Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

trinity525
11. máj 2010

ale vies co necham to tak ... co sa ma stat stane sa ... 🙂 a ziadne skorsie vysetrenia tomu nezabrania

christie
11. máj 2010

no bud znova krv, tu ti beru na kazdej poradni, alebo ist k svojmu lekarovi, nie do centra

trinity525
11. máj 2010

no ja pockam, ako som vyssie napisala tak co sa ma stat stane sa ...

bakosko
11. máj 2010

trinity525 ja som bola včera na kontrolke a srdiečko tieš ešte nebolo,mala som len machulu a v tom ja neviem ako to nazvat,doktorka tieš povedala že je to zavčasu tak idem 18.05 ja tam chodim každych 10 dni

pelikan8
11. máj 2010

Ahojte kočky!Ja som mala ET 21.04.2010.Odkedy treba rátať že koľkáty som tt?

trinity525
11. máj 2010

myslim, ze by sa to malo ratat od prveho dna poslednej menstrucie, urcite nie od ET

trinity525
11. máj 2010

bakosko aspon ta kontroluje ... mna nechcu do 24.5 ani vidiet a to sa mi zda od nich take zvlastne ... ved aspon by mali pozriet ci to nie je mimoaternicove alebo aspon raz tyzdenne kontrolovat ci stupa hladina hcg ... mala som OHSS a vobec ho ani nezaujima ci sa to zlepsilo .... asi zavolaj svojej lekarke ...

bakosko
11. máj 2010

a kde chceš ist na konrolku

trinity525
11. máj 2010

no vobec neviem ci mam cakat alebo sa ozvat mojej Dr., zacinam aj citit, ze sa mi vracia OHSS

bakosko
11. máj 2010

čo je to OHSS ja som bola na KETKU v Brne,hcg mi urobila doktorka na Slovenku a na kontrolku som šla ku doktorke v Rakusku ja som v Brne už vobec nebola dopisujem si cez e-mail s doktorom ktori mi ketko robil neviem ako to maš ti

trinity525
11. máj 2010

so mnou sa Dr. nebavil od ET... vsetko cez recepcnu a ta mi povedala, ze mam prist na prvy ultrazvuk za 2 tyzdne od krvneho testu ...

zuzanabb
11. máj 2010

trinity to je fakt divne, ze sa s tebou vobec nebavia. Ty si mala OPU 22.4. a ja 23.4. takze je len jeden den rozdiel medzi nami 😉 ale ja som mala PK takze som mala ET az 28.4. Na krv idem prvykrat zajtra a najblizsie sono sa bude robit zase az o tyzden (cca 19.5.). Takze sa netrap nad tym, ze ides na sono az 24.5. to uz aspon budu vidiet viac.

zuzanabb
11. máj 2010

christie ty si stale vkladas 3x2 utrogestanu ci ti zmenili daco od vtedy ako si zistila, ze si tehu?

awe
11. máj 2010

ahojte kocky 🙂
zuzanabb - zajtra drzim palce, nech je hodnota HCG co najvyssia 😵 neboj, spinenie sa vyriesi, podla mna ti doki navysi davku utrogestanu 😉 ja som dnes 3 den po KET, ked neratam den vkladu..dnes som bola normalne v praci a bolo to super, lebo za cely den som si na ziadne pozorovanie sa ani nespomenula 😀 ozaj zuzi, ako si sa citila po ET, pytam sa teba, lebo viem, ze aj tebe davali blastocystu....lebo ja som obzvlast "necitliva"...ale okrem pichnutia sem-tam necitim nic, prisa? mozem snivat, tie ma nikdy neboleli 😀

zuzanabb
11. máj 2010

awe mna psia tiez nikdy neboleli a ani pred ms brusko, takze som na tom ako ty 😉 Mna zacalo boliet brusko po ET asi na 2 alebo 3 den ale len tak mierne. Bolelo ma asi 4 dni a potom 5 dni nic a potom ma zacalo boliet zase a aj som zacala spinit a zaroven ma zacali pobolievat prsia. Ale len tak mierne, nie tak ako tu baby spominaju, ze sa ich nemohli ani dotknut.
inak dakujem za drzanie palcov 🙂

barchee
11. máj 2010

no, baby, mením s vami.... 😀 ja mám prsia naliate a neskutočne bolestivé....posledné 2 dni ani spať neviem dobre, keď dám dole podprdu a dám tielko, aj ten dotyk tielka ma bolí hrooozne, potom si lahnem a musím ležať v jednej polohe, lebo keď sa otočím, idem plakať od bolesti ☹ pri každom otočení sa zobudím, musím upraviť kozenky do správnej polohy, pritom skučím bolesťou. Strašne mám citlivé celé prsia a bradavky ani nevravím...to s nimi je mi konec úplný 😅 😕 len kuknem na ne a boliaaaaaaaaaaaaaaaa 😔

awe
11. máj 2010

barchee - to je dobre znamenie 😉

trinity525
12. máj 2010

Dievčatá, som geniálna 😀 vybavila som si skorší termín ultrazvuku na 18.5. ... 19.5. idem na dovolenku, tak nech mám pokoj v duši ...

christie
12. máj 2010

zuzi, ja som si utrogestan vkladala od dna, ked mi robili OPU, teda 1.4, stale rovnako 3x2 a to bude do 12teho tyzdna, potom sa to postupne znizuje, budem volat do centra, tak mi nakazali, nesmie sa to vysadit zo dna na den.
Co sa tyka prs, mna ani tak bradavky nebolia, ako mam zily na prsiach a ked sa ich dotknem z boku, tak ma boli.
Muzicek vravel, ze sa mi dvorce zvacsili a tiez stmavli, ja to tak nevidim, ale on pozoruje 🙂 takze sa popytajte poloviciek, ci vidia zmeny.
A ako barchee pise, ked som si dala podprdu dole, to bolo strasne, ale uz to preslo.
Ja mam iny problem, ze ich mam vcucnute a ploche bradavky, takze aby som nelutovala, ze ma nebolia bradavky, tak mi kazal doktor si vecer po kupani ich vytahovat, a suchat frote uterakom. a to vam poviem, to je bolest... ale vraj sa musia pripravit pre male, tak snad vy tento problem nemate, lebo to je fakt sila... ale uz si na to pomaly zvykaju 🙂

bakosko
12. máj 2010

trinity525 aj ja idem 18.05 dneska som mala riadny krč musela som chvylu stat neviem či je to normalne

trinity525
12. máj 2010

tebe uz urcite bude viac vidno a podla mna v takej dobe aj srdiecko 🙂 a presne taky krc som mala vcera rano a v podstate kazde rano ked vstavam ... neviem co to ma znamenat ... mam krce a je mi zle od zaludka

snecka
12. máj 2010

Ahojte 😵
Zuzuľa ty si jasná tehuľka, hurááá sa teším, budeš so mnou kočíkovať, neboj špinenie prestane, niektoré ho majú až do nejakého 9-12tt. Budeš musieť byť domka s vyloženými nôžkami, ale to zvládneš. 😵 Hurá hurá hurá, dnes sa nečaká nič iné len pozitívny výsledok 😵 😵 😵 Držím päste.
Bakoško ty toho 18.05 pôjdeš taká vytešená z kontroly, srdiečko už bude búšiť o sto dušu.
Christie, keď si išla ku svojej doki na kedy ťa objednala? Ja idem dnes riešiť moju doki a neviem či si ma nechá u seba alebo ma pošle do poradne pre rizikové, aké máte skúsenosti?
A čo sa týka pŕs, no mňa nebolia vôbec 🙂

christie
12. máj 2010

no ja som išla k doktorovi svojmu ako mi vyšli výsledky z krvi, lebo som potrebovala predpísať Utrogestan. To bolo teda 14 dni po ET. a to ma objednal o dalšie dva týždne. Medzitým som bola este vo Ferticente na ultrazvuku 21 dni po ET, kde mi potvrdili gestacne vacky a dali papier pre doktora, kde je popisane, kedy robili OPU, kedy vklad, ake bolo HCG. a teda u doktora som bola 30 dní po ET. a idem znova o dalsie dva tyzdne, myslim,ze pri dvojickach sa chodi castejsie.

bakosko
12. máj 2010

dufam že bude všetko ok trinity525 aj ja mam trocha s toho strach

trinity525
12. máj 2010

aj ja ☹ nic nie je este pre mna iste

snecka
12. máj 2010

ďakujem Christi, práve som sa vrátila od doki a v pondelok idem do poradni pre rizikové tehotenstvo, hádam zase uvidím moje bábetočko 😵
Bakosko, trinity z čoho máte strach ☹

trinity525
12. máj 2010

ja konkrétne z toho, že budem mať len gestačné vačky a plod nikde, alebo, ze krv bola sice pozitivna, ale do ultrazvuku bude vsetkemu koniec ... ale ja som pesimista od narodenia ☹ je to moja uchylka

christie
12. máj 2010

trinity, ked budes pesimistka, tak si prinesies nestastie. Musis sa naladit optimisticky, to male v tebe potrebuje optimisticku maminu

snecka
12. máj 2010

Presne tak ako píše christie, iba si to zbytočne privodíš, máš z krvičky potvrdené tehotenstvo máš, tak sa prosim teškaj a užívaj si tehu. Klamala by som keby som napisala, že som sa vôbec nebála, stále sa bojím, ale verím dúfam že všetko bude dobreeee, tak dúfaj aj ty.

christie
12. máj 2010

aj ja sa stale boijm, ale mam teoriu, a potvrdila sa mi, ze ked si nieco zle nahovaras, tak sa to stane...
ano, je stale riziko, ja tiez sa stale bojim, ale myslim pozitivne. Ak sa ma nieco stat, bohuzial sa stane. Ak budem stale ale na to mysliet, tak sa zblaznim.
Pekne sa s bambinom porozpravaj, nech ta muzicek bozkava na brusko, a uvidis, ultrazvuk ukaze vsetko v poriadku.
stres babatku neprospieva

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre