Centrum GYNFIV - skúsenosti s lekármi 2

laskonka
4. júl 2008

ahojte dovolila som si zalozit novu temu 😵

bianka30
22. júl 2008

logi ahoj..

no ved to , vidim to tak ze aj keby mi cokolvek zistili poslu ma na IVF a to musim aj tak... skusime zatial prirodene a skusime neskor... uvidim

co sa tyka pahu, myslim ze v pohode, vravela ze tu dnes bude a .... nieje... ale predpokladam ze ma neskutocne vela toho v robote, ved tam dost dlho nebola... snad sa ozve

sylvyka
22. júl 2008

zuzi kedy ides na druhy test zajtra ? 😉

labutienka
22. júl 2008

baby a neviem, či som sa vám pochválila ako skvele znášam terajšiu stimulku 🙂 migrénu som mala len raz minulý týždeň vo štvrtok a odvtedy nič a cítim sa úplne super 🙂 tak sa tak vytešujem 🙂 🙂 🙂 a tfuj tfuj tfuj, aby som to nezakríkla 😉

loginka
22. júl 2008

labu, super, nech ti to vydrzi!!!
ozaj kocky nemate nahodou cislo na revizneho lekara zo vseobecnej zdravotnej poistovni?

labutienka
22. júl 2008

no ja veru nemám, ja som apollo, ale skús pozrieť na ich internetovej stránke, tam niečo také musí byť.

labutienka
22. júl 2008

babulky, kde steeee? 😕

cicuska
22. júl 2008

caute ,
pahu ty to len simulujes, neverim ze to nevyslo ☹ Tak mozno vyjde prirodzene, len sa pekne snazte 😉

neviem kto sa pytal na Drabeka,ale je v praci, dnes som bola rano na krv a skoro som donho vrazila 😀 takze urcite je tam

su nejake nove tehulky?
Viete niekto co je s misi? Uz je doma v pohode?
Zasielam Vam dvojickovske tehulkovske virusiky 😉

labutienka
22. júl 2008

ja chytááááááááááááám 😀

cicus a čo ti budú kontrolovať v krvi? 😕

bianka30
22. júl 2008

mimochodom pisala som pahu smsku ci zije...takze ma toho vela.. jej uzasna sekretarka dava vypoved a pahu riesi... takze snad pride ale ..........

labutienka
22. júl 2008

tak pahulienka, veľa síl ti prajem, neboj ono to vyjde, keď to budeš najmenej čakať. a u teba je stále šanca, že počnete prirodzene 😉 a možno to tak má byť, nemôžeš vedieť prečo to nevyšlo, to zistíš neskôr 😉

papa babule, idem ja domenko 🙂

cicuska
22. júl 2008

Labutienka take klasicke veci ze krvny obraz, potom cukor, a este sa robi teraz toxoplazmoza a nejake alfa testy ci ako sa to vola a je to na zistovanie genetickych chorob.
Bianka tak som rada ze pahu zije.No tak ze vypoved dava ta jej „uzasna“ vypomoc, no tak asi jej aj odlahlo hoci bude mat teraz zrejme kopec prace. Bianka – bojovnicka a ty ako?

bianka30
22. júl 2008

cicuska... ja tu akurat som rano rozoberala temu ci ist alebo nie na laparku .. vies drabek sa postavil k tomu tak ze u mna je chyba.. ze oni mi odpasli niekde 3 vajka kvoli zlemu nacasovaniu to mu nevadilo vobec.. a tak rozmyslam ze aj keby som isla na laparo a nieco by mi zistili tak mi navrhnu IVF a to musim aj tak lebo mame zly spg. aj keby cokolvek zistili tak IVF to obchadza v mojom pripade, tak skor rozmyslam ci neinvestovat cas a peniaze na imuno ... neviem idem este za svojim gyndosom a za kamaratom gyndosom a idem sa s nimi o tom porozpravat aky maju oni na to nazor...

lusilia
22. júl 2008

Ahojte babulky moje...ja mam hroooozne dlhu absenciu tu u vas, som sa sem dostala po sto rokoch, ale zasa tu dlhsie potom nebudem, no hroza.
Ako sa mi vsetky mate?
Ja zatial celkom v pohode, az na pracu, kde mi moj mily sef, nejak nechce vyhoviet vo vymene prace, takze sa to nejako riesi.

bianka30
22. júl 2008

lusiiiiil uz som myslela ze ta snad ani neuvidime...

cicuska
22. júl 2008

Bianka, ono je to tazke povedat,kazdopadne sa treba poradit s odbornikmi.Som ale prekvapena ze pri lieceni tychto problemov s neplodnostou sa neriesili taketo veci na zaciatku. Musim povedat zem na moja dr. liecila teda ako sa vravi z „gruntu“ a skor ako sme vobec isli na IUI tak pozistovala u mna hormony, priechodnost (ale nebola som laparkou ale to HSG ci ako sa to vola, to je len ambulantne) taktiez manzela samozrejme a potom sa tieto veci priebezne sledovali a riesili.Vy ste neboli najprv na IUI? Ak mas nepriechodne vajickovody tak sa Vam nemoze podarit prirodzene... ale to uz asi vies.... co je mozno skoda.A na tu imunologiu by som sla urcite, to sa aj co najskor objednaj.

bianka30
22. júl 2008

cicus.. bola som na IUI ale vzhladom na nas spg. velmi tomu sancu nedavali.. inak u mna vsetky vysledky uplne ok, mrcha 28-29 dni, HP - ok, ovulka - ok, nic nenasvedcuje tomu ze by bolo nieco zle... ci su priechodne alebo nie to pozru na laparke, ale aj keby boli, tak co spravia, bud mi ich spravia alebo nechaju tak alebo manzel ma zly spg. a na IVF musime ist tak ci tak... vies tak preto mi to pripada zbytocne...mozno sa mylim .. neviem skusim este iny nazor..

ozaj nemas nahodou nejaku stranku na imuno v prahe a v KE::??? dakujem

pipka
22. júl 2008

ajoj cicus, dlho som tu nebola, ale vidim, ze tu fungujes stale 😀 ako sa mas, co nove? Babatenka rastu? Uz si bola na 3D? Ja som akurat dosla od Drabeka z poradne, uz sme si dohodli porod, buduci tyzden bude na dovolenke, tak dufam, ze neporodim skor a pockam, kym sa z nej vrati... 😅 😀

pipka
22. júl 2008

bianka, v prahe skus kuknut na tuto stranku... http://www.upmd.cz/ 😉

lusilia
22. júl 2008

Ahoj Bianka, no vidis, ked nemam u mileho net, tak je to hroza, uz sa mi to teraz nechce citat vsetko dozadu, je toho strasne vela....tak mi to prosim aspon trosku zhrn..mame tu nejaku novu tehulku? 😉

bianka30
22. júl 2008

pipka dakujem ...

lusil, ja ti ani sama neviem ... min.tyzden som nestihala...

ale strucne... misi a mandy ... nic ani neviem ci ziju...
pahulienka vcera mala prvy test a negativ, tak uvidime co vo stvrtok, lumah (obcas sme chodila) porodila uz dvojicky ... super...
gregy stopli stimulku ,
labutianka uspesne stimuluje.. takze super..

bianka30
22. júl 2008

boli ste niektora na imune v prahe? ako to tam prebieha, kolko to tam trva?

gregy
22. júl 2008

Ahojte niekto sa pýtal či tie čo nás stopli sme mali prirodzene ovulku, áno ja som mala a mám to potvrdené aj mikroskopom - slinami a aj testami asi pol roka som si to pravidelne sledovala a mala som ju zakaždým, tiež mi to nedalo, že prečo stimulka nevyšla ked ináč ovulujem a behala som po nete - zistila som že Decapeptyl je na to aby blokoval prirodzenú tvorbu hormónov na ovulku, tie sa dodávajú potom liekmi ako napr. Fostimon a nie kadždý na to reaguje. Kežde sa nedá neako zlúčiť umelé dodávanie hormónov a prirodzená tvorba musia prirodzenú tvorbu bloknúť a nastavia umelé dávkovanie .. dúfam že som to vysvetlila dobre no a na to nemusí každý reagovať ... ja som ináč mala aj HP úplne OK.

Cicuška pokiaľ sa hned na začiatku zistí že hlavnou príčinou je mažel teda zlý spg. viac už nič neriešia, ked som sa objednala prvý raz k drábekovi porobil mi vyšetrenia ktoré sa robia bežne ale ked sa zistilo že manžel je na vine našho neuspechu laparku mi navrhol až po prvom neúspechu lebo nie je dôvod zvytočne robiť zásah do organizmu, my prirodzene nemôžeme počať ani náhodou ... kedže sa zistila príčina o mňa sa viac nikto nestaral a to som sa mu rok sťažovala na špinenie ... ked nezabrali lieky, povedal že nech to necháme tak resp. nasadíme HAK a po otehotnení to už riešiť nebude treba ...

Bianka ja tiež uvažujem nad tým čo spravím ak mi navrťhne laparku ... ale u nás prirodzene do úvahy ani neprichádza ☹ ja skôr uvažujem nad IVF native ale uvidíme čo povie Drábek na konzultácii

Labutienka super držím palce nech ti to dobre dopadle a folíku porastúúúúúúúúúúúúúúúú ...

cicuska
22. júl 2008

bianka akurat som ti chcela tu istu stranku napisat co ti prave napisala pipka 🙂 , urcite sa chod este poradit to je myslim spravne 😉

pipka ano este fungujem ja som bola dnes akurat tiez v poradni zatial vsetko v poriadku a dufam ze bambuliatka rastu lebo pichaju v bruchu ostosest 😀 A ty uz ides rodit? No ten cas strasne leti, ja som vcera tiez s hrozou sledovala ze koncim 4.mesiac 😕 leti to jak hrom. Inak mam termin 10.1. ale vraj dvojicky mozu byt aj o nejaky ten tyzden skor tak mozno aj vianoce alebo silvester no tento rok ukoncimevelmi zaujimavo 😀

lusilia
22. júl 2008

Bianka fuuha, tak to si ma moc nepotesila ☹ aj ked samozrejjme kladnym veciam sa velmi velmi tesim, ale tej Pahulienke a Gregy, to ma teda uz vazne stve, tusim ta uspesnost medzi nami netovymi je tak 10%

pipka
22. júl 2008

cicus, som si ista, ze pod stromcekom uz budete mat o dva darceky viac 😵 😵

bianka30
22. júl 2008

gregy ... ved to je to co ja hovorim... naco nas rezat ked kvoli polovickam nasim to prirodzene aj tak nepojde... no som zvedava co ti povie...

gregy
22. júl 2008

bianka pri tej imuno sa zisťuje aj okrem protilátok na spermie aj protilátky na embryá (volá sa to ináč ale neviem si spomenúť) lebo pri ICSI obchádzajú protilátky voči spermiám ale pokiaľ tvoríš protilátky voči embryám je potrebné podať neaké inekcie a je to potom OK ... škoda že na SK sa to nikde nerobí ☹ švagriná to absolvovala v Parhe ked sa vráti z dovolenky môžem sa ti na to popýtať ...

bianka30
22. júl 2008

gregy to by si bola zlata.. urcite ...rozmyslam nad tym .. velmi a tusim aj Pahu by si to chcela dat spravit..

lusi a to ani nehvoorim o tom ze ani jednej neostali mrazaciky... nejako to je zacina byt v GF divne... ale zas nepisu sem vsetky pacientky GF takze tazko sa porovnava... ale zo starej partie si ostala len ty, mandy a misi...mala utecha.. ale predsa hlavne ze vy ste v poriadku..

gregy
22. júl 2008

bianka to je tou predĺženou kultiváciou, ja si ju dám urobiť len u pár embryí ostatné dám zmraziť už v tretí deň, no teda všetko je relatívne a závisí od toho ako sa nám zadarí ale určite sa nedám ukecať na PK u všetkých ...

cicuska
22. júl 2008

gregy ma pravdu a navyse Bianka chodte radsej do Prahy ako do KE tam robia viac testov.Ja som mala protilatky proti embrijkama nebrala som injekcie iba Prednison mi predpisali.
Pipka inak aj ja si to myslim ze mozno to stihnem aj pred vianocami alebo aj priamo na vianoce, uvidime.Kazdopadne to budu ozaj nadherne darceky pod stromcekom,Uz sa na ne tesime 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre