Centrum reprodukčnej medicíny Banská Bystrica - skúsenosti

martinam1812
4. máj 2017

Ahojte baby ktorá z vás chodí do CRM v Banskej Bystrici? Je nás tu viac, tak sa pridajte a podeľte so svojimi skúsenosťami a radami.

eva1984
23. okt 2017

@orechova_skrupina ahoj som na teba myslela, že ako sa ti darí.... držím silno palce nech ti to vyjde. Kedy si mala vklad?

orechova_skrupina
23. okt 2017

@eva1984 ahoj, dakujem ti velmi pekne ze si na mna myslela 🙂 vklad bol 11.9. a akurat dnes som bola na krvi a cakam kym zavolaju s vysledkom 🙂 ale vraj to vyzera dobre, aj testy mam pozitivne...tak snad 🙂

eva1984
23. okt 2017

@orechova_skrupina 11.10. si myslela nie? 🙂 tak super, už to máte za sebou, prajem vám nech to vyjde na prvý krát..... ja začínam so stimulkou teraz v stredu, takže nás to čaká až tak o mesiac.
Ako si sa cítila počas stimulácie? Aj si mala kľudový režim?

orechova_skrupina
23. okt 2017

@eva1984 jasne, oktober..🙂) mne ta stimulacia nejak extra nic nerobila a som rada ze sa mi ani zatial nerozvihnul hyperstimulacny syndrom...takze som normalne chodila do prace, doma som bola len par dni pred odberom a par dni po vklade...a podla vsetkeho nam to vyslo..🙂 aj ked prve tri mesiace sa asi este nebudem prilis nadsene tesit..🙂

eva1984
24. okt 2017

@orechova_skrupina takže výsledky krvi sú pozitívne 😀 super teším sa s vami... no tiež si myslím že by som nemusela byť doma počas stimulky, ale dr. rosová sa tvári že v tej druhej polovici ked budem pichať dve injekcie by bolo vhodne byť doma. No ale uvidím, nechám tomu voľný priebeh.
Tak sa opatruj a dávaj si pozor na seba..... mamička 😀

orechova_skrupina
24. okt 2017

@eva1984 ono tych par dni pred odberom (u mna asi 5) je fajn byt doma aby predcasne nepopraskali...ja som sa bala kazdeho vytlku na ceste..🙂)) ale nakoniec to bolo vsetko ok a zatial, ano, pomalicky zacinam verit ze budem mamicka..🙂 ale este tak potisku..🙂

eva1984
25. okt 2017

@orechova_skrupina vás tiež poslali na genetické vyšetrenie? Lebo nás poslala dr. a boli sme tam 10.7. a odvtedy čakáme na výsledky, a dnes som volala tak mi povedali že až o mesiac možno 3 týždne. Trvá to veľmi dlho ale doteraz čo vyšetrili je v poriadku. Som z toho na nervy, lebo dnes som začala s proverou a akurát kým pôjdem na odber tak by mali byť tie výsledky. Dr. nechápe že prečo tak dlho to trvá, lebo že ostatní to majú za 6 týždňov hotové. Ale to sú len tie základné vyšetrenie tak ja potom nechápem, že prečo nám robia tieto dlhé a iným tie krátke.
Tak ma zaujíma či aj vy ste boli na genetike.... dnes bol drahý aj na spermiograme tak sme si dali urobiť aj genetiku spermií, za 100 ečok podotýkam, som zvedavá nakoľko sa to vyšplhá všetko.
Tak ja len toľko že sme začali aj my 😀

A kedy máš dáku kontrolu alebo niečo aby si vedela že ste ok ?

orechova_skrupina
25. okt 2017

@eva1984 nie, na ziadnej genetike sme neboli..toto je nase prve ivf takze zatial vsetko skusame metodou pokus omyl a asi ak by sme mali viackrat problem a nebodaj potrat atd tak by som mozno tiez genetiku riesila...a nemam nejako dany termin kedy uz vsetko bude ok, idem tam po tyzdni zase na sono takze prvy milnik bude vidiet srdiecko, potom prvy mesiac a tak naozaj si odfuknem asi az po prvom trimestri...resp ked budem mat po porode zdrave dietatko v naruci tak budem najspokojnejsia 🙂 dovtedy to s nejakym vyskotom radsej nebudem prehanat, je tu prilis vela dievcat co si uzili svoje trapenia a teda citim obrovsku pokoru k tomuto nasmu prvemu pokusu 🙂 samozrejme verime ze budeme ti stastni ktorym to vyjde na prvy raz ale musime ratat so vsetkymi moznostami...

eva1984
26. okt 2017

@orechova_skrupina to je zaujímavé, lebo toto je tiež naše prvé ivf, ja už jedno dieťa mám, problém je v spermiách a drahého hned poslala na urologiu, a oboch na genetiku. Fakt neviem podľa čoho to robia... 😀 ale tak neva, aspoň budeme preklepnutý 😀

tehotenstvo je jedna z najkrajších období ženy ale zároveň je žena v napätí či je všetko ok, či kontroly dopadnú dobre a pod.... takže jedno z najkrajších ale zároveň aj najstresujúcejších 😀 😀 Ja som chodila na každú kontrolu uplne na prášky 😀 ale to možno aj preto lebo prvé som potratila. Neboj sa všetko dobre dopadne a pokiaľ nebudeš mať nevoľnosti, tak si to užívaj 😀

orechova_skrupina
31. okt 2017

Tak dievcata, skoncili sme...islo len o biochemicke tehotenstvo...

miriamkaaaa
31. okt 2017

@orechova_skrupina to mi je moc luto😔

eva1984
1. nov 2017

@orechova_skrupina to nemyslis vazne? A to je ake biochemicke?

orechova_skrupina
1. nov 2017

ja som o tom tiez viac zistila len z googla ale tu na MK to uz casto zaznelo..tehotenstvo sa normalne nastartovalo, potvrdili to aj krvne testy, akurat sa nevytvoril ziadny zarodok, maternica ostala prazdna...

eva1984
1. nov 2017

@orechova_skrupina aha..to pocujem prvy krat...a teraz mate aky dalsi postup?

eva1984
3. nov 2017

@orechova_skrupina ahoj ako sa máš?

orechova_skrupina
4. nov 2017

@eva1984 zle :( teraz to tu neviem velmi navstevovat..

peta1223
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
peta1223
6. jan 2018

Ahojte žienky asi sem to nepatrí ale skúsila som prosím vás ako to prebieha ivf je to bolestivé kedy sa platí naraz či postupne čo mám robiť abi sa bábätko ujalo vopred ďakujem za odpoveď

eva1984
6. jan 2018

@peta1223 ahoj pod do temy pobocka helios banska bystrica...tam je nad viac. Sem nechodi nikto

peta1223
6. jan 2018

@eva1984 ďakujem veľmi pekne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre