Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sasanka33
24. aug 2016

dik kocky, uz mam aj 4-2-4

sasanka33
24. aug 2016

@stella25 a ako si potom dopadla? pomohlo Ti to?

stella25
24. aug 2016

@sasanka33 áno. Spinila som však až do 11tt napriek tým dávkam a nakoniec som dostala nejakú mykoza z tolkeho Utrogestanu

skrecoknuf
25. aug 2016

Dievcata mam taku otazocku mozno trosku hlupu ale este hlupejsie mi pride preto volat do Heliosu . Neviete ako dlho po vklade sa nema mat sex alebo ci sa po vklade uz na to ohlad neberie . Dakujem pekne

alison758
25. aug 2016

@skrecoknuf 5 dni ale my do krvneho testu cakame vzdy 😉

skrecoknuf
25. aug 2016

@alison758 dakujem 🙂 tak pockame aj my 🙂

ssegra
25. aug 2016

@skrecoknuf mne povedal moj lekar ze prvy trimester bez sexu a to niesom rizikova

1veverica
25. aug 2016

@skrecoknuf tak mne zial povedali, ze vobe, ja mam myomi, a tlacia na plod, ze ked chcem vynosit babo, tak sa toho musime uplne vzdat, takze drzim prsty aby si nebola na tom podobne 😉

denidi
25. aug 2016

alison758 tiež presne túto otázku riešime s mm dokoliecka,som 6tt a ešte sme styk nemali,nejak sa bojíme,aj keď teda už aj chyba,co si budeme hovoriť,ale min rok som mala mmt a presne po sexe som začala krvácať a asi to máme tak nejak v hlavách stále,aj keď to bolo iné.... a ked som sa min ty,den pýtala môjho dr,tak povedal,ze sex budeme riešiť až po 24 tt tak premýšľam,ako to myslel...ci dovtedy kľudne mozme,alebo dovtedy nemozme😂😂😂

denidi
25. aug 2016

@alison758 viď vyššie,nejak mi to zlé označilo😃

alison758
25. aug 2016

@denidi my sme uz mali riez som asi 6tt cca alebo koniec 5 😃 ale iba raz tiez sa bojim 😂 zistim ked pojdem do Olomouca no poznam ludi co aj pri prirodzenom tehu mali celibat cele tehu 😂 zato znama co cakala trojicky po ivf tam muzo doslova znasilnovala 😂

denidi
25. aug 2016

@alison758 ved to,neda sa držať niekoho,lebo čo jedna môže,druhej môže uškodiť....fuuu žena bola náruživá😂 ale keď musíš tak musíš😂😂😂

baby24
25. aug 2016

Dnes konzultacia u harburaka ideme na genetiku a spermopack takže opäť dlheeee čakanie ☹((

19lilly
25. aug 2016

@baby24 po prvom neuspesnom ET ta hned na genetiku poslali?

alison758
25. aug 2016

@19lilly
@baby24 nam genetiku robili ako paru pred podanim ziadosti ze bez toho ju ani nepodaju...len to trva l ako vsetky vyzetrenia podobneho typu...chce to vela trpezlivosti.drzim palce

19lilly
25. aug 2016

@alison758 no nam robili pred ziadostou len zakladnu imunologiu z krvi, hormony skontrolovali, spermiogram a poslali ma k endokrinologovi... potom sme mali tri neuspesne inseminacie a hned sme davali ziadost na IVF a teraz po neuspesnom ET mi dali len lieky pred KET a neposielali nas nikde... dokonca som sa pytala na tu reprodukcnu imunologiu a to nam povedali ze az po dvoch neuspesnych ET

baby24
25. aug 2016

@19lilly áno a vypísali sme druhú žiadosť do poisťovne na schválenie ivf a muža poslali na ten spermpack.... ☹ koľko sa čaká na genetiku?? Čo sa tam vlastne zisťuje...

baby24
25. aug 2016

@alison758 aj sa za tu genetiku platí?? Ten spermopack nás bude stáť ďalších 200 e ☹

alison758
25. aug 2016

@baby24 nie za genetiku sa neplati a trva cca 6 tyzdnov

@19lilly ano repro sa odporuca po 2 nespesnych vkladoch ale nie az po 2 neuspesnych ivf moze ta vypisat aj obvodna ja som s centrom riesila len genetiku...kazde centrum ma troska ine postupy...v prv povazovali jranicne jodnoty tsh za ok v druhom mi hned nasadili lieky...aj zmiernenie ohhs bolo v kazdom centre ine 😂 clovek neviem kde je v skutocnosti pravda lebo v prvom rade je to obrovsky biznis

baby24
25. aug 2016

@alison758 fuuu super.... 6 týždňov?? Takže to ubehne ako voda jaze 3 mmesiace ☹ nooo už sa ale teším na ďalší cyklus.... 🙂

19lilly
25. aug 2016

@alison758 ja som mala tiez iba mierne zvysene TSH a hned ma poslali na endokrinologiu a tam mi potvrdili autoimunitny zapal stitnej a hned mi nasadili lieky len este nemam davku spravnu najprv som zacala na 25 mg a na kontrole som mala este horsie vysledky ako bez liekov a potom mi dali 37,5 mg a teraz idem na kontrolu 6.9. tak som zvedava co mi povedia... no to mi hovorili v CAR ze po dvoch neuspesnych transferoch ale tak na stranke reprodukcnej imunologie je ze ak mas autoimunitny zapal a neuspesne inseminacie tak mozes tam ist tak neviem kde je pravda

alison758
25. aug 2016

@19lilly tak potom sa drz stranky a listok nech vam vypisu vasi obvodny alebo u teba moze aj gyndos.ja som studovala iba to co zaujimalo vtedy mna a uz je to skoro 2 roky 😂 a endokrinolog ti aj tak dovoli ivf?nepovedal aby ste pockali kym sa to stabilizuje?aj ked viem ze so stitkou je to tazke..

19lilly
25. aug 2016

@alison758 no s mojou endkrinologickou to bolo tazke kym som niakeho vobec nasla co ma vezme tak som obvolala pomaly celu BA a dostala som taku starsiu pani tesne pred dochodkom a ona mi toho moc nepovypravala viac sa so mnou bavila sestricka ako ona... ale teraz odisla do dochodku a prehodili ma k inej ked som sa objednavala na kontrolu tak som zvedava co povedia

sasanka33
25. aug 2016

tak dievcata uz mi zacina menzes, tak zase nic. Teraz pojdem na kontrolu na reprodukcnu imunologiu, ze mi vraj urobi kontrolny test na protilatky a mozno zvysi davku medrolu, lebo predsa len od aprila, kedy som mala dobre vysledky si uz mohlo telo zvyknut na davku a uz to nema taky ucinok ☹ mame este mrazacikov 1-1-2, tak je zbytocne dlho cakat, predpokladam, ze v oktobrovom cykle pojdeme na dalsi KET

sasanka33
25. aug 2016

@19lilly mne moja endokrinologicka dost pomohla, mam sice znizenu funkciu, ale mi povedala, ze tie hodnoty nie su na lieky a zase imunologicka mi povedala, ze tie hodnoty maju negativny vplyv na sliznicu, ze nie je taka pruzna a tak sa embrijko nechce uhniezdit. Nakoniec mi endokrinologicka predpisala lieky, pretoze mi povedala, ze prave medrol mi tie hodnoty tsh alebo ths moze zvysovat. Potom medrol mi.pomohol na znizenie protilatok a lieky na stitnu zlazu btzdili, aby mi tie hodnoty na stitnu zlazu sa nezvtsovali. Vsetko som mala v poriadku, hodnotu ths 0,75 a sliznicu pred kazdym vkladom 12 mm. Dokonca nas treti cyklus IVF bol najlepsi, co sa tyka oplodnenych vajicok. Moj gynekolog mi povedal, ze ma pacientku, co sla za sebou cyklus po cykluse a na 7 krat sa vajicko uchytilo. Vraj aj pri prirodzenom oplodneni je len 25 % sanca, ze zena pri ovulacii otehotnie.

19lilly
25. aug 2016

@sasanka33 no aj ja mam znizenu funkciu najprv som mala v CAR hodnotu TSH 5,15 potom na endokrinologii 3,2 ale vyskocilo tam daco ine a na poslednej kontrole som mala zas 5,3

sasanka33
25. aug 2016

@19lilly a brala alebo este beries aj nejake kortikoidy? ja kym som nebrala lieky na stitnu, tak vzdy som mavala taketo vysoke hodnoty, dokonca aj po ich vysadeni, kym vyprchali z tela

sintuska06
26. aug 2016

@baby24 na genetiku sa caka 3 mesiace, ja som cakala 2 mesiace a 3 tyzdne 😒 😉

19lilly
26. aug 2016

@sasanka33 neberem kortikoidy len euthyrox

sonulienka13
26. aug 2016

@sintuska06 ja som čakala na objednanie genetiky týžden a Vydledky o mesiac 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre