Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

tini2
17. okt 2018

Baby aké máte pocity po transfere? Ja som tretí deň a už som nedockava.. sem tam ma tak pobolieva brucho ako pred MS, máte s tým niektoré skúsenosti? Bojím sa aby som nedostala krami :( s manželom veľmi túžime po bábätku

malatamara
17. okt 2018

Ahojte, pridávam sa aj ja, 5.10 som mala odber, 12 vajíčok, z toho sa 6 oplodnilo. 10.10 mi vkladali. Na krv mám ísť až 24.10, ale mám bolesti na ľavom vaječníku, presne tak, ako mávam vždy týždeň pred MS, tak sa strašne bojím, že naozaj príde.
Nechápem, prečo by sa to nemalo podariť... ja aj manžel sme zdraví, už máme jedného synčeka prirodzene, dali sme si dokonca aj embryo-glue.
Boli sme 3x na IUI, neúspešne, teraz prvé IVF...
Boli sme vo Ferticent.
A ako je to s KET? Pri ňom sa len stimuluje sliznica, aby narástla? či je to individuálne?
Inak, tak rozmýšľam, že vlastne prečo ma bolí ten vaječník, keď mi z neho vajíčka zobrali? Veď sa asi nemá čo vyplaviť... či?

A vkladám si utrogestan 3 x 2, neviete, či neexistuje napr. nejaká injekcia alebo niečo? mne to vkladanie nevyhovuje ale že absolútne, ale zasa nechcem to jesť a zbytočne si zaťažovať žalúdok a pečeň...
Držím nám všetkým palce

tini2
17. okt 2018

Ja som bola na vklad 15.10. v BA Gin Fiv,vybrali mi 11 vajíčok,9 bolo dobrých a 8 sa chutilo,4 mi zmrazili, jedno najlepšie embryo po kultivacii vložili. Ja som úplne v poriadku, manžel mal horší spermiogram. Tak ja len dúfam že všetko dobre dopadne a budeme mať vysnívané bábätko. Celý týždeň mám dovolenku, pekne doma oddychujem. 25.10. mám ísť na odber krvi, dovtedy sa asi zbláznim 🙂 tak držím aj Vám ostatným palce

zaneta7
17. okt 2018

aj budete testovať? :D ja vklad 12.10. ale pocity žiadne

malatamara
17. okt 2018

@tini2 už po 10 dňoch? mne kázali po 14, ale že keby bolo nejaké špinenie alebo krvácanie, tak môžeme aj o dva dni skôr... btw, ja som sa pýtala embryológa a práveže nejaký extra oddych sa neodporúča. Jasné, že nemáš sťahovať nábytok ale ležať nie...

tini2
17. okt 2018

@zaneta7 asi áno v nedeľu 🙂 najradšej by som už teraz...vy ste ešte netestovali?

malatamara
17. okt 2018

@zaneta7 ja som včera nevydržala, robila som ten citlivejší 10, ale poobede a nič, skúsim zajtra ráno a potom ešte v sobotu a ešte v pondelok a pondelok krv :D :D :D sa smejem, jak magor fakt, ale ja aj keď som dostala po tých insemináciách MS, tak som proste aj tak stále neverila, že som neotehotnela

tini2
17. okt 2018

@malatamara tak prvý a druhý deň som tak poctivo ležala dnes už aj varím a bola som v meste, ale do roboty nie, keďže mám aj dosť dovolenky, prečo to nevyužiť a radšej sa motkat doma 🙂 áno na krv mám ísť 25.10.

tini2
17. okt 2018

@malatamara tak Vám držím palce aby vám to teraz vyšlo 🙂

zaneta7
17. okt 2018

po ET sa chodí na krv na 10 a 14 deň. Ja som mala KET, tak krv budúci piatok, ale testovať asi budem nejako až v nedeľu. Držím palce 🙏

malatamara
17. okt 2018

@tini2 Ďakujeme, no som z toho už psycho, čo ti poviem, už sa to ťahá 9 mesiacov... obdivujem ťa, že môžeš byť doma, to by som asi na to myslela ešte viac

malatamara
17. okt 2018

@zaneta7 Už som rozmýšľala, že poviem sestričke, či mi nemôže potom poslať výsledok v SMS, lebo keď mi zazvoní telefón a vidím číslo, hneď mi je zle od žalúdka :D
Takže ty si už aj po ET?
Ďakujem, držím palce aj ja

tini2
17. okt 2018

@malatamara kolky pokus si mala toto? Tak keby chodím do roboty tam sa len rozculim - práca s ľuďmi a keďže mám byť v kľude načo riskovať, tento rok som dovolenku veru ešte nemala tak najvyšší čas 🙂 ja som už tiež netrpezliva...a dúfam že výsledok bude pozitívny...

malatamara
17. okt 2018

@tini2 Teraz 1. IVF, predtým 3 x IUI a ty?

tini2
17. okt 2018

@malatamara čo je IUI? Prepáč tieto skratky ešte neovládam,ja som bola prvý krát,11 vajíčok mi našli,9 bolo dobrých,8 sa oplodnilo,4 zmrazili a jedno vložili po kultivacii

malatamara
17. okt 2018

@tini2 IUI je inseminácia 🙂
Tak to sme na tom v tých počtoch rovnako, my máme ešte 3 zmrazené. A kam chodíte?

tini2
17. okt 2018

@malatamara ja chodím do Nitry Gin Fiv, ale na transfer som bola v BA...a vy?

tini2
17. okt 2018

@malatamara ja sa tak sama utesujem, že keď som ja úplne v poriadku mohlo by to vyjsť na prvý krát 🤗

malatamara
17. okt 2018

@tini2 To by som Ti veru želala, ale prečo keď si v poriadku si išla hneď na IVF? My chodíme do Ferticent v BA

tini2
17. okt 2018

@malatamara tak doktorka hneď povedala že prirodzene to nepôjde nakoľko manžel mal zlý spermiogram,že jedine umelé a tak sme išli do toho, lebo veľmi túžime po bábätku...

malatamara
17. okt 2018

@tini2 Aha, tak to je jasné... no bola som tu aj v jednej téme, kde písali baby, že už nikdy viac a boli tam všelijaké názory na tie centrá... konkrétne mne sa tiež zdalo že mi jednu tú insemináciu totálne odflákli, ani neskontrolovali, či už je vhodný čas a proste mi to tam dali, však čo, 240 € bolo vo vačku tak čo by sa starali či ja otehotniem... môj gynekológ sa napr. čudoval, že prečo mi neurobili aspoň priechodnosť vajcovodov. Keď som sa na to pýtala doktora v CARe, tak povedal, že on by to riešil až keď nevyjde prvé IVF, však ano, načo, zas sú nejaké peniaze vo vačku, tak čo by niekto riešil, či som zdravá... napadlo ma napr. či moje telo nevytvára protilátky proti embryjku, keďže mám krvnú skupinu B-, dokonca mi pichali aj nejakú injekciu hneď ako sa narodil prvý syn... testy žiadne špeciálne mi nikto nerobil, každého len prachy zaujímajú!

tini2
17. okt 2018

@malatamara tak mne ako prvé robili priechodnosť vaječníkov, potom rôzne krvné testy robili, manžel bol u ich urológa,či sa výsledky zhodujú s tým kde sme my boli,ako ja som bola s ich prístupom spokojná

tini2
17. okt 2018

@malatamara ja mám tiež krvnú skupinu B, to je nejaká zlá?

willino1
17. okt 2018

@tini2 krvná skupina B nie je zlá... ona má ale B - čo znamená B Rh negatív... a ak má matka akúkoľvek krvnú skupinu Rh negatívnu a otec je RH pozitívny a dieťa zdedilo po otcovi RH pozitívnu krv tak môže telo matky proti plodu vytvárať protilátky ...preto sa po pôrode dáva tá injekcia... teraz sa to dá podaním injekcie bez problémov riešiť... takže žiaden strach .... Pokiaľ žena dostala injekciu, tak pri ďalšom tehotenstve nie je žiaden problém... ono ešte aj tak, dieťa môže mať aj krvnú skupinu RH negatív a teda problém ani nevznikne ....

zaneta7
17. okt 2018

@malatamara áno ja som mala ET min.rok, a teraz bol 3 KET, mali sme pauzu, lebo sme riešili reproimunológiu

tini2
17. okt 2018

@willino1 aha už chápem, nikdy som sa s týmito vecami nestretla, preto sú to všetko novinky pre mňa... manžel má A pozitív

willino1
17. okt 2018

@tini2 a ty sí pozitív alebo negatív? ak si pozitív tak nemusíš tento problém riešiť...

tini2
17. okt 2018

@willino1 práveže negatív

willino1
17. okt 2018

@tini2 tak po pôrode si daj len pozor, aby ti dali tú injekciu ak bude dieťa RH pozitívne... myslím, že v týchto prípadoch hneď robia novorodencom test... lebo môže byť aj dieťa negatívne (menšia pravdepodobnosť), ak polovička má v génoch aj RH negatív aj keď je RH pozitív...

malatamara
17. okt 2018

@zaneta7 A tie KET si mala po sebe, alebo medzi nimi nejaká pauza?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre