Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

gregy
20. aug 2008

Dobré ránko 😉

sivus sylvynka sa už dlho neozvala, dúfajme že to nie je znak niečoho zlého ☹

pahu
20. aug 2008

Dobré ránko 😉

kacarina
20. aug 2008

Zenicky, KLUD A ZIADNY STRES, nebojte sa, vsetko zvladnete, ked uz ste sa dostali az sem, aj to stalo dost odhodlania a odvahy, tak teraz nas snad nepolozi nejaky odber folikulov a injekcie!!! 😉 Davno som sa tu nehlasila ... Ja mam odber za sebou, ale ET sme museli odlozit, lebo som si uzila na par dni hyperstimulacny syndrom (aspon ze bolo vela folikulov a potom aj dost oplodnenych vajok, tak dufam, ze sa aj uspesne zamrazili), zopar infuzii v nemocnici a bolo dobre, teraz cakam na 25.8 na konzultaciu a uvidime, kedy bude KET. ODBER folikulov nie je nic hrozne, moje odporucanie: majte nachystanu pepsi a prip. vodu, a manzela pri posteli 🙂 je to urcite prijemnejsie, ked je tam, ked sa zobudite, inak som sa preberala skoro hned, trosku bolelo brusko v 2 bodoch, ale preslo do pol hodiny, lebo oni davaju aj nieco od bolesti (alebo sa na to pytajte)...inak sa to dalo zvladnut vcelku dobre ...

kacarina
20. aug 2008

a injekcie pred tym? No decapeptyl su stiplave hnusoby 😀 , ale po par dnoch som to uz brala rezignovane 🙂 ten mi sestricka u m ojho gyndosa pichala do ramena ... a Gonal kazdy vecer, to bola hracka, akurat ten pocit, kym sa ihla priblizi k pokozke je taky srandovny, ale to rychlo clovek prekona ... ta tenucka ihlicka je absolutne super, nic necitit, len obcas trosicku zastipalo, ked nejake citlivejsie miesto trafite, inak je to pohodicka 😉 Drzte sa! Uspesne stimulovanie a odbery a vsetko! Ja sa ozvem zasa buduci tyzden, co nove. 🙂

gregy
20. aug 2008

kacarina a to manžela pustili hned po OPU k tebe?

kacarina
20. aug 2008

Ano, v GF pustili, neviem, ci len preto, ze sme tam zhodou okolnosti v pondelok 4.8 boli sami, ale pustili. Podla mna sa treba opytat a pustia aj ak vas nahodou bude viac, ak proti tomu baby na vedlajsich posteliach nebudu nic mat, ved oni budu asi tiez najradsej, ked budu ich partneri pri nich hned po zakroku. Ved tam uz ta privedu napoly prebratu, si oblecena normalne v koseli a ulozia ta do postele, takze by to nemalo nikomu naokolo vadit ... pytajte sa 😉

stascha
20. aug 2008

Prajem pekny den, snazilky, tym co maju dnes pred sebou nieco velmi velmi dolezite prajem vela sil a hlavne klud ako to tu uz bolo neraz napisane.
Bianca30 🙂 si mila, dakujem zatvoje pismenka kzdae povdbudive slove dava vela sil.
No bola som dnes v GF, cakam si na odber krvi ze spravia test, pridem dvnutra a sestrcia sa ma pyta ci to kazala DR. vram jej ze niec, ze som volala na recepciu a oni mi povedali co mam robit pritom som im povedala co je vo veci, sestrica sa ma pyta ze ci som si robila tehu tes no samozreje uz ich je tusim 7 a vsetkyp ozitivne, ze krv mi brat nebude ze to by ukazalo tiez pozitivny vysledok nacom na dopichat, nech idem na recpeciu a objdenam sa do primarnej ambulancie k dr, no co mam na to povedat. Termim mi dali na 9.9., to je skoro 2 pol tyzdna hroza, hlavne ze som tam volala a nech sa na mna nehneva postarsia pani co tam sedala so svoou poznamkou ze ked si to nechcem da zobrat tak ma nic nenahan, no zostala som ako obarena ako, take poznamky si mohla nechat uplne inde nie do centra kde chodime na to aby som mali to vytuzene babo, taky par na mna divne pozrel poviem vam citila som sa hrozne, ale co uz aj taki su ludia.
No skoda ze je to az tak neskoro, dr. mala volno a primarnu amb. ma len raz do tyzdna tak sa to nakopilo, ale ved na UTZ by aj tak nebolo este nic vidiet. 🙂

kacarina
20. aug 2008

Inak samotny zakrok prebehol dost rychlo, aj ta priprava pred tym, kazdy krok ti povedia, co idu robit, ale v podstate po zmerani tlaku a nejakej tej ociste tam dolu (nezlakni sa, studena "voda" 😀 ) ti hned pichnu uspavacku, takze pohoda, o nicom nevies, preberies sa az pri posteli, ked ta idu ulozit ...

kacarina
20. aug 2008

Stascha to myslis vazne tu poznamku tej starsej pani na repcepcii ???? Prepac tu otazku, ale to je teda fakt nehorazne!!!

kacarina
20. aug 2008

Aha sorry, ja som to zle pochopila ... uz som sa zlakla, ze co za personal to tam preboha maju ...

gregy
20. aug 2008

kacarina dík tak sa tiež na to opýtam či manžela pustia dnu, ja ho chcem hlavne kôli tomu ked tam príde embryologička a budeme sa baviť o oplodnení a ostatných veciach ... ja by som sa po narkóze určite zabudla opýtať na to mrazenie po PK ... a ked tam bude manžel tak hádam ten nezabudneme ...

kacarina
20. aug 2008

Jo, presne, na to to bolo dobre, lebo oni na teba vysypu 1000 udajov a moznosti, aj sestricka ked rozprava take vselijake poucenia (aj veci, kt. sme uz davno vedeli, ale ona si to musi odrapkat), tak u nas to vyslovene bolo tak, ze ja som si proste niektore veci nepamätala z toho, lebo som bola taka oblbnuta este... a manzel to nastastie vsetko drzal vhlave za mna 🙂 ... Ak by sa nahodou nedalo (comu neverim), urcite si pytaj manzela k sebe, ked ti tam pridu rozpravat 😉

gregy
20. aug 2008

ok kacarina dík za rady, určite to takto urobím 😉

sivusa
20. aug 2008

ja keď som bola na odbere,tak manžela nepustili na izbu.
Nás tam bolo 5 báb na izbe a manželovi povedali iba čas,kedy má prísť pre mňa.

kacarina
20. aug 2008

No to isla aj nam na zaciatku sestricka povedat cas, ze kedy ma prist, ale ja som sa hned ohradila, ze by som chcela, aby bol tam, tak nemala nic proti tomu, bola zlata celkom...ale mozno to ozaj preto, ze sme tam boli sami, netusim ... musite vyskusat, za opytanie nic nedate 😉

gregy
20. aug 2008

sivusa a myslíš že keby si chcela aby bol pri tebe ked budeš hovoriť s embryologičkou že by ti to neboli povolili?
Ja mám z tohto trošku strach obávam sa že to na mňa všetko vychŕlia a ja sa budem musieť okamžite rozhodnúť.... ☹

pahu
20. aug 2008

Gregy, určite ti to povolia, neboj sa 😀 Ja som ho tam síce nemala, ale preto, že musel pacovať 😉

bianka30
20. aug 2008

ahojte babulky... no co to tu citam od staschy??? juuuuuj ja s mojou povahou.. no poviem ti tak.... ten krik by bol pocut az von co by som sputstila na tu zensku... jeeeeeezis, ani si to neviete predstavit co by som jej povedala.... teraz som normalne nervna ked to citam .,....

sivusa
20. aug 2008

gregy neviem,ja si myslím,že keby tam bola tá možnosť mať tam manžela,tak by nám to povedali.
A keď tam prišla embryologička,tak nám každej povedala koľko vajok sa podarilo odobrať, dala nám taký papier,kde bolo rozpísané,aké úkony chceme-PK...
Takže vlastne hneď vtedy sa nemusíš rozhodnúť,či chceš PK alebo nejaký iný zákrok, oni ti na druhý deň zavolajú a až vtedy im to povieš.

pahu
20. aug 2008

Sivuška ahojky 😀

Bianka kľud, stresu si už mala za poslednú dobu dosť, či nie? 😀 Ako sa máš? 😵

kacarina
20. aug 2008

Aha, tak to su zas pre mna novoty, my sme sa museli hned rozhodnut, lebo ved tam treba nechat ten papier podpisany... tak ja neviem, uz som z toho jelen teraz 🙂 ... no nevadi, navrhujem doma si predtym v klude precitat na ich webe a inde na nete info o tych ukonoch, co je co a na co je to dobre, ale to uz mate urcite nastudovane... lepsie sa vam potom bude tam rozhodovat, ked uz budete vediet co a ako ...

bianka30
20. aug 2008

som v klude ale predstava toho ako tam vrieskam na tu zensku ma docela rozhodila a pobavila...hehehhe

mam sa dobre, ale som zle spala snivali sa mi take somariny ako uz dlho nie... vcera sme boli pozriet kamoskynho maleho 6tt syna, tak som bola troska rozhodena ale v pohodickeeee... takze si predstavujem to, ze zajtra idem do prace a strasne sa mi nechce... tak uvidim ako sa este rozhodnem..hehehe

sivusa
20. aug 2008

Pahuška ahoj 😀
Ako bolo na dovči?

Gregy už aj picháš inj.?

pahu
20. aug 2008

Kaci, ja som si nechala ten papier pri sebe a odovzdala som ho pri transfere. Dovtedy som telefonicky komunikovala s embryologičkou čo mi navrhuje ona a ako sa darí embryjkám...

Bianka, na 2 dni choď do robotky, to zvládneš. To ti hovorím len preto, že ťa chcem čo najskôr vidieť na nejakom džúsiku 😀

Sivuš, dovča bola superská, až na to že som si domov priniesla 5 kg na mojom bruchu, stehnách a bokoch 😀 Ale to mi nijako nevadí, skôr mi vadí, že som si priviezla aj mrchu namiesto fazuľky 😠
A ako ste sa rozhodli? Idete hneď na ďalší pokus? Prepáč ak si to písala, lebo ja som na chvíľu totálne vypadla z obrazu 😀

sivusa
20. aug 2008

v pondelok ideme na konzultáciu k Harbulákovi, uvidíme čo navrhne
ale na ďalší pokus by som chcela ísť až po novom roku, teraz sa na to nejak necitím 😒
Ja si tiež z každej dovolenky prinesiem nejaké to kilečko navyše 😅

gregy
20. aug 2008

bianka ahoj 😉
sivuša zajtra začínam fostimonom 3 ampulky a v piatok mám kontrolu tak sa len modlím nech to moje telo reaguje 😖 hrozne sa bojím že ma znova stopnú, ale zakázala som si na to myslieť a zatiaľ sa mi darí len ked o tom začnem premýšlať hned ma chytá strach ... takže nerozmýšľam 😀 😀 😀
no nič ja sa na to popýtam ked pôjdeme na transfer a bude, však už ich neajko ukŕkam aby mi bolo po vôli, ale ešte sa týmto nezaťažujem teraz je pre mňa hlavná méta piatková kontrola 😎

pahu
20. aug 2008

Sivuška, tak to sme na tom rovnako, ja som sa rozhodla že do novembra určite nič, vtedy by sme mali mať výsledky z imunity a potom uvidíme. Ešte som rozmýšľala nad vypísaním žiadosti na ďalší pokus, lebo to platí 1 rok a keď sa rozhodneme že do toho opäť ideme, nech nemusím čakať na poisťovňu o mesiac dlhšie 😀 A kašlať fakticky na tie kilečká, viem že sa vrátim do normálu, časom 😉

bianka30
20. aug 2008

gregy.... ahooooj , ja viem ze v to v piatok zvladnete v plnej pohode... cmuuuk myslim na teba

pahu... ja uz mam vypisanu ziadost, teda uz aj schvalenu, ale mam to tak, ze do 31.1 musim vybrat lieky a samotny vykon sa moze robit este pol roka potom, takze pohoda, mozno to stihnem este v decembri alebo januari a ked nie tak potom , nejako to nesilim, ale viem ze mam ziadost uz na poriadku a nemusim strestovat kvoli tomu. okrem toho uz mam na to aj peniazky odclenene, tak aby nam to moc nenarusilo rozpocet - aj ked si viem predstavit minut ich na nieco ine- ale uz nemusim stresovat kde tie prachy zozeniem, takze pohodicka...

sivusa
20. aug 2008

baby takže v januári to rozbehneme 😀

gregy
20. aug 2008

bianka dík 😉 dúfajme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre