Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lilly77
28. nov 2010

@annamary27 čítala som že chodíš do Blavy. 😉 Depa to myslela asi tak že pojdeme naraz na krvičku.
U nás teraz nesneží ale dúfam že v noci bude hned to potom vonku vyzerá optimistickejšie 😎

ondre
28. nov 2010

@annamary27 ahoj .no tak to je super,teskam sa s tebou a vela odychuj embrijkam urcite nezutekaju,urcite nie vonkku je zima a radcej ostanu v teplucku.

No ja pravdepodobne v stredu idem na odber,ak bude vsetko ok.
dufam ze tato stimulka bola uz posledna, som ju dost zle znasala.

slavka35
28. nov 2010

@valery08 Ahoj, som po druhom IVF. Pri prvom som niekedy okolo osmeho dna zacala trosku spinit, tak som vedela, ze je zle. Hned o mesiac som isla na dalsi vklad, tentoraz mi vlozil 2 embrijka a dal aj lepidlo. Teraz nespinim, mam celkom ine pocity ako pri prvom a v pondelok idem na krv. Bude to 13 den. Na 10 den som robila test a nic, ale testy ze vraj neukazu. Uz tyzden ma boli zaludok od vsetkeho skoro co zjem, tak neviem cim to je. V bruchu mam taký pocit akokeby som prehltla balon, ani zohnut sa nemozem.Ty si ako prezivala to cakanie, pozorovala si nejake zmeny alebo divne pocity? Jedna moja znama ma 2 deticky obidve umelym oplodnenim a pri vklade 2 embyi jedno stale odislo a to druhe sa uhniezdilo bez toho, aby nieco pocitovala , uplne bez zmeny pocitov. Tak neviem ako to ma byt. Piiiis co a ako ty, budem sa tesit. A drzim palce.

depa
28. nov 2010

@lilly77 zatial super chodim každy den na prechadzky potom oddychujem. sem tam taky čudny tlak cítim ale potom sa trocha porozpravam s embryjkom aby len ostalo a vydržalo až do konca.

goralenka
28. nov 2010

baby ja vam zavidim... so mnou sa nieco deje ale mam pocit, ze nic dobre ☹
od obeda sa citim jak handrova babika, vynechava mi mozog, cistila som si ovocie a par sekund rozmyslala, co vlastne robim a preco. Krize a brucho ma ominaju (neda sa povedat ze by vyslovene boleli) a mam taky zvlastny pocit od pasa dolu...ako keby som sa kazdu chvilku mala zrutit..a nejaka som naduta a nafuknuta..
nemyslim si, ze toto je ono, skor ked som vesala pradlo som nachladla alebo ja neviem co so mnou je... kazdopadne mi je mi divne ☹ podbrusko sa ozyva menej ako vcera, chvilkami ho citim ale neda sa povedat ze ako pred mrchou, to ma bolieva rozhodne viac...

depa
28. nov 2010

@valery08 dúfam že maš pravdu bolo by to úžasné inač vela čo som počula tak hovoria aj moj žensky že Hermann dokaže z nemožneho aj možne spravit. tak treba verit že sa nam to podarí. Ináč ako sa cítiš? pozerá vonku a neviem či sneží alebo niečo take no bola by som rada keby boli konečne biele vianoce strašne sa mi páči ked je všetko biele. Tak len oddychuj a nepprepracuj sa.

depa
28. nov 2010

@goralenka ty mala by si sa šetrit dufam že to to prejde potom sa ozvi dobre radšej si chod lahnut pod teplu perinu. pa pa

goralenka
28. nov 2010

@depa ved ja sa setrim, nic nemoze dnes robit, cely den som pod perinou s notebookom, ked vstanem, toci sa mi hlava... toto vsetko zacalo dnes na obed, myslela som si ze mam malo cukru, tak som zjedla polku keksika.. trosku sa mi ulavilo ale to mohlo byt aj tym, ze som sa najedla, ale toto je skor nizky tlak.. ja, co mam vzdy vysoky!!!
cele ma to tam dolu omina, uz neviem, ako sa ulozit...

zomata
28. nov 2010

ahojte,
pridavam sa s cakanim, na vklade som bola v utorok
nastastie ja uz jednu bambulku doma mam tak to nejak nerezivam, normalne chodim do prace, staram sa o malu, varim, upratujem, dviham malu, sexujem 😀 ale to som robila aj pri malej a je tu...ja to inak neviem a ani nechcem
pre info: bola som na KET, aj mala je z KET, vkladali sme jedno 8 bunkove ...mame este 9 mrazakov
vsetkym drzim velmi palce...a ak sa to len trochu da...nesledujete sa tolko...ja som pri malej necitila vobec nic a na 7 den dialnice krasne 😉

goralenka
28. nov 2010

@zomata ja sa nesledujem.. len mi nie je dobre a toto si uz nenamyslam .. ale obavam sa, ze s tehotenstvom to ma pramalo spolocne...
vidite a ja som nikdy po KETE nesexovala, vzdy som sa nejak bala...

zomata
28. nov 2010

@goralenka hlavne pozitivne myslenie 😉 nevies z coho ti je zle 😉
jas osmsa radsej an to pytala , povedali ze v pohode sexik, teda ziadne divociny, ze v podstate je to uz po vklade ako bezne tehu, zalezi od kvality embrijka a stavu maternice ...a ja dodavam od Pana Boha 😉

zomata
28. nov 2010

ja som v stave co ma prist, co mi je dane to pride ... ale moje dieta mi dodava vela, vela sily (musim ale povedat ze aj ked sa jednalo o nu tak som to brala takto, nastastie sa podarila na 2xneviem co by sm hovorila po x pokusoch 😔 )

goralenka
28. nov 2010

@zomata ved to.. toto je moj stvrty transfer... 2x ET a 2x KET.... ale clovek si tak nejak zvykne... 🙂

valery08
28. nov 2010

@slavka35 tak ja som bola tiež 2-krát na IVF, z 1 IVF som mala aj 2 KETKA ale žial všetko bez úspechu ☹ . 2 IVF, ale už aj v inom centre nám vyšlo na prvykrát a teraz je to 1 KETKO, verím že s Božou pomocou úspešné 🙂 , lebo žial už nemáme žiadnych mrazáčikov ☹ . A čo sa pocitov týka, tak tiež sa to nejako nerozlišovalo od tých neúspešných pokusov, ale viem, že keď som čakala malú tak ma dosť bolelo bruško na krámy, ale chvála Bohu nedošli. Nič zvláštne som nepociťovala 🙂 . Minule som bola až na 12 deň od ET na kontrolu HCG, tak som bola aj trošku prekvapená, že teraz ma objednal už na 10 deň od KETKA. Slávka na zajtra siiilno držím palčeky a po 14 h. ak ideš k Hermanovi na krv tak čakáme samé dobré správičky 😉 .

valery08
28. nov 2010

@zomata pozerám, že máme skoro rovnako veľké kočky. Moja je o mesiac staršia 🙂 . Do ktorého centra chodíš ty? A kedy ideš na krv? My sme mali pri IVF aj predĺženú kultiváciu, tak sa teraz pri KETKU asi embryjká tažšie rozmrazovali ako bez PK, tak nám už žial neostal žiaden mrazáčik, tak verím, že ich nebudeme potrabovať 🙂 . Držím Ti palčeky a aj ostatným čakateľkám 🙂 .

valery08
28. nov 2010

@depa ahoj moja, nič zvláštne necítim, akurát ma sem tam pobolieva bruško akoby na krámy. Od piatku som aj trošku nachladnutá, tak dúfam, že to nebude mať žiaden negatívny vplyv 🙂 . A ty ako? Prechádzky Ti určite len prospejú, ja ich pri malej ani veľmi nepotrebujem, dáva mi zabrať kočanda moja 🙂 🙂 🙂 .

zomata
28. nov 2010

@valery08 aj ja som si to vsimla 🙂
chodim do iscaru a ja na krv nepojdem tam, ale k svojej doktorke aj to az ked budu riadne ciarky, nam sa zormrazili pekne obe aj pekne narastli zo 4 na 8 buniek len jedno bolo krasne a druhe malo nejake nejasne obrysy, tak to krasne islo dnu

annamary27
29. nov 2010

@zomata ahoj,sranda kolko utorkových vkladov sa nás tu zišlo 😀 😀 😀 😀 Ja som na PNke,lebo v robote prichádzam do styku s chorými a nevyhla by som sa dvíhaniu velmi ťažkých vecí a aj som rada,lebo to beriem jak príjemnú dovolenku a od tej práce si aj oddýchnem 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Dufam,že každá budeme mať suprový víkend s pozitívnymi testíkmi. 😵 😵 😵 😵 😵
My nesexíkujeme,nejak na to v tomto období po Et ani nemáme chuť,sme radi,že sme radi.

depa
29. nov 2010

@valery08 ja sa snažím tiež pozitívnejšie mysliet zatial este nemame žiadne deti dufam že to vyjde lebo detičky mat je to úžasné. Dnes keď tak pozerám vonku tak katastrofa včera čo pekne nasnežilo dnes primoklo a zamzlo. zatial sa opatruj.

goralenka
29. nov 2010

Ja som prisla na tom k comu porovnat ten hnusny pocit dolu!
Ak ste niekedy zazili, ze vam strasne, ale strasne bolo treba cikat... ja raz v autobuse zo Zarnovice do Bratislavy..skoro som umrela. No a ked som sa konecne vycikala, tak ma dolu vsetko tak zvlastne "bolelo" ani nie bolest ale proste citila som si cely spodok. Tak to som zazivala vecer tak intenzivne, ze som nemohla ani zaspat... som nevedela do druhej, ako sa mam ulozit...

zomata
29. nov 2010

jasne ze ked je tazka praca treba zostat doma, ja praca v pohode, doma by ma svihlo 🙂 ale ja som v tomto cudna
@goralenka neprijemne, ale opakujem...nevies z coho ta neprijemna bolest prameni 😉
ja skusim test uz zajtra, ked som cakala malu na 7 den boli ciarky, tak uvidime, dnes idem kupit test

saram
29. nov 2010

Ahojte babenky, tak ja som dnes 14 deň po ET, no a samozrejme som som dostala "mrchu". 😢 Poviem vam, že som z toho akosi smutná, síce už jednu dcérku mám po KET. Síce idem v stredu na krv, ale rozmýšlam, že tam zavolám,, že tam ani nepôjdem a pôjdem len na gyndu u nás. Veď to je jedno, kto mi povie, že z toho nič nie je.
Ale najhoršie na tom je, že zo 7 vajíčok, ktoré boli všetky zrelé na oplodnenie, sa podarilo len jedno, takže už nemám ani žiadne mraziačiky. A neviem či chcem absolvovať ďalší 3-cyklus.

annamary27
29. nov 2010

@saram nevešaj hlavičku,boli tu kočky,ktoré aj napriek krvácaniu zostali po ET alebo Ket tehotné,určite nevysadzuj lieky a chod na kontrolu do centra,držím silno palce 😉

zomata
29. nov 2010

@saram ved si urob test a uvidis 😉
a na krv ja tiez nejdem do centra ale k svojej doki, naco sa trepat x km

saram
29. nov 2010

Ďakujem, za slová útechy. Ja sa tiež v kútiku duše ukľudnujem, lebo to krvácanie je také divné, ale bolesti mám ako mi normálnej menštruácii.

ybyta
29. nov 2010

@martini ANO MOJA MAM 38 ROKOV Už A3 NEUSPEšNE POKUSY NO MINULí ROK SOM MALA POTVRDENE V MARTINE tehotenstvo 2 embrijka ale potratila som ich ako mo to potvrdili ☹ 😢 😢 😢

slavka35
29. nov 2010

@valery08 Cauko, tak krv mam za sebou, ale vysledky budu az zajtra, lebo som nebola u Hermana, ale u svojej lekarky v MI. Pri prvom neuspesnom pokuse si spinila, alebo nie. Velmi ma to zaujima, lebo ja tomu spineniu pripisujem neuspech. Odpis prosim ta.

annamary27
29. nov 2010

@slavka35 špinenie nemusí byť neuspech,niektoré tehulky píšu,že špinili celé tehu obdobie. 😵 neboj.

kajusenka
29. nov 2010

ahoj baby som po ET 15 den 2 krat mi potvrdili tehotenstvo ale kedze strasne krvacam doktor nevilucil mimomaternicove tehotenstvo strasne ma to zobralo asi ma o stvrtok caka nemocnica a nasledny potrat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nechsazadari
29. nov 2010

@kajusenka - držím všetky prsty, aby to bolo inak. Teraz sa ti asi štvrtok musí zdať strašne ďaleko. Veľa sily a veľa šťastia, aby sa len príroda zahrávala a zasa raz predviedla nejaký krásny bábätkovský zázrak! 😵 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre