Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katkafs
28. jún 2015

@eifel1979 tak aj ja vam drzim palce, to je super ze si pre svoju zenu oporou, urcite to spolu zvladnete. Ja som mala po 1.ivf, ktore skoncilo v 12 tt strasnu poporodnu depresiu, takze chapem aj tvoju manzelku ze to zle znasa, my zeny fakt v tomto potrebujeme pochopenie od svojich manzelov, v tomto su kamaratky odveci. My ideme na ket teraz v piatok

chmurkaxy
28. jún 2015

Baby,je niekto, kto po Et alebo ket krvacal a aj tak bol tehu?

eifel1979
29. jún 2015

@stellamaris Urcite pojdeme. Tie peniaze by som kludne ozelel, keby sme si boli isti na 100%. uspesnost je vsak len okolo 40 %. To znamena dvaja z piatich, ale to je len statistika. Niekomu ako tak citam to vyjde na prvy raz a niekto ma problem aj na piaty. Teraz ale musi byt min. 2 mesiace pauza. Dovtedy nejake vitaminy, zmena, menej stresu - to ale nevidim ruzovo 😉 a potom ideme na to. Inak kde chodite Vy a ake mate skusenosti ? My chodime do Brna po par navstevach v Iscare MT uplne odlisny pristup.

eifel1979
29. jún 2015

@katkafs urcite ju podporim. Dufam ze druhy krat to bude uspesnejsie 😉 a drzim palec aj ja. To ked je uz zena tehotna vidim ze tiez nemusi byt dovodom na radost. Aby bol clovek v napati az do porodu.... Ale mat kompletnu rodine stoji aj za tie nervy a stresy.

evita246
29. jún 2015

@eifel1979 Brno je asi najlepsia volba, myslim tym Reprofit. My sme tam velmi spokojni. Vy chodite asi do Reprogenesis ze? Podla tej ceny.

lilitela
29. jún 2015

@eifel1979 Prve IVF? Dajte sa dokopy, cesta moze byt tazka, chcete to predsa zvladnut, nie? Ked vas tak rozhodi prvy neuspech, ako to chcete zvladnut? Chapem, nadej je velka a potom to sklamanie... Ja som ten pripad, kedy prve IVF vyslo na prvy pokus. A teraz pri druhom dietati, uz 7 transferov a stale nic. Uz som davno prekrocila aj statistiky o 40%. Najviac lutujem, ze som neinvestovala do PGD, hoci som zvazovala. Ale tiez nekradneme a mysleli sme si, ze vyslo raz, podari sa aj druhykrat. Prave zacinam dalsiu stimulaciu a tentokrat si jednoznacne aCGH davame. Tych 1500 eur za ten stres a nervy a cas nestoji. Skoda, ze to nepreplaca poistovna. Ale co uz. Pevne nervy.

stellamaris
29. jún 2015

@eifel1979 my sme v DE,chodime do Augsburgu a moja sanca na tehotenstvo je okolo 19%.Budem mat totiz 37 rokov a kvalita vajok by mohla byt aj lepsia................inak sme tam velmi spokojni,oni sa fakt snazia,ale zazraky tiez nedokazu na pockanie....................

isabella22
29. jún 2015

Zuenky tak uz mam po KET teraz nehorazne dlhe cakanie...

isabella22
29. jún 2015

@alison758 tak uz po...ket mi robil krajkovic co som rada 🙂

alison758
29. jún 2015

@isabella22 super 🙂 drzim palce ;)

isabella22
29. jún 2015

@alison758 dakujem uz to musi vyjst...

eifel1979
29. jún 2015

@evita246 Ano chodime do reprogenesys. Ale myslim, ze tie ceny su asi vsade rovnake. Inak uroven sa neda porovnat. V MT to bolo take nediskretne. Taka tovaren.... V cakarni nas cakalo vzdy najmenej 5 parov. Tu sme v cakarni najviac dvaja a aj to nie dlhsie ako 10 - 15 minut. Napadla ma aj otazka ze z coho ziju ked tam nikto nie je, ale potom som pochopil preco. Dobre nacasovanie a presne dodrziavanie terminov a casov. A to presne na rozdiel max. 5 minut.

eifel1979
29. jún 2015

@lilitela Tomu prvemu IVF predchadzali viacere neuspechy. Nie toto. Navstevy u androloga, spermiogramy, gynekologicke vysetrenia, rocne cumakovanie do ovulacnych testov, cakanie na genetiku a vysetrenia, dve IUI- podla doktorov v Brne s nasim spisom uplne zbytocne, atd... Nebolo toho malo. Viem ze su tu urcite pary, ktore si presli este dlhsiu cestu. Tu nejde o to, ze by sme sa s tym nevedeli vyrovnat. Len vzdy po kazdej kontrole, vysetreni, atd., je to napor na psychiku, cakanie apod. Myslim ze hocijaky neuspech, aj ten piaty rozhodi manzelov na par chvil. 😉

isabella22
29. jún 2015

@eifel1979 ja som napriklad v martine s pristupom velmi spokojna...nikdy som necakla dlhsie ako 20 min.vsetko mi krasne vysvetlili porobili vysetrenia a nemyslim si ze v cechach su az taky o nieco viac premakany....niektore baby tu mali aj 4 ivf a nic...treba verit...a pokial su manzelia sudrzny nic ich nerozhodi ale naopak sa podrzia

lilitela
29. jún 2015

@eifel1979 Sorry, ak som ta nepovzbudila. Myslela som si ze ta moj provokativny prispevok nakopne. 🙂 Ano, vsetky tie testy su velky napor na psychiku, prechadzaju tym vsetky neplodne pary. Vsetci sme tu sledovali ovulacne a tehotenske testy. Skuste sa so zenou na to pozriet tak, ze nie ste jediny, ktorym sa nedari. Mne keby sa nepodarilo na prvykrat, urcite by som bola smutna, ale asi by som sa nesla hadat, ani spominat rozvod. Ja viem cca 13 rokov, ze moj muz nemoze mat prirodzene deti, a nenapadlo ma ho kvoli tomu opustat. Skor som sa zmierila s myslienkou, ze deti mat nebudeme. Pri druhom IVF som sa nastavila, ze do stvrteho transferu to musi vyjst, statisticky. A mal by si ma doma vidiet, po nejakom tretom transfere, pri statistike 25% zdravych embryi (dala som si taky "triezvejsi" odhad), som si nahadzala do nepriehladneho pohara asi 120 guliciek, kazda stvrta bola cierna, ostatne biele. A tahala som. Asi 20 tahov. Kedze ja som mala zo stimulacie 12 embryi, tahala som vzdy 12 guliciek. V kazdom tahu som mala priemerne 2 cierne, obcas jednu, obcas tri. Parkrat sa mi stalo, ze nebola cierna ani jedna. To znamena v celej stimulacii ani jedno dobre embryo. Mne sa nakoniec z 12 embryi rozmrazilo 7 - to znamena, ze tie potencialne 2 dobre, mohli byt kludne aj medzi tymi nerozmrazenymi. No, ako vidis, kazdy sa z neuspechom pasuje inak. Je fajn byt optimista, ale treba sa pripravit aj na neuspech - to jedine ti mozem poradit. Dajte si metu, ze zabsolvujete este 2 IVF.
Podla toho co pises, mate problemovy spermiogram. Viem, ze partnerka je frustrovana, ale nepride mi to fer, ak ta takto tresta za nieco, za co nemozes.

evita246
29. jún 2015

@eifel1979 ja som tam bola a pristup nie je zly len s vysledkami som nebola vobec spokojna ani s liecbou. A pre mna je 1000 euro velky rozdiel co som platila niekolko krat.

eifel1979
29. jún 2015

@isabella22 V MT su 2 centra. Mozno ze sme boli v tom druhom 🙂 😉 Mne sa nepacil trochu nesetrny pristup lekara, ktory ihned navrhol darcovske spermie. Prislo mi to, ako nahananie statistickych bodov.... My sme s manzelkou uz viacmenej v pohode. Pomohlo najma to, ze sa v tom neustale vrtame a hlavne hovorime o tom. Viem ze niekto tam ide aj na 4 krat aj 7 ako som tu cital. Ja to ale beriem tak, ze chceme eliminovat vsetko ostatne, aby sme na druhy krat boli mozno viac v klude. Ked to porovnam, tak prve IUI sme tiez prezivali zle, ale na druhy den bolo OK. Po druhom sme uz boli viacmenej nastaveni ze to nevyjde a po odporucani znameho sme sli do Brna. Zapojenim som sa len chcel podelit o nase skusenosti. 😉

eifel1979
29. jún 2015

@evita246 ty si bola ReproGenesys ? V com si nebola spokojna s liecbou ?

eifel1979
29. jún 2015

@lilitela ale ja som to aj tak pochopil 🙂 Samozrejme uz je lepsie. Bavime sa o tom a to je to najpodstatnejsie. Teraz aj tak mame mat klud 2-3 mesiace. Medzitym pojdeme na imunologicko reprodukcne do NR k Dzurillovi. Ak to mame absolvovat este 4 razy 😉, tak nech to aspon jeden pokus k dobru keby sme nahodou nemali dobru imunologiu. Manzelka uz dieta ma z prveho manzelstva. Ak nebudeme mat vlastne, budeme zit v blizkom kruhu len my traja. Ale mame na to este zhruba 3-4 roky. 😉 Takze dufam, ze sa to na druhy, max. treti raz podari 😠

eifel1979
29. jún 2015

@stellamaris Som cital niekde ze uz 7% parov ma problem v EU. To je dost. A myslim, ze to cislo je vyssie, len sa ludia o tom hanbia alebo nechcu hovorit. Mne je to fuk 😉 Inak zazraky sa nedeju, to je pravda, ale driha vec je ze kto hlada najde 😉 🙂

misaelka
30. jún 2015

10.den po embryotransfere a pocity mam ako na menzes... bojim sa, ze je vsetko v kybli ☹

isabella22
30. jún 2015

@misaelka neboj a nerobila si testik??pokial nekrvacas ako na mrchu je to ok...

misaelka
30. jún 2015

@isabella22 mne blokuje ms utros, takze kym ho nevysadim, ms epride, ale pocity rovnake...

alison758
30. jún 2015

@misaelka to nieje tak celkom pravda.ja som minuly transfer ked som si dala vlozit dve dostala mrchu aj napriek utrosu a vlastne aj pri et som ju dostala aj napriek tomu.takze este to nieje stratene ;)

alison758
30. jún 2015

@isabella22 ahoj mas dofcu či pracuješ?

isabella22
30. jún 2015

@misaelka presne ja som brala utros a uz na 5 den po et som zacala krvacat...takze ako vravi alison nie ej to celkom tak

isabella22
30. jún 2015

@alison758 pracujem doma by ma asi porazilo...inak tka zle mi ostalo v robote bleda jak stena skoro som odpadla....chceli ma poslat domov ale radsje vydrzim...lebo budu reci

misaelka
30. jún 2015

@isabella22
@alison758 aha ja mam za sebou 3x neuspesne ket a nikdy som nezakrvacala kym som utros nevysadila

misaelka
30. jún 2015

@isabella22 toto som mala aj ja...tiez mi bolo na tycku vcera rano a motalo ma akoby som mala nizky tlak

alison758
30. jún 2015

@misaelka to si ma stalo raz ze som nekrvacala a a aj tak bolo neuspesne ale vtedy som mala hcg 4 nie 0 :D smiesna hodnota..teraz mi dali fraxik tak uvidime ale tiez mam bolesti ako pred ms ale skor take obcasne nie stale.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre