Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bebe133
7. nov 2016

@dancura a nakoniec vam pomohlo ivf? nam sa raz podarilo prirodzene a bolo to po dva a pol roku ale v piatom tyzdni to odislo a dve ivf neuspesne, ani naznak tehotenstva. tak cakam na repr imun a potom tretie ivf

dancura
7. nov 2016

@bebe133 ano. Kvoli protilatkam sme sli na ICSI a mame nakazanu kondomovu ochranu do 3teho trimestra.Prve ivf sa podarilo, no babatko odislo v 7tt:( Po 3mesacnej pauze sme sli na KET a som teraz v 18tt a ak Pan Boh da,tak teraz to dobre dopadne🙂

dancura
7. nov 2016

@bebe133 a vam zistili, ze preco sa nedari?

lucifer06
7. nov 2016

Ahojte, tak dnes som 14 dní po ET. Po predĺženej 5 dňovej kultuvacii a 6 dní po ET som si spravila celá zvedává test. Bol však negatívny. Menštruácia však nechodila a ja som cítila, že sa to podarilo. Test už som si však nespravila. Nezvládala som dobre ani ten prvý/negatívny. Dnes mi to potvrdil aj krvný test. Hladina HCG 450! ☺️ Teraz má čaká ďalšie čakanie na prvé sono ☺️ Verím, že všetko bude v poriadku 🙏🏼

ereska
8. nov 2016

@dancura ahoj mas vysoke protilatky proti spermiam??? Alebo preco musite pouzivat ochranu???

dancura
8. nov 2016

@ereska nie...vraj nizke, ale taka ta hranicna hodnota. Tak dr. Dzurillova povedala, ze radsej to takto odporuca

xeroma
14. nov 2016

Ahojte,baby dokedy ste brali estrimax a utrogestan po potvrdení tehu? A v akých dávkach?

meli8412
14. nov 2016

@xeroma do 12tt sa beru lieky. Gratulujem

1veverica
14. nov 2016

@xeroma ahoj, do 12tyzdna, to ti lekarka povie, kedy mas zacat vysadzovat 😉

xeroma
14. nov 2016

Utrogestan viem ze do 12 TT,ale estrimax sa vyhadzuje skôr,nie? Ako ste to mali vy? A ďakujem.

1veverica
14. nov 2016

@xeroma mne osobne postupne kazala, brala som tri krat denne potom dva krat, potom jeden, a az v tom 12t.vysadila uplne, aj neviem ci nie tyzden po.

bebe133
14. nov 2016

@dancura zatial nie. Mala som zistenu zlu zrazanlivost krvi a pichala som aj clexane pri poslednom ketku a zasa nic. Tak neviem. Vysetrene som mala uz vsetko, ostava mi uz len repr imun v nitre a manzel ma slabsi spg. Ani jeden vklad nevysiel a bolo ich 5 ☹. Na tretie ivf sa chystam v januari. Tak drzim palce a prajem krasne tehulkovanie 🙂

dancura
14. nov 2016

@bebe133 to mi je luto. Urcite si este pred vkladom dajte spravit tu reprodukcnu imunologiu..to by mohlo mnohe vysvetlit.
Popripade by som mozno skusila na vasom mieste vymenit centrum...mozno inde pridu na nieco ine.
A drzim palceky, aby vam to vyslo.

meli8412
14. nov 2016

@bebe133 Ahoj, je mi luto, ze sa ti nezadarilo. My sme tiez dlhos skušali, mala som 4 neuspešne vklady a potom som vymenila car a hned sa zadarilo. Niekedy zmena pomože 🙂 Drzim silon palce pri dalsej stimulke

bebe133
14. nov 2016

@meli8412 @dancura centrum sme uz zmenili. Zacali sme vo ferticentre v ba a tam po troch neuspesnych vkladoch nam bolo povedane ze treba skusat. Tak sme isli do reprofitu. Tam sa to aspon riesi a posielaju ma na vysetrenia. Len sa to strasne taha. Dakujem za podporu dievcata, hadam sa to raz podari 🙂

dancura
14. nov 2016

@bebe133 aj my sme boli v reprofite...hned od zaciatku. Ste si dobre vybrali! Drzim palceky, tam sa to isto podari

sussah
14. nov 2016

@meli8412 a akú kliniku si vymenila a kde si išla? Ak sa môžem spýtať...

meli8412
14. nov 2016

@sussah Podotknem, každej iná vyhovuje. Ja som bola najprv v Iscare BA, to boola hruza des, len ťahali z nás peniaze a nič z toho, az po 3tom vklade nas poslali niekam, ale vzdy nam zadavali rozne moznosti, drahé moŽnosti. ☹
Potom sme išli na ANtolsku. Vdaka Antolskej, mam 2 deti.
Dobre vidis, ze mam 3 deeti, ale po 4tom vklade v IScare som otehotnela spontanne 🙂

fantinka
23. nov 2016

Tiez sa k vam pripajam. Vklad sme mali v reprofite v sobotu, vyhatchovana blastocysta na 5 den, ale dnes mi zacali take slabsie krce ako na menzes, po hodine zmizli a a citim len taky jemny tlak. Pisala som Otevrelovi, ci to nemoze byt z utrogestanu, ale povedal mi len,ze to sa stava a nevedia presne preco a mam si zvysit davku o jednu tabletku...stretli ste sa aj vy s takym pobolievanim po vklade? my uz mame 5ivf, este nam zostali 3 mrazene.

lucifer06
23. nov 2016

Ahoj fantinka. Ja som mala tak isto bolesti, po transfere dokonca prišli hneď na druhý deň a trvali niekoľko dní. Ono to môže znamenať aj, že sa drobec uhniezďuje.☺️ Takže držím palčeky 😉

montrojruza
23. nov 2016

ahojte, som po prvom ET (za velke prachy), dnes som bola na krv. vysledky budu zajtra. aj ked mi vraveli ze nemam na to mysliet a byt v pohode. neda sa to. da sa na to vobec nemysliet?

dagaz
23. nov 2016

@montrojruza 😊😊😊aj mne vravel embryolog ze mam byt vklude nemam na to mysliet nemam sa rozculovat a natahovat😂😂😂som sa pobavila a opytala som sa ho ci by on to dal😁😁😁sa zasmial a vravel ze asi nie😁som 1 den po ket

fantinka
23. nov 2016

@montrojruza treba zamestnat hlavu, ja napr pozeram priatelov a hram sa na pc 😀 ale jasne,ze si obcas za den na to spomeniem, faktom alr je, ze uz je to tam a stresovanim tomu nepomozem.

lucifer06
23. nov 2016

Chlapom a tým, čo to neprežívajú sa to povie 😂 Ale ja napr. som hneď po transfere, ako mi sestrička povedala, že ak nebudem tehotná ma zbije ☺️ Jej odpovedala, že ja tehotná už som a tak som to brala. Samozrejme bála som sa, hlavne keď ma v čase, ako som mala dostať menštruáciu bolelo brucho, to som sa bála aj na wc chodiť vtedy, aby má tam nečakalo nepekné prekvapenie, ale podarilo sa! ☺️ Teraz zasa čakám na prvý ultrazvuk, ktorý budem mať v utorok.

supoliatko13
25. nov 2016

@lucifer06 už si si aj robila test??? Ja som 10 deň po. Doteraz som na to kaslala ale nejak začínam nad tým veľa premýšľať a mám aj jemnulinko ružový vytok 3-4 deň stále si hovorím že keby to je mrcha tak by sa už asi rozbehla nie .. určite sa uhniezduje

lucifer06
25. nov 2016

Ja už som bola na krvných testoch pred skoro 3 týždňami ☺️ ET som mala 24.10., krvné testy 7.11. a teraz v utorok mám prvý ultrazvuk. Keď som čakala tie dlhé 2 týždne do krvného testu tak som nevydržala a na 5. deň po ET som si spravila test a nebolo tam nič a to som mala 5 dňové embryo, ale bola som tehotná. Netreba strácať nádej.

baby24
25. nov 2016

Ajojte baby tak mi genetika na vybornu cakame na hematologiu a uvidime...vsetkym drzim palceky... 🙂

fantinka
27. nov 2016

@lucifer06 ono sa to cakanie zda asi dlhe, ale tak rychlo to prejde, ze ani nevieme ako. Ja to mam dostat zajtra, ale na ms sa nespolieham velmi, mne ju utrogestan aj tak brzdi. Drzim palce na utz,urcite tam bude srdce ako zvon 😉

supoliatko13
28. nov 2016

Ahojte stalo sa vám niektorej že v 9 dni od vkladu vam začala mrcha a pritom na 12 deň bola krv pozitívna??? Dnes som sla na sono s tym ze sa nám to opäť nepodarilo 3x aj doktor bol prikloneny k môjmu názoru a teraz mi volala Koordinatorka že test bol pozitívny ale 5.12 musim prist znova musia to zopakovat. Neviem či sa môžem už tešiť alebo radšej to nechať tak a čakať do 5...

lucifer06
29. nov 2016

Takže ultrazvuk mám za sebou, všetko je ako má byť a bol to krásny pohľad vidieť to malinké na monitore a manžela plakať ☺️ Dnes začínam 9. týždeň!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre