili hned na zaciatku ze moj vek a ze kolko bude vajicok, potom tiez spg a hlavne ci sa oplodnia 🙂 ty si mala na kt. den vklad? a kolko dnovy mas cyklus?

wanda1986
11. jún 2014

@ingrid0105 teraz som mala na 18. den. a moj cyklus? ako sa mu chce a ako si dam pichnut vyvolavačku. ale okolo 45 dní. ja skôr nemam ako mam

katka17044
11. jún 2014

@radina ahoj ja sa snažím 3 dni len tak vegetiť, v pondelok som bola na vklade, ale zajtra by som už chcela vybehnúť von. Tie teplá katastrofa strašne je dusno, tak už sa teším na zajtra...

radina
11. jún 2014

@katka17044 ja musim nieco robit, lebo pri lezani ma boli lave vajko od krizov 😖 ... inak, pijes kafco? lebo ja som si dala vcera aj dnes a mam vycitky ... citala som zahranicne fora , niekde pisu, ze by sa nemalo, inde vraveli ze max dva a na plny zaludok. Ale zasa nemam stres, ziaden, lebo uz nepracujem. 😀

ingrid0105
11. jún 2014

@wanda1986 aha tak to si asi mala problem fakt othotniet s takym cyklom. ja aj ked som taka stara harfa 🙂 fungujem normalne, no uvidim ako dopadnem

katka17044
11. jún 2014

@radina tak ja som od pondelka prestala pit kávu, robím si len cero kávu, tá je bez kofeinu. Ale jedna káva denne určite nevadí. Ja tiež len neležím, akurát si chodím robiť jesť :D aby som nezomrela od hladu z ležania ma tiež boli chrbát, ale som si povedala, že nebudem nič robiť, hlavne také, aby som nezdvíhala ťažké a sa nenamáhala...

katka17044
11. jún 2014

@ingrid0105 ja mám tiež pravidelný cyklus 30 dňový

ingrid0105
11. jún 2014

@katka17044 a rockov mas kolko? netreba lezat si myslim, tym to vobec neovplyvnime, mozno tak den, dva polihovat ale normalne fungovat, ja tvrdim ze do dna vkladu je to na nas ako tomu pomoct a potom uz len na prirode 🙂

radina
11. jún 2014

@katka17044 uz si radsej nedam 😉 tazke nezdviham, aj kos s pradlom mi nosi muz a ja to len vesiam na susic. 😝

katka17044
11. jún 2014

tak radšej tak človek nikdy nevie .)

katka17044
11. jún 2014

@ingrid0105 ja mám 35 čo už je dosť, tak nič nechcem pokaziť nejak to vydržím, ležím, robila som si zdravú brokoličku, teda chystám si jesť, keďže som tu sama, tak nie je to len o ležaní, aj čo to robím, ale tie prvé 3 dni nechcem prehnať niečo a tak v pohode, ale von sa chystám až zajtra a už do toho zapojím aj prechádzky. Prvé ket čo som mala pred vianocami sa mi uhniezdilo, ale keď som bola na sone tak bolo dosť dole uchytené čo nebolo dobré, potom aj odišlo, tak sa už bojím niečo pokaziť... i keď sú prípady, ktoré robia kadečo a podarí sa im to.. len to ja neverím, že som taký prípad...

ingrid0105
11. jún 2014

@katka17044 jasne ze sa snazime nic nepokazit aby sme si potom nieco nevycitali, tak je velka sanca ze sa zadari ked aj KET bol co sa tyka uhniezdenia uspesny. drzim palce, kedy ides na krv? a mrazacikov si mala len na jeden KET?

katka17044
11. jún 2014

@ingrid0105 Ďakujem pekne aj ja držím palce, pred tým mi vkladali 2 to bol prvý ket a ešte mi ostali 3 ale do vkladu ostalo len 1 a už posledné viac nemám. Krv mám 23 dnes som 3 deň od vkladu.

wanda1986
11. jún 2014

@katka17044 @ingrid0105
jaaaaaj žienky, už nech to len pozitivne dopadne. vraj treba papat ananas v akejkolvek forme 🙂

zuzina1881
11. jún 2014

Babule, drzim vam palce!!! Nech vsetko dobre dopadne! 🙂 ja som po tretom vklade, 6tt, konecne sa podarilo, dufam, ze o par dni budete aj vy tehotne! 🙂
PS: kavu mozete, nemajte vycitky, ja pijem 2turecke denne, ziaden problem, pytala som sa lekara 🙂

radina
11. jún 2014

@zuzina1881 gratulujem 🙂 .... a super, ze sa moze, lebo clovek je z progesteronu dost unaveny 😝

zuzina1881
11. jún 2014

@radina Dakujem 🙂 ja by som bez kavy asi dlho nevydrzala 😀 som stale velmi unavena a trpim rannou nespavostou! Vzdy som uz o 4-5h hore. Ale tak som od vkladu pn, polihujem, motkam sa po dome.. periem a troska varim, nic namahave... a prve 4dni som poctivo lezala! Oplatilo sa 🙂

radina
11. jún 2014

@zuzina1881 No ja som v den ET varila, ale potom lezala ,dnes trochu vysavala , vesala pradlo, umyla umyvadlo a wcko, snad toto mozem povazovat lahke neskodne prace, ci? to sa v tom teple neda lezat, celu ric mam mokru 😀 ani ventilator nepomaha. ale ako nieco spravim, tak potom hned idem lezat.
nema sa ani nosit nic tazke, snad ale stredne velky hrniec s polievkou je oK 😀 lebo zasa jest sa musi a nema mi to kto vytiahnut z chladnicky . 😝

ingrid0105
11. jún 2014

@wanda1986 a vraj aj grep 🙂

ingrid0105
11. jún 2014

@zuzina1881 a tie prve dva dni si odpocivala, ci?

zuzina1881
11. jún 2014

@radina jasne, taketo veci uz aj ja robim, ale velmi opatrne! 🙂 muz mi nedovoli vysavat cely dom naraz, musim to mat na etapy rozdelene 😀

zuzina1881
11. jún 2014

@ingrid0105 cele prve 4dni som lezala! Zdvihla som sa len na wc a ked som sla jest 🙂 muz sa o mna staral. Potom ma zacalo boliet brucho ako pred mms, tak som bola nervozna a myslela si, ze je vsetko v keli zas! A na 8den som mala ducha na teste a odvtedy uz ciarocka len tmavla 🙂 na 15den na kontrole dobre spravy: sono aj krv potvrdili, ze sa to podarilo. Teraz cakam, o 7 dni mam dalsiu kontrolu 🙂

radina
11. jún 2014

@zuzina1881 ja to robim ale uz druhy den od vkladu 😖 ... ale my sme v byte, tak je toho menej a 2 izby nechavam pre muza , ked pride z prace 🙂
si ale vezmi, ze ak ide na ET zena , co uz dieta ma, tak ta toho tiez moc nenavylihuje 😝

ingrid0105
11. jún 2014

@zuzina1881 to je super, gratulujem 😀 a pri predoslych KEToch si nelezala? ja len ze ci to mohol byt dovod alebo nie, necham si poradit od skusenejsich. Davali ti 1 ci 2 embrijka?

zuzina1881
11. jún 2014

@radina
@ingrid0105
ja som bola teraz 3.krat, tie dva prve som to nebrala tak vazne a po kete som uz na druhy den sla aj do prace! Nepodarilo sa... tak teraz som nic nechcela podcenit a radsej som pekne lezala a necgala sa obskakovat 😀
Vzdy mi vkladali len jedno.

wanda1986
11. jún 2014

@ingrid0105 ja zas tak viem,ze grep do transferu a po transfere niet. ale to sa vraj neodporuča ani pri normal tehotenstve,ale kamoska ked bola tehotna tak tolko grcala a okrem grepu do seba nič nedostala. no a mala je zdrava a ma uz 3 roky. kristus vie uz sa moze. niekde aj sex odporučaju,niekde striktne zakazuju. furt su opačne nazory nejake :D treba si dat čo si telo pýta a basta. ked sa to ma uhniezdit,uhniezdi sa. ked nie,tak mozme aj 14 dní sviečku robiť a nepomozeme si

ingrid0105
11. jún 2014

@wanda1986 som si ta predstavila hore nohami 😀 😀 😀 ty mas teda napady ale mas pravdu 🙂 ja uz tiez neviem co so sebou...a pocula si o aspirine ci anopyrine?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre