Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

bianka30
23. júl 2008

ahojte babulky... tak ja som tretia... dnes mam ale toho vela, vcera som si spravila lightovy den a dnes... no pomoc...

ale nevadi, gregy hovorila som doma napad ist na imuno do prahy a ze by sme sa mozno aj objednali 3 naraz a cuduj sa svete manzel bol tym napadom priam nadseny.... normalne ma to prekvapilo...hehehe takze ako ???? dame 3 rande rodinne v prahe?? poznam skvely penzionik, vobec nie drahy a vyborne vyzera... boli sme tam pred rokom

cmuk05
23. júl 2008

Bianka nevies co je z Pahu?

bianka30
23. júl 2008

vcera som jej pisala smsku , vratila sa spat do prace a mala toho straaaaaaaaaaaaaasne vela... total chaos, ale vravela ze snad dnes aspon na chvilocku sa ukaze... viem si predstavit co mala v robote, ja som na tom bola podobne po 2 tyzdnoch - no ako po vybuchu..

cmuk05
23. júl 2008

vsak ona by mala mat vysledky z krvicky nie?

bianka30
23. júl 2008

no tie mala v pondelok negativne, uvidime cim nas prekvapi zajtra....zajtra ide na 2 odber kvri..

labutienka
23. júl 2008

bianka pošli mi do IP kontakt na penziónik, nechcem imuno, ale dobré nocľahy sa vždy zídu, rada by som šla niekedy s manželíkom na víkend do Prahy

cmuk05
23. júl 2008

a preco este raz ked na prvy krat nebolo nic?

bianka30
23. júl 2008

Labu IP
cmuk lebo u nas sa chodi na 10 a 14 den po ET na krv

cmuk05
23. júl 2008

aha tak dufam ze to bude pozitivne budem ju tu cakat ked budete spolu volat tak ju pozdrav 😉

bianka30
23. júl 2008

oki

gregy
23. júl 2008

bianka to je super, ja ale musím počkať s objednaním na imuno minimálne do 13. augusta kedy idem k Drábekovi na kontrolu a rovno si vypýtam aj papiere na to vyšetrenie, lebo ževraj tam musíš mať neaké odporúčanie ... , uvidíme čo na to povie ...
však vy máte teraz času dosť tak Vám to nebude vadiť či áno? Ja som to už manželovi tiež nadhodila ale včera bola dusná atmosféra 😖 tak ešte nevie všetky podrobnosti ... ale aj na to príde 😀

bianka30
23. júl 2008

pohoda mne je to v podstate jedno kedy... ja idem zajtra k svojmu lekarovi sa opytat na tu laparku, a este mam dalsich dvoch v zalohe.. takze skusim ....

kacarina
23. júl 2008

pre GREGY: moja skusenost: ja som bola na laparke 20.6, robili mi drilling (osetria ich resp. "poprepichuju", aby celkovo lepsie fungovali) + popritom zistili nepriechodnost vajcovodov, co sme vlastne aj cakali, este v nemocnici 22.6 som dostala menzes (silny jak svina 😖 ), akurat mi to tak vychadzalo terminovo. A teraz uz mam dlhy protokol, som 4. DC, picham Decapeptyl uz 10. den a od dnes zacinam aj s Gonalom. Vcera som bola na kontrole, ultrazvuk v poriadku, Drabek mi pridal Gonal. Takze ak je vsetko ok, moze sa stimulka hned na dalsi cyklus. A co sa tyka laparky: ja som rada, ze ju robili, lebo aspon sa potvrdila ta nepriechodnost a viem na com som a zaroven Dr. skontroloval, ci je vsetko ostatne v poriadku.

labutienka
23. júl 2008

bianka, ďakujem, vyzerá to tam nádherne 😉

gregy
23. júl 2008

kacarina dík za info, a ty teraz absolvuješ 1. IVF? A čo presne znamená driling? je to to isté ako laprka alebo niečo iné?

pipika
23. júl 2008

Ahojte!
pekne ranko prajem! Dnes je vonku uzasne. 😠

bianka30
23. júl 2008

labu boli sme neskutocne spokojny... bolo naozaj super... autobus rovno pred vchodom, dobre spojenie na metro... v okoli boli tenisove kurty, vyborne sa tam dalo najest... mozem len odporucit...

gregy vidis, tu je link na ubytovanie v prahe ... http://www.pensionhattrick.cz/

darla27
23. júl 2008

Ahojte , no dnesk to vyzerá, že liať celý deň. 😖

Gregy, drilinig sa robí v rámci laparky, pokiaľ máš PCO - t.j. že na vaječníkoch ti urobia dierky, aby sa vajíčko mohlo predrať von a aby vôbec baba mohla ovulovať - pretože to je pri tejto diagnóze asi zriedkavé.
Pri LSK je vlastne dobré že čo nájdu v neporiadku hneď opravia. Ja som sa bála len toho, že sa zobudím a budem bez vajcovodov, nakoľko som si myslela že sú nepriechodné, našťastie som sa zobudila celá a v poriadku.

bianka30
23. júl 2008

baby co ste boli na laparke,,, a ked vam zistili ze je tam ta tekutina co zabija vajicko - ona je aj v maternici? ak ano na to davaju aj nejake lieky?

gregy
23. júl 2008

vyzerá to fakt dobre ... a ani cena nie je zlá 😉 supiš!

bianka30
23. júl 2008

ja viem.... preto to pisem ...

gregy
23. júl 2008

ináč to o tej tekutine zaujíma aj mňa ... ako sa to potom lieči?

bianka30
23. júl 2008

ahoooj pipi ako ??? dnes to vyzera vonku na zaciatok oktobra, novembra... ale pockajte cez vikend uz budeme fucat od teplot zas ma byt 30

kacarina
23. júl 2008

Ano Gregy, som teraz 1. IVF, nabehli sme hned po tej laparke ako som uz pisala. Keby som mala o 10 rokov menej, mozno by sme riesili tu nepriechodnost, ale vzhladom na vek (35) to uz neriesim a ideme na to "cez skumavky" aj vzhladom k tomu, ze manzel ma slabsi spg. A drilling (ang. drill - vrtat) je nieco take, ak si dobre pamätam vysvetlenie, ze sa proste napichavaju vajecniky viacerymi vpichmi, oni potom vraj lepsie funguju, lebo ja mam diagnostikovane PCO, vtedy horsie funguju a vraj ich povrch je zhrubnuty resp. sa este aj akoby zoskrabava ten povrch ... to su proste spôsoby osetrenia vajecnikov, kt. sa robia v ramci tej laparky. Okrem toho mi v ramci tej laparky este teda aj overili priechodnost a zistili, ze je nulova ... a plus skontrolovali ostatne, ci je vsetko ok. Inak sa v ramci laparky mozu aj ine zakroky robit, ked ma niekto endometriozu, osetria/odstrania tu atd atd.

bianka30
23. júl 2008

kacarina...kamoska po tvojom zakroku caka dvojicky po IUI... vela stastia prajem ...

kacarina
23. júl 2008

Kym som tu ja pisala svoj roman, Darla to medzitym super vysvetlila 😎

pipika
23. júl 2008

Bianka ahoj!
No super, bude uzasny pocit - z 22 na 30 stupnov.
My sa mame super. V pondelok bola poradna,uz mame 8.3cm. Nase babatko krasne kyvalo maminke a tatkovi. Bolo to krasne. 😵
Ty ako?

darla27
23. júl 2008

Bianka ja som salpinx nemala, ale mala som dilemu, keby tam náhodou bol, tak či vybrať alebo nevybrať von..
KAždopádne som vtedy o UO nechcela ani počuť, myslela som že otehotniem prirodzene.
Tento hnis dráždi oplodnené vajko, nedovolí mu usalašiť sa v maternici, takže pred IVF je dobré odstrániť vajcovod, v ktorom to je, aby sa zvýšila šanca na úspech. 😉 Myslím, že inak sa to nelieči. 😒

kacarina
23. júl 2008

Jej super, my by sme si s manzelom dvojicky celkom zelali ... ale to je vo hviezdach samozrejme ... teraz si hlavne udrzujeme optimizmus v ramci moznosti, laparku som nejako prezila, teraz v ramci stimulky tie injekcie zatial znasam celkom dobre (az na tu dnesnu skoro prebdenu noc a hnusnu migrenu, ale to asi menzes+pocasie sa na mne vyburili), tak sme velmi zvedavi, ako to pojde dalej 🙂 ...

gregy
23. júl 2008

pipika to je super že sa vám takto darí aspoň máme pár svetlých chvíl ked sem zavítajú tieto naše tehuľku že? 😀 😀 😀

darla, kacarina dík za info a o tej tekutine čo sa pýtala bianka niečo neviete?
ked ja stále vnútorne bojujem či na to ísť alebo nie ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre