Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

alison758
15. feb 2016

@stevike ako kedy :D vzdy si poplacen, pofňukám..pomáhama mi najviac rodina a moje krsniatka a muž 🙂 treba sa vyplakať a nabrať silu niekedy stačí mesiac niejedy pol roka..

bella1303
16. feb 2016

Ahojte baby viem ze to sem nepatri ale uz ked sa to podari ako rataju tyzdne?vobec si to nepamätam

stella25
16. feb 2016

@bella1303 myslis toto?
1.mesiac: 0+0tt. - 4+3tt.
2.mesiac: 4+4tt. - 8+6tt.
3.mesiac: 9+0tt. - 13+2tt.
4.mesiac: 13+3tt. - 17+5tt.
5.mesiac: 17+6tt. - 22+1tt.
6.mesiac: 22+2tt. - 26+4tt.
7.mesiac: 26+5tt. - 31+0tt.
8.mesiac: 31+1tt. - 35+4tt.
9.mesiac: 35+5tt. - 40+0tt.

meli8412
16. feb 2016

@bella1303 mne rataju podla ms, asi kvoli tomu, ze som mala vyber na 14.DC.

pbelkova
16. feb 2016

Ahojte, ja som bola teraz na prvom IVF a následne ET, ale bohužiaľ v čase predpokladanej menštruácie sa táto dostavila a úspešne a v plnej paráde dobehla do konca aj napriek užívaniu Estrimaxu, ktorý mal menzes skľudniť.. Močový test bol úplne negat opakovane /tj HCG nedosiahlo ani tej minimálnej trápnej hranice 10IU/ a krvný tehutest zvýšený len na úroveň tzv biochemickej gravidity, tj /zase/ veľmi včasný potrat.. Prvý sme takto zaregistrovali po IUI, predtým sme krv nikdy nekontrolovali.. Pritom celá naša patológia je zaliečená hyperprolaktinemia a vypálené drobné ložisko endometriozy u mňa a teratozoospermia u mužíčka /inak pri IVF nám oplodnili 3 vajíčka cestou ICSI ako metódou voľby pri tejto diagnóze a ani jedno sa nechytilo - "na prírodno" sa chytili všetky súce, t.j. zrelé vajíčka, akurát niektorým sa zastavil vývoj, čo je aj v prírode bežné - tak potom sa rozhodnite, čo je najlepšie - niekedy mám pocit, že všetko okolo IVF je len jedna lotéria a presne toľko to stojí aj financií 😒 /. Už sme s mužom preštudovali takmer všetko - najčastejšou príčinou týchto skorých abortov je genetika a imunologický faktor.. Pred KET /máme 3 mrazáčikov/ zvažujeme skusmé zaliečenie Prednisonom +- Anopyrinom - uvidíme, čo na naše nápady povie lekár v CARe, keďže vraj máme krvné odbery všetky v norme - neviem však, či mi robili nejaké vyšetrenie aj na protilátky proti drobcom, musíme sa popýtať.. Ak to nevyjde z tohto cyklu IVF, pri ďalšom uvažujeme nad realizáciou magnetickej separácie spermií /MACS/ a separáciou na k. hyaluronovej /PICSI/, ktoré by mali vyselektovať geneticky zdravé mužské bunky..

pbelkova
16. feb 2016

A držím palce všetkým nám snažilkám - raz v jednom časáku písali, že pokiaľ máme maternicu, vždy je šanca na vlastné dieťa - a toho sa držme, baby!!

alickapalicka
16. feb 2016

🙂 😀 😉

bella1303
16. feb 2016

@stella25 nie myslim ked pojdem na ket a keby sa to podarilo ako sa to rata,ci od poslednej ms

bella1303
16. feb 2016

@meli8412 ja pojdem na ket a uz neviem kedy bíola opu kedze je to daleko.ide o to ze v juny ideme do talianka tak chcem vediet ci to vyjde tak ze budem mat skonceny 3 mes

meli8412
16. feb 2016

@bella1303 kedze ides na ket, myslim si, ze aj pri tom sa rata posledna ms. Musi prejst ovulka, aby maternica bola pripravena na embryjko. Drzim palce!

maculicek1977
16. feb 2016

@pbelkova ahoj no to ma mrzí, že ti to na 1krát nevyšlo, ale ešte máš 3 mrazáčikov=veľká nádej!!! A kam chodíš do CAR? Ja mám injekcie už doma idem nato 31.3, mužíček má teratoozospermiu tiež, hyperprolaktinemia čo to je vlastne?Vieš čo ešte som nerozumela tomu ty si bola na ET v čase predpokladanej MS? Dobre som to pochopila? To sa tak môže? Aký máš dlhý cyklus?Už vieš kedy asi bude ten KET? Držím palčeky

cmudlo
17. feb 2016

@pbelkova boli ste už na reprodukčnej imunologii? Najdôležitejšie vyšetrenia pred ivf sú : reprodukčná imunológia, hematologia, genetika a endokrinológia

1veverica
17. feb 2016

Ahojte baby, chcela by som sa opytat, je tu niektora, ktora spinila uz hned prvy den, ja som mala vcera vklad a vecer som tak trosku spinila, tak sa bojim, ci to nie je velmi skoro ☹

gwendolyn
17. feb 2016

@1veverica ja sice nie, ale čo som čitala tieto diskusie, tak to špinenie hned na začiatku byva ešte z toho transferu... tak sa nestresuj a mysli pozitivne! 🙂

1veverica
17. feb 2016

@gwendolyn dakujem, si zlata,tak hadam to bude ok 🙂

linaya
17. feb 2016

@1veverica neboj sa to je v prvy den normalne 😉

1veverica
17. feb 2016

@linaya dakujem, to som nevedela, som spokojnejsia 😉

pbelkova
17. feb 2016

@maculicek1977 ahoj ahoj.. hyperprolaktinemia je nadprodukcia prolaktinu - prirodzene sa v zvýšenej miere vylučuje počas dojčenia - laktácie, ktorému vytvára dobré podmienky, preto ten názov, za patologických okolností sa tvorí v nezhubnom nádorčeku v mieste jeho prirodzenej tvorby - hypofýze, u žien sa často diagnostikuje pri amenoree /keď vynechá menzes z nejasných príčin - napr. mne to zistili, keď mi nenabehol po vynechaní antikoncepcie/, resp. môže byť príčinou neplodnosti u ženy /a môže to tak za klamlivú fámu o tom, že žena počas dojčenia neotehotnie../. Na ET sme boli podľa načasovania ovulacie a injekcie HCG, menzes mi ale prišiel tak, ako zhruba mal, čo bolo 27.deň MC a krylo sa to s 8.dňom po ET.. Cyklus mám relatívne nepravidelný - 26-33/34 dní, keď som v strese aj 44dní - hrozné 😀 My chodíme do MT Iscare, je to OK. Na KET si dáme asi mesiac prestávku - nech sa trochu dáme psychicky do pohody 🙂

pbelkova
17. feb 2016

@maculicek1977 Aj ja Vám držím palce - najdôležitejšie je veriť, že sa to podarí a hľadať pre to aj objektívne dôveryhodné "podklady", aby si samú seba presvedčila, že to ide a že sa to práve Vám podarí - brať si príklad z úspešných snažiliek, že sme inak zdravé, že stačí len jedna spermia - veď vieš.. a myslieť na to, ako to bude, keď to už bude, skrátka myslieť pozitívne.. aj keď je to niekedy dosť ťažké.. 🙂

pbelkova
17. feb 2016

@cmudlo Ahoj, poznáš veľavravných doktorov - všetko máte v poriadku.. tak si vyber. genetiku na trombofiliu som mala testovanú už dávno, to je OK, endokrinologicky som prešetrená od vrch po spodok, keďže sa tam aj liečim, protilátky na spermie nemám pozitívne, ale na to som nepotrebovala výsledky z labáku, keďže oplodniť sa u nás vajíčko oplodní, len sa včasne potratí.. /pozit. krvný tehutest/. Skôr to tipujem na protilátky proti tomu malému chudáčikovi, čo je dosť frustrujúce - že odmietam to, po čom túžim ☹ Včera som sa akurát debatila so známou, čo s nami súcití - má ďalšie 2 známe, čo nevedeli nijakovsky otehotnieť - jedna potrácala ako ja - opak. IVF nič, následne otehotnela spontánne na kortikoidoch /podotýkam, že výsledky z krvi mala všetky všetky dobré/ a ďalšia potrácala tak v 7.-8.týždni /ešte "lepšie"/ a tej pomohla kombinácia kortikoid + najprv anopyrin a následne nízkomolekulový heparín - títo otehotneli z IVF. Progesteron samozrejme brali tiež. Tým chcem povedať, že medicína je ženského rodu, a tak je tam všetko možné.. Nie všetko sa dá dotestovať z krvi, ale to ešte neznamená, že to nie je! Človek /aj/ ako pacient sa nemôže zovšeobecňovať , škatuľkovať a liečiť len podľa algoritmov. Sme jedineční. Myslím si, že je pre ženu fyzicky a psychicky únosnejšie preliečiť sa Prednisonom /už som ho brala krátkodobo pri zápale pľúc, našťastie som o ňom ani nevedela/ ako podstupovať zas a zas a zas z dlhodobého hľadiska nedoskúmanú hormonálnu liečbu, nehovoriac o Dni, keď prídu slávnostne krámy - to by som sa hodila aj pod vlak od smútku. Inak ďakujem za odozvu🙂

pbelkova
17. feb 2016

@1veverica Ozvi sa do centra. Mne na špinenie dali lieky. Mne síce nepomohli, ale u teba to môže byť úplne niečo iné.. Niekedy sa stane, že pri manipulácii s katetrom sa trošku poškodí sliznica.. Alebo sa drobec zahniezďuje🙂 🙂 🙂 A tiež sa uvádza, že aj progesteronové tablety do vagíny môžu dráždiť krčok maternice, ktorý môže potom špiniť. Každopádne volaj do centra a mysli pozitívne - pomôže to aj bublinke 🙂

1veverica
17. feb 2016

@pbelkova dakujem si zlatucka

pbelkova
17. feb 2016

@stevike Ahoj, sondujem, ako je to s tou úspešnosťou otehotnenia po kortikoidoch /Prednison/ - predpoklad imunologického problému, lebo to chcem skúsiť - navrhol Vám to lekár v CARe, vy ste skúšali? Ďakujem za odpoveď.

pbelkova
17. feb 2016

@alison758 Ahoj, spýtam sa Ťa to isté, čo aj stevike - skúšali ste ET/KET aj za prekrytia kortikoidmi /Prednison/? Ďakujem za odpoveď.

meli8412
17. feb 2016

@pbelkova ja som brala 3-4 mesiace, pomohlo mi iba strasne vela pribrat ☹

pbelkova
17. feb 2016

@meli8412 to môže byť, záleží asi aj od dávky a asi aj reakcie toho ktorého človeka 😒 ale - hmmm, vidím, že už čakáte🙂 ak môžem byť trúfalá, kde si myslíš teraz spätne, že bola "chyba" u Vás?

stevike
17. feb 2016

@pbelkova nic take sme neskusali ani nam Dr. nic nehovorila o Prednisone , ja som pri KETe teraz nebrala ani estrimax iba utrogestan...

meli8412
17. feb 2016

@pbelkova ked sme vymenili car, hned to slo. Mozno, len my sme narocny a druha vec, sme vymenili urologa, oni tam tiez mali, ale potom sme navstivili ineho a hned ziztil u manzela valikokelu. A to v bratislavskom iscare nevedeli zisiti.

pbelkova
17. feb 2016

@stevike Vieš, pýtam sa preto, lebo na iných fórach kočky píšu, že napr. niekde v Česku to dávajú takmer paušálne pri KET, ak sa mám vyjadriť hrubo a hlúpo.. Resp. aj preto, čo som uviedla v monologu vyššie.. Že nie všetko sa dá otestovať, tak že či nebola Tvoja lekárka k niečomu takému naklonená, keď sa Vám opakovane nedarí /zrejme sa deje stále tá istá chyba/, aj keď to možno nie je v štandartných algoritmoch IVF.. Veď hádam majú prehľad, ako fungujú aj v iných CARoch - Česko je za rohom.. Už som počula aj o kolegynke s opak. neúspechmi v CARoch na Slovensku a hneď prvým úspechom v Česku - žeby preto? Hoci chápem, že v inej pozícii je lekár so svojimi postupmi a obavami z prípadného pochybenia, ak by vybočil z "odporučeného chodníka" a v inej zúfalá ženská prahnúca po svojom brušku a schopná pre to urobiť čokoľvek.. 🙂 Však skús sa niekedy spýtať a odvolaj sa na môj príspevok o 2 úspešných prípadoch, určite tým zaboduješ 😀. Čítala som, že molekula Prednisonu je veĺká a neprejde k bábätku + sa neužíva celé tehotenstvo, kdežto o vplyve tých megadávok ženských pohlavných hormónov na plod som si nie istá /normálne sa vyučujú v pidimnožstvách/.

pbelkova
17. feb 2016

@meli8412 hmm, vidíš, to je zvláštne, akurát o tom vyššie píšem, že zmena je niekedy život - doslovne.. môj muž u urológa nebol.. to keď mu navrhnem, asi mi to neprejde.. to bude ako dostať psíka k veterinárovi 😀 Nu, každý sme iný, keby sme mali univerzálnu odpoveď na naše otázky, asi by toto fórum nebolo 🙂 Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre